Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Zbiórka na kojce dla staruszków


Kochani! Planujemy kolejny krok w drodze do poprawy warunków i komfortu życia naszych podopiecznych. Niestety, w naszym schronisku starszyzna ma wyjątkowo liczną reprezentację, a okres wakacyjny dodatkowo sprzyja powiększaniu się jej liczebności. Tym sposobem mamy pod opieką wiele psich dziadziusiów i babć, także sporych rozmiarów, z nadwagą czy chorymi stawami.

Staramy się ograniczać sytuacje, w których tacy seniorzy muszą wskakiwać do wysokiego boksu lub z niego wyskakiwać, jednak nie zawsze jest to możliwe. Dlatego też, z myślą o tej schroniskowej starszyźnie, planujemy zakup kojców dostosowanych do ich potrzeb, dzięki którym wysilanie zmęczonych latami stróżowania (i nie tylko) nóżek nie będzie konieczne.

 


Nasze czworonogi ucieszy każdy, nawet najmniejszy grosz. Mamy nadzieję, że jak zwykle uda nam się wspolnymi siłami wykonać ten krok ku lepszemu samopoczuciu zwierząt podczas pobytu w schronisku.

Marzy nam się, aby z Waszą pomocą zakupić 5 takich kojców. Niestety koszty nie są małe. Jeden taki kojec to wydatek rzędu blisko 2 000 zł. Jesteśmy jednak pełni nadziei, że pomożecie ułatwić życie przynajmniej części naszych staruszków.

 

Galeria Katowicka (29-30.06.2019)

W ostatni weekend gościliśmy po raz kolejny w Galerii Katowickiej – tym razem przez całe dwa dni ;) Jako że "koci sezon" w pełni, na wszystkich odwiedzających czekały urocze, mruczące maluchy. W sobotę prezentowały się dwa czarnuszki – jeszcze bezimienni brat i siostra, którzy na dom czekają w schronisku. Wartę w niedzielę przejęła dwójka kociaków z domu tymczasowego: koteczka Śliwka i kocurek Azja. Nad maluchami opiekę pełniła psia babcia Perełka, która chętnie podchodziła do ludzi po pieszczoty. Choć lato w pełni i w galerii było nieco mniej ludzi, to i tak nie możemy narzekać na zainteresowanie – jak zwykle dostaliśmy sporo darów i niemało wpadło do puszki ;) Dziękujemy! :) 

 

 

 

IV Katowicki Dzień Psiaka (16.06.2019)

W niedzielę w Parku Kościuszki już po raz czwarty odbył się Katowicki Dzień Psiaka. Głównym założeniem organizatorów imprezy jest wsparcie naszej fundacji i czworonożnych podopiecznych katowickiego schroniska, dlatego również i w tym roku nie mogło nas zabraknąć ;) Nasi wolontariusze pełnili na Dniu Psiaka różne role – jedni wraz z czworonogami prężnie działali przy stoisku, inni pomagali w organizacji dogtrekkingu, a byli też tacy, którzy razem z naszymi bezdomniakami startowali w zawodach. Schroniskowce po raz kolejny udowodniły, że one też potrafią dać czadu ;) Choć tym razem medalowe miejsca nas ominęły, to psiaki na pewno dobrze wspominają ten pełen wrażeń dzień. My również wróciliśmy do domów naładowani pozytywną energią po spotkaniu z wieloma ludźmi, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny. Dziękujemy za każde dobre słowo i wszelkie wsparcie – bez Was nie byłoby nas <3

 

  

I Spacer Adopciaków (9.06.2019)

W minioną niedzielę zorganizowaliśmy I Spacer Adopciaków. Wspólnie z Wami, nowymi właścicielami naszych psiaków, spacerowaliśmy po Dolinie 3 Stawów. Niesamowicie miło było Was znów zobaczyć, porozmawiać i pogłaskać naszych byłych podopiecznych <3

Dziękujemy Wam za ten wspólnie i miło spędzony czas i, mamy nadzieję, do zobaczenia na kolejnym spacerze :D

 

 

 

 

Zwierzynalia 2019 (26.05.2019)

W niedzielę w Parku Śląskim odbył się organizowany co roku Ogólnopolski Zjazd Mądrych i Odpowiedzialnych Miłośników, czyli Zwierzynalia. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć tam również i nas. Na łące koło Kapelusza pojawiliśmy się silną grupą kilkunastu psiaków (oczywiście wraz z wolontariuszami ;)). Pogoda dopisywała, a nasze czworonogi były szczęśliwe, bo mogły spędzać czas z ludźmi. 

A co na samej imprezie? Były występy (również prezentacja naszego katowickiego schroniska), konkursy (w których także i my braliśmy udział, a nasza Sonia wygrała nawet sesję zdjęciową!) i różnorodne stoiska (w tym nasze). Odwiedzający mogli dowiedzieć się czegoś na temat fretek, królików, gryzoni oraz oczywiście psów i kotów. Bo w końcu powinniśmy kochać swoje zwierzaki mądrze, prawda? :)

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i, mamy nadzieję, do zobaczenia za rok!

  

  

  

Daj Pieskom Pobiegać (12.05.2019)

Choć w minioną niedzielę pogoda nas nie rozpieszczała i na pewno wielu ludzi zniechęciła do spacerów, to akcja Daj Pieskom Pobiegać musiała się odbyć ;) Nasze psiaki czekały na odwiedzających i zupełnie nie przeszkadzał im chłod czy wilgoć w powietrzu i pod łapkami. Na szczęście wielu z Was również się nie zniechęciło i schroniskowe czworonogi mogły powędrować na spacer. W ich imieniu dziękujemy za obecność i zapraszamy za miesiąc :)