Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Galeria Katowicka (13.10.2018)

W ostatnią sobotę (13.10) można nas było spotkać na cyklicznej akcji w Galerii Katowickiej. Tym razem towarzyszyły nam dwa sympatyczne psiaki – Kropek, który jest już stałym bywalcem Galerii, oraz Filipek, zwany również Oczkiem. Na dopołudniowej turze spotkać można było również niedowidzącą na jedno oko koteczkę Gluś, natomiast po południu jej miejsce zajęła trójłapka Statywka. Zwierzaki jak zwykle przyciągały przechodzących ludzi jak magnes ;) Chociaż przy pięknej, prawie letniej pogodzie, ruch w centrum handlowym był nieco mniejszy, to i tak nie mamy na co narzekać :) Otrzymaliśmy wiele darów, co nieco wpadło do skarbonek, przeprowadziliśmy też niejedną ciekawą rozmowę – kto wie, może poskutkuje to jakąś adopcją w najbliższym czasie? ;)

 

  

  

Czy chore nerki to wyrok dla Bianki?

Bianka jest kolejnym psem, który PILNIE POTRZEBUJE DOMU! :(

Każdy z nas chciałby dożyć godnie końca swoich dni. Dla naszych psich przyjaciół pragniemy tego samego – niestety są psy, które potrzebują poczuć ciepła i miłości człowieka, by ze spokojem żyć z chorobą. Bianka jest jednym z takich psów. Niegdyś wesoła, żywiołowa, czekająca z nadzieją na kochający dom, teraz niestety jest smutna, osowiała i z chorymi nerkami. Nie zmieniło się tylko to, że nadal wierzy, że znajdzie się ktoś, kto ofiaruje jej to, czego potrzebuje, w obecnej chwili, najbardziej – miłość i dom.

Bianka jest 10-letnią suczką średniej wielkości, która kocha kontakt z człowiekiem i lubi dzieci. Aktualnie co kilka dni musi być poddana kroplówkom. Szukamy dla niej domu bez innych zwierząt, ponieważ nie zawsze dogaduje się z innymi psami.

Jeśli możesz dać Biance dom, choćby tymczasowy, zadzwoń – Viola 784 537 960

Maleńka kruszyna pilnie potrzebuje domu, choćby tymczasowego!

Malutka, ok. 6-8-letnia sunia w typie shih tzu poszukuje pilnie domu! Sunia jest w fatalnym stanie – ma zwyrodnienia kręgosłupa, prawdopodobnie też problemy neurologiczne, nie jest w stanie ustać na łapkach i wszędzie trzeba ją nosić. Trzeba ją też wozić na rehabilitację na matę magnetyczną.
W schronisku sunia nie ma szans! Każde nieumiejętne podniesienie jej grozi pogorszeniem stanu zdrowia. 
Może zamieszkać z innym, spokojnym psem. Takim, który nie będzie po niej skakać, ani zbyt zaczepiać, aby nie zrobić jej krzywdy.

Więcej informacji i kontakt w sprawie adopcji/domu tymczasowego: Anna – 723 941 524

Kulka znalazła DT, ale wciąż potrzebuje wsparcia!

Na zdjęciu możecie zobaczyć Kuleczkę w drodze do swojego domu tymczasowego! :)

Tak jest! Facebook ma wielką moc i tym razem pomógł ogromnie. Kulka już nie mieszka w lecznicy, nie musiała też wracać do schroniska, ale kilka dni temu pojechała do DT, gdzie będzie mogła w spokoju dojść do siebie, przybrać na wadze, a po pewnym czasie na pewno będzie gotowa do adopcji ;)

Dziękujemy Wam za wszystkie udostępnienia <3

Nadal jednam wspomagamy Kulkę finansowo, płacimy za leki, badania oraz karmę, dlatego jeśli dalszy los Kulki nie jest Wam obojętny, prosimy o wpłaty na poniższe konto. A może ktoś z Was chce zostać jej opiekunem wirtualnym? ;)

Dane do przelewu:
67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
Fundacja Przystanek Schronisko,
40-303 Katowice, ul. Le Ronda 2
tytuł wpłaty: darowizna na psa Kulkę/opieka wirtualna - pies Kulka
Dane do przelewu zagranicznego:
IBAN: PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW

Daj Pieskom Pobiegać - wrzesień (16.09.2018)

Niedzielne "Daj Pieskom pobiegać", jak co miesiąc, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Każdy z naszych psiaków mógł rozprostować łapy, a przy okazji wyżebrać trochę głasków i smakołyków ;) Kociaki również nie mogły narzekać na brak towarzystwa. Chętnych do spędzenia niedzieli w towarzystwie zwierzaków nie brakowało! Bezdomniaki dziękują za podarowany im czas! :)

 

 

   

Wrześniowa akcja w Galerii Katowickiej (15.09.2018)

W sobotę 15 września, po wakacyjnej przerwie, nasze zwierzaki ponownie odwiedziły Galerię Katowicką. Tym razem o uwagę odwiedzających zabiegały cztery czarnulki – psiaki Kropek i Melania oraz kociaki Halinka i Jurek. Jak zwykle spotkaliśmy się z pozytywnym odbiorem gości i pracowników Galerii. Zwierzaki zostały wygłaskane, a my otrzymaliśmy wiele dobrych słów, a także wsparcie materialne, za które serdecznie dziękujemy.