Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Zaniedbana Luna pilnie szuka nowego domu

Luna - tak ma na imię kolejny psi dramat, sunia, która otrzymuje od okrutnego losu jeden cios za drugim. W ostatnim czasie do schroniska trafiła po raz drugi, zwrócona z adopcji, z podejrzeniem pęcherzycy liściastej (autoimmunologicznej choroby, przejawiającej się powstawaniem ran i pęcherzy, zwłaszcza w okolicy uszu i oczu), która w domu nie była właściwie leczona. Tym sposobem za kratki schroniskowego boksu trafiła smutna, zrezygnowana, chora sunia... Nasza Lunka, to spokojne, łagodne stworzenie zdecydowanie nie zasłużyła na taki los! Systematyczne leczenie powoli zaczyna przynosić rezultaty, jednak byłyby one jeszcze lepsze, gdyby wspomagała je obecność kochającego właściciela...

 

Luna to miła, delikatna sunia w średnim wieku. W stosunku do ludzi nie wykazuje agresji, dogaduje się także z dziećmi. Psich kumpli toleruje, no chyba, że któryś z nich sam szuka guza. Lunka bardzo grzecznie chodzi na smyczy, nie przepada jednak za spacerami w okolicy ruchliwych dróg, ponieważ boi się dużych pojazdów. Dawniej miała trudności z zostawaniem w domu, jednak udało się ów lęk przepracować.

To cudowna psina, w pełni zasługująca na choć niewielki uśmiech losu. Jeśli chciałbyś pomóc Lunce, adoptuj sunię, daj jej dom tymczasowy lub wspomóż finansowo jej leczenie!

Luna ma ok. 7 lat. Jest spokojna i bez problemu może mieszkać z dziećmi. Z reguły dogaduje się z innymi psami. W przypadku domu tymczasowego Fundacja pokryje koszty leczenia suni.

 

Kontakt w sprawie adopcji/domu tymczasowego: 513 584 411

 

15-letnia Maszka znalazła dom!

Może niektórzy z Was kojarzą Maszę – 15-letnią sunię z guzem na brzuchu, jednego z psiaków, dla których szukaliśmy opieki wirtualnej. Tym razem przynosimy cudowne wieści! Masza od kilku dni ma nowy dom! :D Zamieszkała z dwoma innymi psami w podobnym wieku, z którymi nieźle się dogaduje.

Jest w trakcie diagnozowania guzów, których okazało się być więcej, jednak jej stan ogólny jest dobry :) Została też wykąpana i teraz wygląda jeszcze piękniej!

Ciekawostka — Masza w swoim gronie jest najmłodsza! :D

Życzymy jej wielu spokojnych lat, a właścicielom dziękujemy za tak wspaniałą adopcje. <3

  

Daj Pieskom Pobiegać (20.10.2019)

20-go października odbyła się kolejna w tym roku akcja z cyklu Daj Pieskom Pobiegać. Dopisało wszystko... humory, pogoda, frekwencja ludzi chcących podzielić się swoim wolnym czasem z bezdomnymi psami i kotami :) Słoneczna i pełna kolorów jesienna aura sprzyjała spacerom. Psiaki z merdającymi ogonami wychodziły poza bramy schroniska. Mogły przez te 4 godziny zapomnieć o rutynie szarego, codziennego życia, cieszyć się kontaktem z człowiekiem, a także milionami nowych zapachów i bodźców, które tak pozytywnie wpływają na ich socjalizację. Odwiedziła nas ogromna rzesza gości. Wielu z nich przyszło z dziećmi, stając się dla nich wzorem odpowiedzialności i empatii. Odwiedziła nas również grupa dzieci z Domu Dziecka oraz uczniowie jednej z katowickich szkół. W sumie do schroniska przyszło blisko 300 osób! Jak nietrudno się domyślić, wielu chętnych musiało czekać na swoją kolej na wyjście z psiakiem. W tym miejscu chcemy ogromnie podziękować za Waszą cierpliwość <3 - choć kolejki momentami były naprawdę długie, mamy nadzieję, że każdemu udało się spędzić czas z którymś z czworonogów ;)

Przy okazji akcji otrzymaliśmy bardzo dużo darów. Wśród nich karmy, koce, legowiska i inne psie akcesoria. Dziękujemy serdecznie za Wasz czas, serce, uśmiech, którymi odmieniacie schroniskową rzeczywistość bezdomniaków. Może i w listopadzie pogoda uraczy nas słoneczną niedzielą podczas kolejnego DPP ;)

   

   

Galeria Katowicka (12.10.2019)

W ostatnią sobotę odbyła się kolejna edycja comiesięcznej akcji w Galerii Katowickiej. Silna grupa psiarzy i kociarzy wraz ze zwierzakami dzielnie reprezentowała naszą Fundację. Tym razem towarzyszył nam 9-letni psiak Rambo (debiutant na tego typu akcji) oraz gościnnie adoptowany od nas Charlie. Nie zabrakło też kotów – na akcji pojawiły się aż dwa! ;)

Stoisko cieszyło się popularnością wszystkich grup wiekowych – od maluchów w wózkach po zwierzolubnych seniorów. Otrzymaliśmy dary w postaci różnorodnej karmy dla naszych podopiecznych, a także wsparcie finansowe, za które bardzo dziękujemy <3 Dużo osób oferowało również chęć przywiezienia do schroniska koców, które przydadzą się na nadchodzącą zimę.

Kolejna akcja w Galerii za miesiąc, a tymczasem zapraszamy na najbliższą okazję do spotkania z naszymi podopiecznymi – Daj Pieskom Pobiegać już w najbliższą niedzielę 20 października ;)

 

  

  

Atos już nie chce być w czołówce

Dobrze być w czołówce, prawda? Atos ma na ten temat nieco inne zdanie - psiak jest w ścisłej czołówce najdłużej przebywających za kratami czworonogów. Ostatnie półtora roku upłynęło mu na czekaniu, poznawaniu świata u boku wolontariuszy... i jeszcze raz czekaniu. I co? I nic. Atos nadal wypatruje swoimi pięknymi, bursztynowymi oczętami tego jednego, jedynego człowieka. Bezskutecznie. A przecież kiedyś już go miał! Niestety, śmierć właściciela wywróciła życie psiny o 180°. Po tak okrutnym ciosie Atosek na długo zakmnął się w sobie, nie szukał kontaktu z opiekunem. Sporo czasu zajęło, by ponownie otworzył się na nowe psio-ludzkie przyjaźnie i odzyskał nadzieję na lepsze jutro. Na jak długo jej wystarczy?

Atos to spokojny i miły psiak w średnim wieku, bardzo mądry, ceniący ciszę i spokój. Bardzo lubi głaski, nie przepada za to za nachalnością (także ze strony innych czworonogów) i podnoszeniem, dlatego idealny byłby dla niego dom bez małych dzieci.

Ten cudowny czworonóg z pewnością zasłużył na łut szczęścia. Przecież wcale nie potrzeba mu wiele - ciepły kąt i odrobina czułości w zamian za dozgonną miłość oddanego przyjaciela. To chyba dobry interes, prawda?

Kontakt w sprawie adopcji: 723 415 362

Run Hau Katowice (5.10.2019)

W minioną sobotę mieliśmy przyjemność uczestniczyć w największym charytatywnym wydarzeniu sportowym w Polsce – Polska Race Hau 2019, który odbył się w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Run Hau Katowice był jednym z 16 biegów, których dochód przeznaczony jest na psie schroniska :)

Nasi wolontariusze wraz ze schroniskowymi psiakami pobiegli z innymi biegaczami na dystansie 4km! Niesprzyjająca pogoda nie popsuła nam nastrojów, wszyscy szczęśliwie dobiegli do mety :D Dziękujemy organizatorom za możliwość uczestniczenia w tym fantastycznym evencie! Drodzy biegacze, jeśli szukacie psa, z którym chcielibyście pobiegać (lub myślicie, żeby zacząć to robić), to psiaki ze zdjęć poniżej polecają się do adopcji (i inne również ;))!