Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − psy

F I L T R Y

Płeć:

  MURZYNEK | płeć: samiec, wiek: 11 lat i 8 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 02.04.2019

  Murzynek to pies średniej wielkości, ma 55 cm w kłębie. Pracował jako pies stróżujący, ale przestał być potrzebny i oddano go do schroniska :( Nie za dobrze znosi pobyt w tym miejscu, jest smutny i zestresowany. Miewa lepsze i gorsze chwile. W pewnym momencie nawet zaczął obgryzając sobie końcówkę ogona. Na dzień dzisiejszy ogonek został zaleczony. Niestety to nie koniec trudności z jakimi zmaga się psiak. Stawy Murzynka wymagają suplementacji oraz regularnych spacerków. Murzynek nie może wylegiwać się całymi dniami na kanapie, gdyż problemy z poruszaniem, jakie miał na początku gdy trafił do schroniska, mogą powrócić.

  LUNA | płeć: samica, wiek: 7 lat i 2 miesiące, rozmiar: średni, w schronisku od: 11.10.2019

  Luna pierwszy raz do schroniska trafiła z powodu wyjazdu właściciela za granicę. Znalazła nowy dom, jednak po dwóch latach wróciła do schroniskowego boksu, z powodu alergii dziecka. Obecnie jest w trakcie leczenia. Cierpi na rumień, chorobę autoimmunologiczną. Niestety leczenie jest długotrwałe i wymaga regularnego podawania dużej ilości leków, co w schronisku jest niemożliwe. Dlatego pilnie potrzebuje dobrego domu, chociaż tymczasowego. Fundacja Przystanek Schronisko pokryje koszty leczenia.

  ROKI | płeć: samiec, wiek: 11 lat i 7 miesięcy, rozmiar: średni

  To pies, którego życie nigdy nie rozpieszczało. Roki jako kilkutygodniowy szczeniak został znaleziony na ulicy, a jako 10-letni kundel trafił do schroniska. Za kratami był niezauważalny. Przez kilkanaście miesięcy nikt się nim nie zainteresował. Starość przyszło mu spędzać samotnie w stresie i zimnym boksie. Cudem, dzięki znajomościom, udało nam się znaleźć dla niego dom, jednak tylko chwilowy. Dzięki temu zobaczyliśmy zachowania niewidoczne wcześniej. Roki zaczął wykazywać cechy obronne ? w domu bywa nieufny w stosunku do obcych, próbuje bronić opiekunów i terytorium.

  DIANA | płeć: samica, wiek: 6 lat i 5 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 14.08.2019

  Diana to suczka średniej wielkości (ma ok. 50 cm w kłębie). Z powodu pobytu właścicielki w szpitalu trafiła do hotelu. Niestety jej pani zmarła, a rodzina nie była w stanie się nią zająć, przez co szukamy dla niej nowego domu.<br/>Diana z początku zachowuje dystans. Potrzebuje chwili, żeby zaufać człowiekowi. Kiedy już się jednak przełamie, chętnie przychodzi po głaski. Pilnuje jedzenia i zabawek, a przy próbie zabrania potrafi warknąć. W stosunku do psów jest raczej obojętna, nie bardzo interesują ją inne czworonogi.

  ROKI | płeć: samiec, wiek: 7 lat i 3 miesiące, rozmiar: średni, w schronisku od: 31.07.2018

  Roki to psiak średniej wielkości, dość masywnej budowy. Jest posłuszny i oddany opiekunowi. Wobec obcych jest jednak nieufny i przy pierwszych spotkaniach należy zachować ostrożność, unikać gwałtownych ruchów i gestów. Nie wszystkich od razu akceptuje. Przy bliższym poznaniu to kochany psiak, skory do pieszczot i rozdawania całusów. Jest wesoły i pełny energii. Szybko się uczy, wykonuje komendę siad, waruj. Dobrze dogaduje się z innymi psami. Niestety, nie jest to pies dla amatora, zupełnie NIE TOLERUJE DZIECI.

  ATOS | płeć: samiec, wiek: 9 lat i 4 miesiące, rozmiar: mały, w schronisku od: 05.04.2018

  Atos to niewielki pies (ma ok. 30 cm w kłębie), który trafił do schroniska po śmierci właściciela. Na początku był bardzo zamknięty w sobie, niewykazujący interakcji z człowiekiem, ale obecnie powoli otwiera się na ludzi, podchodząc do wolontariusza na głaskanie. Atos nie lubi zbyt nachalnych i żywiołowych psów, na które czasem próbuje się rzucić. Do spokojnych zwykle zachowuje się obojętnie i nie zwraca na nie uwagi. Ma instynkt obrony miski i inne psy nie mogą wtedy do niego podchodzić.

  ELZA | płeć: samica, wiek: 4 lata i 8 miesięcy, rozmiar: duży, w schronisku od: 30.08.2019

  Elza to duża (ma ok. 60 cm w kłębie), silna sunia, w dodatku pełna sprzeczności. Od razu zwraca na siebie uwagę wyjątkowym, niespotykanym wyglądem i bardzo inteligentnym spojrzeniem, które pokazuje jaka Elza jest naprawdę. Bez problemu opanowała chodzenie na luźnej smyczy i przy nodze, oraz komendy: siad, podaj łapę, podaj drugą łapę, waruj, poproś, przytul. Uwielbia zabawę w przeciąganie i bez problemu poza domem oddaje zabawki. Jednak historia naszej księżnej Elzy nadal nie zakończyła się happy endem.

  LOCO | płeć: samiec, wiek: 6 lat i 1 miesiąc, rozmiar: duży, w schronisku od: 08.11.2018

  Loco (czyt. Loko) jest dość dużym psem, ma około 60-65 cm w kłębie. O jego przeszłości nie wiemy nic, został znaleziony. Jest przyjaźnie nastawiony do ludzi, cieszy się na widok każdego człowieka. Do psów również nastawiony pozytywnie. Uwielbia zabawę z innymi psami. Czasami bywa zazdrosny o jedzenie. Loco jest bardzo silnym psem, ładnie chodzi na smyczy, ale czasem zdarza mu się pociągnąć. Od czasu do czasu również skoczy na opiekuna lub inną osobę, dlatego trzeba zachować ostrożność przy dzieciach.

  DŻEKI | płeć: samiec, wiek: 8 lat i 5 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 03.07.2018

  Dżeki to psiak średniej wielkości, ma ok. 40-45 cm w kłębie. Do schroniska trafił, bo jego właścicielka zachorowała i nie może się nim już zajmować. Dżeki jest pozytywnie nastawiony do ludzi, ale tylko dorosłych. Dzieci nie lubi. Nie przepada też za innymi psami, powinien być jedynym psem w domu. W ogóle jest to pies jednego właściciela, powinien więc trafić w odpowiedzialne i doświadczone ręce. Na smyczy chodzi ładnie. Ma krótką, łatwą w pielęgnacji sierść. Kontakt w sprawie adopcji: Marek 605 366 253.

  ARIA | płeć: samica, wiek: 6 lat, rozmiar: średni, w schronisku od: 31.12.2017

  Aria to suczka średniej wielkości z temperamentem. Jest pełna energii, którą trzeba spożytkować. Nie nadaje się do dzieci i osób starszych. Uwielbia gonić za piłką oraz węszyć. W pierwszym kontakcie może sprawiać wrażenie niezainteresowanej, ale poświęcona jej praca wraca w postaci czystej, psiej radości. Aria ma duży potencjał, widać to po pracy z posłuszeństwem, zabawie w dwie piłki i momentach, kiedy otwiera się na przewodnika. Rozwinięcie skrzydeł Arii wymaga jednak dużego zaangażowania, cierpliwości i opanowania, które przede wszystkim wzmocnią jej chęć dotyku, pieszczot, zaufanie.
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.