Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − psy

DEMON | płeć: samiec, wiek: 11 lat i 11 miesięcy, rozmiar: duży, w schronisku od: 24.07.2019

Demon to pies, ok. 11-letni dużej wielkości. Sięga mniej więcej do biodra, może ważyć ok. 40 kg. Jest trochę nieśmiały, boi się gwałtownych ruchów i głośnych dźwięków. Szukamy dla niego domu z ogrodem. Odnajdzie się też jako mieszkaniec ogrodu. W przyszłym domu nie powinno być też małych dzieci, gdyż Demon boi się hałasów i nadmiaru bodźców. Wymagane co najmniej 3 wizyty zapoznawcze i wizyta przedadopcyjna. Potrafi ładnie chodzić na smyczy. Bardzo dobrze reaguje na inne psy, potrafi je mijać bez zwracania uwagi na nie.

Koks | płeć: samiec, wiek: 7 lat i 9 miesięcy, rozmiar: duży

Koks ma około 7 lat, ale wciąż jest bardzo energiczny i chętny do zabawy. Jest bardzo inteligentny i szybko uczy się nowych komend. Na spacerach chodzi ładnie, nie ciągnie. Uwielbia zabawę z piłkami. Coraz lepiej idzie mu oddawanie piłek, chociaż dalej potrafi usilnie ją trzymać w pysku. Na spacerach potrafi iść z większością innych psów, ale nie nadaje się do mieszkania z nimi. Nie jest agresywny, lubi się głaskać. Niestety w momentach dla niego stresowych oraz gdy zaplącze się o smycz, rzuca się na nią próbując się na niej wyżyć.

Laki | płeć: samiec, wiek: 12 lat i 9 miesięcy, rozmiar: średni

Laki ma podobno 12 lat, ale zupełnie po nim tego nie widać. Pomimo wielu miesięcy w schronisku, nie traci swojej radości. Ma dużo energii i lubi żwawe spacery. Uwielbia ludzi, jest bardzo zapatrzony w swojego opiekuna. Mali ludzie też są okej - psiak bez problemu akceptuje dzieci. Lakuś chętnie uczy się nowych rzeczy i ładnie chodzi na lince. Nie zwraca większej uwagi na ptaki czy koty, ale niepokoją go inne psy, dlatego gdy podejdą zbyt blisko - dystansuje je szczekaniem. Jednak podczas spacerów, kiedy widzi jakiegoś psa z bezpiecznej odległości, coraz częściej wybiera zmianę kierunku, a dzięki dalszej pracy ze świadomym i cierpliwym opiekunem z pewnością ten dystans będzie można stopniowo zmniejszać.

Felek | płeć: samiec, wiek: 11 lat i 7 miesięcy, rozmiar: średni

Felek jest dowodem na to, że wiek to tylko liczba! Ma 11 lat na karku, ale nie brakuje mu energii i uśmiechu na pyszczku! Spacery z nim to czysta przyjemność. Ładnie chodzi na smyczy, podąża za przewodnikiem i jest mu oddany. W jego obecności wydaje się być pewny siebie, a i nie brakuje mu odwagi. Feluś potrafi komendę ?siad?, ?leżeć? i ?piątka?. Jest pojętny i chętnie pracuje za smaczki. Felek wybiórczo reaguje na psy. Jest to raczej kwestia poczucia niepewności, z którą radzi sobie szczekaniem.

Gimli | płeć: samiec, wiek: 11 lat i 6 miesięcy, rozmiar: średni

Psiak, który w zeszłym roku przyjechał do nas ze schroniska w Wojtyszkach. Jest zupełnie niewidzialny, taki zresztą chce być.. przez lęk, który towarzyszy mu w schronisku praktycznie cały czas blokuje się i najchętniej nie wychodziłby ze swojego posłania. Powoli próbujemy mu pokazać, że na zewnątrz nic złego się nie dzieje, a na spacerach i wybiegach staramy się na razie ograniczać bodźce na tyle ile to możliwe... Jednak czasami panika Gimliego bierze górę i ciężko mu zachować spokój w stresowych dla niego sytuacjach.

Asja | płeć: samica, wiek: 8 lat i 5 miesięcy, rozmiar: duży

Pilnie szuka domu stałego lub tymczasowego! W przypadku domu tymczasowego, Fundacja Przystanek Schronisko pokrywa ewentualne koszty leczenia. Asja to przepiękna sunia w typie owczarka niemieckiego długowłosego. Jest bardzo spokojna i zrównoważona, nadaje się do domu zarówno z dziećmi jak i z innymi zwierzętami. Asja ma problemy ze stawami, dlatego idealny byłby dla niej dom z ogrodem bądź blok z windą. Ładnie chodzi na smyczy, nie jest typem długodystansowca. Kontakt w sprawie adopcji: Karolina 602 222 050.

Roger | płeć: samiec, wiek: 5 lat i 1 miesiąc, rozmiar: duży

Roger trafił do schroniska z uwagi na stan zdrowia swojego opiekuna. Ma około 5 lat i jest psem w typie owczarka belgijskiego. Obecnie zmaga się z dosyć sporą nadwagą, natomiast poprzez dietę oraz regularne spacery z naszymi wolontariuszami jest na dobrej drodze do zrzucenia zbędnych kilogramów. Roger uwielbia się przytulać. Jest bardzo łagodnym i pragnącym głaskania pieskiem. Bardzo ładnie chodzi na smyczy. W stosunku do innych psów ma bardzo przyjazne nastawienie, wręcz z większością chciałby się witać, natomiast w stosunku do innych zwierząt reakcja jest nieznana.

Cushi | płeć: samica, wiek: 7 lat i 1 miesiąc, rozmiar: mały

Pilnie poszukuje domu stałego, tymczasowego bądź dożywotniej opieki (w przypadku domu tymczasowego lub dożywotniej opieki fundacja pokrywa koszty leczenia). U Cushi stwierdzono chorobę Cushinga. Jest to nieuleczalna choroba, przy której będzie musiała brać leki do końca życia. Pobyt w schronisku bardzo szybko ją wykańcza. Jest przerażona, co bardzo źle wpływa na jej stan. Została znaleziona błąkająca się po ulicy. Sunia straciła sporą ilość sierści. W schronisku wydaje się być łagodną psiną.

Koralgol | płeć: samiec, wiek: 10 lat i 1 miesiąc, rozmiar: duży

NAWET GDY MIAŁ DOM, TO GO NIE MIAŁ... ...Ale przede wszystkim był człowiek u jego boku, a to dla niego było najważniejsze, bo był na swój sposób kochany... KORALGOL - nasz Misiek. Choć nie jest puchaty, a raczej z żebrami na wierzchu, to chciałoby się cały czas go tulić. Bo to taki łagodny, stabilny pies, duży, ale nie przejawiający zupełnie agresji, wydaje się być naprawdę bezproblemowy. Dlaczego miał dom, a tak naprawdę nigdy nie miał? Bo jego Pan był bezdomny.

ROKI | płeć: samiec, wiek: 11 lat i 3 miesiące, rozmiar: średni, w schronisku od: 31.07.2018

Roki jest żywym, czworonożnym przykładem tego, jak trudno pokonać dawne nawyki i przyzwyczajenia - sporą część życia spędził pracując jako psi ochroniarz firmy. Czy w tej sytuacji może nas dziwić jego niechęć wobec nowych osób i tendencja do pilnowania terenu? Jednak te kluczowe elementy CV dobrego stróża nie ułatwiają mu życia w schronisku, do którego wrócił ze względu na skomplikowaną sytuację, po kilkuletnim pobycie w hoteliku, w którym na nowo uczył się normalnego życia.
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.