Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − psy

LUBIŚ | płeć: samiec, wiek: 10 lat, rozmiar: średni, w schronisku od: 12.11.2019

Lubiś (wysokość w kłębie - 45 cm, waga - 11,5 kg) to nieco zdystansowany do ludzi psiak. Dzięki regularnej pracy coraz bardziej otwiera się na świat. Dobrze czuje się w towarzystwie osób, które zna. Nie jest to raczej typ przytulasa, choć lubi, kiedy od czasu do czasu ktoś podrapie go za uszkiem. Nie polecamy go do domu z małymi dziećmi, ponieważ jest psem lękliwym i w skrajnych sytuacjach potrafi postraszyć zębami. Z psami dogaduje się różnie, czasem potrzebuje kilku spacerów, by jakiegoś psiaka zaakceptować.

ISKO | płeć: samiec, wiek: 11 lat i 7 miesięcy, rozmiar: mały, w schronisku od: 09.04.2020

Isko to wspaniały psiak, u którego wykryto u niego padaczkę i wrócił z adopcji. Przez te wszystkie wydarzenia był w niezbyt dobrej kondycji, jednak regularne branie leków oraz praca opiekuna sprawiło, że wrócił do dawnej formy. Aktualnie Isko szuka świadomego domu, mimo padaczki może całkiem normalnie funkcjonować. Najlepiej, by trafił do domu z ogrodem, ponieważ w poprzednim mieszkaniu nie mógł się odnaleźć i wyładować energii, której ma w sobie mnóstwo. Kocha dzieci, ładnie chodzi na smyczy oraz dogaduje się z innymi psami.

DIANA | płeć: samica, wiek: 8 lat i 7 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 14.08.2019

Aktywna, ale zrównoważona. Ładnie chodzi na smyczy i nie sprawia problemów na spacerach. Ignoruje większość psów, choć nie pozostanie dłużna na zaczepki. Grzecznie jeździ w aucie. Toleruje kaganiec. Zna komendy siad, leżeć, mnie, noga, poproś. W nowym domu będzie potrzebować czasu, aby zaufać opiekunowi. W pierwszym kontakcie nie jest wylewna, nie na wszystko pozwoli obcej osobie. Lubi pieszczoty, ale początkowo przy dotykaniu brzucha/łap np. podczas pielęgnacji, może ostrzegawczo pokazać zęby lub nawet ugryźć.

ROKI | płeć: samiec, wiek: 9 lat i 5 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 31.07.2018

Roki to psiak średniej wielkości, dość masywnej budowy. Jest posłuszny i oddany opiekunowi. Wobec obcych jest jednak nieufny i przy pierwszych spotkaniach należy zachować ostrożność, unikać gwałtownych ruchów i gestów. Nie wszystkich od razu akceptuje. Przy bliższym poznaniu to kochany psiak, skory do pieszczot i rozdawania całusów. Jest wesoły i pełny energii. Szybko się uczy, wykonuje komendę siad, waruj. Dobrze dogaduje się z innymi psami. Niestety, nie jest to pies dla amatora, zupełnie NIE TOLERUJE DZIECI.

RAMBO | płeć: samiec, wiek: 11 lat i 1 miesiąc, rozmiar: mały, w schronisku od: 04.09.2018

Rambo to pies niewielkich rozmiarów, o uroczym umaszczeniu. Do schroniska trafił po śmierci właściciela. Niestety w przeszłości raczej nie miał wyznaczonych żadnych granic. Obecnie świetnie reaguje na pracę z człowiekiem. Poznał już komendy siad, leżeć i ciągle uczy się nowych; bardzo dobrze też reaguje na swoje imię. Na smyczy nadal trochę ciągnie, nad czym pracujemy. Do ludzi nastawiony jest przyjaźnie, broni jednak swoich zasobów (jedzenia, zabawek), dlatego nie nadaje się do domu z małymi dziećmi.

BASTER | płeć: samiec, wiek: 7 lat i 11 miesięcy, rozmiar: duży, w schronisku od: 12.11.2019

Baster to energiczny pies średniej wielkości, ma ok. 50 cm w kłębie. W swym życiu niestety przeszedł już wiele. Miał już 5 domów, niestety w żadnym nie udało mu się zostać na długo. Do ludzi nastawionyjest pozytywnie, z większością psów się dogaduje. Boi się niektórych ruchów wykonywanych przez ludzi (np. manipulacja smyczą, machnięcia rękami czy podniesieniem wyżej ręki). Odskakuje wtedy lub przypada do ziemi. Mimo iż wydaje się że nie miał najlepszych doświadczeń z ludźmi, Baster chętnie podchodzi do opiekuna i cieszy się widząc możliwość wyjścia na spacerek.

DEMON | płeć: samiec, wiek: 8 lat i 1 miesiąc, rozmiar: duży, w schronisku od: 24.07.2019

Demony, zapisały się w naszych wierzeniach jako istoty mroczne i przebiegłe, jednak na wschodzie są często postrzegane jako opiekunowie rodzin, dobre i szlachetne. Taki właśnie jest nasz Demon. Łagodny olbrzym o groźnym imieniu, odstrasza swoim wyglądem. Demon jest psem, którego geny najwyraźniej zahaczają o rottweilera, co widać w pięknym umaszczeniu i ogólnej sylwetce. Jego futro jest półdługie, układające się we wdzięczne kędziorki, które należy przeczesywać regularnie.

MUCHA | płeć: samica, wiek: 4 lata i 8 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 06.11.2019

Mucha jest psiakiem o nieciekawych doświadczeniach. Jest jednak wpatrzonym w człowieka psem, najchętniej cały czas by się tuliła, choć początkowo może być nieco nieufna. Na smyczy chodzi ładnie, choć zdarzy jej się pociągnąć, ale reaguje na korekty. Szybko uczy się komend, ma już kilka podstawowych na swoim koncie. Chętnie uczy się też na torze agility. Mimo to łatwo traci skupienie, ma też problemy z wyciszaniem się. Reaguje na swoje imię. Mucha ma silny instynkt łowiecki, przez co nie może mieszkać z innymi zwierzętami, również z psami.

ATOS | płeć: samiec, wiek: 10 lat i 8 miesięcy, rozmiar: duży, w schronisku od: 01.10.2019

Atos jest psem, który w związku ze stresem po trafieniu do schroniska zaczął pilnować swoich rzeczy za pomocą zębów. Na ten moment jest nauczony pewnych schematów, dzięki czemu problem ustąpił, jednak po adopcji może powrócić, dlatego przyszli właściciele muszą być nastawieni na pracę pod okiem behawiorysty. Kocha ganiać za zabawkami, reaguje na swoje imię oraz zna podstawowe komendy. Bardzo ładnie chodzi na smyczy, zwalnia, gdy czuje napiętą smycz. Ma dłuższą sierść, która wymaga regularnej pielęgnacji.
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.