Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − psy

DEMON | płeć: samiec, wiek: 12 lat i 6 miesięcy, rozmiar: duży, w schronisku od: 24.07.2019

Demon to pies, ok. 12-letni dużej wielkości. Sięga mniej więcej do biodra, może ważyć ok. 40 kg. Jest trochę nieśmiały, boi się gwałtownych ruchów i głośnych dźwięków. Szukamy dla niego domu z ogrodem. Odnajdzie się też jako mieszkaniec ogrodu. W przyszłym domu nie powinno być też małych dzieci, gdyż Demon boi się hałasów i nadmiaru bodźców. Wymagane co najmniej 3 wizyty zapoznawcze i wizyta przedadopcyjna. Potrafi ładnie chodzić na smyczy. Bardzo dobrze reaguje na inne psy, potrafi je mijać bez zwracania uwagi na nie.

Koks | płeć: samiec, wiek: 10 lat i 4 miesiące, rozmiar: duży

Koks ma około 10 lat, ale wciąż jest bardzo energiczny i chętny do zabawy. Jest bardzo inteligentny i szybko uczy się nowych komend. Na spacerach chodzi ładnie, nie ciągnie. Uwielbia zabawę z piłkami. Coraz lepiej idzie mu oddawanie piłek, chociaż dalej potrafi usilnie ją trzymać w pysku. Na spacerach potrafi iść z większością innych psów, ale nie nadaje się do mieszkania z nimi. Nie jest agresywny, lubi się głaskać. Niestety w momentach dla niego stresowych oraz gdy zaplącze się o smycz, rzuca się na nią próbując się na niej wyżyć.

ROKI | płeć: samiec, wiek: 12 lat i 10 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 31.07.2018

Roki jest żywym, czworonożnym przykładem tego, jak trudno pokonać dawne nawyki i przyzwyczajenia - sporą część życia spędził pracując jako psi ochroniarz firmy. Czy w tej sytuacji może nas dziwić jego niechęć wobec nowych osób i tendencja do pilnowania terenu? Jednak te kluczowe elementy CV dobrego stróża nie ułatwiają mu życia w schronisku, do którego wrócił ze względu na skomplikowaną sytuację, po kilkuletnim pobycie w hoteliku, w którym na nowo uczył się normalnego życia.

BASTER | płeć: samiec, wiek: 9 lat i 4 miesiące, rozmiar: duży, w schronisku od: 12.11.2019

Można powiedzieć, że Baster prawie całe swoje życie spędził za schroniskowymi kratami. Miał rok, gdy trafił tu po raz pierwszy. I od tego czau przeżył wiele. Mieszkał w 5 kolejnych domach, w których niestety nie został na długo. Baster jest psem o wysokiej inteligencji, który niestety szybko się nudzi. Potrzebuje ciekawych aktywności zarówno fizycznych, w tym długich spacerów, jak również zajęć umysłowych. Jeśli jesteś osobą, która lubi z psem popracować, potrenować komendy ? to pies idealny dla Ciebie.

PUSZEK | płeć: samiec, wiek: 14 lat i 4 miesiące, rozmiar: duży

Puszek przebywa w domu tymczasowym, szuka domu stałego. Puszek to około 13-letni pies w typie owczarka niemieckiego. Pomimo wieku nadal ma w sobie sporo werwy, wciąż uwielbia długie spacery. Ceni sobie towarzystwo ludzi - zarówno dużych, jak i małych. Niestety nie przepada za bliskością innych czworonogów, choć zdarzają się wyjątki. Bardzo ładnie chodzi na smyczy. W domu zachowuje czystość, potrafi także zostawać sam. Puszek niestety cierpi na alergię i dożywotnio musi być pod opieką dermatologa.

BOLEK | płeć: samiec, wiek: 8 lat i 4 miesiące, rozmiar: średni

Bolek to 8-letni, proludzki, cudowny pies, który jest psem idealnym z małym ale. Nie akceptuje psów w bezpośrednim kontakcie, natomiast podczas spacerów, zachowując dystans potrafi iść z innym psem bez większych problemów. Bolek jest pod opieką behawiorysty, mamy wypracowane strategie radzenia sobie w różnych sytuacjach. Ulubionym zajęciem Bolka jest podążanie za człowiekiem, kopanie w trawach, węszenie, aportowanie, nauka nowych komend, bieganie i taplanie się w każdej napotkanej kałuży i większych akwenach.

ALUŚ | płeć: samiec, wiek: 11 lat i 11 miesięcy, rozmiar: średni

Aluś to średniej wielkości pies o cudownym charakterze. Pomimo wieku jest w wyśmienitej kondycji. Uwielbia dalekie wędrówki i kontakt z człowiekiem. Jest bardzo miłym i towarzyskim psem. Zna podstawowe komendy, bardzo pilnuje się opiekuna, dobrze znosi jazdę samochodem. Nie ma też problemu z żadnymi zabiegami pielęgnacyjnymi, które są przy nim wykonywane. Z psami dogaduje się dobrze; z tymi bardziej nachalnymi nie chce mieć kontaktu. Niestety Aluś cierpi na lęk separacyjny - nie potrafi sam zostawać w domu.

BOGUŚ | płeć: samiec, wiek: 11 lat i 11 miesięcy, rozmiar: duży

Boguś to duży i silny pies, który z wyglądu przypomina mix owczarka podhalańskiego i owczarka niemieckiego. Ma za sobą bardzo trudną przeszłość, przyjechał do nas z Radys. Do ludzi nastawiony jest pozytywnie, uwielbia spędzać czas ze swoim opiekunem na zabawie i głaskaniu. Chętnie spaceruje i zwiedza nowe miejsca, uwielbia też wygłupy na wybiegu i bieganie za piszczałkami. Można wręcz powiedzieć, że z wiekiem robi się z niego coraz większy dzieciak. Niestety nie znamy jego stosunku do dzieci, a ze względu na jego gabaryty i trudne doświadczenia w przeszłości, nie polecamy go do domu z maluchami.

DRACO | płeć: samiec, wiek: 5 lat i 4 miesiące, rozmiar: mały

Draco to niewielki, 5-letni pies, który połowę swojego życia spędził w schronisku. Jest to pies nietuzinkowej urody; pomimo niewielkiego wzrostu jest mocno zbudowany - ma w sobie coś z ras TTB. Jest pozytywnie nastawiony do ludzi, choć nie jest typem przytulaka. Jednak jest bardzo chętny do pracy z człowiekiem - czy to nauka komend, czy zabawa. Ładnie chodzi na smyczy i grzecznie spaceruje z innymi psami. Potrafi chodzić w kagańcu. Jedyną wadą Draco jest obrona zasobów - nie pozwala sobie zabrać ani jedzenia, ani zabawki.

BREGO | płeć: samiec, wiek: 9 lat i 4 miesiące, rozmiar: średni

Brego to około 9-letni pies, który przyjechał do nas ze schroniska bez wolontariatu, latami nie wychodził na zewnątrz, ma ogromne braki socjalizacyjne, które nadrabia ze swoją opiekunką. Uwielbia spacery, swobodne bieganie na wybiegu, potrafi już aportować zabawki, ładnie chodzi na smyczy. Cieszy go kontakt z człowiekiem, podchodzi na głaski, reaguje na swoje imię, jest w trakcie nauki komend. Reaguje nerwowo na inne zwierzęta, uczymy się spacerów równoległych. Brego nie wchodzi do pomieszczeń innych niż jego własny boks.
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.