Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − psy

F I L T R Y

Płeć:

  BIANKA | płeć: samica, wiek: 10 lat i 2 miesiące, rozmiar: średni, w schronisku od: 25.07.2018

  Bianka to suczka średniej wielkości. Niech wiek Was nie zmyli! Dziewczyna ma dużo energii, którą chętnie rozładowuje podczas zabawy. Obok psiego wybiegu nigdy nie przejdzie obojętnie! Jest niesamowicie wesołą psiną, która uwielbia kontakt z ludźmi. Potrafi wykonywać podstawowe komendy: siad, daj łapę; ładnie skupia się na opiekunie. Na smyczy nie ciągnie, aczkolwiek trzeba uważać na inne psy. W stosunku do nich bywa natarczywa i agresywna. Psina ma trochę siły, dlatego nie polecamy by była wyprowadzana przez dzieci.

  KITA | płeć: samica, wiek: 8 lat i 6 miesięcy, rozmiar: mały

  Kita to spokojna i cierpliwa suczka. Ma ok. 6 lat i waży 12 kg. Nie wymaga ciągłej uwagi ze strony właściciela, potrafi się zająć sobą, ale jak każdy pies lubi gdy czasem się ją pogłaszcze, czy podrapie za uchem. Na ogół zachowuje się grzecznie, choć zdarza jej się szarpać smycz, czy mocno pociągnąć. Szczególnie, gdy poczuje jakiś zapach na uboczu lub znajdzie się w pobliżu kałuży. Z każdej chce się napić wody i wydaje się, że może to robić nieskończenie długo :) .

  ORYX | płeć: samiec, wiek: 4 lata i 10 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 20.02.2016

  Oryx to psiak, średniej wielkości, ma ok. 35 cm w kłębie i waży 11 kg. Jest wesołym psem, cieszącym się na wyjście z boksu i spotkanie z opiekunem. W stosunku do ludzi nie wykazuje agresji, ale w pierwszym kontakcie bywa wystraszony; najczęściej boi się mężczyzn i ostrzegawczo szczeka. Nie lubi też przebywać w tłocznych miejscach. Do psów jest nastawiony zazwyczaj przyjaźnie, ale bywa zazdrosny o swego opiekuna, miskę lub zabawkę. Potrafi wykonywać komendy siad, łapa, waruj oraz poproś.

  LUNA | płeć: samica, wiek: 8 lat i 8 miesięcy, rozmiar: duży, w schronisku od: 20.01.2018

  Luna to duża suka (ma ok. 60 cm w kłębie), z jeszcze większym serduszkiem. Mimo wieku jest w świetnej kondycji, ma świetny wzrok, dobry słuch i zdrowe zęby. Lubi długie spacery i aportowanie piłeczką. Niestety Luna już drugi raz przebywa w schronisku, pierwszy raz trafiła oddana przez właścicieli z powodu lęku separacyjnego. Po prawie roku opuściła schroniskowy boks, jednak nie była to udana adopcja, gdyż psina była trzymana na działce. W styczniu 2018 roku Lunka wróciła do schroniska.

  MILA | płeć: samica, wiek: 9 lat i 6 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 11.08.2018

  Mila to sympatyczna, starsza suczka. Mimo, że jej wiek został określony na 9-10 lat, zachowaniem bliżej jej do szczeniaka, co widać już przy boksie, gdy stara się za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę. Swoją radość rozładowuje na opiekunie, wykonując dużo skocznych ruchów i tuląc się do nóg. Często domaga się pieszczot. Na smyczy nie ciągnie, idzie spokojnie przy nodze. Chętnie przywita się z każdą napotkaną osobą. Do innych psów Mila jest zazwyczaj pozytywnie nastawiona, ale ponieważ bardzo szybko przywiązuje się do opiekuna, z zazdrości o niego zdarza jej się reagować agresją na kolegów.

  JENNY | płeć: samica, wiek: 9 lat i 4 miesiące, rozmiar: średni, w schronisku od: 18.10.2017

  Jenny to suczka średniej wielkości (ma ok. 35 cm w kłębie), z nadwagą. Do schroniska została przywieziona przez opiekę społeczną, jej poprzedni opiekun został eksmitowany i nie miał się już jak nią zająć. Jenny jest spokojna, trochę wystraszona miejscem do którego trafiła, chociaż już powoli przyzwyczaja się do nowego otoczenia. W kontakcie z ludźmi jest bardzo zdystansowana, choć widać, że naprawdę chciałby być kochana. Potrzebuje czasu, żeby zaufać nowo poznanej osobie i nie na wszystko człowiekowi pozwala.

  NUKA | płeć: samica, wiek: 4 lata i 2 miesiące, rozmiar: średni, w schronisku od: 13.07.2017

  Nuka to suczka średniej wielkości. Ma krótką sierść, łatwą w pielęgnacji. Powoli przyzwyczaja się do pobytu w schronisku. Jest już spokojniejsza, ma neutralne podejście do psów oraz do ludzi. Uczestniczy w wydarzeniach publicznych takich jak Dzień Psiaka i schroniskowych np. Daj Pieskom Pobiegać, na których dobrze się odnajduje i nie sprawia żadnych problemów. Ładnie jeździ samochodem. Prawdopodobnie była krzywdzona przez człowieka, dlatego przy pierwszym kontakcie trzeba być trochę ostrożnym, ale jak już pozna osobę, to staje się wesołym i pogodnym pieskiem.

  FRODO | płeć: samiec, wiek: 12 lat i 5 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 01.08.2017

  Frodo to pies średniej wielkości, ma ok. 45-50 cm w kłębie. Jest bardzo przyjazny dla ludzi; ciągle szuka kontaktu z człowiekiem. Ma bardzo dobry stosunek do dzieci. Lubi się ocierać, przytulać i głaskać. Na smyczy chodzi ładnie; zdarza mu się na początku spaceru z ekscytacji lekko pociągnąć, ale po chwili się uspokaja i grzecznie idzie. Uwielbia długie spacery, jak na swój wiek jest aktywny i nie sprawia mu to żadnego kłopotu. Stosunek do psów bywa różny; zazwyczaj przyjaźnie wita inne psiaki, spokojnie obwąchując.

  COLO | płeć: samiec, wiek: 4 lata i 11 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 14.09.2018

  Colo jest psem średniej wielkości, ma ok. 40-45 cm w kłębie. Potrafi wykonywać komendy siad i waruj. Ma krótką, łatwą w pielęgnacji sierść. Do ludzi i dzieci jest nastawiony pozytywnie. Jest potulnym psiakiem, który domaga się kiziania, miziania i głaskania. Nie ma problemu w kontakcie z innymi psami, nastawiony jest do nich przyjaźnie. Ale w momencie kiedy inny pies pokaże ząbki, reaguje tak samo. Jest psem bardzo żywiołowym i energicznym, więc każda chwila po za boksem, na wybiegu lub na spacerze sprawia, że jego ogon nie przestaje merdać.

  SONIA | płeć: samica, wiek: 11 lat i 5 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 26.04.2018

  Sonia to urokliwa, starsza sunia średniej wielkości (ma około 50 cm w kłębie), która w jesieni życia trafiła do schroniska. Pomimo wieku oraz miejsca, w którym się znalazła, wciąż z ogromnym optymizmem spogląda na otaczający ją świat. Do ludzi nastawiona jest przyjaźnie. Wychowywała się z dzieckiem oraz kotem, stąd wnosimy, że koty też powinna akceptować. Do większości psów nastawiona jest przyjaźnie. Ze względu na wiek nie lubi jednak, kiedy inne psy natarczywie po niej skaczą (potrafi wtedy odwarknąć).
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.