Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − psy

DEMON | płeć: samiec, wiek: 9 lat i 1 miesiąc, rozmiar: duży, w schronisku od: 24.07.2019

Demon jest około 7-letnim psem, którego geny najwyraźniej zahaczają o rottweilera, co widać w pięknym umaszczeniu i ogólnej sylwetce. Jego futro jest półdługie, układające się we wdzięczne kędziorki, które należy przeczesywać regularnie. Demon, jak dobrze pozna człowieka, lubi się do niego wtulać. Przylega całym ciałem, oczekując drapania pod brodą. Przepada za towarzystwem prawie wszystkich psich kompanów, jednak trzeba pamiętać, że energiczne młodziki mogą drażnić psa w średnim wieku.

PUSZEK | płeć: samiec, wiek: 12 lat i 11 miesięcy, rozmiar: duży

Puszek to 12-letni pies w typie owczarka niemieckiego, w bardzo dobrej kondycji. Jak na swój wiek jest bardzo ruchliwy, wszystko co napotka na swojej drodze musi obwąchać i czasami zaznaczyć swoją obecność. Uwielbia długie spacery w towarzystwie ukochanego opiekuna, bardzo ładnie chodzi na smyczy. Zna komendy: siad, łapa (podaje ją nawet w pozycji stojącej), a także reaguje na swoje imię. Chętnie zawiera nowe psie znajomości, lecz nie przepada za psami nachalnymi, więc trzeba zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi psami.

SONIA | płeć: samica, wiek: 10 lat i 11 miesięcy, rozmiar: średni

Sonia to psiak, którego trudno przeoczyć. Wesoła, energiczna, zainteresowana wszystkim wokół, jak na beagle'a przystało. Niestety, trudno także nie zauważyć jej skórnych dolegliwości. Sierść na bokach Soni jest mocno przerzedzona, w niektórych miejscach powstały łyse placki. Psina do schroniska trafiła z ulicy, więc nie mieliśmy możliwości uzyskania informacji o problemach zdrowotnych, z którymi się boryka. Na ten moment sunia jest badana i obserwowana pod kątem alergii pokarmowych, zaburzeń pracy tarczycy, otrzymuje specjalną karmę.

LUBIŚ | płeć: samiec, wiek: 10 lat i 11 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 12.11.2019

Lubiś to około 10-letni pies średniej wielkości (waży około 12 kg). W schronisku przebywa już ponad dwa lata. Jest psem nieco zdystansowanym do świata, nie jest to typ przytulaka, nie lubi też spacerować w nowych miejscach. Ale nie ma mu się co dziwić. Lubiś cierpi na zespół końskiego ogona, do tego ma też zdiagnozowane spore zwyrodnienie w odcinku piersiowo-lędźwiowym. Choroba sprawia, że Lubiś bez przerwy odczuwa chroniczny ból i dyskomfort. Lubiś na swój sposób nauczył się żyć z chorobą, stąd jego sztywny chód, kiedy może to omija także schody.

ROKI | płeć: samiec, wiek: 10 lat i 5 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 31.07.2018

Roki to psiak średniej wielkości, dość masywnej budowy. Jest posłuszny i oddany opiekunowi. Wobec obcych jest jednak nieufny i przy pierwszych spotkaniach należy zachować ostrożność, unikać gwałtownych ruchów i gestów. Nie wszystkich od razu akceptuje. Przy bliższym poznaniu to kochany psiak, skory do pieszczot i rozdawania całusów. Jest wesoły i pełny energii. Szybko się uczy, wykonuje komendę siad, waruj. Dobrze dogaduje się z innymi psami. Niestety, nie jest to pies dla amatora, zupełnie NIE TOLERUJE DZIECI.

RAMBO | płeć: samiec, wiek: 12 lat i 1 miesiąc, rozmiar: mały, w schronisku od: 04.09.2018

Rambo to pies niewielkich rozmiarów, o uroczym umaszczeniu. Do schroniska trafił po śmierci właściciela. Niestety w przeszłości raczej nie miał wyznaczonych żadnych granic. Obecnie świetnie reaguje na pracę z człowiekiem. Poznał już komendy siad, leżeć i ciągle uczy się nowych; bardzo dobrze też reaguje na swoje imię. Na smyczy nadal trochę ciągnie, nad czym pracujemy. Do ludzi nastawiony jest przyjaźnie, broni jednak swoich zasobów (jedzenia, zabawek), dlatego nie nadaje się do domu z małymi dziećmi.

BASTER | płeć: samiec, wiek: 8 lat i 11 miesięcy, rozmiar: duży, w schronisku od: 12.11.2019

Baster pomimo młodego wieku (obecnie ma około 5 lat) jest weteranem katowickiego schroniska. Bystrość to główna cecha, która charakteryzuje Bastera. To psiak niesamowicie inteligentny, trochę wrażliwy, ale i nieco niezależny. Lubi pracę z człowiekiem, ale nie jest ślepo posłuszny, nie lubi przymusu, znacznie lepiej reaguje na zachęty pochwały i kreatywność opiekuna. Uwielbia ruch i spacery. Zna wiele komend, dobrze radzi sobie na torze agility oraz z frisbee. Lubi pracę węchową.

BOLEK | płeć: samiec, wiek: 5 lat i 11 miesięcy, rozmiar: duży

Około 5-letni pies w typie amstaffa. Cudowny chłopak, dla którego kontakt z wolontariuszem jest najważniejszą sprawą pod słońcem, zaraz potem zabawa z człowiekiem i praca umysłowa. Niestety nie akceptuje innych zwierząt, dlatego tak długo czeka na swój wymarzony dom. Zalecany raczej dla starszych dzieci, powyżej 12 r.ż. Jest pogodny, pozytywnie nastawiony do ludzi, chętnie się uczy, jest bardzo mądry. Nada się dla ludzi aktywnych, kreatywnych, znających specyfikę rasy (lub rozumiejących potrzebę pracy z psem pod okiem behawiorysty).

ALUŚ | płeć: samiec, wiek: 9 lat i 6 miesięcy, rozmiar: średni

Aluś po raz kolejny wrócił z adopcji do schroniska z powodu lęku separacyjnego. To wspaniały pies, który niestety nie radzi sobie z emocjami, kiedy zostaje sam w domu. Podczas ostatniej adopcji, dostawał silnych drgawek i ślinotoku, kiedy tylko widział, że właściciel przygotowuje się do wyjścia. Zaczął także tracić na wadze. Ze względu na jego zdrowie, wspólnie z nowym domem podjęliśmy decyzję o powrocie Alusia do schroniska. Zauważamy, że w schronisku Aluś nie wykazuje żadnych objawów lęku separacyjnego, nawet kiedy zostaje sam w kojcu.

BEBOK | płeć: samiec, wiek: 5 lat i 6 miesięcy, rozmiar: mały

Bebok to mały, żywiołowy piesek. Obecnie ma około 4 lata. Bebok jest straszny i przerażający? chwila, chwila ? to nie ta bajka. Nasz Bebok jest pogodny i wesoły. Jest jednak psiakiem, który nie lubi niespodziewanego dotyku, dlatego nie nadaje się do domu z małymi dziećmi. Sam pokazuje, kiedy chce być głaskany, inaczej może postraszyć zębami. Bardzo ładnie chodzi na smyczy. Na wybiegu wychodzi jego młodzieńcza natura, uwielbia piłeczki i inne zabawki, które z chęcią rozgryza.
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.