Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − psy

LUBIŚ | płeć: samiec, wiek: 9 lat i 6 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 12.11.2019

Lubiś jest zdystansowanym do ludzi psem. Cierpi na zespół końskiego ogona, który objawia się u niego bólem w okolicy lędźwiowo-krzyżowej oraz na ten moment niewielkimi zaburzeniami chodzenia. Niestety rokowania są ostrożne, dlatego Lubiś pilnie wymaga domu, nawet tymczasowego. Lubiś przy dotyku, który sprawi mu ból, może postraszyć zębami, dlatego nie nadaje się do domu z dziećmi. Z psami z reguły się dogaduje, mniejsze i spokojne akceptuje, ale żywiołowe obszczekuje. Lubiś nie nadaje się na długie spacery przez chorobę, na smyczy chodzi ładnie.

BUBU | płeć: samiec, wiek: 11 lat i 2 miesiące, rozmiar: duży, w schronisku od: 09.04.2020

Bubu to starszy pies przytłoczony pobytem w schronisku, jednak z każdym spacerem się coraz bardziej otwiera. Pomimo wieku i plątających się łap jest dość energicznym psem. Bardzo lubi kontakt z człowiekiem i pieszczoty. Zna komendy siad i daj łapę, jednak jak wyczuje smaczki, to skacze po człowieku i potrzebuje chwili, by się uspokoić. Bubu nie należy do najzdrowszych psów ? zęby nie są w najlepszym stanie, na ciele pojawiają się tłuszczaki, a łapy wymagają kontroli, z tego powodu szukamy dla niego domu stałego lub tymczasowego.

ISKO | płeć: samiec, wiek: 11 lat i 1 miesiąc, rozmiar: mały, w schronisku od: 09.04.2020

Isko to wspaniały psiak, u którego wykryto u niego padaczkę i wrócił z adopcji. Przez te wszystkie wydarzenia był w niezbyt dobrej kondycji, jednak regularne branie leków oraz praca opiekuna sprawiło, że wrócił do dawnej formy. Aktualnie Isko szuka świadomego domu, mimo padaczki może całkiem normalnie funkcjonować. Najlepiej, by trafił do domu z ogrodem, ponieważ w poprzednim mieszkaniu nie mógł się odnaleźć i wyładować energii, której ma w sobie mnóstwo. Kocha dzieci, ładnie chodzi na smyczy oraz dogaduje się z innymi psami.

DIANA | płeć: samica, wiek: 8 lat i 1 miesiąc, rozmiar: średni, w schronisku od: 14.08.2019

Dziana została oddana po śmierci właściciela, następnie zwrócona z adopcji. Źle znosi zamknięcie i nie będzie wydana do kojca/budy, Do ludzi jest przyjazna, do dzieci neutralna. Na psy nie zwraca większej uwagi, ale potrafi odpowiedzieć na zaczepkę. Diana jest dość energiczna ale zrównoważona, nie sprawia większych problemów. Gdyby nie ciągnięcie na smyczy to spacer z nią to czysta przyjemność. Lubi biegać za piłeczką. Potrzebuje czasu by zaufać, nie jest wylewna w pierwszym kontakcie, jednak jak się przełamie, to jest skora do pieszczot.

ROKI | płeć: samiec, wiek: 8 lat i 11 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 31.07.2018

Roki to psiak średniej wielkości, dość masywnej budowy. Jest posłuszny i oddany opiekunowi. Wobec obcych jest jednak nieufny i przy pierwszych spotkaniach należy zachować ostrożność, unikać gwałtownych ruchów i gestów. Nie wszystkich od razu akceptuje. Przy bliższym poznaniu to kochany psiak, skory do pieszczot i rozdawania całusów. Jest wesoły i pełny energii. Szybko się uczy, wykonuje komendę siad, waruj. Dobrze dogaduje się z innymi psami. Niestety, nie jest to pies dla amatora, zupełnie NIE TOLERUJE DZIECI.

DŻEKI | płeć: samiec, wiek: 10 lat i 1 miesiąc, rozmiar: średni, w schronisku od: 03.07.2018

Dżeki to pies, któremu ciężko się odnaleźć w nowej sytuacji. Potrzebuje przestrzeni i czasu, aby się zaaklimatyzować i zaufać człowiekowi. Jest aktywnym psem, lubi poszaleć, ale regularne spacery powinny go zaspokoić. Ładnie chodzi na smyczy, lubi długie spacery. Wcześniej zdarzało mu się wybuchowo zachowywać się w towarzystwie innych psów, z czasem dzięki pracy i spacerom z psimi kumplami zachowuje się coraz lepiej i akceptuje ich towarzystwo. Nie jest psem do małych dzieci.

ARIA | płeć: samica, wiek: 7 lat i 7 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 31.12.2017

Aria to suczka średniej wielkości z temperamentem. Jest pełna energii, którą trzeba spożytkować. Nie nadaje się do dzieci i osób starszych. Uwielbia gonić za piłką oraz węszyć. W pierwszym kontakcie może sprawiać wrażenie niezainteresowanej, ale poświęcona jej praca wraca w postaci czystej, psiej radości. Aria ma duży potencjał, widać to po pracy z posłuszeństwem, zabawie w dwie piłki i momentach, kiedy otwiera się na przewodnika. Rozwinięcie skrzydeł Arii wymaga jednak dużego zaangażowania, cierpliwości i opanowania, które przede wszystkim wzmocnią jej chęć dotyku, pieszczot, zaufanie.

RAMBO | płeć: samiec, wiek: 10 lat i 7 miesięcy, rozmiar: mały, w schronisku od: 04.09.2018

Rambo to pies niewielkich rozmiarów, o uroczym umaszczeniu. Do schroniska trafił po śmierci właściciela. Niestety w przeszłości raczej nie miał wyznaczonych żadnych granic. Obecnie świetnie reaguje na pracę z człowiekiem. Poznał już komendy siad, leżeć i ciągle uczy się nowych; bardzo dobrze też reaguje na swoje imię. Na smyczy nadal trochę ciągnie, nad czym pracujemy. Do ludzi nastawiony jest przyjaźnie, broni jednak swoich zasobów (jedzenia, zabawek), dlatego nie nadaje się do domu z małymi dziećmi.

BASTER | płeć: samiec, wiek: 7 lat i 5 miesięcy, rozmiar: duży, w schronisku od: 12.11.2019

Baster to energiczny pies średniej wielkości, ma ok. 50 cm w kłębie. W swym życiu niestety przeszedł już wiele. Miał już 5 domów, niestety w żadnym nie udało mu się zostać na długo. Do ludzi nastawionyjest pozytywnie, z większością psów się dogaduje. Boi się niektórych ruchów wykonywanych przez ludzi (np. manipulacja smyczą, machnięcia rękami czy podniesieniem wyżej ręki). Odskakuje wtedy lub przypada do ziemi. Mimo iż wydaje się że nie miał najlepszych doświadczeń z ludźmi, Baster chętnie podchodzi do opiekuna i cieszy się widząc możliwość wyjścia na spacerek.

DINA | płeć: samica, wiek: 11 lat i 1 miesiąc, rozmiar: średni, w schronisku od: 18.03.2019

Dina to urocza sunia, która po latach spędzonych w kochającym domu trafiła do schroniska, ze względu na chorobę właścicielki. Z początku przestraszona,była nastawiona dość bojowo, potrzebowała nieco czasu i cierpliwości, jednak od momentu, w którym pozwoliła po raz pierwszy się pogłaskać, znów przypomniała sobie, jak bardzo kocha i potrzebuje człowieka. Dinusia jest ogromnym pieszczochem, podczas spaceru często zerka na opiekuna lub zatrzymuje się na chwilę czułości. Cieszy ją każda forma spędzania z nim czasu.
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.