Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − psy

F I L T R Y

Płeć:

  BAX | płeć: samiec, wiek: 6 lat i 10 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 24.11.2018

  Bax to pies średniej wielkości, w typie cocker spaniela angielskiego. Ma bardzo miłe usposobienie, do ludzi nastawiony jest pozytywnie. Przy psach należy uważać, ponieważ Bax na jedno oko nie widzi, a na drugie prawdopodobnie słabo, dlatego też denerwuje się obecnością innych psów. Jednak po zapoznaniu z psem bez problemu spaceruje obok. Na smyczy chodzi w miarę dobrze, problemem jest jego ciekawość na początku spaceru, gdyż kieruje się węchem i wszystko chce sprawdzić, co sprawia, że chodzi chaotycznie.

  MURZYNEK | płeć: samiec, wiek: 10 lat i 5 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 31.07.2018

  Murzynek to pies średniej wielkości, ma 55 cm w kłębie. Pracował jako pies stróżujący, ale przestał być potrzebny i oddano go do schroniska :( Nie za dobrze znosi pobyt w tym miejscu, jest smutny i zestresowany. Miewa lepsze i gorsze chwile. W pewnym momencie nawet zaczął obgryzać sobie końcówkę ogona. Na dzień dzisiejszy Murzynkowi udało się troszkę przytyć i ogonek został zaleczony. Niestety to nie koniec trudności z jakimi się zmaga. Stawy Murzynka wymagają suplementacji oraz regularnych spacerków.

  BIANKA | płeć: samica, wiek: 10 lat i 4 miesiące, rozmiar: średni, w schronisku od: 25.07.2018

  Bianka to suczka średniej wielkości. Niech wiek Was nie zmyli! Dziewczyna ma dużo energii, którą chętnie rozładowuje podczas zabawy. Obok psiego wybiegu nigdy nie przejdzie obojętnie! Jest niesamowicie wesołą psiną, która uwielbia kontakt z ludźmi. Potrafi wykonywać podstawowe komendy: siad, daj łapę; ładnie skupia się na opiekunie. Na smyczy nie ciągnie, aczkolwiek trzeba uważać na inne psy. W stosunku do nich bywa natarczywa i agresywna. Psina ma trochę siły, dlatego nie polecamy by była wyprowadzana przez dzieci.

  MILA | płeć: samica, wiek: 9 lat i 8 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 11.08.2018

  Mila to sympatyczna, starsza suczka. Mimo, że jej wiek został określony na 9-10 lat, zachowaniem bliżej jej do szczeniaka, co widać już przy boksie, gdy stara się za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę. Swoją radość rozładowuje na opiekunie, wykonując dużo skocznych ruchów i tuląc się do nóg. Często domaga się pieszczot. Na smyczy nie ciągnie, idzie spokojnie przy nodze. Chętnie przywita się z każdą napotkaną osobą. Do innych psów Mila jest zazwyczaj pozytywnie nastawiona, ale ponieważ bardzo szybko przywiązuje się do opiekuna, z zazdrości o niego zdarza jej się reagować agresją na kolegów.

  JENNY | płeć: samica, wiek: 9 lat i 6 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 18.10.2017

  Jenny to suczka średniej wielkości (ma ok. 35 cm w kłębie), z nadwagą. Do schroniska została przywieziona przez opiekę społeczną, jej poprzedni opiekun został eksmitowany i nie miał się już jak nią zająć. Jenny jest spokojna, trochę wystraszona miejscem do którego trafiła, chociaż już powoli przyzwyczaja się do nowego otoczenia. W kontakcie z ludźmi jest bardzo zdystansowana, choć widać, że naprawdę chciałby być kochana. Potrzebuje czasu, żeby zaufać nowo poznanej osobie i nie na wszystko człowiekowi pozwala.

  NUKA | płeć: samica, wiek: 4 lata i 4 miesiące, rozmiar: średni, w schronisku od: 13.07.2017

  Nuka to suczka średniej wielkości. Ma krótką sierść, łatwą w pielęgnacji. Przebywa w schronisku już od 1,5 roku. W stosunku do opiekuna jest spokojna, grzeczna i posłuszna. Wciąż jednak potrzebuje czasu z nowo poznanymi ludźmi, przy pierwszych spotkaniach należy zachować ostrożność. Chodzi ładnie na smyczy, nie ciągnie i nie wdaje się w konflikty z mijającym ją psami, ale należy zachować ostrożność w kontakcie bliskim, bo na zaczepki odpowiada agresywnie, szczegolnie wobec suczek.

  FRODO | płeć: samiec, wiek: 12 lat i 7 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 01.08.2017

  Frodo to pies średniej wielkości, ma ok. 45-50 cm w kłębie. Jest bardzo przyjazny dla ludzi; ciągle szuka kontaktu z człowiekiem. Ma bardzo dobry stosunek do dzieci. Lubi się ocierać, przytulać i głaskać. Na smyczy chodzi ładnie; zdarza mu się na początku spaceru z ekscytacji lekko pociągnąć, ale po chwili się uspokaja i grzecznie idzie. Uwielbia długie spacery, jak na swój wiek jest aktywny i nie sprawia mu to żadnego kłopotu. Stosunek do psów bywa różny; zazwyczaj przyjaźnie wita inne psiaki, spokojnie obwąchując.

  SONIA | płeć: samica, wiek: 11 lat i 7 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 26.04.2018

  Sonia to urokliwa, starsza sunia średniej wielkości (ma około 50 cm w kłębie), która w jesieni życia trafiła do schroniska. Pomimo wieku oraz miejsca, w którym się znalazła, wciąż z ogromnym optymizmem spogląda na otaczający ją świat. Do ludzi nastawiona jest przyjaźnie. Wychowywała się z dzieckiem oraz kotem, stąd wnosimy, że koty też powinna akceptować. Do większości psów nastawiona jest przyjaźnie. Ze względu na wiek nie lubi jednak, kiedy inne psy natarczywie po niej skaczą (potrafi wtedy odwarknąć).

  DRAKO | płeć: samiec, wiek: 5 lat, rozmiar: średni, w schronisku od: 01.10.2018

  Drako to psiak średniej wielkości (ma ok. 50 cm w kłębie), o dość masywnej budowie i wiecznie uśmiechniętym pysku. Choć czasy dzieciństwa ma już dawno za sobą, to zachowaniem przypomina szczeniaka. Jest psem bardzo pozytywnie nastawionym do świata. Wszystkiego jest ciekawy i nie potrafi zbyt długo ustać w miejscu. Uwielbia kontakt z człowiekiem i jest ogromnym pieszczochem, przez co nieraz skacze na ludzi. Niestety nie zdaje sobie sprawy ze swojej masy, dlatego nie powinien mieszkać z małymi dziećmi, mógłby niechcący zrobić krzywdę.

  ROKI | płeć: samiec, wiek: 6 lat i 5 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 31.07.2018

  Roki to psiak średniej wielkości, dość masywnej budowy. Jest posłuszny i oddany opiekunowi. Wobec obcych jest jednak nieufny i przy pierwszych spotkaniach należy zachować ostrożność, unikać gwałtownych ruchów i gestów. Nie wszystkich od razu akceptuje. Przy bliższym poznaniu to kochany psiak, skory do pieszczot i rozdawania całusów. Jest wesoły i pełny energii. Szybko się uczy, wykonuje komendę siad, waruj. Dobrze dogaduje się z innymi psami. Niestety, nie jest to pies dla amatora, zupełnie NIE TOLERUJE DZIECI.
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.