Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − psy

F I L T R Y

Płeć:

  MURZYNEK | płeć: samiec, wiek: 11 lat i 4 miesiące, rozmiar: średni, w schronisku od: 02.04.2019

  Murzynek to pies średniej wielkości, ma 55 cm w kłębie. Pracował jako pies stróżujący, ale przestał być potrzebny i oddano go do schroniska :( Nie za dobrze znosi pobyt w tym miejscu, jest smutny i zestresowany. Miewa lepsze i gorsze chwile. W pewnym momencie nawet zaczął obgryzając sobie końcówkę ogona. Na dzień dzisiejszy ogonek został zaleczony. Niestety to nie koniec trudności z jakimi zmaga się psiak. Stawy Murzynka wymagają suplementacji oraz regularnych spacerków. Murzynek nie może wylegiwać się całymi dniami na kanapie, gdyż problemy z poruszaniem, jakie miał na początku gdy trafił do schroniska, mogą powrócić.

  BIANKA | płeć: samica, wiek: 10 lat i 10 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 25.07.2018

  Bianka to urocza sunia średniej wielkości (ma ok. 55 cm w kłębie). Choć już nie jest najmłodsza, to wciąż chciałaby czerpać z życia pełnymi garściami. Bardzo pragnie kontaktu z człowiekiem i to właśnie człowiek jest w centrum jej uwagi. Uwielbia być głaskana, przy czym nieraz pokazuje brzuszek. Ładnie się skupia, dzięki czemu poznała takie komendy jak siad, łapa czy waruj. Na spacerze jest bardzo grzeczna, idzie spokojnie, praktycznie nie ciągnie na smyczy. Mimo upływu lat, Bianeczka wciąż ma w sobie coś ze szczeniaka.

  CZILA | płeć: samica, wiek: 15 lat i 4 miesiące, rozmiar: średni, w schronisku od: 05.03.2019

  Czila jest sympatyczną sunią, która w kontakcie z człowiekiem jest dość wycofana i mocno zestresowana. Podobno żyła na łańcuchu. W stosunku do psów jest obojętna i nie wykazuje agresji w żadnej sytuacji. Potrzebuje czasu, by zaufać człowiekowi, a gdy już się na niego otworzy, to chętnie przebywa z nim na spacerach oraz wybiegu. Nie ma problemów ze słuchem i wzorkiem, ładnie reaguje na imię, jest w bardzo ładnej kondycji ruchowej. Na badaniu USG wykryto powiększenie wątroby oraz zmiany na nerce.

  SONIA | płeć: samica, wiek: 12 lat i 1 miesiąc, rozmiar: średni, w schronisku od: 26.04.2018

  Sonia to urokliwa sunia, która po raz drugi trafiła do schroniska, a przedłużający się w nim pobyt sprawia, że powoli zaczyna gasnąć. Do ludzi nastawiona jest przyjaźnie, lubi dzieci i ładnie chodzi na smyczy, dlatego nadaje się także dla osób starszych. Z większością psów dogaduje się bardzo dobrze, jednak nie lubi, kiedy inne psy natarczywie po niej skaczą, potrafi wtedy odwarknąć. Wcześniej mieszkała z kotem, stąd wnosimy, że koty także powinna akceptować, na spacerach w ogóle nie zwraca na nie uwagi.

  ROKI | płeć: samiec, wiek: 6 lat i 11 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 31.07.2018

  Roki to psiak średniej wielkości, dość masywnej budowy. Jest posłuszny i oddany opiekunowi. Wobec obcych jest jednak nieufny i przy pierwszych spotkaniach należy zachować ostrożność, unikać gwałtownych ruchów i gestów. Nie wszystkich od razu akceptuje. Przy bliższym poznaniu to kochany psiak, skory do pieszczot i rozdawania całusów. Jest wesoły i pełny energii. Szybko się uczy, wykonuje komendę siad, waruj. Dobrze dogaduje się z innymi psami. Niestety, nie jest to pies dla amatora, zupełnie NIE TOLERUJE DZIECI.

  ATOS | płeć: samiec, wiek: 8 lat i 12 miesięcy, rozmiar: mały, w schronisku od: 05.04.2018

  Atos to niewielki pies (ma ok. 30 cm w kłębie), który trafił do schroniska po śmierci właściciela. Na początku był bardzo zamknięty w sobie, niewykazujący interakcji z człowiekiem, ale obecnie powoli otwiera się na ludzi, podchodząc do wolontariusza na głaskanie. Atos nie lubi zbyt nachalnych i żywiołowych psów, na które czasem próbuje się rzucić. Do spokojnych zwykle zachowuje się obojętnie i nie zwraca na nie uwagi. Ma instynkt obrony miski i inne psy nie mogą wtedy do niego podchodzić.

  MAKSIU | płeć: samiec, wiek: 8 lat i 1 miesiąc, rozmiar: średni, w schronisku od: 12.04.2019

  Maksiu to wesoły pies średniej wielkości. Do schroniska trafił, ponieważ jego właściciele nie mogli się nim dłużej zajmować. Jest przyjazny i lubi kontakt z ludźmi. Uwielbia biegać i bawić się. Będzie potrzebował właściciela, który zapewni mu odpowiednią dawkę ruchu na świeżym powietrzu. Na smyczy chodzi ładnie, na początku spaceru ma potrzebę wybiegać się. Ma krótką, szorstką sierść, która nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Z większością psów dogaduje się dobrze.

  LOCO | płeć: samiec, wiek: 5 lat i 10 miesięcy, rozmiar: duży, w schronisku od: 08.11.2018

  Loco (czyt. Loko) jest dość dużym psem, ma około 60-65 cm w kłębie. O jego przeszłości nie wiemy nic, został znaleziony. Jest przyjaźnie nastawiony do ludzi, cieszy się na widok większości z nich. Do psów również nastawiony pozytywnie. Uwielbia zabawę z innymi psami. Czasami bywa zazdrosny o jedzenie. Loco jest bardzo silnym psem, ładnie chodzi na smyczy, ale często zdarza mu się pociągnąć. Od czasu do czasu również skoczy na opiekuna lub inną osobę, dlatego trzeba zachować ostrożność przy dzieciach.

  AIDA | płeć: samica, wiek: 6 lat i 9 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 15.11.2018

  Aida to suczka średniej wielkości. Wulkan pozytywnej energii. Uwielbia aktywnie spędzać czas z opiekunem, lubi zabawy, aportowanie, czy kąpiele w wodzie. Jest bardzo zdolna, opanowała komendy siad, łapa, waruj, reaguje na swoje imię oraz uczy się chodzić przy nodze. Na spacerach z początku trochę ciągnie, jednak po spaleniu nadmiaru energii uspokaja się. Nie wykazuje agresji w stosunku do innych psów, wręcz troszkę się ich boi. Odradzamy dom z małymi dziećmi. Aida już po raz trzeci trafiła do schroniska, ponieważ poprzedni właściciele nie byli wstanie zapewnić jej odpowiednich warunków.

  DŻEKI | płeć: samiec, wiek: 8 lat i 1 miesiąc, rozmiar: średni, w schronisku od: 03.07.2018

  Dżeki to psiak średniej wielkości, ma ok. 40-45 cm w kłębie. Do schroniska trafił, bo jego właścicielka zachorowała i nie może się nim już zajmować. Dżeki jest pozytywnie nastawiony do ludzi, ale tylko dorosłych. Dzieci nie lubi. Nie przepada też za innymi psami, powinien być jedynym psem w domu. W ogóle jest to pies jednego właściciela, powinien więc trafić w odpowiedzialne i doświadczone ręce. Na smyczy chodzi ładnie. Ma krótką, łatwą w pielęgnacji sierść. Kontakt w sprawie adopcji: Marek 605 366 253.
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.