Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − psy

DEMON | płeć: samiec, wiek: 8 lat i 5 miesięcy, rozmiar: duży, w schronisku od: 24.07.2019

Demon jest około 7-letnim psem, którego geny najwyraźniej zahaczają o rottweilera, co widać w pięknym umaszczeniu i ogólnej sylwetce. Jego futro jest półdługie, układające się we wdzięczne kędziorki, które należy przeczesywać regularnie. Demon, jak dobrze pozna człowieka, lubi się do niego wtulać. Przylega całym ciałem, oczekując drapania pod brodą. Przepada za towarzystwem prawie wszystkich psich kompanów, jednak trzeba pamiętać, że energiczne młodziki mogą drażnić psa w średnim wieku.

PUSZEK | płeć: samiec, wiek: 12 lat i 3 miesiące, rozmiar: duży

Puszek to 12-letni pies w typie owczarka niemieckiego, w bardzo dobrej kondycji. Jak na swój wiek jest bardzo ruchliwy, wszystko co napotka na swojej drodze musi obwąchać i czasami zaznaczyć swoją obecność. Uwielbia długie spacery w towarzystwie ukochanego opiekuna, bardzo ładnie chodzi na smyczy. Zna komendy: siad, łapa (podaje ją nawet w pozycji stojącej), a także reaguje na swoje imię. Chętnie zawiera nowe psie znajomości, lecz nie przepada za psami nachalnymi, więc trzeba zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi psami.

SONIA | płeć: samica, wiek: 10 lat i 3 miesiące, rozmiar: średni

Sonia to psiak, którego trudno przeoczyć. Wesoła, energiczna, zainteresowana wszystkim wokół, jak na beagle'a przystało. Niestety, trudno także nie zauważyć jej skórnych dolegliwości. Sierść na bokach Soni jest mocno przerzedzona, w niektórych miejscach powstały łyse placki. Psina do schroniska trafiła z ulicy, więc nie mieliśmy możliwości uzyskania informacji o problemach zdrowotnych, z którymi się boryka. Na ten moment sunia jest badana i obserwowana pod kątem alergii pokarmowych, zaburzeń pracy tarczycy, otrzymuje specjalną karmę.

LUBIŚ | płeć: samiec, wiek: 10 lat i 3 miesiące, rozmiar: średni, w schronisku od: 12.11.2019

Lubiś to około 10-letni pies średniej wielkości (waży około 12 kg). W schronisku przebywa już ponad dwa lata. Jest psem nieco zdystansowanym do świata, nie jest to typ przytulaka, nie lubi też spacerować w nowych miejscach. Ale nie ma mu się co dziwić. Lubiś cierpi na zespół końskiego ogona, do tego ma też zdiagnozowane spore zwyrodnienie w odcinku piersiowo-lędźwiowym. Choroba sprawia, że Lubiś bez przerwy odczuwa chroniczny ból i dyskomfort. Lubiś na swój sposób nauczył się żyć z chorobą, stąd jego sztywny chód, kiedy może to omija także schody.

TIMON | płeć: samiec, wiek: 9 lat i 3 miesiące, rozmiar: średni

Jego historia zaczyna się w zwykły biały dzień, gdzie nasza wolontariuszka wypatrzyła przejeżdżając przez osiedle kundelka. Nie byle jakiego. Jej uwagę zwróciła pokurczona postawa psa, wyłysiała skóra, przeraźliwie chude ciałko, kolczatka na szyi oraz dziwne zachowanie właściciela, który po wstępnej rozmowie (ponieważ Beata wysiadła z samochodu i zamierzała realnie pomóc-bo tak jej podpowiadała intuicja) unikał odpowiedzi na proste pytania dotyczące jego psa. Doprowadziła sprawę do końca, przeprowadziła wywiad wśród mieszkańców i dowiedziała się gdzie pies mieszka.

ROKI | płeć: samiec, wiek: 9 lat i 9 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 31.07.2018

Roki to psiak średniej wielkości, dość masywnej budowy. Jest posłuszny i oddany opiekunowi. Wobec obcych jest jednak nieufny i przy pierwszych spotkaniach należy zachować ostrożność, unikać gwałtownych ruchów i gestów. Nie wszystkich od razu akceptuje. Przy bliższym poznaniu to kochany psiak, skory do pieszczot i rozdawania całusów. Jest wesoły i pełny energii. Szybko się uczy, wykonuje komendę siad, waruj. Dobrze dogaduje się z innymi psami. Niestety, nie jest to pies dla amatora, zupełnie NIE TOLERUJE DZIECI.

RAMBO | płeć: samiec, wiek: 11 lat i 5 miesięcy, rozmiar: mały, w schronisku od: 04.09.2018

Rambo to pies niewielkich rozmiarów, o uroczym umaszczeniu. Do schroniska trafił po śmierci właściciela. Niestety w przeszłości raczej nie miał wyznaczonych żadnych granic. Obecnie świetnie reaguje na pracę z człowiekiem. Poznał już komendy siad, leżeć i ciągle uczy się nowych; bardzo dobrze też reaguje na swoje imię. Na smyczy nadal trochę ciągnie, nad czym pracujemy. Do ludzi nastawiony jest przyjaźnie, broni jednak swoich zasobów (jedzenia, zabawek), dlatego nie nadaje się do domu z małymi dziećmi.

BASTER | płeć: samiec, wiek: 8 lat i 3 miesiące, rozmiar: duży, w schronisku od: 12.11.2019

Baster pomimo młodego wieku (obecnie ma około 5 lat) jest weteranem katowickiego schroniska. Bystrość to główna cecha, która charakteryzuje Bastera. To psiak niesamowicie inteligentny, trochę wrażliwy, ale i nieco niezależny. Lubi pracę z człowiekiem, ale nie jest ślepo posłuszny, nie lubi przymusu, znacznie lepiej reaguje na zachęty pochwały i kreatywność opiekuna. Uwielbia ruch i spacery. Zna wiele komend, dobrze radzi sobie na torze agility oraz z frisbee. Lubi pracę węchową.

ATOS | płeć: samiec, wiek: 10 lat i 12 miesięcy, rozmiar: duży, w schronisku od: 01.10.2019

Atos to około 9-letni pies w typie owczarka szkockiego. Atos to pies, który wie czego chce, ma silny charakter. Początki w schronisku miał bardzo ciężkie, zaczął bronić zasobów (miski, jedzenia, zabawek i wszystkiego co uznał za swoje). Obecnie nauczony pewnych schematów pozwala na zabieranie niektórych rzeczy. Dzięki włożonej w niego pracy, zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa z Atosa wychodzi super psiak, który uwielbia aportować zabawki i zabawę szarpaniem. Potrzebuje czasu, by kogoś poznać i mu zaufać.

MUCHA | płeć: samica, wiek: 5 lat, rozmiar: średni, w schronisku od: 06.11.2019

Muszka to około 4-letnia sunia, która w schronisku spędziła już 2 lata, czyli połowę swojego życia. Do schroniska trafiła wraz ze szczeniakami. Została znaleziona w lesie, gdzie dzielnie walczyła o przetrwanie. Mimo to jest pozytywnie zakręcona na punkcie ludzi i z uśmiechem na pyszczku, każdego dnia walczy ze schroniskową rzeczywistością. Do ludzi nastawiona pozytywnie, kocha swoich opiekunów, chętnie pokazuje brzuszek do głaskania. Niestety nie przepada za innymi psami, choć w tej kwestii zrobiła spore postępy podczas pobytu w schronisku.
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.