Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − psy

LUBIŚ | płeć: samiec, wiek: 8 lat i 4 miesiące, rozmiar: średni, w schronisku od: 12.11.2019

Lubiś jest zdystansowanym do ludzi psem. Cierpi na zespół końskiego ogona, który objawia się u niego bólem w okolicy lędźwiowo-krzyżowej oraz na ten moment niewielkimi zaburzeniami chodzenia. Niestety rokowania są ostrożne, dlatego Lubiś pilnie wymaga domu, nawet tymczasowego. Lubiś przy dotyku, który sprawi mu ból, może postraszyć zębami, dlatego nie nadaje się do domu z dziećmi. Z psami z reguły się dogaduje, mniejsze i spokojne akceptuje, ale żywiołowe obszczekuje. Lubiś nie nadaje się na długie spacery przez chorobę, na smyczy chodzi ładnie.

DIANA | płeć: samica, wiek: 6 lat i 11 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 14.08.2019

Diana trafiła do schroniska z powodu śmierci swojej właścicielki. Wychowana została w domu z ogrodem, dlatego takiego domu dla niej szukamy, nie wiemy, jak może zachować się w mieszkaniu. Diana potrzebuje chwili, żeby zaufać człowiekowi. Gdy już się przełamie, to chętnie przychodzi na pieszczoty. Uwielbia zabawę, zwłaszcza piłeczką, potrafi też komendę siad. Zdarza jej się niestety pilnować jedzenia oraz zabawek. Jest neutralnie nastawiona do innych psów, choć potrafi też odpowiedzieć na zaczepki.

ROKI | płeć: samiec, wiek: 7 lat i 9 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 31.07.2018

Roki to psiak średniej wielkości, dość masywnej budowy. Jest posłuszny i oddany opiekunowi. Wobec obcych jest jednak nieufny i przy pierwszych spotkaniach należy zachować ostrożność, unikać gwałtownych ruchów i gestów. Nie wszystkich od razu akceptuje. Przy bliższym poznaniu to kochany psiak, skory do pieszczot i rozdawania całusów. Jest wesoły i pełny energii. Szybko się uczy, wykonuje komendę siad, waruj. Dobrze dogaduje się z innymi psami. Niestety, nie jest to pies dla amatora, zupełnie NIE TOLERUJE DZIECI.

DŻEKI | płeć: samiec, wiek: 8 lat i 11 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 03.07.2018

Dżeki to psiak średniej wielkości, ma ok. 40-45 cm w kłębie. Do schroniska trafił, bo jego właścicielka zachorowała i nie może się nim już zajmować. Dżeki jest pozytywnie nastawiony do ludzi, ale tylko dorosłych. Dzieci nie lubi. Nie przepada też za innymi psami, powinien być jedynym psem w domu. W ogóle jest to pies jednego właściciela, powinien więc trafić w odpowiedzialne i doświadczone ręce. Na smyczy chodzi ładnie. Ma krótką, łatwą w pielęgnacji sierść. Kontakt w sprawie adopcji: Marek 605 366 253.

ARIA | płeć: samica, wiek: 6 lat i 6 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 31.12.2017

Aria to suczka średniej wielkości z temperamentem. Jest pełna energii, którą trzeba spożytkować. Nie nadaje się do dzieci i osób starszych. Uwielbia gonić za piłką oraz węszyć. W pierwszym kontakcie może sprawiać wrażenie niezainteresowanej, ale poświęcona jej praca wraca w postaci czystej, psiej radości. Aria ma duży potencjał, widać to po pracy z posłuszeństwem, zabawie w dwie piłki i momentach, kiedy otwiera się na przewodnika. Rozwinięcie skrzydeł Arii wymaga jednak dużego zaangażowania, cierpliwości i opanowania, które przede wszystkim wzmocnią jej chęć dotyku, pieszczot, zaufanie.

RAMBO | płeć: samiec, wiek: 9 lat i 5 miesięcy, rozmiar: mały, w schronisku od: 04.09.2018

Rambo to pies niewielkich rozmiarów, o uroczym umaszczeniu. Do schroniska trafił po śmierci właściciela. Niestety w przeszłości raczej nie miał wyznaczonych żadnych granic. Obecnie świetnie reaguje na pracę z człowiekiem. Poznał już komendy siad, leżeć i ciągle uczy się nowych; bardzo dobrze też reaguje na swoje imię. Na smyczy nadal trochę ciągnie, nad czym pracujemy. Do ludzi nastawiony jest przyjaźnie, broni jednak swoich zasobów (jedzenia, zabawek), dlatego nie nadaje się do domu z małymi dziećmi.

NITRO | płeć: samiec, wiek: 5 lat i 5 miesięcy, rozmiar: duży, w schronisku od: 19.11.2019

Nitro to dość duży pies o nieograniczonych pokładach energii. Na pierwszy rzut oka wygląda na mieszankę husky z owczarkiem, ale charakter dziedziczy raczej po huskym. Jest bardzo energiczny, ciągnie na smyczy i zdarza mu się skakać na opiekuna. Ma problem z kontrolowaniem siły i brak mu świadomości swojej masy, przez co nie będzie nadawał się do domu z małym dzieckiem i do mniejszych mieszkań. Nitro będzie potrzebował bardzo dużo ruchu i miejsca do wybiegania się. Chętnie i szybko uczy się komend.

BASTER | płeć: samiec, wiek: 6 lat i 3 miesiące, rozmiar: duży, w schronisku od: 12.11.2019

Baster to energiczny pies średniej wielkości, ma ok. 50 cm w kłębie. W swym życiu niestety przeszedł już wiele. Miał już 5 domów, niestety w żadnym nie udało mu się zostać na długo. Do ludzi nastawionyjest pozytywnie, z większością psów się dogaduje. Boi się niektórych ruchów wykonywanych przez ludzi (np. manipulacja smyczą, machnięcia rękami czy podniesieniem wyżej ręki). Odskakuje wtedy lub przypada do ziemi. Mimo iż wydaje się że nie miał najlepszych doświadczeń z ludźmi, Baster chętnie podchodzi do opiekuna i cieszy się widząc możliwość wyjścia na spacerek.

OLEK | płeć: samiec, wiek: 5 lat i 11 miesięcy, rozmiar: duży, w schronisku od: 15.02.2019

Olek to miły, choć strasznie przytłoczony nową sytuacją psiak. Wiemy, że jest energiczny, temperamentny i pełen życia, jednak na ten moment cechy te zostały przytłumione przez stres. W boksie jest jednym z najsmutniejszych, najbardziej otępiałych, najgłośniej wyjących psów. Po wyjściu z boksu od razu wybucha, zdarza mu się skakać, gryźć smycz, biec susami w bliżej nieokreślonym kierunku, jakby próbując uciec przed wszystkim. Ma problemy z opanowaniem emocji. O ile to, co zna, przesadnie go nie rusza, jak ludzie czy psy, które zdążył już wcześniej poznać, o tyle na widok nowych osób czy psów wyrywa się w ich stronę, oszczekuje i nakręca się, co często myli się z agresją, jednak w bliższym kontakcie zwykle wykazuje już pozytywne nastawienie.

DINA | płeć: samica, wiek: 9 lat i 11 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 18.03.2019

Dina to urocza sunia, która po latach spędzonych w kochającym domu trafiła do schroniska, ze względu na chorobę właścicielki. Z początku przestraszona,była nastawiona dość bojowo, potrzebowała nieco czasu i cierpliwości, jednak od momentu, w którym pozwoliła po raz pierwszy się pogłaskać, znów przypomniała sobie, jak bardzo kocha i potrzebuje człowieka. Dinusia jest ogromnym pieszczochem, podczas spaceru często zerka na opiekuna lub zatrzymuje się na chwilę czułości. Cieszy ją każda forma spędzania z nim czasu.
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.