Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − psy

F I L T R Y

Płeć:

  MURZYNEK | płeć: samiec, wiek: 11 lat i 3 miesiące, rozmiar: średni, w schronisku od: 02.04.2019

  Murzynek to pies średniej wielkości, ma 55 cm w kłębie. Pracował jako pies stróżujący, ale przestał być potrzebny i oddano go do schroniska :( Nie za dobrze znosi pobyt w tym miejscu, jest smutny i zestresowany. Miewa lepsze i gorsze chwile. W pewnym momencie nawet zaczął obgryzając sobie końcówkę ogona. Na dzień dzisiejszy ogonek został zaleczony. Niestety to nie koniec trudności z jakimi zmaga się psiak. Stawy Murzynka wymagają suplementacji oraz regularnych spacerków. Murzynek nie może wylegiwać się całymi dniami na kanapie, gdyż problemy z poruszaniem, jakie miał na początku gdy trafił do schroniska, mogą powrócić.

  BIANKA | płeć: samica, wiek: 10 lat i 8 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 25.07.2018

  Bianka to suczka średniej wielkości. Niech wiek Was nie zmyli! Dziewczyna ma dużo energii, którą chętnie rozładowuje podczas zabawy. Obok psiego wybiegu nigdy nie przejdzie obojętnie! Jest niesamowicie wesołą psiną, która uwielbia kontakt z ludźmi. Potrafi wykonywać podstawowe komendy: siad, daj łapę; ładnie skupia się na opiekunie. Na smyczy nie ciągnie, aczkolwiek trzeba uważać na inne psy. W stosunku do nich bywa natarczywa i agresywna. Psina ma trochę siły, dlatego nie polecamy by była wyprowadzana przez dzieci.

  CZILA | płeć: samica, wiek: 15 lat i 2 miesiące, rozmiar: średni, w schronisku od: 05.03.2019

  Czila jest sympatyczną sunią, która w kontakcie z człowiekiem jest dość wycofana i mocno zestresowana. Podobno żyła na łańcuchu. W stosunku do psów jest obojętna i nie wykazuje agresji w żadnej sytuacji. Potrzebuje czasu, by zaufać człowiekowi, a gdy już się na niego otworzy, to chętnie przebywa z nim na spacerach oraz wybiegu. Nie ma problemów ze słuchem i wzorkiem, ładnie reaguje na imię, jest w bardzo ładnej kondycji ruchowej. Na badaniu USG wykryto powiększenie wątroby oraz zmiany na nerce.

  JENNY | płeć: samica, wiek: 9 lat i 10 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 18.10.2017

  Jenny to suczka średniej wielkości (ma ok. 35 cm w kłębie), z nadwagą. Do schroniska została przywieziona przez opiekę społeczną, jej poprzedni opiekun został eksmitowany i nie miał się już jak nią zająć. Jenny jest spokojna, trochę wystraszona miejscem do którego trafiła, chociaż już powoli przyzwyczaja się do nowego otoczenia. W kontakcie z ludźmi jest bardzo zdystansowana, choć widać, że naprawdę chciałby być kochana. Potrzebuje czasu, żeby zaufać nowo poznanej osobie i nie na wszystko człowiekowi pozwala.

  FRODO | płeć: samiec, wiek: 12 lat i 11 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 01.08.2017

  Frodo to pies średniej wielkości, ma ok. 45-50 cm w kłębie. Jest bardzo przyjazny dla ludzi; ciągle szuka kontaktu z człowiekiem. Ma bardzo dobry stosunek do dzieci. Lubi się ocierać, przytulać i głaskać. Na smyczy chodzi ładnie; zdarza mu się na początku spaceru z ekscytacji lekko pociągnąć, ale po chwili się uspokaja i grzecznie idzie. Uwielbia długie spacery, jak na swój wiek jest aktywny i nie sprawia mu to żadnego kłopotu. Stosunek do psów bywa różny; zazwyczaj przyjaźnie wita inne psiaki, spokojnie obwąchując.

  SONIA | płeć: samica, wiek: 11 lat i 11 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 26.04.2018

  Sonia to urokliwa sunia, która po raz drugi trafiła do schroniska, a przedłużający się w nim pobyt sprawia, że powoli zaczyna gasnąć. Do ludzi nastawiona jest przyjaźnie, lubi dzieci i ładnie chodzi na smyczy, dlatego nadaje się także dla osób starszych. Z większością psów dogaduje się bardzo dobrze, jednak nie lubi, kiedy inne psy natarczywie po niej skaczą, potrafi wtedy odwarknąć. Wcześniej mieszkała z kotem, stąd wnosimy, że koty także powinna akceptować, na spacerach w ogóle nie zwraca na nie uwagi.

  ROKI | płeć: samiec, wiek: 6 lat i 9 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 31.07.2018

  Roki to psiak średniej wielkości, dość masywnej budowy. Jest posłuszny i oddany opiekunowi. Wobec obcych jest jednak nieufny i przy pierwszych spotkaniach należy zachować ostrożność, unikać gwałtownych ruchów i gestów. Nie wszystkich od razu akceptuje. Przy bliższym poznaniu to kochany psiak, skory do pieszczot i rozdawania całusów. Jest wesoły i pełny energii. Szybko się uczy, wykonuje komendę siad, waruj. Dobrze dogaduje się z innymi psami. Niestety, nie jest to pies dla amatora, zupełnie NIE TOLERUJE DZIECI.

  ATOS | płeć: samiec, wiek: 8 lat i 10 miesięcy, rozmiar: mały, w schronisku od: 05.04.2018

  Atos to niewielki pies (ma ok. 30 cm w kłębie), który trafił do schroniska po śmierci właściciela. Na początku był bardzo zamknięty w sobie, niewykazujący interakcji z człowiekiem, ale obecnie powoli otwiera się na ludzi, podchodząc do wolontariusza na głaskanie. Atos nie lubi zbyt nachalnych i żywiołowych psów, na które czasem próbuje się rzucić. Do spokojnych zwykle zachowuje się obojętnie i nie zwraca na nie uwagi. Ma instynkt obrony miski i inne psy nie mogą wtedy do niego podchodzić.

  MISIU | płeć: samiec, wiek: 7 lat i 1 miesiąc, rozmiar: średni, w schronisku od: 07.06.2019

  Misiu to uroczy psiak średniej wielkości, o dość masywnej budowie. Ma w sobie co nieco z rottweilera i labradora. Do schroniska trafił po raz trzeci. Poprzednio zwracany był z powodu (rzekomo) agresji, jednak tutaj w stosunku do ludzi nie wykazuje choćby jej cienia. Ostatnio powodem zwrotu był lęk separacyjny, Misiek podczas nieobecności właścicieli niszczył rzeczy w mieszkaniu. To raczej typ wesołej ciapy, zawsze chętnej do zabaw, tarzania i ganiania za piłeczką. Jest także świetnym kompanem na spacery dowolnej długości.

  LOCO | płeć: samiec, wiek: 5 lat i 8 miesięcy, rozmiar: duży, w schronisku od: 08.11.2018

  Loco (czyt. Loko) jest dość dużym psem, ma około 60-65 cm w kłębie. O jego przeszłości nie wiemy nic, został znaleziony. Jest przyjaźnie nastawiony do ludzi, cieszy się na widok większości z nich. Do psów również nastawiony pozytywnie. Uwielbia zabawę z innymi psami. Czasami bywa zazdrosny o jedzenie. Loco jest bardzo silnym psem, ładnie chodzi na smyczy, ale często zdarza mu się pociągnąć. Od czasu do czasu również skoczy na opiekuna lub inną osobę, dlatego trzeba zachować ostrożność przy dzieciach.
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.