Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − psy

DEMON | płeć: samiec, wiek: 11 lat i 5 miesięcy, rozmiar: duży, w schronisku od: 24.07.2019

Demon to pies, ok. 11-letni dużej wielkości. Sięga mniej więcej do biodra, może ważyć ok. 40 kg. Jest trochę nieśmiały, boi się gwałtownych ruchów i głośnych dźwięków. Szukamy dla niego domu z ogrodem. Odnajdzie się też jako mieszkaniec ogrodu. W przyszłym domu nie powinno być też małych dzieci, gdyż Demon boi się hałasów i nadmiaru bodźców. Wymagane co najmniej 3 wizyty zapoznawcze i wizyta przedadopcyjna. Potrafi ładnie chodzić na smyczy. Bardzo dobrze reaguje na inne psy, potrafi je mijać bez zwracania uwagi na nie.

Laki | płeć: samiec, wiek: 10 lat i 3 miesiące, rozmiar: średni

Laki to psiak, który mimo 10 lat na liczniku nie traci młodzieńczej energii i radości. Uwielbia przebywać z człowiekiem, jest bardzo spragniony takiego kontaktu. Mali ludzie też są ok - psiak bez problemów akceptuje dzieci. Lakuś chętnie spędza czas na długich spacerach oraz nauce nowych komend i sztuczek. Z początku niepokoiła go ruchliwa ulica, jednak szybko do niej przywykł i nie ma już problemów ze spacerowaniem w mieście. Zdarza mu się jeszcze pociągnąć na krótkiej smyczy, ale gdy ma więcej swobody na dłuższej lince, sam pilnuje opiekuna i co pewien czas wraca do niego.

Luna | płeć: samica, wiek: 10 lat i 1 miesiąc, rozmiar: duży

Lunka to około 10- letnia sunia. Jest psem w typie labradora, o pięknym, czarnym umaszczeniu. W schronisku jest od niedawna, ale już dała się poznać od najlepszej strony! Uwielbia kontakt z człowiekiem, pcha się na kolana i z uśmiechem przyjmuje głaski. Jak przystało na psa w typie tej rasy, świetnie odnajduje się w aportowaniu. Sunia obecnie ma nadwagę i powinna sporo schudnąć, co na pewno odciąży jej stawy. Jest chętna na spacerki, a zważając na jej wiek i otyłość, ma w sobie jeszcze sporo sił witalnych.

Felek | płeć: samiec, wiek: 11 lat, rozmiar: średni

Felek to średniej wielkości, jedenastoletni chłopak, który trafił do schroniska z powodu oddawania moczu w domu. Pomimo wieku ma w sobie jeszcze sporo energii. Jest pozytywnie nastawiony do ludzi. Myślimy, że spokojnie mógłby zamieszkać z dziećmi. Chętnie pracuje za smaczki. Uczy się podstawowych komend, ładnie też chodzi na smyczy. Na ten moment Feluś nerwowo reaguje na inne zwierzęta, zdarza mu się obszczekiwać psich kumpli, ale wynika to raczej z tego powodu, że czuje się przy nich niepewnie.

Gimli | płeć: samiec, wiek: 11 lat, rozmiar: średni

Psiak, który w zeszłym roku przyjechał do nas ze schroniska w Wojtyszkach. Jest zupełnie niewidzialny, taki zresztą chce być.. przez lęk, który towarzyszy mu w schronisku praktycznie cały czas blokuje się i najchętniej nie wychodziłby ze swojego posłania. Powoli próbujemy mu pokazać, że na zewnątrz nic złego się nie dzieje, a na spacerach i wybiegach staramy się na razie ograniczać bodźce na tyle ile to możliwe... Jednak czasami panika Gimliego bierze górę i ciężko mu zachować spokój w stresowych dla niego sytuacjach.

Monte | płeć: samiec, wiek: 3 lata, rozmiar: duży

Monte to młodziutki, bo około 3-letni, średniej wielkości pies w typie labradora. Niestety warunki schroniskowe tak bardzo go przytłaczają, że praktycznie nie przyswaja jedzenia, z dnia na dzień jest coraz chudszy. Bardzo pilnie szukamy dla niego domu! Monte to aktywny i pełen energii pies. Pozytywnie nastawiony do ludzi, może zamieszkać w domu z dziećmi. Z psami w schronisku nie ma większego problemu, jest jednak nieco nachalny, więc inne psy mogą go nie akceptować. Na smyczy z reguły chodzi ładnie, choć na początku spaceru może trochę ciągnąć.

ROKI | płeć: samiec, wiek: 10 lat i 9 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 31.07.2018

Obecnie Roku jest na stabilnym etapie z emocjami, nadal jest lekko niedotykalski, ale przy zachowanych schematach da się z nim bez problemu funkcjonować. Na spacerach nie ma z nim problemów, kontakty z psami na ogół ma bardzo dobre. W domu jest grzeczny, nie ma lęku separacyjnego, wciąż jednak zdarza mu się znaczyć teren w domu, nawet kiedy jest zamknięty w klatce. Problem dla niego stanowią całkiem nowe osoby, których on nie zna. Wtedy, bez zachowania należytej ostrożności, mógłby ugryźć.

BASTER | płeć: samiec, wiek: 8 lat i 3 miesiące, rozmiar: duży, w schronisku od: 12.11.2019

Baster pomimo młodego wieku (obecnie ma około 8 lat) jest weteranem katowickiego schroniska. Bystrość to główna cecha, która charakteryzuje Bastera. To psiak niesamowicie inteligentny, trochę wrażliwy, ale i nieco niezależny. Lubi pracę z człowiekiem, ale nie jest ślepo posłuszny, nie lubi przymusu, znacznie lepiej reaguje na zachęty pochwały i kreatywność opiekuna. Uwielbia ruch i spacery. Zna wiele komend, dobrze radzi sobie na torze agility oraz z frisbee. Lubi pracę węchową.

PUSZEK | płeć: samiec, wiek: 13 lat i 3 miesiące, rozmiar: duży

Puszek to starszy, większy psiak w typie Owczarka Niemieckiego. Mimo wieku jest bardzo ruchliwy, chętny na długie spacerki z opiekunem. Puszek uwielbia spędzać czas z człowiekiem. Nie pogardzi głaskaniem, czy wszelkiego rodzaju pieszczotami. Niestety psiak odsiaduje wyrok, ma za sobą nieudaną adopcję. Na początku pobytu Puszka w schronisku można było gołym okiem dostrzec jego problemy skórne, udało się je wyleczyć, jednak wszystko nawróciło ze zdwojoną siłą i niestety jest o wiele gorzej.

BOLEK | płeć: samiec, wiek: 7 lat i 3 miesiące, rozmiar: średni

Bolek to 6-letni, proludzki, cudowny pies, który jest psem idealnym z małym ?ale?. Nie akceptuje psów w bezpośrednim kontakcie, natomiast podczas spacerów, zachowując dystans potrafi iść z innym psem bez większych problemów. Bolek jest pod opieką behawiorysty, mamy wypracowane strategie radzenia sobie w różnych sytuacjach. Ulubionym zajęciem Bolka jest podążanie za człowiekiem, kopanie w trawach, węszenie, aportowanie, nauka nowych komend, bieganie i taplanie się w każdej napotkanej kałuży i większych akwenach.
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.