Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − psy

F I L T R Y

Płeć:

  BEN | płeć: samiec, wiek: 15 lat i 4 miesiące, rozmiar: średni, w schronisku od: 11.04.2017

  Ben jest psiakiem średniej wielkości, ma ok. 45 cm w kłębie. Pomimo swojego wieku jest bardzo żywiołowym psem, kocha spacery, bieganie, skakanie i wszelkie zabawy z człowiekiem. Jest okazem zdrowia, nie stwierdzono u niego żadnych chorób. Nie ma też problemu z uczeniem się nowych komend, zwłaszcza gdy w nagrodę dostaje wszelkiego rodzaju smaczki, za które dałby się pokroić. W krótkim czasie nauczył się siadania oraz podawania łapy. Uwielbia kontakt z innymi psami, wobec żadnego nie wykazał agresji i raczej trzyma się z dala od wszelkich psich awantur, więc spokojnie może zamieszkać w domu z innymi psami.

  KROPEK | płeć: samiec, wiek: 10 lat i 11 miesięcy, rozmiar: mały, w schronisku od: 28.02.2018

  Kropek to niewielki psi staruszek (mierzy ok. 25 cm w kłębie). Jak na wiek przystało jest już spokojnym psiakiem i nie w głowie mu długie spacery. Zdecydowanie bardziej woli krótki spacer i leniuchowanie na trawie z opiekunem. Mimo wieku jest nadal wesoły i chętny do współpracy. Na smyczy chodzi ładnie, nie ciągnie. W stosunku do psów jest nastawiony przyjaźnie. W poprzednim domu Kropek wykazywał agresję w stosunku do właściciela, dlatego szukamy dla niego domu, w którym nie będzie mężczyzn, lub domu, który będzie nastawiony na pracę z nim.

  ALEKS | płeć: samiec, wiek: 6 lat i 11 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 06.08.2017

  Aleks to pies średniej wielkości, ma ok. 50 cm w kłębie. Bardzo przyjazny względem ludzi oraz ciekawski względem psów. Na spacerach chodzi grzecznie, nie ciągnąc. Jest bardzo pojętny i uwielbia uczyć się nowych sztuczek. Sierść Aleksa wymaga regularnego wyczesywania szczególnie w czasie zimy oraz pór przejściowych. Niestety po ostatnim badaniu okazało się, że Aleks cierpi na raka dziąsła. Rozpoznano również przerzuty, z czego wynika, iż rok 2018 może być jego ostatnim rokiem życia, dlatego pilnie szukamy domu, choćby tymczasowego.

  TIMO | płeć: samiec, wiek: 8 lat i 1 miesiąc, rozmiar: duży, w schronisku od: 06.04.2018

  Timo jest dużym, starszym psim panem. Bardzo ciężko znosi pobyt w schronisku. Ze względu na ogromny stres, jaki tu przeżywa, stał się połową dawnego, zdumiewającego psa, a głaszcząc go po karku, można wyczuć ogromne ilości skóry i kości. Pomimo tego strasznego widoku, który ukazał nam się na pierwszym spacerze, Timo szybko okazał się psem, który nie zdaje sobie sprawy, że nie jest już pierwszej młodości. Niestety wielokrotne próby jego szaleńczych biegów zawsze kończą się utratą równowagi i przepraszającym spojrzeniem rzucanym w kierunku swojego opiekuna.

  KITA | płeć: samica, wiek: 8 lat i 4 miesiące, rozmiar: mały

  Kita to spokojna i cierpliwa suczka. Ma ok. 6 lat i waży 12 kg. Nie wymaga ciągłej uwagi ze strony właściciela, potrafi się zająć sobą, ale jak każdy pies lubi gdy czasem się ją pogłaszcze, czy podrapie za uchem. Na ogół zachowuje się grzecznie, choć zdarza jej się szarpać smycz, czy mocno pociągnąć. Szczególnie, gdy poczuje jakiś zapach na uboczu lub znajdzie się w pobliżu kałuży. Z każdej chce się napić wody i wydaje się, że może to robić nieskończenie długo :) .

  ORYX | płeć: samiec, wiek: 4 lata i 8 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 20.02.2016

  Oryx to psiak, średniej wielkości, ma ok. 35 cm w kłębie i waży 11 kg. Jest wesołym psem, cieszącym się na wyjście z boksu i spotkanie z opiekunem. W stosunku do ludzi nie wykazuje agresji, ale w pierwszym kontakcie bywa wystraszony; najczęściej boi się mężczyzn i ostrzegawczo szczeka. Nie lubi też przebywać w tłocznych miejscach. Do psów jest nastawiony zazwyczaj przyjaźnie, ale bywa zazdrosny o swego opiekuna, miskę lub zabawkę. Potrafi wykonywać komendy siad, łapa, waruj oraz poproś.

  LUNA | płeć: samica, wiek: 8 lat i 6 miesięcy, rozmiar: duży, w schronisku od: 20.01.2018

  Luna to duża suka (ma ok. 60 cm w kłębie), z jeszcze większym serduszkiem. Mimo wieku jest w świetnej kondycji, ma świetny wzrok, dobry słuch i zdrowe zęby. Lubi długie spacery i aportowanie piłeczką. Niestety Luna już drugi raz przebywa w schronisku, pierwszy raz trafiła oddana przez właścicieli z powodu lęku separacyjnego. Po prawie roku opuściła schroniskowy boks, jednak nie była to udana adopcja, gdyż psina była trzymana na działce. W styczniu 2018 roku Lunka wróciła do schroniska.

  MILA | płeć: samica, wiek: 9 lat i 4 miesiące, rozmiar: średni, w schronisku od: 11.08.2018

  Mila to sympatyczna starsza suczka, jednak zachowaniem bliżej jej do szczeniaka. W boksie stara się zwrócić na siebie uwagę szczekaniem. Jest średniej wielkości, ma ok. 45 cm w kłębie. Na smyczy nie ciągnie. Na psy reaguje w większości pozytywnie. Jest radosna, żywiołowa, spokojna i towarzyska, uwielbia kontakt z ludźmi, często domaga się pieszczot. Szybko przywiązuje się do opiekuna. Pozwala brać się na ręce. Jest ciekawska; podekscytowana często piszczy jednak po chwili ruchu, zabawy i otrzymanej uwagi, uspokaja się.

  JENNY | płeć: samica, wiek: 9 lat i 2 miesiące, rozmiar: średni, w schronisku od: 18.10.2017

  Jenny to suczka średniej wielkości (ma ok. 35 cm w kłębie), z nadwagą. Do schroniska została przywieziona przez opiekę społeczną, jej poprzedni opiekun został eksmitowany i nie miał się już jak nią zająć. Jenny jest spokojna, trochę wystraszona miejscem do którego trafiła, chociaż już powoli przyzwyczaja się do nowego otoczenia. W kontakcie z ludźmi jest bardzo zdystansowana, choć widać, że naprawdę chciałby być kochana. Potrzebuje czasu, żeby zaufać nowo poznanej osobie i nie na wszystko człowiekowi pozwala.

  NUKA | płeć: samica, wiek: 4 lata, rozmiar: średni, w schronisku od: 13.07.2017

  Nuka to suczka średniej wielkości. Ma krótką sierść, łatwą w pielęgnacji. Powoli przyzwyczaja się do pobytu w schronisku. Jest już spokojniejsza, ma neutralne podejście do psów oraz do ludzi. Uczestniczy w wydarzeniach publicznych takich jak Dzień Psiaka i schroniskowych np. Daj Pieskom Pobiegać, na których dobrze się odnajduje i nie sprawia żadnych problemów. Ładnie jeździ samochodem. Prawdopodobnie była krzywdzona przez człowieka, dlatego przy pierwszym kontakcie trzeba być trochę ostrożnym, ale jak już pozna osobę, to staje się wesołym i pogodnym pieskiem.
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.