Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − koty

Kasiek | płeć: samiec, wiek: 8 lat i 1 miesiąc, w schronisku od: 30.09.2018

Niech imię tego dżentelmena wyjaśni Wam wszystko... Kasiek to kot o niesamowitym, zabawnym charakterze. Obecnie lubuje się w zakładaniu sobie na pazurki tipsów własnej roboty z karimaty. Mimo nadwagi, lubi pogonić za wędką i powygłupiać się, szalejąc jak kociak. Niestety, mimo niezaprzeczalnych zalet i arystokratycznej godności, ma też swoje słabe punkty... Jest kotem charakternym, dorosłym, czarnym, "jedynakiem". Kto zechce takiego kota? Trudno powiedzieć ile czasu przyjdzie mu jeszcze spędzić w schroniskowej klatce :( Kocur nie toleruje innych kotów, nie może więc trafić na koci wybieg, a że nie znalazł się jeszcze nikt kto zdecydowałby się tą uroczą kulę przygarnąć pod swój dach, to Kasiek już od ponad roku mieszka w swoim klatkowym metrze sześciennym :( Jeżeli jednak nie możesz go przygarnąć, ale chciałbyś mu pomóc, wesprzyj go finansowo lub zostań jego opiekunem wirtualnym.

Zuzia | płeć: samica, wiek: 9 lat i 2 miesiące, w schronisku od: 07.09.2018

Zuzia swym wzrokiem hipnotyzuje każdego, kto przechodzi obok jej klatki. Nie da się nie poddać magii jej zielonych oczu. Lecz nie daj się zwieść, za tym kuszącym wzrokiem czai się kobieta z zasadami! Zuzia to koteczka w kwiecie wieku, gdy przekona się do danej osoby, pokazuje jak bardzo lubi się przytulać i głaskać. Jednakże wszystko odbywa się na jej zasadach i Ty, człowieku, musisz się dopasować! Gdy kicia się otworzy to ukazuje całemu światu jak wielki miziak jest z niej. Zuzia to koteczka charakterna, która wyznacza swoje granice.

Żyrafka | płeć: samica, wiek: 3 lata i 2 miesiące, w schronisku od: 27.08.2018

Przeplatana bursztynem biało-bura kuleczka strachu. Wtopiona w pudełko, wbita w kąt, myślami jak najdalej stąd. Jest delikatna, bardzo zagubiona, owładnięta stresem i strachem. Na widok ręki kuli się jak ślimak w skorupie, fuczy, patrzy wielkimi oczami, czujnie obserwując każdy ruch. Jeśli tylko się jej uda - wyskakuje z pudła i ucieka jeszcze dalej, w głąb klatki. Nie ma w niej jednak agresji - nie gryzie, nie drapie, tylko w swoim kocim języku próbuje powiedzieć jak bardzo się boi.

Bezik | płeć: samiec, wiek: 2 lata i 2 miesiące, w schronisku od: 22.11.2018

Delikatny, płochliwy i uroczy chłopiec, który potrzebuje nieco czasu aby zaufać człowiekowi. Jeśli jednak przedstawisz mu się z najlepszej strony i pokażesz, że Twoje ręce to samo dobro - zrelaksuje się i pozwoli głaskać się dalej. Razem z siostrą spędził większość życia w schronisku - zmień to, dając mu szansę na dom, pokazując mu ludzkie, rodzinne ciepło. Kontakt w sprawie adopcji: Iwona 889-771-107

Cynamonka | płeć: samica, wiek: 2 lata i 2 miesiące, w schronisku od: 06.12.2018

Początkowo nieśmiała, łagodna jak baranek, delikatna dziewczynka. Zdarza jej się troszkę bać, ale doskonale wie, że nie ma na świecie nic lepszego od głaskania. Chętnie nadstawia łepek i domaga się więcej. Jak przystało na dzieciaka, wesoło goni za piłeczką czy wędką. Jest bardzo kontaktowa, interesują ją inne koty. Z ciekawością obwąchuje wszystko, co nawinie się pod nosek. Kontakt w sprawie adopcji: Iwona 889-771-107

Uszatka | płeć: samica, wiek: 3 lata i 2 miesiące, w schronisku od: 01.01.2018

Są i takie koty... Chodzące piękności. Puchata kulka, z której urok wylewa się na wszystkie strony. Uszatka to dzikawa kotka. Potrzebuje opieki odpowiedzialnego opiekuna, który zrozumie, że nie każdy kot to nakolankowy miziak, który przytula i barankuje. Choć kto wie, może czas spędzony w towarzystwie człowieka zmieni wszystko? To nie jest łatwy kot. To nie jest kot, przy którym urok zakryje wszystkie problemy. To kot wymagający pracy. Jedno jest pewne - strachliwe koty również potrzebują swojego domu.

Kicia | płeć: samiec, wiek: 15 lat i 2 miesiące

Ktoś kiedyś powiedział, że Kicia to imię żeńskie. Nie wiem kto to taki był, ale na pewno nie ja! Skoro Kasiek może być Kaśkiem, to dlaczego Kicia nie może być Kicią?! No i widzę jak się śmiejesz, widzę... żebym cię łapką nie pacnął! Co to za śmieszki?! Kicia jest piętnastoletnim kocurkiem, chociaż tego wieku po nim w ogóle nie widać! Jest cudownym pluszakiem z charakterkiem!! Trafił do nas po śmierci opiekunki. Kicia odzyskuje zaufanie do człowieka, wraca mu apetyt, lubi się głaskać, ale jak na dostojnego kota przystało, na własnych warunkach.

Dafi | płeć: samiec, wiek: 3 lata i 2 miesiące

Cześć, tu Dafi! Mieszkam sobie na schroniskowym wybiegu. Trochę czasu spędziłem w klatce, jednak w końcu nadszedł czas, kiedy zwątpiłem, że znajdę dom. Szkoda, że ludzie nie kochają czarnych kotów tak, jak czarne koty kochają ludzi :( Jestem nieco płochliwy, choć nie ukrywam, że chętnie dałbym się pogłaskać! Na pewno znajdzie się ktoś, kto zechce dać mi chwilę na odetchnięcie po schronisku i okaże mi ciepłe serduszko... Prawda? Kontakt w sprawie adopcji: Iwona 889-771-107 .

Leo | płeć: samiec, wiek: 5 lat i 2 miesiące

Ohh jaki jestem groźny! Poważny! Tak jest! Jakież to mylne wrażenie. Leo przecież ani groźny, ani poważny nie jest! Nie podejdzie do Ciebie nieproszony - a zaproszenie, oczywiście, przyjmuje tylko w głaskach! I to nie byle jakie głaski, człowiek! Ucz się od mistrza! Po co Ci dali dwie ręce? No po to właśnie, żeby miziać od policzka do policzka! Tak jest najlepiej przecież! A jak się bawię? No przecież, że się bawię, młody kot jestem. Bawię się jak szalony! Jedno oczko mam niestety uszkodzone, ale to w niczym nie przeszkadza.

Korek | płeć: samiec, wiek: 2 lata i 1 miesiąc, w schronisku od: 12.04.2019

Akuku! Kuku człowiek! Tutaj jestem! Nie no, coś Ty, nie dotykaj! Korek to pocieszny, zadziorny wariat. Bardzo lubi zaczepiać ludzi, jednak jest nieśmiały i potrzebuje sporo czasu na oswojenie. Wymaga wyrozumiałego opiekuna, który będzie chciał pracować z kotem, wymagającym cierpliwości. Kontakt w sprawie adopcji: Iwona 889-771-107
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.