Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − koty

Blekota i Mlekota | płeć: samiec, wiek: rok i 7 miesięcy, w schronisku od: 01.04.2019

Blekota i Mlekota to przeurocze łobuziaki, które uwielbiają swoje towarzystwo i ludzi. Narwańce dwa sprawią tyle radości, że nigdy nie poczujesz się samotny. Na kolankach, pod pierzynką, towarzystwo przy śniadanku. Co tylko chcesz, zawsze służą pomocą. Sprawiają, że odruchowo humor poprawia się każdemu, ładują twoje baterie, przejmują złe emocje trudu codziennego wyrzucając je daleko. Ty jesteś czysty i możesz dalej działać, one czuwają strażą wspólną nad twoją głową.

Miłka | płeć: samica, wiek: rok i 11 miesięcy, w schronisku od: 06.09.2019

Miłka to drobna, ale i delikatna panienka, która ciągle czeka na swojego troskliwego księcia, lub księżniczkę z bajki. Jest dzieciakiem, a jednak całe swoje dzieciństwo spędza w schroniskowej klatce, raz na jakiś czas przechodząc się na drobny spacer po wolontariackiej karimacie. Z tych nudów można zwariować! A ona tak chętnie pobrykałaby po tunelach, polowałaby na wędki! Miłka to koteczka o delikatnym zdrowiu, stanach anemicznych. Wymaga kontroli weterynaryjnej. Zdaje się jednak zupełnie tym nie przejmować i bawić tyle, ile może! Kontakt w sprawie adopcji: Iwona 889-771-107, Ela 504-108-132.

Malutka | płeć: samica, wiek: 6 lat i 10 miesięcy, w schronisku od: 20.10.2015

Kontakt w sprawie adopcji: Iwona 889-771-107, Ela 504-108-132

Tequila | płeć: samica, wiek: 5 lat i 8 miesięcy, w schronisku od: 14.03.2020

Jest mocna, daje niezłego kopa i powoduje ból głowy nad ranem. Oczywiście mowa o Tequili (K60/20)! A raczej tak zaczynał się jej poprzedni opis. Tequila trafiła do domu tymczasowego, gdzie okazała się cudnym kotem! Głaski, siedzenie na kolanach, tolerowanie innych zwierzaków (w tym wypadku to króliki). Nic tylko brać! Okazało się nawet, że Tequila w domu przypomniała sobie jak to jest być kociakiem. Zakochała się w małych zabawkowych myszkach. Okazuje sie, że podrzucanie i bieganie za nimi to super zabawa! A jak się już zmęczy- przyjdzie na kanapę obejrzeć z człowiekiem telewizję, pójść spać.

Belinda | płeć: samica, wiek: 2 lata i 6 miesięcy, w schronisku od: 14.05.2020

Prawdziwa Maleficent - zacięta, intrygująca i nie bojąca się rzucić klątwy. Nie lubi krzywych spojrzeń, nudnych zabawek czy zbyt długich głasków. To ona ustala zasady. Mowa oczywiście o Belindzie)! Jest charakterną jedynaczką, która wciąż nie trafiła na odpowiednią osobę. Raczej spotyka się ze strachem lub jest omijana przez potencjalne domy. Na szczęście nie trzeba się głowic nad tym co myśli i czego chce. Belinda głośno wyrazi swoje zdanie. Uważa, że już dosyć klatki i tych przynudzających wolontariuszy.

Ulf | płeć: samiec, wiek: 2 lata i 6 miesięcy, w schronisku od: 24.02.2020

Ulf jest kotem znalezionym na ulicy. Świetnie dogaduje się z ludźmi, choć stawia swoje granice ? uwielbia być głaskany, ale nie po brzuchu. Jest odważny, bardzo mało płochliwy ? ucieka tylko przed odkurzaczem, mopa też się boi, ale z nim walczy. Jest wykastrowany, odrobaczony, zaszczepiony i zaczipowany. Ładnie korzysta z drapaka i kuwety, nie umie otwierać sam drzwi. Jest ciekawy świata i uwielbia się bawić. Ze względu na jego towarzyskość najlepiej, żeby mieszkał z kimś, kto pracuje w domu.

Leo | płeć: samiec, wiek: 7 lat i 6 miesięcy, w schronisku od: 19.05.2020

Przeszłość Leo jest nieznana. Był prawdopodobnie dokarmiany, ale też przeganiany spomiędzy bloków i garaży. Jest nieco wycofanym kotkiem, potrzebuję czasu i cierpliwości opiekuna, by zaufać. Jest na pewno kotem po przejściach, domowe odgłosy są dla niego zaskakujące. Bardzo niepokoją go głośne dźwięki, krzyki, nawet głośno przejeżdżające samochody. Ma apetyt, niestety karma musi być albo bez kurczaka, albo z niewielką jego domieszką, ponieważ Leoś ma alergię i nie może jeść na przykład piersi kurczaka, choć je uwielbia.

Bunia | płeć: samica, wiek: 15 lat i 1 miesiąc, w schronisku od: 25.08.2020

Bunia to dosyć tajemnicza kotka. Jest bardzo wycofana, niezależnie ile spędzamy z nią czasu, ale nie broni się przed człowiekiem. Gdy coś jej się nie spodoba robi charakterystyczne "Auuuu, auuu!". Jest jednak bardzo dzielna i pozwala sobie nawet obciąć pazurki! Potrzebuje regularnego wyczesywania. Pewnie byłaby puchata, gdyby jej około 15-letnie ciałko nie odmawiało posłuszeństwa. Bunia jest bowiem strasznie chudziutka. Boimy się co dalej, kotka z pewnością potrzebuje domu.

Bob | płeć: samiec, wiek: 2 lata i 2 miesiące, w schronisku od: 14.09.2020

Bob wypróżnia się do kuwety, jednak należy go odsikiwać około dwóch razy dziennie. Inaczej będzie popuszczał mocz. Bob to po prostu Bob. Lubi robić to co każdy Bob. Jest przyjaznym kocurkiem - wiadomo. Ma jeden, maleńki, mikroskopijny minus. Nie, że z nim jest coś nie tak! Znaczy... No jest. Ale to szczegół! Okej, okej, już piszemy o co chodzi. Bob normalnie wypróżnia się jak zwykły kot. Super, prawda? Zero śmierdzących niespodzianek! Jednak jest to kot powypadkowy, albo może stało się coś innego, równie okrutnego.

Edd i Ed | płeć: samiec, wiek: 5 miesięcy, w schronisku od: 02.09.2020

Edd K209/20 i Ed K211/20 Bracia szukają wspólnego domu. Kontakt w sprawie adopcji: Iwona 889 771 107, Ela 504 108 132
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.