Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − koty

F I L T R Y

Płeć:

  Shi | płeć: samica, wiek: 6 lat i 1 miesiąc, w schronisku od: 16.08.2014

  Przedstawiamy Wam Shi. Shi jest bardzo nieśmiała. Płochliwa, dzikawa. Nie pozwala się dotknąć, ucieka przed człowiekiem, choć często z zaciekawieniem mu się przygląda. Mieszka w schronisku od sierpnia 2014; trafiła do nas z ulicy, nie znamy jej przeszłości. To trudny kot. Nieoswojony, niedotykalski... Kolejny ciężki orzech do zgryzienia, kolejne kocie wyzwanie, zagadka do rozwiązania... Ale jest tak śliczna i tak urokliwa, przyciągająca jak magnez, że może ktoś kiedyś zaryzykuje i da szansę na oswojenie i pokochanie ludzi, przygarnie.

  Majkel | płeć: samiec, wiek: 8 lat i 1 miesiąc, w schronisku od: 10.06.2014

  Majkel trafił do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowiacach jako wolnoożyjący, dzikawy kocurek. Rzeczywiście: jest dzikawy, a przynajmniej takie sprawia wrażenie. Ale wiemy już, że jak chce to potrafi! Potrafi być przytulakiem. Na co dzień na kociarni Majkel jest bardzo szybki, bardzo nieufny i bardzo niedotykalski. Chyba, że w ręku masz coś dobrego do jedzenia to możesz mieć szczęście podziwiania Majkela z bliska. Z reguły pozostaje jednak nieuchwytny, można by więc uznać go za dzikuska.

  Karrasia | płeć: samica, wiek: 5 lat i 4 miesiące, w schronisku od: 04.04.2016

  Karraska, Karrasia... niedostępna, tajemnicza, czarująca. Kiedy przemyka po kociarni, można patrzeć na nią bez końca, zafascynowanym, urzeczonym... chciałoby się ją pogłaskać, zdobyć jej zaufanie, jej względy, przyjaźń, chciałoby się ją oswoić i nauczyć kochać, chciałoby się zostać jej przyjacielem, usłyszeć jej mruczenie... Jest piękna i naprawdę potrafi oczarować, chociaż trzyma człowieka na dystans, i to całkiem spory. Mimo to... po prostu się ją lubi, tak właśnie 'pomimo'.

  Osisi | płeć: samica, wiek: 4 lata i 5 miesięcy, w schronisku od: 21.06.2017

  Osisi, kotka z drzewa. Wśród gałązek, liści przerażoną koteczkę dostrzegła wolontariuszka i wezwała strażaków, którzy pomogli zdjęć ją na ziemię. Widziano jak ktoś wyrzucił ją z auta... porzucona, zdezorientowana musiała pognać przed siebie i wspiąć się po konarze, a potem utknąć. Kicia trafiła do schroniska. Tyle stresu: utrata domu, ulica, obce miejsce. Osisi źle to wszystko znosiła, na szczęście teraz jest już lepiej. Przebywa na kociarni z wybiegiem i cichutko w kąciku czeka na swoją kolej.

  Księżniczka | płeć: samica, w schronisku od: 12.10.2016

  Księżniczka trafiła do schroniska po śmierci opiekunki. Mieszkała z wieloma kotami... z tego powodu nigdy nie dała się całkiem oswoić. Wystarczały jej do szczęścia koty, a człowieka się bała, nie zaufała mu. Opiekunka zmarła i Księżniczka wraz z towarzyszami straciła dom. Większość kotków znalazła już swoje nowe kąciki. A Księżniczka... Księżniczka przeszła już na drugą kociarnię. Początki były bardzo ciężkie. Fuki, prychanie, skulone uszka, jasne komunikaty "Odejdź!".

  Nora | płeć: samica, wiek: 3 lata i 4 miesiące

  Jej świat to ciemność i ludzie. Nora nie widzi. Jest przecudowną, przepiękną kotką, delikatną, nieśmiała... w pełni zależną od człowieka. Potrzebuje kogoś, kto będzie się chciał nią zaopiekować. Kicia dopiero uczy się nowego życia, życia bez obrazów, życia z wyostrzonym słuchem i węchem. Poznaje świat od początku. Gdy pozna swoją przestrzeń, teren, rozstaw mebi - porusza się sprawnie, robi postępy każdego dnia. Bezbłędnie korzysta też z kuwety. Kiedyś Nora widziała wszystko.

  Carmen | płeć: samica, wiek: 2 lata i 8 miesięcy

  Carmen. Biała, puchata, zwiewna jak baletnica księżniczka, elegancka w każdy calu i na każdym kroku. Ale niech nie zwiedzie Was jej anielski i arystokratyczny wygląd - Carmen to kotka pełna pasji, energii, nie żadne tam leniuchowanie na kanapie dniami i nocami czy udawanie dumnych, poważnych posągów do podziwiania. Uwielbia się bawić, wszędzie jej pełno, czasem się zatraca w zabawie i przypomina młodego kociaka, szalejąc za myszką czy piłeczką. Zaczepia, poluje, nie traci życia na rozmyślania co wypada kociej damie a co nie.

  Antonio | płeć: samiec, wiek: 10 miesięcy

  Antonio. Dla przyjaciół Antek. Dla Ciebie może być Najukochańszym Kotkiem, Wspaniałym, Towarzyszem, Kocim Skarbem, Ulubionym Cukierkiem. Tylko się zakochaj i przygarnij! To małe, czteromiesięczne stworzonko, które w swoim króciutkim życiu przeszło już wiele, ale wciąż potrafi się nim cieszyć. Stracił przednią łapkę, ale nie stracił radości, optymizmu i ciekawości świata. Początkowo był nieśmiały, bał się ludzi, jednak z czasem przekonał się, że dobry człowiek nie jest taki zły.

  Bubel | płeć: samiec, wiek: 8 miesięcy

  Czarujący, urzekający, filigranowy... i z tajemniczymi czterema literkami. Kim jest ten złotooki koci krasnoludek? Oto Bubel. Imię nie jest przypadkowe, Bubel nosi w sobie bowiem coś, co odróżnia go od innych rówieśników, co sprawia że w pierwszej chwili możesz go odrzucić, może Cię wystraszyć. Jest po prostu pewien mankament, który czyni Bubla nieco "felernym". Ale nie uciekaj, nie zamykaj strony, poświęć kilka minut tym ślicznym oczkom. Kocurek ma FeLV. Kocią białaczkę.

  Nikki | płeć: samica, wiek: 12 lat i 2 miesiące

  Nikki zdecydowanie ma w sobie coś hipnotyzującego, jakiś magnez, którym przyciąga do siebie ludzi. Ale nie każdego. Przykuwa uwagę przede wszystkim tych, którzy w kotach najbardziej cenią niezależność, zagadkę i zmienny humor - coś co ma w sobie niemal każdy kot, jednak jeden mniej, drugi bardziej. Nikki jest właśnie "bardziej". Jest tajemnicza, choć równocześnie otwarta, ciekawa Ciebie, ciekawa świata. Jest humorzasta, ale jednocześnie zawsze gdzieś blisko, kochana, wpatrzona w człowieka, chętna do głaskania.
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.