Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − koty

Bob | płeć: samiec, wiek: 4 lata i 2 miesiące, w schronisku od: 14.09.2020

Jeśli można by było stworzyć opis wyobrażenia, jakie ludzie miewają o kocie idealnym to bardzo możliwe, że znalazłyby się w nim cechy takie jak: cieszy się na mój widok, przychodzi po głaski, strzela baranki, kładzie się na plecach i daje się miziać po brzuszku i towarzyszy mi w czynnościach życia codziennego. Rzadko zdarza się, żeby jakikolwiek kot zgarniał wszystkie te punkty, ale w kwestii Boba lista jest w 100% odhaczona! Bob jest wspaniałym towarzyszem, którego obecność poprawia humor nawet w najbardziej szare dni.

Blekota | płeć: samiec, wiek: 3 lata i 8 miesięcy, w schronisku od: 01.04.2019

Blekota to przeuroczy łobuziak, który uwielbia kocie towarzystwo i ludzi. Narwaniec sprawi tyle radości, że nigdy nie poczujesz się samotny. Na kolankach, pod pierzynką, towarzystwo przy śniadanku. Co tylko chcesz, zawsze służy pomocą. Sprawia, że odruchowo humor poprawia się każdemu, ładuje Twoje baterie, przejmuje złe emocje wyrzucając je daleko, niweluje troski. Czy nie o to chodzi? Potrzebuje tylko swojego domku, opieki, trochę czułości. Chłopak przebywa obecnie w domu tymczasowym w Katowicach.

Leo | płeć: samiec, wiek: 9 lat i 6 miesięcy, w schronisku od: 19.05.2020

Przeszłość Leo jest nieznana. Był prawdopodobnie dokarmiany, ale też przeganiany spomiędzy bloków i garaży. Jest nieco wycofanym kotkiem, potrzebuję czasu i cierpliwości opiekuna, by zaufać. Jest na pewno kotem po przejściach, domowe odgłosy są dla niego zaskakujące. Bardzo niepokoją go głośne dźwięki, krzyki, nawet głośno przejeżdżające samochody. Ma apetyt, niestety karma musi być albo bez kurczaka, albo z niewielką jego domieszką, ponieważ Leoś ma alergię i nie może jeść na przykład piersi kurczaka, choć je uwielbia.

Franek | płeć: samiec, wiek: 9 lat i 3 miesiące, w schronisku od: 02.07.2020

Franek (FELV +) to nieśmiały i bardzo delikatny kociak. Potrzebuje czasu, żeby się otworzyć i poczuć pewnie, jednak gdy tak się już stanie, to robi się z niego ogromny miziak. Mimo wszystko potrzebuje delikatności i spokoju, boi się szybkich, nagłych ruchów - na pewno nie nadaje się do domu z małymi dziećmi. Franio czuje się za to bardzo dobrze w towarzystwie innych kotów, jak i psów. Uwielbia się bawić wędkami oraz jeść! Tak, jedzenie to jego ulubione zajęcie. Franio miał usunięte ząbki dlatego potrzebuje pomocy przy myciu, bo przez wypadający języczek nie radzi sobie z tym do końca, chociaż i tak coraz lepiej mu to wychodzi i jest już mniejszym brudaskiem.

Misia | płeć: samica, wiek: 8 lat i 10 miesięcy, w schronisku od: 15.01.2021

Jaki jest jeden z największych dramatów kota? Zapytajcie Misi (K11/21). Odpowie Wam w dwóch słowach. Dwa słowa, które sprawiły, że koci świat się zawalił. Dwa słowa, które powodują smutek i pustkę w małym kocim serduszku. Słowa, które sprawiają, że świat wokół staje się szary i nijaki. Słonko już nie grzeje tak jak dawniej, zabawki nie cieszą, a ulubione jedzonko nie jest już takie pyszne. Te słowa to: strata opiekuna. Opiekunka Misi, starsza pani, zmarła. Kotka trafiła do schroniska.

Kruszyna | płeć: samica, w schronisku od: 22.02.2021

Niezdrowy styl życia zaprowadził Kruszynę na sam skraj otyłości do tego stopnia, że ma ona ogromne problemy z poruszaniem się. Pomimo problemów widać, że Kruszynka ma w sobie wielką wolę zmiany na lepsze! Kotka przebywa obecnie w domu tymczasowym, w którym tymczasowa mama pracuje nad powrotem Kruszyny do formy. Szukamy domu stałego, w którym kotka będzie mogła kontynuować swoją drogę do zdrowia. Kontakt w sprawie adopcji: Kasia 575 705 095

Trybuś i Marti | płeć: samiec, wiek: rok i 9 miesięcy, w schronisku od: 21.05.2021

Trybuś i Marti to dwa, cudowne chłopaki uratowane z ogródków działkowych. Ich mama zginęła. Chłopcy zostali sami. Brudni, głodni, zagubieni. Trybuś długo uczył się samodzielnego jedzenia i korzystania z kuwetki. Marti szybciej wszystko ogarniał i uczył swojego głupiutkiego braciszka jak się bawić i jak uprzykrzać życie opiekunce ;). Teraz już oba szaleją, rozrabiają i szukają nowych wrażeń, a uczeń przerósł mistrza i Trybuś okazuje się gorszym urwisem niż brat. Są kochającymi się wulkanami energii.

Nelly i Galaxy | płeć: samica, wiek: rok i 9 miesięcy, w schronisku od: 27.05.2021

Dwie dziewczynki Nelly (K115/21) i Galaxy (K118/21). Wesołe, młodziutkie, pełne energii, chętne do zabawy i skore do psot. Przytulaśne. Podchodzisz, a one tak mocno się wtulają, jakby chciały wtopić się w człowieka. Dają buziaczki i baranki. A kiedy bierzesz je na ręce, po prostu rozpływają się ze szczęścia. Ale kto by tam długo się przytulał, skoro zabawa wzywa! Jedyny problem pojawia się wtedy, kiedy chcesz im zrobić zdjęcie. Nie ma szans. One są w nieustającym ruchu. Czerpią z życia garściami, chociaż to życie ogranicza się do schroniskowe klatki.

Otylia | płeć: samica, wiek: rok i 6 miesięcy, w schronisku od: 13.12.2021

Otylia trafiła do katowickiego Schroniska dla zwierząt pod koniec zeszłego roku, jako 4-miesięczny kociak, wraz z siostrą. Spędziły tam pół roku, obserwując zza drzwi klatki jak inne koty znajdują domy. Obie trochę dzikie, wylęknione, zestresowane. Siostrze udało się rozmiękczyć czyjeś serce i jest już w nowym domu, a Otylia wciąż czeka. Przebywa obecnie w domu tymczasowym z kotką rezydentką. Otylia kocha inne koty i potrzebuje ich towarzystwa, dlatego najchętniej wydałabym ją do domu w którym jest już kot.

Ludwika | płeć: samica, wiek: 5 lat i 10 miesięcy

Kontakt w sprawie adopcji: Iwona 889 771 107, Ela 504 108 132
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.