Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − koty

Bob | płeć: samiec, wiek: 5 lat i 7 miesięcy, w schronisku od: 14.09.2020

Jeśli można by było stworzyć opis wyobrażenia, jakie ludzie miewają o kocie idealnym to bardzo możliwe, że znalazłyby się w nim cechy takie jak: cieszy się na mój widok, przychodzi po głaski, strzela baranki, kładzie się na plecach i daje się miziać po brzuszku i towarzyszy mi w czynnościach życia codziennego. Rzadko zdarza się, żeby jakikolwiek kot zgarniał wszystkie te punkty, ale w kwestii Boba lista jest w 100% odhaczona! Bob jest wspaniałym towarzyszem, którego obecność poprawia humor nawet w najbardziej szare dni.

Leo | płeć: samiec, wiek: 10 lat i 11 miesięcy, w schronisku od: 19.05.2020

Przeszłość Leo jest nieznana. Był prawdopodobnie dokarmiany, ale też przeganiany spomiędzy bloków i garaży. Jest nieco wycofanym kotkiem, potrzebuję czasu i cierpliwości opiekuna, by zaufać. Jest na pewno kotem po przejściach, domowe odgłosy są dla niego zaskakujące. Bardzo niepokoją go głośne dźwięki, krzyki, nawet głośno przejeżdżające samochody. Ma apetyt, niestety karma musi być albo bez kurczaka, albo z niewielką jego domieszką, ponieważ Leoś ma alergię i nie może jeść na przykład piersi kurczaka, choć je uwielbia.

Franek | płeć: samiec, wiek: 10 lat i 8 miesięcy, w schronisku od: 02.07.2020

Franek (FELV +) to nieśmiały i bardzo delikatny kociak. Potrzebuje czasu, żeby się otworzyć i poczuć pewnie, jednak gdy tak się już stanie, to robi się z niego ogromny miziak. Mimo wszystko potrzebuje delikatności i spokoju, boi się szybkich, nagłych ruchów - na pewno nie nadaje się do domu z małymi dziećmi. Franio czuje się za to bardzo dobrze w towarzystwie innych kotów, jak i psów. Uwielbia się bawić wędkami oraz jeść! Tak, jedzenie to jego ulubione zajęcie. Franio miał usunięte ząbki dlatego potrzebuje pomocy przy myciu, bo przez wypadający języczek nie radzi sobie z tym do końca, chociaż i tak coraz lepiej mu to wychodzi i jest już mniejszym brudaskiem.

Misia | płeć: samica, wiek: 10 lat i 3 miesiące, w schronisku od: 15.01.2021

Jaki jest jeden z największych dramatów kota? Zapytajcie Misi (K11/21). Odpowie Wam w dwóch słowach. Dwa słowa, które sprawiły, że koci świat się zawalił. Dwa słowa, które powodują smutek i pustkę w małym kocim serduszku. Słowa, które sprawiają, że świat wokół staje się szary i nijaki. Słonko już nie grzeje tak jak dawniej, zabawki nie cieszą, a ulubione jedzonko nie jest już takie pyszne. Te słowa to: strata opiekuna. Opiekunka Misi, starsza pani, zmarła. Kotka trafiła do schroniska.

Flora | płeć: samica, wiek: 17 lat i 3 miesiące, w schronisku od: 06.05.2021

Flora jest bojaźliwa, przy dłuższym kontakcie i poświęconej jej spokojnej uwadze, potrafi troszkę się rozluźnić; po chwili cierpliwości wyraźnie się relaksuje i szuka kontaktu z człowiekiem; od swojej przyszłej rodziny potrzebuje cierpliwości i spokoju, ważne jest również, żeby miała miejsce, w którym może ukryć się, jeśli świat człowieka zaczyna ją przytłaczać. Kontakt w sprawie adopcji: Iwona 889 771 107, Ela 504 108 132
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.