Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − koty

Blekota i Mlekota | płeć: samiec, wiek: rok i 1 miesiąc, w schronisku od: 01.04.2019

Blekota i Mlekota to przeurocze łobuziaki, które uwielbiają swoje towarzystwo i ludzi. Narwańce dwa sprawią tyle radości, że nigdy nie poczujesz się samotny. Na kolankach, pod pierzynką, towarzystwo przy śniadanku. Co tylko chcesz, zawsze służą pomocą. Sprawiają, że odruchowo humor poprawia się każdemu, ładują twoje baterie, przejmują złe emocje trudu codziennego wyrzucając je daleko. Ty jesteś czysty i możesz dalej działać, one czuwają strażą wspólną nad twoją głową.

Bezik | płeć: samiec, wiek: 2 lata i 6 miesięcy, w schronisku od: 22.11.2018

Bezik. Gdybyśmy mogli napisać, że jest kochanym misiem, który kocha człowieka to prawdopodobnie świat by się zawalił. Bezik jest w schronisku od 2018 roku, ale o postępach nie ma nawet co wspominać. Mimo, że jego buzia wciąż wygląda uroczo i kociakowato, to Bezik zachowuje się jakby człowiek był niedźwiedziem i chciał go zjeść! Uważamy, że to bzdury, bo to Bezik nim jest! Wieczne "Grrrr!" na powitanie mówi samo za siebie. Może znajdzie się jednak prawdziwy poskramiacz.

Klara | płeć: samica, wiek: 10 lat i 4 miesiące, w schronisku od: 29.11.2019

Witaj, człowieku. Jam jest Klara, twoja nowa, silna i niezależna kobieta z zasadami. Wiem, wiem. Nie możesz oprzeć się moim wdziękom. Tutaj, gdzie przebywam, też ciągle mi to powtarzają. Każdy marzy, żeby mnie pogłaskać i wytulić. Przyznam się cicho przed tobą, że ja trochę też to lubię... no ale przecież nie może tak być! Nie będą się do mnie obcy ludzie przystawiać! Halo! Kontrolnie muszą więc dostać packa w nos. Ja mam zasady. Czekam na tę jedyną osobę, której oddam swoje serce.

Miłka | płeć: samica, wiek: rok i 5 miesięcy, w schronisku od: 06.09.2019

Miłka to drobna, ale i delikatna panienka, która ciągle czeka na swojego troskliwego księcia, lub księżniczkę z bajki. Jest dzieciakiem, a jednak całe swoje dzieciństwo spędza w schroniskowej klatce, raz na jakiś czas przechodząc się na drobny spacer po wolontariackiej karimacie. Z tych nudów można zwariować! A ona tak chętnie pobrykałaby po tunelach, polowałaby na wędki! Miłka to koteczka o delikatnym zdrowiu, stanach anemicznych. Wymaga kontroli weterynaryjnej. Zdaje się jednak zupełnie tym nie przejmować i bawić tyle, ile może! Kontakt w sprawie adopcji: Iwona 889-771-107, Ela 504-108-132.

Karmelka | płeć: samica, wiek: 5 lat i 5 miesięcy, w schronisku od: 22.10.2019

Karmelka, mimo że imię równie cudne co jej wygląd- nie jest kotem dla wszystkich. Jest to nasz istny puchaty czarny charakter! Podejrzewamy, że jej planem nie jest zawładnąć nad światem, a raczej pozbyć się wszystkich istot by mieć ciszę i spokój. Ale jak to? To co z nią jest? Być może teraz chodzi po głowie. Karmelka jest kotem trudnym i agresywnym. Spokojnie uginając się pod głaszczącą ręką może nagle w niej zobaczyć arcywroga i zaatakować z wielką zawiścią. Mimo, że ta puchata kulka ma więcej odstraszających cech niż tych pozytywnych to liczymy, że znajdzie się doświadczony wielbiciel takiej słodko-kwaśnej relacji.

Niunia | płeć: samica, wiek: 10 lat i 4 miesiące, w schronisku od: 14.03.2018

Pełna powagi, posępna. Rzadko można zobaczyć u niej radość. Może wynika to z racji doświadczenia, gdyż Niunia ma przekroczone 10 lat, a może taka jej natura. Może to świadomość, że znalezienie jej domku to nie bułka z masłem. Wiek. Dla wielu ludzi granica dziesięciu lat to po prostu stary kot :( Niunia nie jest wybitnym tulaskiem. Ma swoje zdanie, potrafi pacnąć łapą kiedy ma dosyć głasków, co nie każdy potencjalny domek rozumie. Zwykły, nijaki burasek... Jakich wiele. Niunia jeszcze bardziej posępnieje.

Malutka | płeć: samica, wiek: 6 lat i 4 miesiące, w schronisku od: 20.10.2015

Kontakt w sprawie adopcji: Iwona 889-771-107, Ela 504-108-132

Tequila | płeć: samica, wiek: 5 lat i 3 miesiące, w schronisku od: 14.03.2020

Czy kiedykolwiek próbowaliście tequili? Jest zapamiętliwa, wyrazista i.. dominująca zupełnie jak ta kotka. Nie znosi przeciwników. Ona jedna i ty. Ale na jej zasadach. Za dużo - może cię skrzyczeć. Za mocno - da ci znać. Za długo - dla niej - poinformuje cię o tym. Indywidualistka. Ale jej serduszko cierpi. Zgryźliwie i z zazdrością patrzy kiedy inne klatki się otwierają i mruczki lądują na kolankach wolontariuszy i potencjalnych domków. Ale Tequila?? Hmm.. Piękna, wie czego chce i .

Sznita | płeć: samica, wiek: 8 lat i 2 miesiące, w schronisku od: 08.05.2020

Kawa na ławę. Jedynaczka. Białaczka. To nie ułatwia sprawy. Mało kto się podejmie. Białaczka to jedna wielka niewiadoma, a charakterność także robi swoje. Ciężki orzech do zgryzienia. Plusy???? Białaczka obecnie jest bezobjawowa. Skoro jest jedynaczką to i tak poszukiwałaby domku bez innych kotów. Dalej. Popatrzcie jaka ona zjawiskowa.. Przy pandemii człowiek dusił się w domu zaledwie trzy dni.. A Sznita w klatce siedzi półtora miesiąca.. Przez białaczkę nie może zostać wypuszczona na koci wybieg.

Khal i Drogo | płeć: samiec, wiek: rok i 2 miesiące, w schronisku od: 02.03.2020

Khal i Drogo to dwa urocze chłopaki. Nawet nie zdają sobie sprawy jakimi gwiazdami są na kociarni. Wszyscy ich kochamy. Wzbudzają zachwyt i instynkt macierzyński. Gdyby nie lęk przed człowiekiem i pierwszy syk na przywitanie ci magnetyczni bracia dawno by mieli domek. Nie każdemu chce się pracować nad relacją. Często jest tak, że ktoś chce mieć podane wszystko na tacy. Bezproblemowy, kuwetkowy, zdrowy, miziasty. Niby nic w tym złego, ale cierpią na tym zwierzaki trudnej adopcji (problemy behawioralne, choroba), które tkwią u nas tak długo, że czasami tracą nadzieję.
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.