Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − koty

F I L T R Y

Płeć:

  Bruno | płeć: samiec, wiek: 12 lat i 3 miesiące, w schronisku od: 25.05.2019

  BRUNO Spokojny, starszy kociak, który z pewnością w życiu widział już wiele i przeszedł ogrom doświadczeń... Obecnie zmaga się z chorobą nerek, ma bardzo zaniedbane futerko. Istna kocia bieda. Mimo swoich doświadczeń, Bruno pozostaje kochanym i łagodnym kotem, który nie ma nic przeciwko głaskaniu czy kochającym, ludzkim kolanom. Bruno ma ok. 12 lat i chciałby spędzić jesień życia w kochającym domu. Jeżeli jednak nie możesz go przygarnąć, ale chciałbyś mu pomóc, wesprzyj go finansowo lub zostań jego opiekunem wirtualnym.

  Nikki | płeć: samica, wiek: 12 lat i 3 miesiące, w schronisku od: 03.07.2018

  Nikki zdecydowanie ma w sobie coś hipnotyzującego, jakiś magnez, którym przyciąga do siebie ludzi. Ale nie każdego. Przykuwa uwagę przede wszystkim tych, którzy w kotach najbardziej cenią niezależność, zagadkę i zmienny humor - coś co ma w sobie niemal każdy kot, jednak jeden mniej, drugi bardziej. Nikki jest właśnie "bardziej". Jest tajemnicza, choć równocześnie otwarta, ciekawa Ciebie, ciekawa świata. Jest humorzasta, ale jednocześnie zawsze gdzieś blisko, kochana, wpatrzona w człowieka, chętna do głaskania.

  Oluś | płeć: samiec, wiek: 10 lat i 3 miesiące, w schronisku od: 18.04.2019

  Delikatny jak okruszek Oluś to idealny kandydat do kochania. Gdy trafił do schroniska przeżył traumę... Stracił wszystko, co miał... Po jakimś czasie jednak zaczął się otwierać, rozkwitać i pokazał się nam jako uczuciowy miłośnik tulenia, kolanek i głasków o bardzo nieśmiałym miauku. Oluś tak bardzo marzy o miłości... tym razem na zawsze!

  Shi | płeć: samica, wiek: 6 lat i 11 miesięcy, w schronisku od: 16.08.2014

  Przedstawiamy Wam Shi. Shi jest bardzo nieśmiała. Płochliwa, dzikawa. Nie pozwala się dotknąć, ucieka przed człowiekiem, choć często z zaciekawieniem mu się przygląda. Mieszka w schronisku od sierpnia 2014; trafiła do nas z ulicy, nie znamy jej przeszłości. To trudny kot. Nieoswojony, niedotykalski... Kolejny ciężki orzech do zgryzienia, kolejne kocie wyzwanie, zagadka do rozwiązania... Ale jest tak śliczna i tak urokliwa, przyciągająca jak magnez, że może ktoś kiedyś zaryzykuje i da szansę na oswojenie i pokochanie ludzi, przygarnie.

  Majkel | płeć: samiec, wiek: 8 lat i 11 miesięcy, w schronisku od: 10.06.2014

  Majkel trafił do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowiacach jako wolnoożyjący, dzikawy kocurek. Rzeczywiście: jest dzikawy, a przynajmniej takie sprawia wrażenie. Ale wiemy już, że jak chce to potrafi! Potrafi być przytulakiem. Na co dzień na kociarni Majkel jest bardzo szybki, bardzo nieufny i bardzo niedotykalski. Chyba, że w ręku masz coś dobrego do jedzenia to możesz mieć szczęście podziwiania Majkela z bliska. Z reguły pozostaje jednak nieuchwytny, można by więc uznać go za dzikuska.

  Karrasia | płeć: samica, wiek: 6 lat i 2 miesiące, w schronisku od: 04.04.2016

  Karraska, Karrasia... niedostępna, tajemnicza, czarująca. Kiedy przemyka po kociarni, można patrzeć na nią bez końca, zafascynowanym, urzeczonym... chciałoby się ją pogłaskać, zdobyć jej zaufanie, jej względy, przyjaźń, chciałoby się ją oswoić i nauczyć kochać, chciałoby się zostać jej przyjacielem, usłyszeć jej mruczenie... Jest piękna i naprawdę potrafi oczarować, chociaż trzyma człowieka na dystans, i to całkiem spory. Mimo to... po prostu się ją lubi, tak właśnie 'pomimo'.

  Kasiek | płeć: samiec, wiek: 7 lat i 10 miesięcy, w schronisku od: 30.09.2018

  KASIEK Niech imię tego dżentelmena wyjaśni wam wszystko... Kasiek to kot o niesamowitym, zabawnym charakterze. Obecnie lubuje się w zakładaniu sobie na pazurki tipsów własnej roboty z karimaty. Mimo nadwagi, lubi pogonić za wędką i powygłupiać się, szalejąc jak kociak. Niestety, mimo niezaprzeczalnych zalet i arystokratycznej godności, ma też swoje słabe punkty... Jest kotem charakternym, dorosłym, czarnym, "jedynakiem". Kto zechce takiego kota? Trudno powiedzieć ile czasu przyjdzie mu jeszcze spędzić w schronisku :( Jeżeli jednak nie możesz go przygarnąć, ale chciałbyś mu pomóc, wesprzyj go finansowo lub zostań jego opiekunem wirtualnym.

  Lusia | płeć: samica, wiek: 7 lat i 10 miesięcy, w schronisku od: 27.03.2018

  Lusia. Kocia papużka, która od czasu do czasu, gdy przykucniesz lubi wykorzystać Twoje ramię, by oprzeć się o nie łapkami i podziwiać wielki świat z góry. Ma w sobie coś co nie pozwala przejść obok niej obojętnie. Siłę charakteru, niezależność, a jednocześnie wielką potrzebę bycia blisko człowieka, czułości. Ma temperament, potrafi podrapać, bywa że nakrzyczy na Ciebie, obrazi i odejdzie, czasem widać że jest zła i wtedy lepiej dać jej spokój. Ale mimo to można w niej dostrzec tyle miłości.

  Kuba | płeć: samiec, wiek: rok i 6 miesięcy, w schronisku od: 20.03.2019

  Kuba. Ogień w rudym futrze, w bursztynowych oczach, ogień w sercu. Iskra, nieokiełznany płomień, żar... ale i przyjemne, wciągające ciepło. Kuba to kot z charakterem. Nie jest to kot bardzo łatwy w obsłudze - trzeba uważać, ponieważ gdy ma zły humor bywa mniej przychylny. Potrafi podrapać, dziabnąć, nafukać, obrazić się. Ma temperament, a może po prostu trochę chaosu w główce. To nie przytulanka ani brat łata całego świata - Kuba jest zwariowany, szalony, emocjonalny i trochę pogubiony.

  Zuzka | płeć: samica, wiek: 5 lat i 6 miesięcy

  ZUZIA Swym wzrokiem hipnotyzuje każdego, kto przechodzi obok jej klatki. Nie da się nie poddać magii jej zielonych oczu. Lecz nie daj się zwieść, za tym kuszącym wzrokiem czai się kobieta z zasadami! Zuzia to koteczka w kwiecie wieku, gdy przekona się do danej osoby, pokazuje jak bardzo lubi się przytulać i głaskać. Jednakże wszystko odbywa się na jej zasadach i Ty, człowieku, musisz się dopasować! Gdy kicia się otworzy to ukazuje całemu światu jak wielki miziak jest z niej.
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.