Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − koty

Azja | płeć: samiec, wiek: 11 miesięcy, w schronisku od: 01.04.2019

Azja, krowa z białą końcóweczką ogona i uroczym plamiastym brzuszkiem, ogromny przytulak, wbudowana na stałe funkcja mruczenia i wystawiania brzucha. Kocha i ludzi i zwierzęta. Łagodny, przymilny, wrażliwy. Do wzięcia od zaraz. Zaszczepiony, wykastrowany, zaczipowany. Wychowany w kocim domu, lubi inne zwierzęta. Do adopcji do innych zwierząt. Samotny będą nieszczęśliwy i sfrustrowany. Kontakt w sprawie adopcji: 668-311-045

Blekota i Mlekota | płeć: samiec, wiek: 11 miesięcy, w schronisku od: 01.04.2019

Bracia są przekochanymi miziakami, ale potrafią też rozrabiać, jak to młode koty. Lubią mruczanki na kolanach i spanie z ludziem w łóżku. Szukają wspólnego domku, niewychodzącego. Kontakt w sprawie adopcji: 517-513-547

Gienia i Matylda | płeć: samica, wiek: 10 lat i 2 miesiące, w schronisku od: 01.01.2020

Koteczki wyłapane z pustego mieszkania po zmarłej opiekunce. Nikt z rodziny nie chciał się nimi zaopiekować, zostały zgłoszone przez sąsiadów. Ciągle trzymają się razem. Są dla siebie jedynym, co im zostało. Dają się miziać, jednak nie lgną same z siebie do człowieka, są zbyt smutne. Nie boją się ludzi. Potrzebują spokojnego domu, który pozwoli im się otworzyć i "wrócić do życia". Gienia i Matylda są naszymi wspólnym podopiecznym z Fundacją SosnoŚląskie koty do adopcji - KOTłownia.

Lusia | płeć: samica, wiek: 8 lat i 4 miesiące, w schronisku od: 27.03.2018

Lusia. Kocia papużka, która od czasu do czasu, gdy przykucniesz lubi wykorzystać Twoje ramię, by oprzeć się o nie łapkami i podziwiać wielki świat z góry. Ma w sobie coś co nie pozwala przejść obok niej obojętnie. Siłę charakteru, niezależność, a jednocześnie wielką potrzebę bycia blisko człowieka, czułości. Ma temperament, potrafi podrapać, bywa że nakrzyczy na Ciebie, obrazi i odejdzie, czasem widać że jest zła i wtedy lepiej dać jej spokój. Ale mimo to można w niej dostrzec tyle miłości.

Bezik | płeć: samiec, wiek: 2 lata i 4 miesiące, w schronisku od: 22.11.2018

Bezik. Gdybyśmy mogli napisać, że jest kochanym misiem, który kocha człowieka to prawdopodobnie świat by się zawalił. Bezik jest w schronisku od 2018 roku, ale o postępach nie ma nawet co wspominać. Mimo, że jego buzia wciąż wygląda uroczo i kociakowato, to Bezik zachowuje się jakby człowiek był niedźwiedziem i chciał go zjeść! Uważamy, że to bzdury, bo to Bezik nim jest! Wieczne "Grrrr!" na powitanie mówi samo za siebie. Może znajdzie się jednak prawdziwy poskramiacz.

Klara | płeć: samica, wiek: 10 lat i 2 miesiące, w schronisku od: 29.11.2019

Witaj, człowieku. Jam jest Klara, twoja nowa, silna i niezależna kobieta z zasadami. Wiem, wiem. Nie możesz oprzeć się moim wdziękom. Tutaj, gdzie przebywam, też ciągle mi to powtarzają. Każdy marzy, żeby mnie pogłaskać i wytulić. Przyznam się cicho przed tobą, że ja trochę też to lubię... no ale przecież nie może tak być! Nie będą się do mnie obcy ludzie przystawiać! Halo! Kontrolnie muszą więc dostać packa w nos. Ja mam zasady. Czekam na tę jedyną osobę, której oddam swoje serce.

Miłka | płeć: samica, wiek: rok i 3 miesiące, w schronisku od: 06.09.2019

Miłka to drobna, ale i delikatna panienka, która ciągle czeka na swojego troskliwego księcia, lub księżniczkę z bajki. Jest dzieciakiem, a jednak całe swoje dzieciństwo spędza w schroniskowej klatce, raz na jakiś czas przechodząc się na drobny spacer po wolontariackiej karimacie. Z tych nudów można zwariować! A ona tak chętnie pobrykałaby po tunelach, polowałaby na wędki! Miłka to koteczka o delikatnym zdrowiu, stanach anemicznych. Wymaga kontroli weterynaryjnej. Zdaje się jednak zupełnie tym nie przejmować i bawić tyle, ile może! Kontakt w sprawie adopcji: Iwona 889-771-107.

Mira | płeć: samica, wiek: rok i 3 miesiące, w schronisku od: 24.09.2019

Ojej! Cześć Człowieki! Patrzcie na mnie! To ja, Mira! Tu jestem! Oh... Znowu mnie nie zauważyli. Przecież mam tylko roczek, jestem śliczna i chcę się bawić! Inne koty mi nie przeszkadzają! Nie wiem co mam jeszcze zrobić, żeby mnie zauważono. Może jeszcze nie jestem super przyjacielska, ale się staram! Weź mnie na kolana, a zobaczysz jak po chwili się zrelaksuję. Chciałabym kiedyś poznać jak to jest być kochaną, wielbioną i drapaną przez caaaałe wieki. Proszę, daj mi szansę, całe dzieciństwo spędzam w klatce.

Karmelka | płeć: samica, wiek: 5 lat i 3 miesiące, w schronisku od: 22.10.2019

Karmelka, mimo że imię równie cudne co jej wygląd- nie jest kotem dla wszystkich. Jest to nasz istny puchaty czarny charakter! Podejrzewamy, że jej planem nie jest zawładnąć nad światem, a raczej pozbyć się wszystkich istot by mieć ciszę i spokój. Ale jak to? To co z nią jest? Być może teraz chodzi po głowie. Karmelka jest kotem trudnym i agresywnym. Spokojnie uginając się pod głaszczącą ręką może nagle w niej zobaczyć arcywroga i zaatakować z wielką zawiścią. Mimo, że ta puchata kulka ma więcej odstraszających cech niż tych pozytywnych to liczymy, że znajdzie się doświadczony wielbiciel takiej słodko-kwaśnej relacji.

Bonifacy | płeć: samiec, wiek: 3 lata i 3 miesiące, w schronisku od: 10.10.2019

Biedaczek spędził w schronisku już kilka miesięcy, bez żadnego zainteresowania. Dlatego trafił do Fundacji SosnoŚląskie Koty do Adopcji - tam, mimo FIVa, może swobodnie chodzić poza klatką i powolutku się oswajać... Musiał w przeszłości doświadczyć strasznych okrucieństw ze strony człowieka. Bardzo kocha głaskanie, jest ogromnym miziakiem, ale kiedy tylko zauważa, że to ludzka dłoń - boi się. Potrzebuje czasu na oswojenie, cierpliwości i miłości. Odwdzięczy się na pewno - pokazuje nam to dosadnie, niesamowicie ciesząc się okazaną mu troską, tuląc się i wywijając przy głaskaniu.
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.