Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − koty

F I L T R Y

Płeć:

  Bambi | płeć: samiec, wiek: 15 lat i 4 miesiące, w schronisku od: 29.03.2019

  Bambi. Czarny jak smoła, a jednak jakby niewidzialny. Taki zwykły, w kącie klatki, cichy, nienachalny. Ale wystarczy do niego zajrzeć, poznać go, spędzić z nim chwilę, by odkryć że kryje się w nim wiele barw. Jest kochany, ma dobre złote serce i równie złote, mądre oczy; uwielbia być głaskany, chętnie nawiązuje kontakt, cieszy się z poświęcanej mu uwagi. W klatce. Poza klatką jeszcze się boi, traci pewność siebie, klatkę uznał za bezpieczny azyl, a wszystko inne wciąż budzi niepokoi.

  Bari | płeć: samiec, wiek: 12 lat i 4 miesiące, w schronisku od: 29.03.2019

  Czarny i puszysty jak baribal, pełen ciepła jak włoskie miasteczko. Oto Bari - dostojny, piękny, choć gdzieniegdzie już odrobinę nadszarpnięty zębem czasu kocurek, którego świat runął jak domek z kart. Ma 12 lat i w tym wieku przyszło mu układać swoje życie na nowo; nagle, niespodziewanie został sam, bez domu. Jednak bez człowieka na pewno się to nie uda - konieczny jest człowiek by odmienić los tego kociego niedźwiadka, przywrócić ład, szczęście i bezpieczeństwo. Potrzeba domu, teraz, już.

  Shi | płeć: samica, wiek: 6 lat i 7 miesięcy, w schronisku od: 16.08.2014

  Przedstawiamy Wam Shi. Shi jest bardzo nieśmiała. Płochliwa, dzikawa. Nie pozwala się dotknąć, ucieka przed człowiekiem, choć często z zaciekawieniem mu się przygląda. Mieszka w schronisku od sierpnia 2014; trafiła do nas z ulicy, nie znamy jej przeszłości. To trudny kot. Nieoswojony, niedotykalski... Kolejny ciężki orzech do zgryzienia, kolejne kocie wyzwanie, zagadka do rozwiązania... Ale jest tak śliczna i tak urokliwa, przyciągająca jak magnez, że może ktoś kiedyś zaryzykuje i da szansę na oswojenie i pokochanie ludzi, przygarnie.

  Majkel | płeć: samiec, wiek: 8 lat i 7 miesięcy, w schronisku od: 10.06.2014

  Majkel trafił do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowiacach jako wolnoożyjący, dzikawy kocurek. Rzeczywiście: jest dzikawy, a przynajmniej takie sprawia wrażenie. Ale wiemy już, że jak chce to potrafi! Potrafi być przytulakiem. Na co dzień na kociarni Majkel jest bardzo szybki, bardzo nieufny i bardzo niedotykalski. Chyba, że w ręku masz coś dobrego do jedzenia to możesz mieć szczęście podziwiania Majkela z bliska. Z reguły pozostaje jednak nieuchwytny, można by więc uznać go za dzikuska.

  Karrasia | płeć: samica, wiek: 5 lat i 10 miesięcy, w schronisku od: 04.04.2016

  Karraska, Karrasia... niedostępna, tajemnicza, czarująca. Kiedy przemyka po kociarni, można patrzeć na nią bez końca, zafascynowanym, urzeczonym... chciałoby się ją pogłaskać, zdobyć jej zaufanie, jej względy, przyjaźń, chciałoby się ją oswoić i nauczyć kochać, chciałoby się zostać jej przyjacielem, usłyszeć jej mruczenie... Jest piękna i naprawdę potrafi oczarować, chociaż trzyma człowieka na dystans, i to całkiem spory. Mimo to... po prostu się ją lubi, tak właśnie 'pomimo'.

  Osisi | płeć: samica, wiek: 4 lata i 11 miesięcy, w schronisku od: 21.06.2017

  Osisi, kotka z drzewa. Wśród gałązek, liści przerażoną koteczkę dostrzegła wolontariuszka i wezwała strażaków, którzy pomogli zdjęć ją na ziemię. Widziano jak ktoś wyrzucił ją z auta... porzucona, zdezorientowana musiała pognać przed siebie i wspiąć się po konarze, a potem utknąć. Kicia trafiła do schroniska. Tyle stresu: utrata domu, ulica, obce miejsce. Osisi źle to wszystko znosiła, na szczęście teraz jest już lepiej. Przebywa na kociarni z wybiegiem i cichutko w kąciku czeka na swoją kolej.

  Nora | płeć: samica, wiek: 3 lata i 10 miesięcy

  Jej świat to ciemność i ludzie. Nora nie widzi. Jest przecudowną, przepiękną kotką, delikatną, nieśmiała... w pełni zależną od człowieka. Potrzebuje kogoś, kto będzie się chciał nią zaopiekować. Kicia dopiero uczy się nowego życia, życia bez obrazów, życia z wyostrzonym słuchem i węchem. Poznaje świat od początku. Gdy pozna swoją przestrzeń, teren, rozstaw mebi - porusza się sprawnie, robi postępy każdego dnia. Bezbłędnie korzysta też z kuwety. Kiedyś Nora widziała wszystko.

  Antonio | płeć: samiec, wiek: rok i 4 miesiące

  Antonio. Dla przyjaciół Antek. Dla Ciebie może być Najukochańszym Kotkiem, Wspaniałym, Towarzyszem, Kocim Skarbem, Ulubionym Cukierkiem. Tylko się zakochaj i przygarnij! To małe, czteromiesięczne stworzonko, które w swoim króciutkim życiu przeszło już wiele, ale wciąż potrafi się nim cieszyć. Stracił przednią łapkę, ale nie stracił radości, optymizmu i ciekawości świata. Początkowo był nieśmiały, bał się ludzi, jednak z czasem przekonał się, że dobry człowiek nie jest taki zły.

  Nikki | płeć: samica, wiek: 12 lat i 8 miesięcy

  Nikki zdecydowanie ma w sobie coś hipnotyzującego, jakiś magnez, którym przyciąga do siebie ludzi. Ale nie każdego. Przykuwa uwagę przede wszystkim tych, którzy w kotach najbardziej cenią niezależność, zagadkę i zmienny humor - coś co ma w sobie niemal każdy kot, jednak jeden mniej, drugi bardziej. Nikki jest właśnie "bardziej". Jest tajemnicza, choć równocześnie otwarta, ciekawa Ciebie, ciekawa świata. Jest humorzasta, ale jednocześnie zawsze gdzieś blisko, kochana, wpatrzona w człowieka, chętna do głaskania.

  Kuba | płeć: samiec, wiek: 10 lat i 6 miesięcy, w schronisku od: 17.12.2018

  Kuba Taki, że serce pękało na pół, kiedy jego pękało na tysiące kawałków... Przerażone, zdezorientowane wielkie kocisko, które za wszelką cenę próbowało wbić się w kąt, zniknąć, roztopić, byle tylko nie być tutaj. Nie wiedział co się dzieje, nie rozumiał gdzie jest, dlaczego. Był cały zdredziały, zagubiony, nieszczęśliwy. Trafił do schroniska, ponieważ starsza Pani nie mogła już dłużej się nim zajmować. Na jesień życia wywróciło się do góry nogami całe jego życie.
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.