Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − koty

F I L T R Y

Płeć:

  Shi | płeć: samica, wiek: 5 lat i 9 miesięcy, w schronisku od: 16.08.2014

  Przedstawiamy Wam Shi. Shi jest bardzo nieśmiała. Płochliwa, dzikawa. Nie pozwala się dotknąć, ucieka przed człowiekiem, choć często z zaciekawieniem mu się przygląda. Mieszka w schronisku od sierpnia 2014; trafiła do nas z ulicy, nie znamy jej przeszłości. To trudny kot. Nieoswojony, niedotykalski... Kolejny ciężki orzech do zgryzienia, kolejne kocie wyzwanie, zagadka do rozwiązania... Ale jest tak śliczna i tak urokliwa, przyciągająca jak magnez, że może ktoś kiedyś zaryzykuje i da szansę na oswojenie i pokochanie ludzi, przygarnie.

  Majkel | płeć: samiec, wiek: 7 lat i 9 miesięcy, w schronisku od: 10.06.2014

  Majkel trafił do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowiacach jako wolnoożyjący, dzikawy kocurek. Rzeczywiście: jest dzikawy, a przynajmniej takie sprawia wrażenie. Ale wiemy już, że jak chce to potrafi! Potrafi być przytulakiem. Na co dzień na kociarni Majkel jest bardzo szybki, bardzo nieufny i bardzo niedotykalski. Chyba, że w ręku masz coś dobrego do jedzenia to możesz mieć szczęście podziwiania Majkela z bliska. Z reguły pozostaje jednak nieuchwytny, można by więc uznać go za dzikuska.

  Karrasia | płeć: samica, wiek: 5 lat, w schronisku od: 04.04.2016

  Karraska, Karrasia... niedostępna, tajemnicza, czarująca. Kiedy przemyka po kociarni, można patrzeć na nią bez końca, zafascynowanym, urzeczonym... chciałoby się ją pogłaskać, zdobyć jej zaufanie, jej względy, przyjaźń, chciałoby się ją oswoić i nauczyć kochać, chciałoby się zostać jej przyjacielem, usłyszeć jej mruczenie... Jest piękna i naprawdę potrafi oczarować, chociaż trzyma człowieka na dystans, i to całkiem spory. Mimo to... po prostu się ją lubi, tak właśnie 'pomimo'.

  Chinka | płeć: samica, wiek: 4 lata, w schronisku od: 19.07.2016

  Chinka. Dziewczyna z pazurem! Szalona, żywa, pełna energii! Sto pomysłów na minutę, radość życia, chochliki w oczach, ognisty temperament... taak, oto zwariowana kocica Chinka, która wprowadzi w Twoje życie pozytywny, rozbrajający chaos i która wszelką nudę wygna w najdalszy kąt. Jest nieprzewidywalna, a przez to wciągająca jak najlepsza książka, hiponotyzująca, fascynująca... nieodgadniona, przeciekawa, przyciągająca jak magnez. Nie jest łatwym kotem - potrafi pokazać pazurki i niemałe różki, chociaż czułość i miłość jak najbardziej też; trzeba ją dobrze poznać, by nauczyć się jej obsługi, ma też mnóstwo energii, więc powinna znaleźć równie energicznego opiekuna, który zapewni jej odpowiednią dawkę zabawy i uwagi.

  Osisi | płeć: samica, wiek: 4 lata i 1 miesiąc, w schronisku od: 21.06.2017

  Osisi, kotka z drzewa. Wśród gałązek, liści przerażoną koteczkę dostrzegła wolontariuszka i wezwała strażaków, którzy pomogli zdjęć ją na ziemię. Widziano jak ktoś wyrzucił ją z auta... porzucona, zdezorientowana musiała pognać przed siebie i wspiąć się po konarze, a potem utknąć. Kicia trafiła do schroniska. Tyle stresu: utrata domu, ulica, obce miejsce. Osisi źle to wszystko znosiła, na szczęście teraz jest już lepiej. Przebywa na kociarni z wybiegiem i cichutko w kąciku czeka na swoją kolej.

  Księżniczka | płeć: samica, w schronisku od: 12.10.2016

  Księżniczka trafiła do schroniska po śmierci opiekunki. Mieszkała z wieloma kotami... z tego powodu nigdy nie dała się całkiem oswoić. Wystarczały jej do szczęścia koty, a człowieka się bała, nie zaufała mu. Opiekunka zmarła i Księżniczka wraz z towarzyszami straciła dom. Większość kotków znalazła już swoje nowe kąciki. A Księżniczka... Księżniczka przeszła już na drugą kociarnię. Początki były bardzo ciężkie. Fuki, prychanie, skulone uszka, jasne komunikaty "Odejdź!".

  Nora | płeć: samica, wiek: 3 lata

  Jej świat to ciemność i ludzie. Nora nie widzi. Jest przecudowną, przepiękną kotką, delikatną, nieśmiała... w pełni zależną od człowieka. Potrzebuje kogoś, kto będzie się chciał nią zaopiekować. Kicia dopiero uczy się nowego życia, życia bez obrazów, życia z wyostrzonym słuchem i węchem. Poznaje świat od początku. Gdy pozna swoją przestrzeń, teren, rozstaw mebi - porusza się sprawnie, robi postępy każdego dnia. Bezbłędnie korzysta też z kuwety. Kiedyś Nora widziała wszystko.

  Carmen | płeć: samica, wiek: 2 lata i 4 miesiące

  Carmen. Biała, puchata, zwiewna jak baletnica księżniczka, elegancka w każdy calu i na każdym kroku. Ale niech nie zwiedzie Was jej anielski i arystokratyczny wygląd - Carmen to kotka pełna pasji, energii, nie żadne tam leniuchowanie na kanapie dniami i nocami czy udawanie dumnych, poważnych posągów do podziwiania. Uwielbia się bawić, wszędzie jej pełno, czasem się zatraca w zabawie i przypomina młodego kociaka, szalejąc za myszką czy piłeczką. Zaczepia, poluje, nie traci życia na rozmyślania co wypada kociej damie a co nie.

  Myszka i Miki | płeć: samica, w schronisku od: 05.07.2018

  Myszka i Miki. Mają w sobie to coś. Coś na M - magię. Te koty to magia. Tak, tak - dla nas, kociarzy, wszystkie koty są piękne i niezwykłe, ale mimo to na pierwszy rzut oka - to dwie buraski, ładne, ale po prostu dwie "zwykłe" buraski. Drugi rzut oka - śliczne pyszczki, całkiem ładne. Trzeci - coś w nich jest. Słodkie, mają coś uroczego w sobie. Trzydzieści sekund, trzydzieści pięć... Podobne do siebie, filigranowe, o wciąż kocięcych rysach - fajnie razem wyglądają.

  Atena | płeć: samica, wiek: 6 miesięcy

  Atena. Pierwsze co przychodzi do głowy - bogini. Bogini mądrości, sztuki, wojny - idealna, dumna, niepokonana. Włócznia, tarcza, oliwki, sowa i pewnie coś jeszcze. Nasza Atena jest inna. Mądra, piękna, ale przede wszystkim skromna, nienachalna, delikatna. Bywa płochliwa, nieśmiała, nie wiemy co spotkało ją zanim do nas trafiła. I nie ma nic poza imieniem, numerkiem, plastikowym pudłem i miską. Po prostu bura, smutna, niekochana kotka ze schroniska. Ale, tak jak i w wielu innych, w jej klatce mieszka też nadzieja.
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.