Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

 

Pomóż nam leczyć!

 

Zdefiniować zdrowie jest bardzo trudno, i pomimo że słowo wydaje się proste i banalne, to jest na samym szczycie jako podstawowa potrzeba wszystkich istot żywych. My - ludzie - potrafimy mówić, określić co nas boli, niestety u zwierząt jest to bardziej skomplikowane, szczególnie w warunkach schroniskowych, gdzie całodobowa obserwacja chorego zwierzaka jest niemożliwa. Na dodatek chory pies narażony jest na odpędzanie i ataki ze strony zdrowych kolegów i koleżanek. Nie ma w tym nic nienormalnego, tak po prostu nakazuje im instynkt stadny. Dlatego też tak trudno diagnozować psy, gdyż instynkt samoobrony nakazuje im nie obnosić się ze swoją chorobą. Nawet przy objawach o małym natężeniu lepiej jest przeprowadzić badania diagnostyczne niż czekać do momentu wyraźnego spadku formy zwierzaka.

Leczenie w warunkach schroniskowych nie jest łatwe. Wymaga przede wszystkim leków, które wystarczy podać raz na dobę, gdyż przy sporej ilości zwierząt (niejednokrotnie sięgającej liczby trzycyfrowej) jest to jedyna możliwa do przeprowadzenia forma walki z chorobą. W najcięższych przypadkach (np. gdy pojawia się konieczność podawania leku kilka razy na dobę, lub zwierzaka czeka zabieg chirurgiczny i późniejsza rekonwalescencja) usiłujemy znaleźć dla chorego czworonoga dom tymczasowy i tam kontynuować leczenie.

W przypadku chorych, cierpiących psów i kotów pomoc finansowa jest na wagę złota. Zwłaszcza, że niewystarczające fundusze są czasami jedyną przeszkodą, która dzieli chorego czworonoga od ulgi, którą niesie ze sobą zdrowie. Dlatego też apelujemy o wsparcie finansowe w formie przelewów na konto Fundacji (numer konta jest widoczny w górnym lewym rogu strony) z dopiskiem "dofinansowanie leczenia (imię zwierzaka, któremu chcemy pomóc)". Liczy się każda złotówka! Za wszystkie datki z całego serca dziękujemy w imieniu podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.

Do tej pory finansowaliśmy leczenie m.in. poniższych psiaków.

Więcej informacji znajdziecie w dziale "Cierpieniem pisane".

 

      

  

Oprócz pomocy finansowej nasze zwierzaki najbardziej potrzebują specjalistycznej karmy weterynaryjnej, zarówno dla psów jak i dla kotów.  Duże zapotrzebowanie mamy na karmę dla psów z chorobami wątroby i trzustki oraz cierpiących na choroby stawów. Przyda się także karma wysokoenergetyczna dla zwierząt o wyniszczonym organiźmie. Do schroniska coraz częściej trafiają psy w podeszłym wieku, które również potrzebują karmy dostosowanej do ich potrzeb i stanu zdrowia.

Aktualnie kupujemy poniższe karmy dla psów, dlatego jeśli ktoś chciałby się z nami podzielić i tym samym wspomóc naszych podopiecznych, bylibyśmy ogromnie wdzięczni:

  • ROYAL CANIN Hepatic 
  • ROYAL CANIN Hypoallergenic Small Dog
  • CANIN Club Energy HE
  • ANIMONDA Grancarno Senior 
  • EUKANUBA Mature & Senior 7+ All Breeds Lamb & Rice 
  • ROYAL CANIN Adult Giant Dog Osteo & Digest
  • TROVET Mobility & Geriatrics
  • ROYAL CANIN Intestinal Gastro

Chętnie przyjmiemy też leki wspomagające pracę wątroby, trzustki, suplementy diety wspierające funkcjonowanie stawów, środki przeciwbólowe stosowane przy spondylozie i innych chorobach niosących ze sobą ból, a także preparaty witaminowe.