Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

 Zasady adopcji

 

Jeżeli już zdecydowałeś się na adopcję psa musisz być przygotowany na to, że będziemy chcieli sprawdzić w jakich warunkach będzie przebywał, czy jest zadbany i kochany. W tym celu wolontariusze przeprowadzają wizyty przedadopcyjne i poadopcyjne. Nie bój się takiej wizyty, nie chodzi nami o to by pies spał na puchowej poduszce (choć nie mamy nic przeciwko!), ale by był traktowany jak członek rodziny. Jeżeli przebywa na zewnątrz by miał kojec, dobrze ocieploną budę, by nie był na łańcuchu, by miał stały dostęp do wody.

Jeżeli chcesz adoptować psa, który przebywa w domu tymczasowym nie ponosisz z tego tytułu żadnych opłat, ale musisz podpisać umowę adopcyjną.

 

Adoptując psa przebywającego w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach musisz pokryć opłatę za jego za wydanie:

Pies mały lub szczenię  42,00 zł
Pies średni lub duży 52,00 zł
Wszystkie psy w typie rasy (bez względu na ich wiek i wielkość) 74,00 zł

 

Kwoty pieniężne wynikające z wszelkich opłat pobieranych za adopcję zwierząt są przekazywane na konto Urzędu Miasta w Katowicach. Fundacja Przystanek Schronisko nie czerpie z tego tytułu żadnych korzyści finansowych.

 

Opłaty adopcyjne zostały wprowadzone dla dobra zwierząt - osoby, które nie są w stanie bądź nie chcą uiścić opłaty adopcyjnej zapewne nie będą też w przyszłości mogły zapewnić psu odpowiedniej opieki (regularne szczepienia i wizyty u weterynarza często kosztują więcej niż jednorazowa opłata przy wydaniu zwierzęcia, dlatego musimy mieć pewność, że dana osoba jest w stanie i chce takie koszty ponieść).

 

Przy  adopcji wszystkie zwierzęta otrzymują bony na bezpłatną sterylizację.

Osoba adoptująca musi być pełnoletnia, okazać dowód osobisty i mieć stałe źródło utrzymania.

Należy zabrać ze sobą obrożę, smycz, a w przypadku dużych psów również kaganiec.