Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

ZOSTAŃ DOMEM TYMCZASOWYM PSA SENIORA!

Nie zmienisz całego świata, ale na pewno zmienisz cały świat temu jednemu psu!

 

Granica między wiekiem średnim psa a starością jest płynna i zależy w dużej mierze od wielkości psa, a co za tym idzie od rasy, ale również od jakości jego życia za młodych lat. Większość ludzi, która przychodzi adoptować psa do schroniska chce szczeniaka albo bardzo młodego czworonoga, uważając że pies który skończył 5/6/7 lat to staruszek, że nie przywiąże się tak jak piesek wychowywany od małego, że nie będzie umiał przystosować się do wymagań teraźniejszych opiekunów. To bardzo krzywdząca, obiegowa opinia. Dojrzałe psy tak samo oddają całe serce opiekunowi, tak samo adaptują się do nowych warunków, jak te młode.

 

PRZECZYTAJ DZIESIĘĆ GŁÓWNYCH POWODÓW BY ZAADOPTOWAĆ DOROSŁEGO PSA:

  1. Dorosłe psy nie załatwiają się na podłogę.
  2. Już nie ząbkują i nie będą żuć twoich butów albo gryźć mebli w miarę jak dorastają.
  3. Potrafią się lepiej skupić, gdyż zdążyły już złagodnieć. Dlatego też uczą się szybciej.
  4. Nauczyły się co oznacza słowo "nie". W przeciwnym wypadku nie zdążyły by się zestarzeć ;)
  5. Szybciej dopasowują się do sytuacji, ponieważ zdążyły się już nauczyć jak zostać członkiem stada przez umiejętne porozumiewanie się z resztą grupy.
  6. Potrafią odpowiedzieć uczuciem, natychmiast gdy tylko znajdą nowy, kochający dom. Potrafią być wdzięczne za daną im drugą szansę.
  7. Widzisz co bierzesz: w odróżnieniu od szczeniąt, starsze psy zdążyły już uformować swój wygląd i osobowość. Szczenięta często rozwijają się zupełnie inaczej niż sugerował ich wczesny wygląd.
  8. Starsze psy są gotowe natychmiast zostać towarzyszami życia, gotowe do pieszych, samochodowych wycieczek i do każdego innego twojego ulubionego rekreacyjnego zajęcia.
  9. Pozostawiają ci więcej wolnego czasu gdyż są mniej wymagające niż szczenięta z którymi trzeba się bawić i ciągle nimi zajmować.
  10. Przy starszych psach wyśpisz się lepiej, gdyż są one dostosowane do trybu ludzkiego życia i nie trzeba ich w środku nocy karmić, głaskać, ani wyprowadzać.

 

Do schroniska często trafiają dojrzałe psy, którym zmarł opiekun a rodzina ich nie chce. Ich los jest bardzo ciężki - nie dość że nagle nie ma osoby, którą kochały całym sercem, to warunki w których przebywają są bardzo ciężkie. Nie ma kanapy, ręki, która głaskała, trzeba walczyć o dostęp do miski. Starsze psy nie zawsze potrafią sobie z tym poradzić, odchodzą za Tęczowy Most do swojego opiekuna. Najczęściej umierają powoli - nie chcą jeść, wstawać, szczekać, wychodzić z kątów, bo po co, dla kogo. Śpią, śpią, śpią i pewnie śnią im się lepsze czasy, aż do momentu kiedy się już nie budzą...

 

Możemy to zmienić!

 

Jeżeli obawiasz się adopcji starszego psa zostań jego opiekunem tymczasowym, podaruj mu dom tymczasowy. My pomożemy Ci szukać dla psiego seniora domu stałego, pokryjemy koszty jego ewentualnego leczenia, kupimy lekkostrawną karmę dla starszych psów. A może jesteś osobą starszą, samotną i boisz się adopcji psa na długie lata? Zostań naszym” domem tymczasowym”. Dzięki opiece nad „tymczasowiczem” zyskasz nowy krąg znajomych, regularne spacery, ale przede wszystkim będziesz potrzebny i kochany przez swojego „tymczasowicza” bezwarunkowo, tylko tak jak to pies potrafi…

 

Jeśli Twój świat runął w gruzy, adoptuj psa. Wtedy Ty będziesz jego światem...

Razem możemy zmienić świat psa seniora, podarować mu spokojną starość i szczęście! Psi senior kocha równie mocno, jak wtedy gdy miał kilka miesięcy! A radość jaką wnosi w życie człowieka jest równie wielka!

 

Kto może zostać domem psiego seniora?

KAŻDY!

 

Wskazówki o opiece nad starszym psem możesz znaleźć tu: KLIK

Jeśli los zwierząt nie jest Ci obojętny, a nie możesz zostać domem tymczasowym, istnieje możliwość abyś wspomógł naszą akcję wpłacając na konto symboliczną złotówkę, z dopiskiem na dom tymczasowy dla psiego seniora. Każdy grosz pomoże w zapewnieniu psiakom lepszego, radosnego życia w domach tymczasowych, zapewni im pełne leczenie, sprawi, że ich żywot stanie się beztroski.

Kontakt w sprawie domów tymczasowych (Katowice i okolice): 
Alicja: 513 584 411

 

RULON

Jestem Rulon - jamnik bez Domu,
pewnie już się nigdy nie przydam nikomu,
jestem stary, brzydki i chudy,
a do tego cały siworudy,
jestem Rulon - jamnik bez Domu.

Jakbyś chciał mi dać swoją miłość, pełną miskę i kocyk,
to ja mogę być bardzo uroczy,
mogę skakać, śpiewać i tańczyć,
chcesz, wycisnę Ci sok z pomarańczy,
wystarczy mi Twoja miłość, pełna miska i kocyk.

Jestem Rulon - nie mam rodowodu
i to pewnie z tego powodu,
nikt mnie nie kocha, nie głaszcze, nie drapie,
nie mam prawa spać na kanapie,
jestem Rulon - u ludzi bez serca prawie umarłem z głodu.

Jakbyś chciał ze mną bywać regularnie u weta,
to ja zrobię Ci porządek w skarpetach,
zabiorę Cię na piracką wyprawę do parku
i pokażę gniazdo dzikich kanarków,
tylko pamiętaj, czasem trzeba pójść ze mną do weta.

Jestem Rulon i chciałbym być Twój,
jak chcesz, to nakopię Ci myszy pełen słój,
upiekę Ci czekoladowy sernik
i będę Ci do końca życia psiowierny,
bardzo wierny, bo chciałbym być Twój.

Tak, to za Tobą tak wyglądam i szCzekam
na mojego najlePsiejszego Człowieka.

 

                                                /Agnieszka Kasprzyk/