Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

 

 

 

Możesz przekazać darowiznę na konto Fundacji i odliczyć ją od podstawy opodatkowania (osoby prywatne – do wysokości 6% dochodu, osoby prawne – do wysokości 10% dochodu).

 

Dane do przelewu:

67 1050 1243 1000 0090 3014 0421

Fundacja Przystanek Schronisko,

40-303 Katowice, ul. Le Ronda 2

tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe

Dane do przelewu zagranicznego:

IBAN: PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421

SWIFT: INGBPLPW

 

 

Na co przeznaczamy zebrane fundusze?

 

Diagnostyka i ponadprogramowe leczenie zwierząt

Niestety do schroniska często trafiają psy i koty wymagające pomocy weterynaryjnej. Zdarza się, że ludzie pozbywają się swoich zwierząt właśnie wtedy, kiedy okazuje się, że są chore, bądź kiedy ulegają one wypadkowi. Ich właściciele nie rozumieją, że prawdziwa miłość nakazuje do końca być odpowiedzialnym za to, co się oswoiło. Chore, cierpiące zwierzęta z dnia na dzień zostają porzucone jak zepsute zabawki, tracą „swojego” człowieka, swój dom, a wraz z nim opiekę i poczucie bezpieczeństwa. Przerażone, nie mogące pojąć co się stało, trafiają do boksów i klatek, gdzie czekają na wizytę weterynarza. Ponieważ w schronisku nie ma możliwości przeprowadzenia dokładnych badań, a czasem i leczenia, Fundacja Przystanek Schronisko organizuje zwierzętom transport do specjalistycznych lecznic oraz finansuje diagnostykę, ewentualne zabiegi, opatrunki i lekarstwa. Nie poddajemy się nawet jeśli leczenie ponosi za sobą wysokie koszty i do samego końca walczymy o zdrowie i życie naszych podopiecznych. My rozumiemy, że do końca jesteśmy odpowiedzialni za to, co oswoiliśmy!

Organizowanie i wspieranie domów tymczasowych

Stan zdrowia niektórych zwierząt, które do nas trafiają, jest niekiedy na tyle poważny, iż wyklucza on dalszy pobyt w schronisku. Dlatego właśnie Fundacja organizuje tzw. domy tymczasowe, w których zwierzęta przebywają do momentu znalezienia swojej przystani na resztę życia. Do takich domów trafiają przeważnie psy i koty po wypadkach, ciężko chore, zaawansowane wiekiem, a także te wyjątkowo źle znoszące zamknięcie w boksach i klatkach. W domu tymczasowym czeka na nie ciepły kącik, pełna miska, a przede wszystkim ludzka opieka i miłość, której najbardziej potrzebują aby powrócić do zdrowia. Staramy się wspierać finansowo osoby oferujące domy tymczasowe dla potrzebujących zwierząt, pokrywając koszty zakupu karmy i/lub ewentualnego leczenia. Warto zauważyć, że Fundacja nie płaci nikomu za opiekę nad zwierzętami, zwraca jedynie realne i udokumentowane koszty poniesione przez opiekuna w związku z pobytem zwierzęcia w domu tymczasowym.

Efektywne szukanie nowych domów

Dzięki zaangażowaniu i wsparciu wolontariuszy większość mieszkańców schroniska znajduje nowy dom w przeciągu kilku miesięcy. Niestety niektóre zwierzęta (zwłaszcza te chore i starsze) bardzo długo czekają na adopcję. Dlatego nasi wolontariusze przygotowują im ogłoszenia adopcyjne zarówno w Internecie, jak i w prasie, a także drukują i rozwieszają plakaty. Podczas gdy większość portali internetowych oferuje możliwość zamieszczania ogłoszeń bezpłatnie, pojedyncze ogłoszenie w prasie to koszt nawet kilkudziesięciu złotych. W ramach naszych możliwości finansowych staramy się ogłaszać jak największą liczbę zwierząt, bo przecież nic tak nie raduje psich i kocich serc jak ciepły, kochający dom.

Sprzęt do agility

Psy w schronisku przebywają w małych boksach, brakuje im nie tylko kontaktu z człowiekiem, ale i ruchu. Dlatego z wybranymi psami nasi wolontariusze trenują sport zwany agility – polega on na pokonywaniu specjalnego toru przeszkód złożonego z tuneli, barierek, huśtawek, slalomu czy kół zawieszonych w powietrzu. Radość z ukończenia biegu i mały przysmak w nagrodę sprawia, że psy na nowo odzyskują wiarę nie tylko w ludzi, ale i we własne możliwości. Dlatego właśnie z części zebranych środków Fundacja finansuje zakup sprzętu potrzebnego do stworzenia toru agility. W miarę możliwości niektóre elementy wykonujemy sami z pomocą wolontariuszy.

Artykuły i przyrządy pielegnacyjne

Zwierzęta, które trafiają do schroniska są mocno zaniedbane. Ich futerka są brudne, czasem sfilcowane, pokryte dredami. Trzeba je wykąpać, wyczesać, podciąć kudełki. Wszystkie te czynności pociągają za sobą wydatki, maszynka do strzyżenia, ostrza, trymery, szampony, obcinarki do paznokci. Nie jest to tylko kwestia estetyki, gdyż skołtuniona sierść często prowadzi do stanów zapalnych skóry.