Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Daj Pieskom Pobiegać (20.10.2019)

20-go października odbyła się kolejna w tym roku akcja z cyklu Daj Pieskom Pobiegać. Dopisało wszystko... humory, pogoda, frekwencja ludzi chcących podzielić się swoim wolnym czasem z bezdomnymi psami i kotami :) Słoneczna i pełna kolorów jesienna aura sprzyjała spacerom. Psiaki z merdającymi ogonami wychodziły poza bramy schroniska. Mogły przez te 4 godziny zapomnieć o rutynie szarego, codziennego życia, cieszyć się kontaktem z człowiekiem, a także milionami nowych zapachów i bodźców, które tak pozytywnie wpływają na ich socjalizację. Odwiedziła nas ogromna rzesza gości. Wielu z nich przyszło z dziećmi, stając się dla nich wzorem odpowiedzialności i empatii. Odwiedziła nas również grupa dzieci z Domu Dziecka oraz uczniowie jednej z katowickich szkół. W sumie do schroniska przyszło blisko 300 osób! Jak nietrudno się domyślić, wielu chętnych musiało czekać na swoją kolej na wyjście z psiakiem. W tym miejscu chcemy ogromnie podziękować za Waszą cierpliwość <3 - choć kolejki momentami były naprawdę długie, mamy nadzieję, że każdemu udało się spędzić czas z którymś z czworonogów ;)

Przy okazji akcji otrzymaliśmy bardzo dużo darów. Wśród nich karmy, koce, legowiska i inne psie akcesoria. Dziękujemy serdecznie za Wasz czas, serce, uśmiech, którymi odmieniacie schroniskową rzeczywistość bezdomniaków. Może i w listopadzie pogoda uraczy nas słoneczną niedzielą podczas kolejnego DPP ;)

   

   

Galeria Katowicka (12.10.2019)

W ostatnią sobotę odbyła się kolejna edycja comiesięcznej akcji w Galerii Katowickiej. Silna grupa psiarzy i kociarzy wraz ze zwierzakami dzielnie reprezentowała naszą Fundację. Tym razem towarzyszył nam 9-letni psiak Rambo (debiutant na tego typu akcji) oraz gościnnie adoptowany od nas Charlie. Nie zabrakło też kotów – na akcji pojawiły się aż dwa! ;)

Stoisko cieszyło się popularnością wszystkich grup wiekowych – od maluchów w wózkach po zwierzolubnych seniorów. Otrzymaliśmy dary w postaci różnorodnej karmy dla naszych podopiecznych, a także wsparcie finansowe, za które bardzo dziękujemy <3 Dużo osób oferowało również chęć przywiezienia do schroniska koców, które przydadzą się na nadchodzącą zimę.

Kolejna akcja w Galerii za miesiąc, a tymczasem zapraszamy na najbliższą okazję do spotkania z naszymi podopiecznymi – Daj Pieskom Pobiegać już w najbliższą niedzielę 20 października ;)

 

  

  

Atos już nie chce być w czołówce

Dobrze być w czołówce, prawda? Atos ma na ten temat nieco inne zdanie - psiak jest w ścisłej czołówce najdłużej przebywających za kratami czworonogów. Ostatnie półtora roku upłynęło mu na czekaniu, poznawaniu świata u boku wolontariuszy... i jeszcze raz czekaniu. I co? I nic. Atos nadal wypatruje swoimi pięknymi, bursztynowymi oczętami tego jednego, jedynego człowieka. Bezskutecznie. A przecież kiedyś już go miał! Niestety, śmierć właściciela wywróciła życie psiny o 180°. Po tak okrutnym ciosie Atosek na długo zakmnął się w sobie, nie szukał kontaktu z opiekunem. Sporo czasu zajęło, by ponownie otworzył się na nowe psio-ludzkie przyjaźnie i odzyskał nadzieję na lepsze jutro. Na jak długo jej wystarczy?

Atos to spokojny i miły psiak w średnim wieku, bardzo mądry, ceniący ciszę i spokój. Bardzo lubi głaski, nie przepada za to za nachalnością (także ze strony innych czworonogów) i podnoszeniem, dlatego idealny byłby dla niego dom bez małych dzieci.

Ten cudowny czworonóg z pewnością zasłużył na łut szczęścia. Przecież wcale nie potrzeba mu wiele - ciepły kąt i odrobina czułości w zamian za dozgonną miłość oddanego przyjaciela. To chyba dobry interes, prawda?

Kontakt w sprawie adopcji: 723 415 362

Run Hau Katowice (5.10.2019)

W minioną sobotę mieliśmy przyjemność uczestniczyć w największym charytatywnym wydarzeniu sportowym w Polsce – Polska Race Hau 2019, który odbył się w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Run Hau Katowice był jednym z 16 biegów, których dochód przeznaczony jest na psie schroniska :)

Nasi wolontariusze wraz ze schroniskowymi psiakami pobiegli z innymi biegaczami na dystansie 4km! Niesprzyjająca pogoda nie popsuła nam nastrojów, wszyscy szczęśliwie dobiegli do mety :D Dziękujemy organizatorom za możliwość uczestniczenia w tym fantastycznym evencie! Drodzy biegacze, jeśli szukacie psa, z którym chcielibyście pobiegać (lub myślicie, żeby zacząć to robić), to psiaki ze zdjęć poniżej polecają się do adopcji (i inne również ;))!

   

  

Galeria Katowicka (14.09.2019)

Ostatnią sobotę nasi przedstawiciele spędzili w Galerii Katowickiej, gdzie, jak co miesiąc, promowali adopcję bezdomnych zwierząt. Tym razem pomagała im 3-miesięczna suczka, która bawiła się, szalała i oczywiście przyciągała wzrok przechodzących ludzi. No bo w końcu kto nie kocha szczeniaków? ;) Należy jednak pamiętać, że każdy szczeniak kiedyś dorośnie, przestanie być aż tak słodki, a nadal będzie potrzebował miłości. Malutka ma już dom, ale w schronisku czeka cała masa innych psów w różnym wieku, które wciąż mają nadzieję na znalezienie kochającej rodziny.
Kociarnię w tym miesiącu również reprezentowała młodzież - kilkumiesięczne rodzeństwo aktualnie przebywające w domu tymczasowym. Maluchy są otwarte na nowe doświadczenia, a taka akcja to dobre miejsce, żeby je zaprezentować w szerszym gronie. Może akurat ktoś się w nich zakochał? :)

  

 

Daj Pieskom Pobiegać (7.09.2019, 15.09.2019)

W ostatnie dwie niedziele nasze schroniskowe czworonogi z pewnością się nie nudziły ;) Tym razem postanowiliśmy zorganizować aż 2 akcje z cyklu Daj Pieskom Pobiegać. Wszystko po to, aby połączyć kilka pozytywnych aspektów. Oprócz zapewnienia naszym podopiecznym ruchu i kontaktu z człowiekiem, a Wam możliwości poznania bezdomniaków, tym razem doszedł jeszcze jeden cel - budżet obywatelski. Jak wiecie, bardzo zależy nam na wygranej, więc również podczas niedzielnych akcji staraliśmy się Wam przypominać o projekcie. Wiemy, że wielu z Was już zagłosowało, za co BARDZO dziękujemy <3 
Oczywiście same akcje cieszyły się ogromnym powodzeniem. Psiaki wychodziły niejeden raz, z czego były bardzo zadowolone, a my znowu oglądaliśmy puste boksy :D
Kolejna akcja już w październiku - serdecznie zapraszamy!