Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Run Hau Katowice (5.10.2019)

W minioną sobotę mieliśmy przyjemność uczestniczyć w największym charytatywnym wydarzeniu sportowym w Polsce – Polska Race Hau 2019, który odbył się w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Run Hau Katowice był jednym z 16 biegów, których dochód przeznaczony jest na psie schroniska :)

Nasi wolontariusze wraz ze schroniskowymi psiakami pobiegli z innymi biegaczami na dystansie 4km! Niesprzyjająca pogoda nie popsuła nam nastrojów, wszyscy szczęśliwie dobiegli do mety :D Dziękujemy organizatorom za możliwość uczestniczenia w tym fantastycznym evencie! Drodzy biegacze, jeśli szukacie psa, z którym chcielibyście pobiegać (lub myślicie, żeby zacząć to robić), to psiaki ze zdjęć poniżej polecają się do adopcji (i inne również ;))!

   

  

Galeria Katowicka (14.09.2019)

Ostatnią sobotę nasi przedstawiciele spędzili w Galerii Katowickiej, gdzie, jak co miesiąc, promowali adopcję bezdomnych zwierząt. Tym razem pomagała im 3-miesięczna suczka, która bawiła się, szalała i oczywiście przyciągała wzrok przechodzących ludzi. No bo w końcu kto nie kocha szczeniaków? ;) Należy jednak pamiętać, że każdy szczeniak kiedyś dorośnie, przestanie być aż tak słodki, a nadal będzie potrzebował miłości. Malutka ma już dom, ale w schronisku czeka cała masa innych psów w różnym wieku, które wciąż mają nadzieję na znalezienie kochającej rodziny.
Kociarnię w tym miesiącu również reprezentowała młodzież - kilkumiesięczne rodzeństwo aktualnie przebywające w domu tymczasowym. Maluchy są otwarte na nowe doświadczenia, a taka akcja to dobre miejsce, żeby je zaprezentować w szerszym gronie. Może akurat ktoś się w nich zakochał? :)

  

 

Daj Pieskom Pobiegać (7.09.2019, 15.09.2019)

W ostatnie dwie niedziele nasze schroniskowe czworonogi z pewnością się nie nudziły ;) Tym razem postanowiliśmy zorganizować aż 2 akcje z cyklu Daj Pieskom Pobiegać. Wszystko po to, aby połączyć kilka pozytywnych aspektów. Oprócz zapewnienia naszym podopiecznym ruchu i kontaktu z człowiekiem, a Wam możliwości poznania bezdomniaków, tym razem doszedł jeszcze jeden cel - budżet obywatelski. Jak wiecie, bardzo zależy nam na wygranej, więc również podczas niedzielnych akcji staraliśmy się Wam przypominać o projekcie. Wiemy, że wielu z Was już zagłosowało, za co BARDZO dziękujemy <3 
Oczywiście same akcje cieszyły się ogromnym powodzeniem. Psiaki wychodziły niejeden raz, z czego były bardzo zadowolone, a my znowu oglądaliśmy puste boksy :D
Kolejna akcja już w październiku - serdecznie zapraszamy!

   

Budżet Obywatelski

 

Kochani! Planujemy kolejny krok w drodze do poprawy warunków i komfortu życia naszych podopiecznych. Niestety, w naszym schronisku starszyzna ma wyjątkowo liczną reprezentację, a okres wakacyjny dodatkowo sprzyja powiększaniu się jej liczebności. Tym sposobem mamy pod opieką wiele psich dziadziusiów i babć, także sporych rozmiarów, z nadwagą czy chorymi stawami. Staramy się ograniczać sytuacje, w których tacy seniorzy muszą wskakiwać do wysokiego boksu lub z niego wyskakiwać, jednak nie zawsze jest to możliwe. Dlatego też, z myślą o tej schroniskowej starszyźnie, planujemy zakup kojców dostosowanych do ich potrzeb, dzięki którym wysilanie zmęczonych latami stróżowania (i nie tylko) nóżek nie będzie konieczne. Nasze czworonogi ucieszy każdy, nawet najmniejszy grosz. Mamy nadzieję, że jak zwykle uda nam się wspolnymi siłami wykonać ten krok ku lepszemu samopoczuciu zwierząt podczas pobytu w schronisku.

Głosowanie rozpoczyna się 9 września. Mamy nadzieję, że pomożecie nam, tak jak w ubiegłym roku :)

 

Bianka o sobie przypomina

Może niektórzy z Was zastanawiają się, co słychać u Bianki. Cóż, mamy dobre i złe wieści. Zła jest taka, że Bianeczka ciągle grzeje miejsce w schronisku :( Nikt nie pyta, nie dzwoni, nie interesuje się tą kochaną sunią. Natomiast jeśli martwicie się o jej zdrowie, to spieszymy z zapewnieniem, że wszystko jest w porządku :) Nerki Bianki są w stanie dobrym, jak na to, przez co przeszła. Wyniki unormowały się i sunia nie musi przyjmować żadnych leków. Ciągle jednak musi być pod kontrolą weterynaryjną i jeść specjalistyczną karmę (choć parówka czy dwie raczej jej nie zaszkodzą ;)).

Sunia, choć z miesiąca na miesiąc nie młodnieje, ciągle chce czerpać z życia pełnymi garściami. Uwielbia się taplać w wodzie, więc w czasie upalnych wolontariatów chętnie korzysta z beseników. Wciąż nie odpuszcza żadnej piłeczce i najchętniej non stop korzystałaby z wybiegu – oczywiście w towarzystwie człowieka, który jest w centrum jej uwagi. Spacery z nią to przyjemność – nie ciągnie, a inne psy najczęściej mija spokojnie (choć, jak każdy, miewa swoje antypatie).

To co? Komu taką uroczą psinę?  :D

Kontakt w sprawie adopcji: Beata 506-303-962

Zbiórka na kojce dla staruszków


Kochani! Planujemy kolejny krok w drodze do poprawy warunków i komfortu życia naszych podopiecznych. Niestety, w naszym schronisku starszyzna ma wyjątkowo liczną reprezentację, a okres wakacyjny dodatkowo sprzyja powiększaniu się jej liczebności. Tym sposobem mamy pod opieką wiele psich dziadziusiów i babć, także sporych rozmiarów, z nadwagą czy chorymi stawami.

Staramy się ograniczać sytuacje, w których tacy seniorzy muszą wskakiwać do wysokiego boksu lub z niego wyskakiwać, jednak nie zawsze jest to możliwe. Dlatego też, z myślą o tej schroniskowej starszyźnie, planujemy zakup kojców dostosowanych do ich potrzeb, dzięki którym wysilanie zmęczonych latami stróżowania (i nie tylko) nóżek nie będzie konieczne.

 


Nasze czworonogi ucieszy każdy, nawet najmniejszy grosz. Mamy nadzieję, że jak zwykle uda nam się wspolnymi siłami wykonać ten krok ku lepszemu samopoczuciu zwierząt podczas pobytu w schronisku.

Marzy nam się, aby z Waszą pomocą zakupić 5 takich kojców. Niestety koszty nie są małe. Jeden taki kojec to wydatek rzędu blisko 2 000 zł. Jesteśmy jednak pełni nadziei, że pomożecie ułatwić życie przynajmniej części naszych staruszków.