Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Dzień Kota (17.02.2019)

17 lutego po raz kolejny w naszym schronisku świętowaliśmy Światowy Dzień Kota, w ramach którego zaprosiliśmy wszystkich chętnych do odwiedzenia naszych mruczących bezdomniaków. O tym, czyje to święto przypominało wiele kocich akcentów - od wielkiego kolorowego kota-figurki, który witał gości przed wejściem, poprzez masKota Sylwestra, aż po ciastKoty, którymi można było posilić się po intensywnym czasie spędzonym z mruczkami. Odwiedzający kociarnię mieli dodatkowo możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym, uczestnicząc w prelekcji, dotyczącej m.in. kociego bezpieczeństwa. Dodatkowo czekało na nich wiele innych atrakcji, takich jak specjalne plansze do zdjęć, prezentacja klubu motocyklowego, poczęstunek, wata cukrowa i kolorowanki dla najmłodszych.

Jeśli nasi goście chcieli uczcić kocie święto także w towarzystwie szczekającego kompana, mieli do tego świetną okazję, ponieważ impreza została połączona z comiesięczną akcją Daj Pieskom Pobiegać, która jak zwykle cieszyła się dużym zainteresowaniem. Już chwilę po jej rozpoczęciu wszystkie boksy opustoszały, a każdy z naszych psiaków odbył co najmniej dwa spacery. Wszystkim, którzy odwiedzili nasze zwierzaki tego pogodnego dnia z całego serca dziękujemy za przyniesione dary oraz czas poświęcony bezdomniakom! <3

  

 

 

Galeria Katowicka (16.02.2019)

W sobotę na comiesięcznej akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej naszych psich podopiecznych miały okazję reprezentować dwie sunie, które do schroniska trafiły całkiem niedawno, bo w styczniu bieżącego roku – Punia i Łatka. Pierwsza z nich została oddana po śmierci swojego ukochanego właściciela. Druga na stare lata wylądowała na ulicy, skąd została zabrana do schroniska. Obie sunie to typowe pieszczochy, dla których człowiek jest najważniejszy.

Oczywiście na akcji nie zabrakło również kociego przedstawiciela. Tym razem tę zaszczytną rolę sprawował 8-miesięczny kotek Bubel. Chłopak niestety nie ma szczęścia – jest białaczkowcem, co odstrasza wielu potencjalnych chętnych na adopcję tego przystojniaka. Zwierzaki przez całą akcję dzielnie zaczepiały i uśmiechały się do przechodniów. Być może komuś z Was wpadł w oko któryś z nich? ;)

  

 

Twój 1% ma znaczenie!

Zastanawiacie się, na kogo przekazać swój 1%? Nie możecie wybrać z listy swoich kandydatów?

Zachęcamy Was do przekazania go nam! Wasz 1% podatku pozwala nam lepiej działać!

Dzięki Waszemu wsparciu:

  • kupiliśmy do naszego gabinetu weterynaryjnego maszynę do biochemii,
  • kupiliśmy lepszą wagę weterynaryjną,
  • wysterylizowaliśmy dziesiątki bezdomnych kotów,
  • wsparliśmy leczenie setek zwierząt!

Wesprzyj nas, Twój 1% ma znaczenie!

Watson odszedł za Tęczowy Most

 

Niestety, otrzymaliśmy bardzo złą wiadomość od właścicielki Watsona. Wiadomość, której wolelibyśmy nigdy nie usłyszeć, a już na pewno nie teraz, gdy zaczynaliśmy wierzyć, że dla Watsona są coraz większe szanse na normalne życie w kochającym domu.

Watson odszedł.

Zatorowość i obrzęk płuc pokonały tego gentlemana.

Bardzo nam przykro, ale wierzymy, że teraz możesz biegać z innymi psami za Tęczowym Mostem. :(


Pieniądze zebrane na ogłaszanej we wcześniejszm poście zbiórce zostaną przekazane na potrzebujące psiaki z katowickiego schroniska oraz podopiecznych Fundacji Przystanek Schronisko. Jeśli ktoś z darczyńców życzy sobie zwrot darowizny, prosimy o kontakt.

Daj Pieskom Pobiegać (20.01.2019)

Niedzielna frekwencja na Daj Pieskom Pobiegać wszystkich nas zaskoczyła! Mimo mroźnej aury chętnych na wyprowadzanie piesków było bez liku ;) Psiakom zimowe temperatury też nie przeszkadzały, niechętnie wracały do boksów! Dzięki Wam psy naładowały się pozytywną energią, której tak potrzebują :) Dziękujemy, że o nich pamiętacie i do zobaczenia za miesiąc! :)

 

 

    

  

Watson potrzebuje kosztownej operacji

Wiemy, że po raz kolejny prosimy o pomoc... Niestety, tym razem potrzeba dużych pieniędzy :(

O Watsonie pisaliśmy przy naszej poprzedniej zbiórce. Chłopak ma zwyrodnienia kręgosłupa, przez które dostaje paraliżów, a chodzenie sprawia ciągły ból. O bieganiu po łące może już tylko marzyć...

 

Ostatnio zbieraliśmy pieniądze na rezonans. Dzięki Wam Watson przeszedł badania i mamy już pierwsze wieści. Niestety nie są one radosne.

Rezonans wykazał, że kręgi uciskają na rdzeń, co powoduje wszystkie problemy. W tej chwili nie jest możliwa rehabilitacja. Aby móc ją wprowadzić, najpierw potrzebna jest operacja usunięcia uciskających kręgów. Koszt takiej operacji to 4-4,5 TYSIĘCY ZŁOTYCH! Właściciele nie są w stanie pokryć całej kwoty, dlatego chcemy im pomóc, a do tego potrzebujemy Was. Z poprzedniej zbiórki pozostało ok. 670 zł, które również przekażemy na operację, ale nadal wiele nam brakuje. Błagamy Was o wsparcie, każda złotówka jest dla nas na wagę złota!

Pomóżmy Watsonowi w walce o lepsze jutro, o jutro bez bólu... :(