Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Daj Pieskom Pobiegać i Kotkom Pomruczeć (luty 2020)

W minioną niedzielę (23.02.2020) odbyła się kolejna akcja Daj Pieskom Pobiegać i Kotkom Pomruczeć. Pomimo naprawdę złej pogody odwiedziło nas bardzo dużo osób. Nasi podopieczni z radością powitali wszystkich odwiedzających. Wszystkie psiaki wyszły na spacer i to nawet po kilka razy. Oczywiście smaczkom i głaskom nie było końca. Wyjątkowo wielu gości mieli także nasi koci podopieczni. Tak liczne odwiedziny zaowocowały kilkoma rezerwacjami, więc część naszych mruczków na dniach powędruje do nowych domów! Psiaki, choć zmoknięte, szczęśliwe powędrowały do swoich boksów, a koty wymiziane, spokojnie zasnęły w swoich klatkach. 

    

Dzień Kota (22.02.2020)

W sobotę w katowickim schronisku świętowaliśmy Dzień Kota. Wszyscy odwiedzający mogli zapoznać się z planszami i wystawkami dotyczącymi odpowiedzialnej opieki nad mruczkami, a nasi wolontariusze chętnie udzielali cennych wskazówek. Przypominali także, że kot to żywe stworzenie, o które należy prawidłowo dbać. W tym dniu adoptowane zostały 4 koty, a kolejne kilka już szykuje się do drogi do nowego domku <3 Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszych podopiecznych i zapraszamy na kolejne akcje :)

     

 

Co zbieramy?

Często pytacie jakie dary możecie dostarczyć do Schroniska, aby wspomóc nasze zwierzaki
Zgodnie ze zmianami w ustawie śmieciowej, zamieszczamy aktualne ogłoszenie o naszym zapotrzebowaniu.

Psy oraz koty z radością przyjmą dary w postaci:

  • akcesoriów dla psów (obroże, smycze),
  • zabawek dla kotów (szczególnie wędki),
  • małych, tanich drapaków dla kotów,
  • karmy kociej: MACs, Feringa, Gourmet, Winston Junior, Wild Freedom, Catz Finefood,
  • karmy psiej: Rocco, Gran Carno, Royal Canin Gastro Intestinal, Brit Care Adult.

Ze względu na zmiany w ustawie nie przyjmujemy już kołder, poduszek ani dywanów.

Dodatkowo, na ten moment, nie przyjmujemy już koców. Jeśli macie jakieś na zbyciu, przetrzymajcie je do okresu letniego.

Zbieramy nadal także nakrętki.

Koty chętnie przyjmą niewielkie patyczków higienicznych, wacików, ręczniki papierowe.

Dziękujemy!

Galeria Katowicka (15.02.2020)

W minioną sobotę znów zawitaliśmy do Galerii Katowickiej. Tym razem były z nami dwa psiaki - młodziutki i szalony Czaruś oraz 9-letni, zdecydowanie spokojniejszy Bąbel ;) Oprócz tego towarzyszyły nam dwa koty – charakterny Fabianek i młodziutka Liza. Wszystkie psiaki wzbudzały uśmiechy na twarzy przechodniów i przyciągały ludzi do naszego stoiska :) Dziękujemy Wam za wszystkie datki i dary!

 

 

Dżeki, psi weteran katowickiego schroniska

Kilka słów o Dżekim okiem naszej wolontariuszki:

Jeśli ludzie wybierają psy do adopcji po wyglądzie, to naprawdę nie wiem, co Dżeki robi jeszcze w schronisku...

Dżeki to pies zapomniany w katowickim schronisku, trafił do nas, ponieważ jego właściciel ciężko zachorował, aktualnie nie ma wolontariusza, który miałby go na stałe pod opieką. Robimy wszystko, żeby to się zmieniło, ale psów wciąż przybywa, a wolontariuszy do regularnej pracy niestety nie.

Jest to nasz drugi weteran z trzech, zaraz po Arii.

Dżekuś kiedyś miał łatkę psa nieprzewidywalnego. Jest wyjątkowym psem, nigdy nie zamacha ogonem na przywitanie, bo go nie ma, za to jak się cieszy, to cała pupka mu lata na prawo i lewo ;) 

Kiedyś to był pies, który bardzo wybuchowo zachowywał sie w towarzystwie innych psów. Obecnie chodzimy z nim na wspólne spacery i absolutnie nic sie nie dzieje. Z Lisią potrafią bawić sie na wybiegu, nawet pozwala jej złapać zębami szarpak z drugiej strony, który właśnie przeżuwa. To juz nie ten sam pies, co kiedyś. Natomiast chcielibyśmy znaleźć mu dom bez innego psa, jest raczej typem psa jednego właściciela. Nie nadaje sie też do małych dzieci. Przez to, że nie ma ogona czasem trudno odczytać jego przekaz.

Dlaczego jest tak długo? To pies średniej wielkości, ładnie chodzi na smyczy, uwielbia piłki, jak juz bawi sie na wybiegu to jej nie zostawi, musi zanieść do swojego boksu, tam ma ich zazwyczaj wiele ;) Tak jak Aria nie jest psem, który podejdzie do krat i zacznie piszczeć na widok człowieka. Bardzo go potrzebuje, ale raczej go obszczeka, niż zacznie sie w pierwszym kontakcie przytulać. Takie psy nie mają łatwo.

Dżeki jest psem aktywnym, lubi jeszcze poszaleć, ale przy regularnych spacerach nie będzie psem, który potrzebuje więcej aktywności niż przeciętny 8-latek. Jest w bardzo dobrej kondycji fizycznej. Wykastrowany, gotowy do adopcji. Na kogo on czeka? Kto czeka na Dżekiego?

Mam nadzieje ze długo nie będziemy musieli sobie zadawać tego pytania. Nie chcemy, żeby Dżekuś marnował swoją energię za kratkami. Juz dość się nasiedział.

PODSTAWOWE INFORMACJE

Imię: Dżeki (reaguje na swoje imię)

Zabawy: Długie spacery, bieganie, kocha piłeczki

Zalety: Ładnie chodzi na smyczy, powinien utrzymywać czystość w domu, łatwa w pielęgnacji sierść, wykastrowany, zaszczepiony, gotowy do adopcji, zna komendy, nie skacze na człowieka, usłuchany, szybko sie uczy

Wady: nie nadaje sie do domu z dziećmi, nie nadaje sie do domu z innymi psami, nie jest psem, który od razu przytula sie do człowieka, trzeba zdobyć jego zaufanie.

Kontakt w sprawie spaceru zapoznawczego/adopcji:
Paulina 604-745-698

 

 

Daj Pieskom Pobiegać i Kotkom Pomruczeć (styczeń 2020)

W ostatnią niedzielę (19.01) odbyła się kolejna akcja Daj Pieskom Pobiegać i Kotkom Pomruczeć :) Mimo złej pogody odwiedziło nas bardzo dużo gości. Wiele ciekawych rozmów, porad, sporo miziania, kilometry spacerów, a to wszystko okraszone mega wzruszającą chwilą, gdyż jeden z naszych kociaków okazał się odnalezioną po kilku miesiącach zgubą. Mimo takiej smutnej aury dzień okazał się więc radosny. Wszystkie psiaki wyszły na fajne spacery, kociaki dostały tonę głasków, a my, wolontariusze, kolejny spełniony dzień. Co więcej, kilka zwierzaków po akcji miało już zaklepany nowy domek :D Jak zwykle, dzięki wielkiej hojności odwiedzających, otrzymaliśmy sporo różnego rodzaju darów, więc brzuszki naszych podopiecznych będą długo pełne ;) Dziękujemy że byliście z nami!