Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Daj Pieskom Pobiegać (17.03.2019)

Niedzielna akcji Daj Pieskom Pobiegać jak zwykle cieszyła się ogromnym powodzeniem. Piękna, wiosenna pogoda, uśmiechy na ustach i merdające ogony – czego chcieć więcej? :) Nasze psiaki pewnie powiedziałyby, że do pełni szczęścia brakuje im domu, w którym spacery byłyby normalnością, a nie świętem. Dopóki jednak muszą przebywać w schronisku, liczy się dla nich każda chwila spędzona z człowiekiem. A dzięki Wam ta niedziela obfitowała w głaskanie, przytulanie, przysmaki i zabawę. Dziękujemy za poświęcenie im czasu i do zobaczenia za miesiąc! :)

  

  

Galeria Katowicka (16.03.2019)

W minioną sobotę (16.03) ponownie pojawiliśmy się na naszej cyklicznej akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej. Tym razem towarzyszyły nam znane już wielu z Was psiaki – niewidomy spaniel Bax oraz Łatka o charakterystycznej, a przy tym niesamowicie uroczej wadzie zgryzu :) Nie mogło zabraknąć również przedstawiciela kociarni. Tym razem wybór padł na 4-letniego Kasperka, który w schronisku przebywa od listopada ubiegłego roku. Chłopak ma niewielkie problemy neurologiczne, ale mamy nadzieję, że wkrótce znajdzie się ktoś, kogo ta drobna wada nie zniechęci ;) Zwierzaki jak zwykle stanęły na wysokości zadania i godnie reprezentowały katowickie schronisko. Cała trójka bez wątpienia zasługuje na dom – oby wkrótce ich marzenia się spełniło.

 

 

 

Kulka zostaje w swoim DT na stałe!


Przynosimy dobre wieści od Kuleczki – od niedawna Kulka ma swój dom stały, a został nim jej dom tymczasowy :D

Dziewczyna sporo przytyła w domu i w końcu imię do niej pasuje. Czeka ją teraz na pewno dużo wycieczek, a właścicieli wiele lat radości ze wspólnie spędzanego czasu. Jej opiekunowie dobrze ją już znają i wiedzą, czego dziewczyna potrzebuje ;)

Cieszymy się z takiego obrotu sytuacji; Kuleczka zostanie tam, gdzie już wszystko zna i na pewno będzie jej tam dobrze ;)

 

Dzień Kota (17.02.2019)

17 lutego po raz kolejny w naszym schronisku świętowaliśmy Światowy Dzień Kota, w ramach którego zaprosiliśmy wszystkich chętnych do odwiedzenia naszych mruczących bezdomniaków. O tym, czyje to święto przypominało wiele kocich akcentów - od wielkiego kolorowego kota-figurki, który witał gości przed wejściem, poprzez masKota Sylwestra, aż po ciastKoty, którymi można było posilić się po intensywnym czasie spędzonym z mruczkami. Odwiedzający kociarnię mieli dodatkowo możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym, uczestnicząc w prelekcji, dotyczącej m.in. kociego bezpieczeństwa. Dodatkowo czekało na nich wiele innych atrakcji, takich jak specjalne plansze do zdjęć, prezentacja klubu motocyklowego, poczęstunek, wata cukrowa i kolorowanki dla najmłodszych.

Jeśli nasi goście chcieli uczcić kocie święto także w towarzystwie szczekającego kompana, mieli do tego świetną okazję, ponieważ impreza została połączona z comiesięczną akcją Daj Pieskom Pobiegać, która jak zwykle cieszyła się dużym zainteresowaniem. Już chwilę po jej rozpoczęciu wszystkie boksy opustoszały, a każdy z naszych psiaków odbył co najmniej dwa spacery. Wszystkim, którzy odwiedzili nasze zwierzaki tego pogodnego dnia z całego serca dziękujemy za przyniesione dary oraz czas poświęcony bezdomniakom! <3

  

 

 

Galeria Katowicka (16.02.2019)

W sobotę na comiesięcznej akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej naszych psich podopiecznych miały okazję reprezentować dwie sunie, które do schroniska trafiły całkiem niedawno, bo w styczniu bieżącego roku – Punia i Łatka. Pierwsza z nich została oddana po śmierci swojego ukochanego właściciela. Druga na stare lata wylądowała na ulicy, skąd została zabrana do schroniska. Obie sunie to typowe pieszczochy, dla których człowiek jest najważniejszy.

Oczywiście na akcji nie zabrakło również kociego przedstawiciela. Tym razem tę zaszczytną rolę sprawował 8-miesięczny kotek Bubel. Chłopak niestety nie ma szczęścia – jest białaczkowcem, co odstrasza wielu potencjalnych chętnych na adopcję tego przystojniaka. Zwierzaki przez całą akcję dzielnie zaczepiały i uśmiechały się do przechodniów. Być może komuś z Was wpadł w oko któryś z nich? ;)

  

 

Twój 1% ma znaczenie!

Zastanawiacie się, na kogo przekazać swój 1%? Nie możecie wybrać z listy swoich kandydatów?

Zachęcamy Was do przekazania go nam! Wasz 1% podatku pozwala nam lepiej działać!

Dzięki Waszemu wsparciu:

  • kupiliśmy do naszego gabinetu weterynaryjnego maszynę do biochemii,
  • kupiliśmy lepszą wagę weterynaryjną,
  • wysterylizowaliśmy dziesiątki bezdomnych kotów,
  • wsparliśmy leczenie setek zwierząt!

Wesprzyj nas, Twój 1% ma znaczenie!