Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Zwierzynalia (17.06.2018)

W niedzielę 17 odbyła się kolejna już odsłona Zwierzynalii, czyli Ogólnopolskiego Zjazdu Mądrych i Odpowiedzialnych Miłośników Zwierząt. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć :) Jak co roku organizatorzy zapewnili masę ciekawych atrakcji oraz zaprosili wielu interesujących gości. Nasz tor agility również cieszył się zainteresowaniem, a katowickie bezdomniaki pokazywały się z jak najlepszej strony - brały nawet udział w organizowanych konkursach ;) Tofikowi udało się zająć drugie miejsce w zawodach agility! Jak zwykle wyjazd w plener dostarczył naszym podopiecznym masy pozytywnych emocji. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i mamy nadzieję, że do zobaczenia w przyszłym roku! A wszystkich przyjaciół naszych czworonogów zapraszamy do spotkania z nami na innych akcjach adopcyjnych - najbliższa już w sobotę w Galerii Katowickiej. Do zobaczenia! :)

 

   

   

 

 

III Katowicki Dzień Psiaka (09.06.2018)

W sobotę 9.06 mieliśmy okazję uczestniczyć w III Katowickim Dniu Psiaka. Jednym z głównych punktów programu był dogtrekking, w którym również kilka naszych psiaków wzięło udział. Co prawda tym razem miejsca medalowe nas ominęły (za to tuż za podium znalazł się nasz owczarek Brutus ;)), ale na pewno taki spacer dał naszym czworonogom masę radości. Oprócz dogtrekkingu na wszystkich odwiedzających czekało dużo innych atrakcji - pokazy straży pożarnej, WOPR, flyball czy agility to tylko niektóre z nich ;) Oczywiście nie mogło też zabraknąć mizianek i głaskania naszych psiaków - to w końcu one miały swoje święto. Kto wie, może któryś z nich wpadł komuś w oko i już wkrótce powędruje do domku? :)
Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko, wsparli nas grosikiem czy dobrym słowem. Ogromnie dziękujemy również organizatorom, bez których impreza nie mogłaby się odbyć. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za zaproszenie, podarowaną karmę oraz wsparcie finansowe w postaci przekazania dochodu z dogtrekkingu na naszych podopiecznych. Katowicki Dzień Psiaka to wspaniała inicjatywa! :) Dzięki Wam nasze zwierzaki miały dzień pełen emocji, o którym pewnie jeszcze długo będą pamiętać.

 

 

   

Festyn w SP nr 10 w Katowicach (08.06.2018)

W piątek 8 czerwca wzięliśmy udział w festynie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 10 w Katowicach. Towarzyszył nam nasz schroniskowy Fafik, który był największą gwiazdą i ulubieńcem dzieci. Cała impreza wypełniona była różnymi atrakcjami, pokazami i występami. Moglibyśmy mi. in. posłuchać występu orkiestry dętej, podziwiać zawodników capoeira czy wziąć udział w loterii z nagrodami. Także dzieci ze szkoły prezentowały swoje programy artystyczne. Klasa 4b zaprosiła nas do siebie na scenę, abyśmy razem mogli zwrócić uwagę na problem bezdomności i porzucania zwierząt. Zabawa była tak fajna, że nie przerwała jej nawet ulewna burza - dzieci bawiły się i tańczyły w strugach deszczu. My odpowiadaliśmy na pytania o adopcjach, schronisku i zwierzakach, ale najwięcej roboty zrobił dla nas Fafik. To on przyciągał ludzi do naszego stoiska i sprawiał, że do puszki wpadały pieniążki. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i wspólną zabawę. Specjalne podziękowania dla Pana z rowerowego stoiska obok nas za zorganizowanie ekspresowej zbiórki pieniężnej dla naszych zwierzaków


   


Młody duchem Ben wiąż czeka...

Kochany seniorek Ben stara się jak może, niemal staje na głowie, by wreszcie zostać zauważonym i zabranym z tego zdecydowanie nieodpowiedniego dla psa w jego wieku miejsca. Na każdym kroku udowadnia, że wiek to tylko cyfra — podczas spacerów to prawdziwy wulkan energii, dobrego humoru i miłości do człowieka; doskonale sprawdził się podczas naszych akcji adopcyjnych, także w niełatwych warunkach Galerii Katowickiej, a ostatnio przeszedł samego siebie, pokonując ośmiokilometrową trasę podczas katowickiego dogtrekkingu.


W takim razie co tak cudowny psiak robi w schronisku? Czeka. Wciąż czeka. I, niestety, nie młodnieje... Powoli dopadają go problemy zdrowotne, także kłopoty z układem moczowym, który należałoby dokładniej przebadać. Powoli dopada go też nuda i monotonia... A jednak gdyby Benuś miał kciuki, nie przestawałby ich trzymać, wciąż wierząc, że wreszcie ktoś zamiast młodszego, ładniejszego psiaka zwróci uwagę na zwyczajnego, starszego szaraczka, który gotów jest podarować mu całe swe serducho i całego siebie.

Ben ma już 15 lat. Od ponad roku czeka na dom. Jest przyjaźnie nastawiony do innych psów i kocha ludzi.

Jeśli jesteś zainteresowany daniem Benowi domu, choćby tymczasowego, zadzwoń do jego wolontariuszki.
Ksenia — 690 091 137

Relacja z Gry Miejskiej (26.05.2018)

26 maja braliśmy udział w akcji Gra Miejska, która odbyła się na terenie całych Katowic, a nasze stoisko mieściło się w Parku Powstańców Śląskich ;) Na zawodników czekaliśmy od 10 w towarzystwie 12 psiaków. Ich zadaniem był spacer z jednym z naszych podopiecznych, dzięki czemu mogły one liczyć na dodatkowy spacer. Widać było, że naszym psiakom taka akcja sprawiła wiele przyjemności :D
Edukowaliśmy również na temat adopcji, opowiadaliśmy o schronisku i fundacji. Pytań było wiele, a my staraliśmy się na wszystkie odpowiedzieć ;)
Gdy akcja dobiegła końca, wszystkie nasze schroniskowe burki wróciły do boksów z uśmiechem na pyszczkach :)
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i odwiedzającym za tak pozytywny odbiór naszej fundacji!

     

   

Relacja z akcji Daj Pieskom Pobiegać (20.05.2018)

20 maja w naszym schronisku odbyła się kolejna edycja akcji Daj Pieskom PobiegaćUśmiech

Pogoda dopisała, a Wy przybyliście tak licznie, że każdy pies wyszedł na spacer; większość nawet kilkukrotnie Uśmiech

Dziękujemy Wam za wyprowadzenie naszych podopiecznych oraz za wszystkie dary. Zapraszamy ponownie w czerwcu!