Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Dżeki, psi weteran katowickiego schroniska

Kilka słów o Dżekim okiem naszej wolontariuszki:

Jeśli ludzie wybierają psy do adopcji po wyglądzie, to naprawdę nie wiem, co Dżeki robi jeszcze w schronisku...

Dżeki to pies zapomniany w katowickim schronisku, trafił do nas, ponieważ jego właściciel ciężko zachorował, aktualnie nie ma wolontariusza, który miałby go na stałe pod opieką. Robimy wszystko, żeby to się zmieniło, ale psów wciąż przybywa, a wolontariuszy do regularnej pracy niestety nie.

Jest to nasz drugi weteran z trzech, zaraz po Arii.

Dżekuś kiedyś miał łatkę psa nieprzewidywalnego. Jest wyjątkowym psem, nigdy nie zamacha ogonem na przywitanie, bo go nie ma, za to jak się cieszy, to cała pupka mu lata na prawo i lewo ;) 

Kiedyś to był pies, który bardzo wybuchowo zachowywał sie w towarzystwie innych psów. Obecnie chodzimy z nim na wspólne spacery i absolutnie nic sie nie dzieje. Z Lisią potrafią bawić sie na wybiegu, nawet pozwala jej złapać zębami szarpak z drugiej strony, który właśnie przeżuwa. To juz nie ten sam pies, co kiedyś. Natomiast chcielibyśmy znaleźć mu dom bez innego psa, jest raczej typem psa jednego właściciela. Nie nadaje sie też do małych dzieci. Przez to, że nie ma ogona czasem trudno odczytać jego przekaz.

Dlaczego jest tak długo? To pies średniej wielkości, ładnie chodzi na smyczy, uwielbia piłki, jak juz bawi sie na wybiegu to jej nie zostawi, musi zanieść do swojego boksu, tam ma ich zazwyczaj wiele ;) Tak jak Aria nie jest psem, który podejdzie do krat i zacznie piszczeć na widok człowieka. Bardzo go potrzebuje, ale raczej go obszczeka, niż zacznie sie w pierwszym kontakcie przytulać. Takie psy nie mają łatwo.

Dżeki jest psem aktywnym, lubi jeszcze poszaleć, ale przy regularnych spacerach nie będzie psem, który potrzebuje więcej aktywności niż przeciętny 8-latek. Jest w bardzo dobrej kondycji fizycznej. Wykastrowany, gotowy do adopcji. Na kogo on czeka? Kto czeka na Dżekiego?

Mam nadzieje ze długo nie będziemy musieli sobie zadawać tego pytania. Nie chcemy, żeby Dżekuś marnował swoją energię za kratkami. Juz dość się nasiedział.

PODSTAWOWE INFORMACJE

Imię: Dżeki (reaguje na swoje imię)

Zabawy: Długie spacery, bieganie, kocha piłeczki

Zalety: Ładnie chodzi na smyczy, powinien utrzymywać czystość w domu, łatwa w pielęgnacji sierść, wykastrowany, zaszczepiony, gotowy do adopcji, zna komendy, nie skacze na człowieka, usłuchany, szybko sie uczy

Wady: nie nadaje sie do domu z dziećmi, nie nadaje sie do domu z innymi psami, nie jest psem, który od razu przytula sie do człowieka, trzeba zdobyć jego zaufanie.

Kontakt w sprawie spaceru zapoznawczego/adopcji:
Paulina 604-745-698

 

 

Daj Pieskom Pobiegać i Kotkom Pomruczeć (styczeń 2020)

W ostatnią niedzielę (19.01) odbyła się kolejna akcja Daj Pieskom Pobiegać i Kotkom Pomruczeć :) Mimo złej pogody odwiedziło nas bardzo dużo gości. Wiele ciekawych rozmów, porad, sporo miziania, kilometry spacerów, a to wszystko okraszone mega wzruszającą chwilą, gdyż jeden z naszych kociaków okazał się odnalezioną po kilku miesiącach zgubą. Mimo takiej smutnej aury dzień okazał się więc radosny. Wszystkie psiaki wyszły na fajne spacery, kociaki dostały tonę głasków, a my, wolontariusze, kolejny spełniony dzień. Co więcej, kilka zwierzaków po akcji miało już zaklepany nowy domek :D Jak zwykle, dzięki wielkiej hojności odwiedzających, otrzymaliśmy sporo różnego rodzaju darów, więc brzuszki naszych podopiecznych będą długo pełne ;) Dziękujemy że byliście z nami!

 

  

Galeria Katowicka (11.01.2020)

W ostatnią sobotę nasi wolontariusze zjawili się na cyklicznej akcji w Galerii Katowickiej – oczywiście razem z czworonożnymi podopiecznymi schroniska :) Wzrok przechodniów przyciągał kot Napoleon, który niczym strażnik obserwował alejkę ze szczytu stoiska, nic sobie nie robiąc z nieznanego otoczenia i ciekawskich spojrzeń. Nie obyło się również bez psich towarzyszy – Daisy i Cleo chętnie podchodziły do gości, zaczepiając i zachęcając do głaskania. Przy stoisku odbyła się niejedna rozmowa na temat adopcji, wolontariatu czy wychowania zwierząt, a kojec wypełnił się darami od ludzi dobrej woli. Dziękujemy za wsparcie i miłe słowa i zapraszamy do spotkania z nami na kolejnych akcjach :)

  

  

Bianka znalazła cudowny dom!

W ostatnim czasie Bianeczka znalazła domek :D Zamieszkała w Krakowie u cudownego Pana, który postanowił, wbrew wszystkiemu, dać dom właśnie jej. Nie przestraszył go wiek Bianki ani przebyta choroba, bo przecież ona też zasługuje na dom. Tak oto Bianeczka rozpoczęła nowe życie – życie pełne wycieczek w góry, a przede wszystkim pełne miłości <3 Z każdym dniem Bianka i Pan Maciek uczą się siebie nawzajem i coraz lepiej się rozumieją. Niestety okazało się, że sunia ma lęk separacyjny i źle znosi samotne zostawanie w domu... Na szczęście Pan Maciek się nie poddaje – a my mocno trzymamy kciuki i wierzymy, że uda się pokonać jej strach!

  

Galeria Katowicka (14-15.12.2019)

Za nami kolejna akcja adopcyjna w Galerii Katowickiej :)Spotkaliśmy się podczas niej z ogromną hojnością i otwartością ludzi. Puszki zapełniały się złotówkami, a kojec na dary wszelkiego rodzaju prezentami dla naszych podopiecznych. Niemałą rolę w przyciąganiu wzroku ludzi miały dwie młodziutkie suczki – Mimi i Maja, które wspólnie bawiły się, zaczepiały przechodniów i odpoczywały. Towarzyszyła im w tym kotka Wisienka, która również nie mogła narzekać na brak zainteresowania. Dziękujemy, że w ten przedświąteczny czas byliście razem z nami, za każde miłe słowo, grosik do puszki czy paczkę karmy <3 To dzięki Wam możemy działać. Mamy nadzieję, że nie zapomnicie o nas również po Świętach :)

  

 

Czarno to widzę... czyli andrzejki w schronisku (30.11.2019)

W ostatnią sobotę katowickie schronisko odwiedziły mroczne istoty – wiedźmy, strzygi i straszydła broniły dostępu do Schronolandii. Na szczęście na ratunek przybyli dzielni śmiałkowie, którzy byli gotowi zmierzyć się z niebezpieczeństwami, byle tylko odczarować księcia i ocalić krainę. I, co więcej, udało im się! ;)

Sobotni Dzień Otwarty schroniska był inny niż wszystkie do tej pory. Mimo że odwiedziny psich podopiecznych nie były możliwe, a dostęp do kotów był w dużej mierze ograniczony, to liczba gości przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Nie przypuszczaliśmy, że gra terenowa będzie cieszyła się aż takim zainteresowaniem, że do poszczególnych zadań będą ustawiały się kolejki! Na szczęście gości to nie zniechęciło, a dreszczyk emocji i rywalizacji można było odczuć w całym schronisku. Wielu śmiałków odważyło się również skosztować czarodziejskich i mrocznych smakołyków – a kto wie, co się w nich kryło ;) Mamy nadzieję, że podobała Wam się impreza, bo nam bardzo! Na pewno jeszcze kiedyś to powtórzymy. A tymczasem zapraszamy na Daj Pieskom Pobiegać i Kotkom Pomruczeć już w niedzielę 8.12 :)