Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Czy chore nerki to wyrok dla Bianki?

Bianka jest kolejnym psem, który PILNIE POTRZEBUJE DOMU! :(

Każdy z nas chciałby dożyć godnie końca swoich dni. Dla naszych psich przyjaciół pragniemy tego samego – niestety są psy, które potrzebują poczuć ciepła i miłości człowieka, by ze spokojem żyć z chorobą. Bianka jest jednym z takich psów. Niegdyś wesoła, żywiołowa, czekająca z nadzieją na kochający dom, teraz niestety jest smutna, osowiała i z chorymi nerkami. Nie zmieniło się tylko to, że nadal wierzy, że znajdzie się ktoś, kto ofiaruje jej to, czego potrzebuje, w obecnej chwili, najbardziej – miłość i dom.

Bianka jest 10-letnią suczką średniej wielkości, która kocha kontakt z człowiekiem i lubi dzieci. Aktualnie co kilka dni musi być poddana kroplówkom. Szukamy dla niej domu bez innych zwierząt, ponieważ nie zawsze dogaduje się z innymi psami.

Jeśli możesz dać Biance dom, choćby tymczasowy, zadzwoń – Viola 784 537 960

Maleńka kruszyna pilnie potrzebuje domu, choćby tymczasowego!

Malutka, ok. 6-8-letnia sunia w typie shih tzu poszukuje pilnie domu! Sunia jest w fatalnym stanie – ma zwyrodnienia kręgosłupa, prawdopodobnie też problemy neurologiczne, nie jest w stanie ustać na łapkach i wszędzie trzeba ją nosić. Trzeba ją też wozić na rehabilitację na matę magnetyczną.
W schronisku sunia nie ma szans! Każde nieumiejętne podniesienie jej grozi pogorszeniem stanu zdrowia. 
Może zamieszkać z innym, spokojnym psem. Takim, który nie będzie po niej skakać, ani zbyt zaczepiać, aby nie zrobić jej krzywdy.

Więcej informacji i kontakt w sprawie adopcji/domu tymczasowego: Anna – 723 941 524

Kulka znalazła DT, ale wciąż potrzebuje wsparcia!

Na zdjęciu możecie zobaczyć Kuleczkę w drodze do swojego domu tymczasowego! :)

Tak jest! Facebook ma wielką moc i tym razem pomógł ogromnie. Kulka już nie mieszka w lecznicy, nie musiała też wracać do schroniska, ale kilka dni temu pojechała do DT, gdzie będzie mogła w spokoju dojść do siebie, przybrać na wadze, a po pewnym czasie na pewno będzie gotowa do adopcji ;)

Dziękujemy Wam za wszystkie udostępnienia <3

Nadal jednam wspomagamy Kulkę finansowo, płacimy za leki, badania oraz karmę, dlatego jeśli dalszy los Kulki nie jest Wam obojętny, prosimy o wpłaty na poniższe konto. A może ktoś z Was chce zostać jej opiekunem wirtualnym? ;)

Dane do przelewu:
67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
Fundacja Przystanek Schronisko,
40-303 Katowice, ul. Le Ronda 2
tytuł wpłaty: darowizna na psa Kulkę/opieka wirtualna - pies Kulka
Dane do przelewu zagranicznego:
IBAN: PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW

Daj Pieskom Pobiegać - wrzesień (16.09.2018)

Niedzielne "Daj Pieskom pobiegać", jak co miesiąc, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Każdy z naszych psiaków mógł rozprostować łapy, a przy okazji wyżebrać trochę głasków i smakołyków ;) Kociaki również nie mogły narzekać na brak towarzystwa. Chętnych do spędzenia niedzieli w towarzystwie zwierzaków nie brakowało! Bezdomniaki dziękują za podarowany im czas! :)

 

 

   

Wrześniowa akcja w Galerii Katowickiej (15.09.2018)

W sobotę 15 września, po wakacyjnej przerwie, nasze zwierzaki ponownie odwiedziły Galerię Katowicką. Tym razem o uwagę odwiedzających zabiegały cztery czarnulki – psiaki Kropek i Melania oraz kociaki Halinka i Jurek. Jak zwykle spotkaliśmy się z pozytywnym odbiorem gości i pracowników Galerii. Zwierzaki zostały wygłaskane, a my otrzymaliśmy wiele dobrych słów, a także wsparcie materialne, za które serdecznie dziękujemy.

 

 

 

Kulka z anemią nie przeżyje w schronisku!

Kulce przydarzyło się ostatnio to, co my, dwunożni, nazywamy wpadnięciem z deszczu pod rynnę — niedawno trafiła do naszego schroniska jako znajdka, na dodatek skrajnie wychudzona. Znalezienie się za kratami boksu w takim stanie trudno uznać za łut szczęścia. Jednak z czasem sytuacja suni (o ile to w ogóle możliwe) tylko się pogarszała. W parze z wychudzeniem Kuleczki idzie także znaczna anemia, ze względu na którą trafiła do kliniki na Brynowie. Tam sunia poddawana jest niezbędnemu leczeniu, tylko...co dalej? Weterynarze wydali jednoznaczny werdykt — Kulka w takim stanie po prostu nie może wrócić do schroniska, taki obrót sprawy byłby dla niej zbyt dużym ryzykiem i zagrożeniem. W tej sytuacji poszukiwania domu dla tej przeuroczej, zakochanej w człowieku suni to dosłownie kwestia życia i śmierci. To ten moment, kiedy słowo „prosimy” wydaje się niewystarczające, a zatem w imieniu Kulki BŁAGAMY Was o podarowanie jej nie tylko ciepłego kąta, lecz także szasy na przeżycie...

Kulka ma ok. 4 lat. Ma anemię i trzustkę w bardzo złym stanie... Cały czas przebywa w klinice i niestety jej stan się nie poprawia. Męczą ją biegunki, ma podawane kroplówki i tabletki, ale nie poddaje się! Chce spacerować, lgnie do człowieka, tuli się. Czy ktoś podaruje jej dom? :(

Kontakt w sprawie adopcji/domu tymczasowego: Ania — 723 941 524