Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Daj Pieskom Pobiegać (7.09.2019, 15.09.2019)

W ostatnie dwie niedziele nasze schroniskowe czworonogi z pewnością się nie nudziły ;) Tym razem postanowiliśmy zorganizować aż 2 akcje z cyklu Daj Pieskom Pobiegać. Wszystko po to, aby połączyć kilka pozytywnych aspektów. Oprócz zapewnienia naszym podopiecznym ruchu i kontaktu z człowiekiem, a Wam możliwości poznania bezdomniaków, tym razem doszedł jeszcze jeden cel - budżet obywatelski. Jak wiecie, bardzo zależy nam na wygranej, więc również podczas niedzielnych akcji staraliśmy się Wam przypominać o projekcie. Wiemy, że wielu z Was już zagłosowało, za co BARDZO dziękujemy <3 
Oczywiście same akcje cieszyły się ogromnym powodzeniem. Psiaki wychodziły niejeden raz, z czego były bardzo zadowolone, a my znowu oglądaliśmy puste boksy :D
Kolejna akcja już w październiku - serdecznie zapraszamy!

   

Budżet Obywatelski

 

Kochani! Planujemy kolejny krok w drodze do poprawy warunków i komfortu życia naszych podopiecznych. Niestety, w naszym schronisku starszyzna ma wyjątkowo liczną reprezentację, a okres wakacyjny dodatkowo sprzyja powiększaniu się jej liczebności. Tym sposobem mamy pod opieką wiele psich dziadziusiów i babć, także sporych rozmiarów, z nadwagą czy chorymi stawami. Staramy się ograniczać sytuacje, w których tacy seniorzy muszą wskakiwać do wysokiego boksu lub z niego wyskakiwać, jednak nie zawsze jest to możliwe. Dlatego też, z myślą o tej schroniskowej starszyźnie, planujemy zakup kojców dostosowanych do ich potrzeb, dzięki którym wysilanie zmęczonych latami stróżowania (i nie tylko) nóżek nie będzie konieczne. Nasze czworonogi ucieszy każdy, nawet najmniejszy grosz. Mamy nadzieję, że jak zwykle uda nam się wspolnymi siłami wykonać ten krok ku lepszemu samopoczuciu zwierząt podczas pobytu w schronisku.

Głosowanie rozpoczyna się 9 września. Mamy nadzieję, że pomożecie nam, tak jak w ubiegłym roku :)

 

Bianka o sobie przypomina

Może niektórzy z Was zastanawiają się, co słychać u Bianki. Cóż, mamy dobre i złe wieści. Zła jest taka, że Bianeczka ciągle grzeje miejsce w schronisku :( Nikt nie pyta, nie dzwoni, nie interesuje się tą kochaną sunią. Natomiast jeśli martwicie się o jej zdrowie, to spieszymy z zapewnieniem, że wszystko jest w porządku :) Nerki Bianki są w stanie dobrym, jak na to, przez co przeszła. Wyniki unormowały się i sunia nie musi przyjmować żadnych leków. Ciągle jednak musi być pod kontrolą weterynaryjną i jeść specjalistyczną karmę (choć parówka czy dwie raczej jej nie zaszkodzą ;)).

Sunia, choć z miesiąca na miesiąc nie młodnieje, ciągle chce czerpać z życia pełnymi garściami. Uwielbia się taplać w wodzie, więc w czasie upalnych wolontariatów chętnie korzysta z beseników. Wciąż nie odpuszcza żadnej piłeczce i najchętniej non stop korzystałaby z wybiegu – oczywiście w towarzystwie człowieka, który jest w centrum jej uwagi. Spacery z nią to przyjemność – nie ciągnie, a inne psy najczęściej mija spokojnie (choć, jak każdy, miewa swoje antypatie).

To co? Komu taką uroczą psinę?  :D

Kontakt w sprawie adopcji: Beata 506-303-962

Zbiórka na kojce dla staruszków


Kochani! Planujemy kolejny krok w drodze do poprawy warunków i komfortu życia naszych podopiecznych. Niestety, w naszym schronisku starszyzna ma wyjątkowo liczną reprezentację, a okres wakacyjny dodatkowo sprzyja powiększaniu się jej liczebności. Tym sposobem mamy pod opieką wiele psich dziadziusiów i babć, także sporych rozmiarów, z nadwagą czy chorymi stawami.

Staramy się ograniczać sytuacje, w których tacy seniorzy muszą wskakiwać do wysokiego boksu lub z niego wyskakiwać, jednak nie zawsze jest to możliwe. Dlatego też, z myślą o tej schroniskowej starszyźnie, planujemy zakup kojców dostosowanych do ich potrzeb, dzięki którym wysilanie zmęczonych latami stróżowania (i nie tylko) nóżek nie będzie konieczne.

 


Nasze czworonogi ucieszy każdy, nawet najmniejszy grosz. Mamy nadzieję, że jak zwykle uda nam się wspolnymi siłami wykonać ten krok ku lepszemu samopoczuciu zwierząt podczas pobytu w schronisku.

Marzy nam się, aby z Waszą pomocą zakupić 5 takich kojców. Niestety koszty nie są małe. Jeden taki kojec to wydatek rzędu blisko 2 000 zł. Jesteśmy jednak pełni nadziei, że pomożecie ułatwić życie przynajmniej części naszych staruszków.

 

Galeria Katowicka (29-30.06.2019)

W ostatni weekend gościliśmy po raz kolejny w Galerii Katowickiej – tym razem przez całe dwa dni ;) Jako że "koci sezon" w pełni, na wszystkich odwiedzających czekały urocze, mruczące maluchy. W sobotę prezentowały się dwa czarnuszki – jeszcze bezimienni brat i siostra, którzy na dom czekają w schronisku. Wartę w niedzielę przejęła dwójka kociaków z domu tymczasowego: koteczka Śliwka i kocurek Azja. Nad maluchami opiekę pełniła psia babcia Perełka, która chętnie podchodziła do ludzi po pieszczoty. Choć lato w pełni i w galerii było nieco mniej ludzi, to i tak nie możemy narzekać na zainteresowanie – jak zwykle dostaliśmy sporo darów i niemało wpadło do puszki ;) Dziękujemy! :) 

 

 

 

IV Katowicki Dzień Psiaka (16.06.2019)

W niedzielę w Parku Kościuszki już po raz czwarty odbył się Katowicki Dzień Psiaka. Głównym założeniem organizatorów imprezy jest wsparcie naszej fundacji i czworonożnych podopiecznych katowickiego schroniska, dlatego również i w tym roku nie mogło nas zabraknąć ;) Nasi wolontariusze pełnili na Dniu Psiaka różne role – jedni wraz z czworonogami prężnie działali przy stoisku, inni pomagali w organizacji dogtrekkingu, a byli też tacy, którzy razem z naszymi bezdomniakami startowali w zawodach. Schroniskowce po raz kolejny udowodniły, że one też potrafią dać czadu ;) Choć tym razem medalowe miejsca nas ominęły, to psiaki na pewno dobrze wspominają ten pełen wrażeń dzień. My również wróciliśmy do domów naładowani pozytywną energią po spotkaniu z wieloma ludźmi, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny. Dziękujemy za każde dobre słowo i wszelkie wsparcie – bez Was nie byłoby nas <3