Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Galeria Katowicka (29-30.06.2019)

W ostatni weekend gościliśmy po raz kolejny w Galerii Katowickiej – tym razem przez całe dwa dni ;) Jako że "koci sezon" w pełni, na wszystkich odwiedzających czekały urocze, mruczące maluchy. W sobotę prezentowały się dwa czarnuszki – jeszcze bezimienni brat i siostra, którzy na dom czekają w schronisku. Wartę w niedzielę przejęła dwójka kociaków z domu tymczasowego: koteczka Śliwka i kocurek Azja. Nad maluchami opiekę pełniła psia babcia Perełka, która chętnie podchodziła do ludzi po pieszczoty. Choć lato w pełni i w galerii było nieco mniej ludzi, to i tak nie możemy narzekać na zainteresowanie – jak zwykle dostaliśmy sporo darów i niemało wpadło do puszki ;) Dziękujemy! :) 

 

 

 

IV Katowicki Dzień Psiaka (16.06.2019)

W niedzielę w Parku Kościuszki już po raz czwarty odbył się Katowicki Dzień Psiaka. Głównym założeniem organizatorów imprezy jest wsparcie naszej fundacji i czworonożnych podopiecznych katowickiego schroniska, dlatego również i w tym roku nie mogło nas zabraknąć ;) Nasi wolontariusze pełnili na Dniu Psiaka różne role – jedni wraz z czworonogami prężnie działali przy stoisku, inni pomagali w organizacji dogtrekkingu, a byli też tacy, którzy razem z naszymi bezdomniakami startowali w zawodach. Schroniskowce po raz kolejny udowodniły, że one też potrafią dać czadu ;) Choć tym razem medalowe miejsca nas ominęły, to psiaki na pewno dobrze wspominają ten pełen wrażeń dzień. My również wróciliśmy do domów naładowani pozytywną energią po spotkaniu z wieloma ludźmi, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny. Dziękujemy za każde dobre słowo i wszelkie wsparcie – bez Was nie byłoby nas <3

 

  

I Spacer Adopciaków (9.06.2019)

W minioną niedzielę zorganizowaliśmy I Spacer Adopciaków. Wspólnie z Wami, nowymi właścicielami naszych psiaków, spacerowaliśmy po Dolinie 3 Stawów. Niesamowicie miło było Was znów zobaczyć, porozmawiać i pogłaskać naszych byłych podopiecznych <3

Dziękujemy Wam za ten wspólnie i miło spędzony czas i, mamy nadzieję, do zobaczenia na kolejnym spacerze :D

 

 

 

 

Zwierzynalia 2019 (26.05.2019)

W niedzielę w Parku Śląskim odbył się organizowany co roku Ogólnopolski Zjazd Mądrych i Odpowiedzialnych Miłośników, czyli Zwierzynalia. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć tam również i nas. Na łące koło Kapelusza pojawiliśmy się silną grupą kilkunastu psiaków (oczywiście wraz z wolontariuszami ;)). Pogoda dopisywała, a nasze czworonogi były szczęśliwe, bo mogły spędzać czas z ludźmi. 

A co na samej imprezie? Były występy (również prezentacja naszego katowickiego schroniska), konkursy (w których także i my braliśmy udział, a nasza Sonia wygrała nawet sesję zdjęciową!) i różnorodne stoiska (w tym nasze). Odwiedzający mogli dowiedzieć się czegoś na temat fretek, królików, gryzoni oraz oczywiście psów i kotów. Bo w końcu powinniśmy kochać swoje zwierzaki mądrze, prawda? :)

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i, mamy nadzieję, do zobaczenia za rok!

  

  

  

Daj Pieskom Pobiegać (12.05.2019)

Choć w minioną niedzielę pogoda nas nie rozpieszczała i na pewno wielu ludzi zniechęciła do spacerów, to akcja Daj Pieskom Pobiegać musiała się odbyć ;) Nasze psiaki czekały na odwiedzających i zupełnie nie przeszkadzał im chłod czy wilgoć w powietrzu i pod łapkami. Na szczęście wielu z Was również się nie zniechęciło i schroniskowe czworonogi mogły powędrować na spacer. W ich imieniu dziękujemy za obecność i zapraszamy za miesiąc :) 

 

 

Galeria Katowicka (11.05.2019)

W ostatnią sobotę gościliśmy w Galerii Katowickiej na naszej comiesięcznej akcji adopcyjnej. Tym razem akcja zakończyła się ogromnym sukcesem, bo jeden z naszych podopiecznych znalazł nowy dom! :) Szczęściarą okazała się kotka Malinka, której nie straszne było nowe miejsce i obcy ludzie – dokazywała, zaczepiała i od razu zauroczyła swojego nowego opiekuna ;) Takie akcje są również świetną okazją do bliższego poznania czworonogów w niestandardowych warunkach. Dowiedzieliśmy się, że nasza staruszka Perełka świetnie czuje się w towarzystwie kotów – nawet tych młodych, którym w głowie tylko zabawa. Jeśli chciałbyś psa, który może spokojnie zamieszkać z mruczącym towarzyszem, to Perełka jest dla Ciebie ;) Do adopcji poleca się również Mania, która swoim uśmiechem potrafi roztopić najtwardsze serce :) Pamiętajcie, że wiek, to tylko liczba!