Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Daj Pieskom Pobiegać (14.04.2019)

W ostatnią niedzielę (14.04) po raz kolejny mogliście odwiedzić katowickie schronisko na cyklicznej akcji "Daj Pieskom Pobiegać". Jak zwykle nie zawiedliście i wszystkie nasze psiaki mogły rozprostować kości, a większość zaliczyła nawet po kilka spacerów. To dla nich, nieraz skrzywdzonych przez człowieka, doskonała okazja do poznawania różnych ludzi i szeroko pojętej socjalizacji. Dziękujemy za tę możliwość i zapraszamy na kolejne akcje :)

Galeria Katowicka (13.04.2019)

Kolejna cykliczna akcja adopcyjna w Galerii Katowickiej odbyła się w ubiegłą sobotę (13.04). Jak co miesiąc zawitaliśmy w okolice Leopardusa wraz zwierzakami, które szukają domów. Tym razem na swoją szansę czekały dwie starsze suczki, Punia i Łatka, a także zabawny, 4-letni kocurek Mały, wbrew pozorom całkiem sporych rozmiarów ;) Jak co miesiąc można było nas odwiedzić, porozmawiać o futrzakach, a także wesprzeć nasze zwierzaki. Kolejna taka akcja już za miesiąc – 11 maja :)

 

Dogtrekking (24.03.2019)

W minioną niedzielę (24.03.2019) w HSM Korkus odbył się IV Zielony Dogtrekking "Powitanie wiosny". Tym razem również my mieliśmy w tym swój udział :) Nasi wolontariusze przyłączyli się do organizacji imprezy i pomogli Dogtrekking Katowice obstawić punkty kontrolne oraz nadzorować grę terenową. Nie zabrakło także czworonogów z katowickiego schroniska. Sagi i Atos reprezentowali Fundację na stoisku, a czwórka innych psiaków brała udział w biegu. Na zdjęciach możecie zobaczyć, jak Łatka, Aida, Bruno i Frodo stawiali czoła trasie. Jak widać, również schroniskowe psiaki świetnie sprawdzają się na tego typu imprezach, reprezentując siebie i swoich psich kolegów z jak najlepszej strony ;)

Mamy nadzieję, że wkrótce będą miały okazję spędzać czas podobnie u boku swojego człowieka, a do tego czasu serdecznie polecają się przy podobnych wydarzeniach.

 

  

  

Fot. Karolina Podlewska

Daj Pieskom Pobiegać (17.03.2019)

Niedzielna akcji Daj Pieskom Pobiegać jak zwykle cieszyła się ogromnym powodzeniem. Piękna, wiosenna pogoda, uśmiechy na ustach i merdające ogony – czego chcieć więcej? :) Nasze psiaki pewnie powiedziałyby, że do pełni szczęścia brakuje im domu, w którym spacery byłyby normalnością, a nie świętem. Dopóki jednak muszą przebywać w schronisku, liczy się dla nich każda chwila spędzona z człowiekiem. A dzięki Wam ta niedziela obfitowała w głaskanie, przytulanie, przysmaki i zabawę. Dziękujemy za poświęcenie im czasu i do zobaczenia za miesiąc! :)

  

  

Galeria Katowicka (16.03.2019)

W minioną sobotę (16.03) ponownie pojawiliśmy się na naszej cyklicznej akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej. Tym razem towarzyszyły nam znane już wielu z Was psiaki – niewidomy spaniel Bax oraz Łatka o charakterystycznej, a przy tym niesamowicie uroczej wadzie zgryzu :) Nie mogło zabraknąć również przedstawiciela kociarni. Tym razem wybór padł na 4-letniego Kasperka, który w schronisku przebywa od listopada ubiegłego roku. Chłopak ma niewielkie problemy neurologiczne, ale mamy nadzieję, że wkrótce znajdzie się ktoś, kogo ta drobna wada nie zniechęci ;) Zwierzaki jak zwykle stanęły na wysokości zadania i godnie reprezentowały katowickie schronisko. Cała trójka bez wątpienia zasługuje na dom – oby wkrótce ich marzenia się spełniło.

 

 

 

Kulka zostaje w swoim DT na stałe!


Przynosimy dobre wieści od Kuleczki – od niedawna Kulka ma swój dom stały, a został nim jej dom tymczasowy :D

Dziewczyna sporo przytyła w domu i w końcu imię do niej pasuje. Czeka ją teraz na pewno dużo wycieczek, a właścicieli wiele lat radości ze wspólnie spędzanego czasu. Jej opiekunowie dobrze ją już znają i wiedzą, czego dziewczyna potrzebuje ;)

Cieszymy się z takiego obrotu sytuacji; Kuleczka zostanie tam, gdzie już wszystko zna i na pewno będzie jej tam dobrze ;)