Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Benio już po magnetoterapii

Czekanie, czekanie... A domku jak nie było, tak nie ma. To codzienność naszego seniorka Benia. Jednak niedawno miała w niej miejsce pewna istotna zmiana. Psiak miał już coraz większe problemy z poruszaniem się, jedyną szansą na poprawę jego stanu była przeprowadzka w miejsce bardziej przyjazne niż schroniskowy boks i intensywna fizjoterapia. Punkt pierwszy nie został spełniony, a bez tego szanse na powodzenie drugiego były znikome. A jednak nasi dzielni wolontariusze postanowili spróbować. Dowozili Benia na codzienną magnetoterapię, która okazała się strzałem w 10! Dzięki niej Benio niemal zupełnie przestał się potykać i przewracać, teraz w lepszej formie nadal cierpliwie czeka na dom... Niestety, musimy pamiętać, że bez przeprowadzki do kochającego, troskliwego domu efekty mogą wyraźnie zacząć się wycofywać, dlatego poszukiwania dla Benia takiego miejsca, choćby tymczasowego, jest dla nas teraz jednym z priorytetów. Prosimy, udostępniajcie, pokazujcie chłopaka rodzinie, znajomym, sąsiadom - może to dzięki Wam to cudne stworzenie zdąży jeszcze zaznać w życiu szczęścia? W przypadku domu tymczasowego, to Fundacja Przystanek Schronisko pokrywa koszty leczenia.

Benio to około 9-letni psiak średniej wielkości o drobnej i szczupłej budowie. Do ludzi nastawiony jest przyjaźnie, śmiało może zostać kompanem rodziny z dziećmi, ponieważ je także bardzo lubi. Z psami także dogaduje się dobrze, może zamieszkać z innym spokojnym psiakiem. Na smyczy trochę ciągnie, jednak nie jest to bardzo uciążliwe. Jego sierść wymaga szczotkowania od czasu do czasu.

Kontakt w sprawie domu stałego/tymczasowego:
Ola 697575726

Lubiś potrzebuje domu na JUŻ!

Kochani, po raz kolejny pokazujemy Lubisia! Poszukujemy mu domu na JUŻ, choćby tymczasowego.

Przedłużający się pobyt w schronisku i ogromny stres sprawiają, że u Lubisia pojawiły się problemy, z którymi w warunkach schroniskowych trudno walczyć. Lubiś w boksie zaczął zachowywać się coraz bardziej agresywnie, obecnie praktycznie nie pozwala do siebie podejść. Po opuszczeniu kojca uspokaja się, pozwala się swobodnie dotknąć i pogłaskać. Puszczony na wybiegu szuka kontaktu z opiekunem, chce być blisko. Świadczy to o tym, że jego agresja spowodowana jest niewyobrażalnym stresem i lękiem. Co gorsza, pomimo że dostaje spore porcje dobrej jakościowo karmy, a wyniki badań ma w normie - ciągle traci na wadze!

Przypominamy, że Lubiś to 8-letni psiak średniej wielkości (ma około 45 cm w kłębie). Cierpi na ZESPÓŁ KOŃSKIEGO OGONA, czyli postępujący zespół objawów związanych ze zwyrodnieniem odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa i uciskiem na rdzeń kręgowy oraz nerwy znajdujące się w tej okolicy. U Lubisia choroba objawia się bólem okolicy lędźwiowo-krzyżowej oraz, jak na razie, niewielkimi zaburzeniami chodzenia. Niestety rokowania w tej chorobie są ostrożne. Lubiś do ludzi nastawiony jest z dystansem. Na pewno nie nadaje się do domu z dziećmi. Z psami dogaduje się różnie. Spokojne akceptuje, natomiast te bardziej żywiołowe obszczekuje. Na smyczy chodzi bardzo ładnie. Ze względu na chorobę nie nadaje się na długie spacery.

Poszukujemy dla niego domu bez dzieci, najlepiej bez innych zwierząt. W razie pojawienia się jakichkolwiek problemów, zapewniamy pomoc behawiorysty. W przypadku domu tymczasowego pokryjemy koszty leczenia.

Kontakt w sprawie domu stałego/tymczasowego:
Ola 697575726

Daj Pieskom Pobiegać i Kotkom Pomruczeć (luty 2020)

W minioną niedzielę (23.02.2020) odbyła się kolejna akcja Daj Pieskom Pobiegać i Kotkom Pomruczeć. Pomimo naprawdę złej pogody odwiedziło nas bardzo dużo osób. Nasi podopieczni z radością powitali wszystkich odwiedzających. Wszystkie psiaki wyszły na spacer i to nawet po kilka razy. Oczywiście smaczkom i głaskom nie było końca. Wyjątkowo wielu gości mieli także nasi koci podopieczni. Tak liczne odwiedziny zaowocowały kilkoma rezerwacjami, więc część naszych mruczków na dniach powędruje do nowych domów! Psiaki, choć zmoknięte, szczęśliwe powędrowały do swoich boksów, a koty wymiziane, spokojnie zasnęły w swoich klatkach. 

    

Dzień Kota (22.02.2020)

W sobotę w katowickim schronisku świętowaliśmy Dzień Kota. Wszyscy odwiedzający mogli zapoznać się z planszami i wystawkami dotyczącymi odpowiedzialnej opieki nad mruczkami, a nasi wolontariusze chętnie udzielali cennych wskazówek. Przypominali także, że kot to żywe stworzenie, o które należy prawidłowo dbać. W tym dniu adoptowane zostały 4 koty, a kolejne kilka już szykuje się do drogi do nowego domku <3 Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszych podopiecznych i zapraszamy na kolejne akcje :)

     

 

Co zbieramy?

Często pytacie jakie dary możecie dostarczyć do Schroniska, aby wspomóc nasze zwierzaki
Zgodnie ze zmianami w ustawie śmieciowej, zamieszczamy aktualne ogłoszenie o naszym zapotrzebowaniu.

Psy oraz koty z radością przyjmą dary w postaci:

  • akcesoriów dla psów (obroże, smycze),
  • zabawek dla kotów (szczególnie wędki),
  • małych, tanich drapaków dla kotów,
  • karmy kociej: MACs, Feringa, Gourmet, Winston Junior, Wild Freedom, Catz Finefood,
  • karmy psiej: Rocco, Gran Carno, Royal Canin Gastro Intestinal, Brit Care Adult.

Ze względu na zmiany w ustawie nie przyjmujemy już kołder, poduszek ani dywanów.

Dodatkowo, na ten moment, nie przyjmujemy już koców. Jeśli macie jakieś na zbyciu, przetrzymajcie je do okresu letniego.

Zbieramy nadal także nakrętki.

Koty chętnie przyjmą niewielkie patyczków higienicznych, wacików, ręczniki papierowe.

Dziękujemy!

Galeria Katowicka (15.02.2020)

W minioną sobotę znów zawitaliśmy do Galerii Katowickiej. Tym razem były z nami dwa psiaki - młodziutki i szalony Czaruś oraz 9-letni, zdecydowanie spokojniejszy Bąbel ;) Oprócz tego towarzyszyły nam dwa koty – charakterny Fabianek i młodziutka Liza. Wszystkie psiaki wzbudzały uśmiechy na twarzy przechodniów i przyciągały ludzi do naszego stoiska :) Dziękujemy Wam za wszystkie datki i dary!