Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Modlitwa starego amstaffa - Bunia zbiera na leczenie!

Pewnie niektórzy z Was pamiętają Silver jeszcze ze schroniska. Inni znają ją jako Bunię z domu tymczasowego. Niestety szczęście jej nie sprzyja... :(

Najpierw na starość została porzucona. Schroniskowy boks ją przytłaczał, nie chciała jeść. Na szczęście nie zabawiła w nim długo — znalazła się dobra dusza, która ją przygarnęła. Ale problemy Buni się nie skończyły.

Prawie od samego początku pobytu w nowym domu wiedzieliśmy, że sunia ma alergię skórną. W związku z tym raz w miesiącu musi dostawać zastrzyk z Citopointu, który łagodzi alergię, ale też kosztuje niemało, bo 400 zł. Z racji wieku ma również problemy ze stawami i zwyrodnienia w odcinku szyjnym. Aby złagodzić ból dostaje Synoquin, którego koszt to 100 zł za opakowanie. A starcza ono zaledwie na 10 dni...&nbspOstatnio okazało się też, że Bunia ma ciążę urojoną. To kolejne tabletki i kolejne koszta. Dużo tego? Dodajcie jeszcze zespół Addisona i chorą tarczycę :(

Jak widzicie, życie jej nie oszczędza. Cały czas pomagamy właścicielce Buni finansowo, ale musimy Was prosić o pomoc. Aktualnie mamy do zapłacenia faktury na ponad 2000 zł, ale będą następne. Bunia chce żyć!

Wiemy, że kwota jest niemała, ale wierzymy, że nam pomożecie. Każda złotówka ma znaczenie :)

A może ktoś z Was chciałby zostać wirtualnym opiekunem Buni i wpłacać dla niej co miesiąc określoną kwotę? To może być 5, 10, 20 zł — ile chcecie ;);) Wystarczy ustawić przelew stały.

Dane do przelewu:

67 1050 1243 1000 0090 3014 0421

Fundacja Przystanek Schronisko,

40-303 Katowice, ul. Le Ronda 2

tytuł wpłaty: opieka wirtualna — Bunia

 

Bardzo dziękujemy za każdą pomoc!

 

Lipcowe Daj Pieskom Pobiegać (15.07.2018)

Kolejna akcja z cyklu Daj Pieskom Pobiegać już za nami. Jak zwykle w niedzielne przedpołudnie odwiedziła nas cała masa ludzi chętnych do podarowania swojego czasu naszym podopiecznym. Frekwencja była tak duża, że już o godzinie 10:20 wszystkie boksy były puste! :D W imieniu psiaków ogromnie dziękujemy za spacery, przysmaki i przytulanie - i oczywiście zapraszamy na kolejną taką akcję! :)

 

   

 

Wizyta kibiców GKS (1.07.2018)

W niedzielę 1.07 nasze schroniskowe psiaki odwiedzili goście specjalni - kibice z Bogucice Bastion GieKSy. Panowie zorganizowali zbiórkę dla naszych zwierzaków (otrzymaliśmy ok. 260 kg karmy!), a z okazji Dnia Psa podarowali im to, co najważniejsze, czyli swoją obecność i możliwość wyjścia z ciasnego boksu. Jeden z psiaków, Pompon, został nawet adoptowany! :D W imieniu naszych czworonogów dziękujemy zarówno za karmę, jak i poświęcony czas :)

Zapraszamy również do obejrzenia krótkiego filmiku z wizyty :)

 

   

    

Zmiana adresu siedziby Fundacji

Drodzy Przyjaciele,
informujemy, że siedziba naszej Fundacji została przeniesiona pod nowy adres:

40-303 Katowice, ul. Le Ronda 2.

Czerwcowe Daj Pieskom Pobiegać (24.06.2018)

W ostatnią niedzielę (24.06) miała miejsce comiesięczna akcja "Daj Pieskom Pobiegać". Choć pogoda nie była idealna, to i tak liczba ludzi, którzy odwiedzili bezdomne czworonogi, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Żaden z psiaków nie pozostał bez możliwości rozprostowania kości, a większość z nich zaliczyła więcej niż jeden spacer. W tym dniu głaskanie, przytulanie i zabawa były wszechobecne na Dąbrówce Małej, a schroniskowe pawilony świeciły pustką. Nasze psiaki już czekają na kolejną akcję, na którą serdecznie zapraszamy! :)

 

 

       

Akcja adopcyjna w Galerii Katowickiej (23.06.2018)

23 czerwca odbyła się kolejna akcja adopcyjna w Galerii Katowickiej. W ostatnią sobotę mogliśmy po raz kolejny zaprezentować nasze zwierzaki, które dzielnie reprezentowały nasze schronisko. Tina i Milka, dwa małe kociaki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ludzi, ale Fafik dzielnie im dorównywał. Ludzie chętnie zaglądali na stoisko, by dowiedzieć się więcej o działaniach schroniska, co nas bardzo cieszy, bo coraz więcej osób interesuje się sytuacją bezdomnych zwierząt! Jak zwykle dostaliśmy całą masę darów, za które serdecznie dziękujemy.
A już 15 lipca zapraszamy do schroniska na kolejną edycję akcji Daj Pieskom Pobiegać.