Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Lusia zostaje w swoim DT na stałe! :)

 

Tym razem przychodzimy z dobrymi wieściami :D

Choć dawno nie pisaliśmy u Lusi, to nie zapomnieliśmy o niej ;) Sunia czuje się już dobrze, kręgosłup nie boli i chętnie bawi się ze swoim kolegą kotem. Widać, że dziewczyna jest szczęśliwa, a przed nią jeszcze wiele lat radosnego życia :D

Jednak to nie koniec dobrych wieści – Lusia zostaje w swoim DT na stałe. Właściciele ją pokochali bezgranicznie i już na zawsze zostanie z nimi :D

Staruszek Watson odszedł za Tęczowy Most

 

 

Niektórzy z Was pewnie pamiętają Watsona... Niestety, dotarła do nas smutna wiadomość o jego śmierci :(

Jednak my się bardzo cieszymy, że nie odszedł w schronisku – że odszedł u boku ukochanego człowieka i było mu dane ponad rok cieszyć się domem.

Biegaj szczęśliwy za tęczowym mostem.

Murzynek znów w schronisku :(

MURZYNEK WRÓCIŁ DO SCHRONISKA. TERAZ JESZCZE PILNIEJ SZUKA DOMU Z POWODU MIĘSAKA, KTÓRY MOŻE DAWAĆ PRZERZUTY :(

Czarnym psom najtrudniej znaleźć dom – ten slogan w niemal każdym przypadku niestety okazuje się trafny w stosunku do schroniskowych psiaków. A gdy do owego czarnego umaszczenia dodamy słuszny wiek i wielkość oraz mięsaka drugiego stopnia, który może dawać przerzuty... Cóż, szanse na adopcję maleją jeszcze drastyczniej. Jednak gdy do czarnego umaszczenia dodamy łagodność, nieograniczone pokłady uroku osobistego, miłość do smaczków i jeszcze większą miłość do dwunożnych, otrzymujemy pigułkową prezentację jednego z naszych największych słodziaków. Największych i zarazem najpilniej potrzebujących domu. Murzynek już, już, przez chwilę go miał... A jednak mimo wszystko od domu zaniedbującego stan zdrowia seniorka, lepszy schroniskowy boks, badania i niezbędna operacja. Tym sposobem Murzynek po niedługim czasie wrócił do nas i przeszedł zabieg usunięcia guza na boczku. Nadal nie wiemy, czy sprawa nie okaże się poważniejsza, niż mogłoby się wydawać. Wiemy natomiast jedno – tak cudowny psiak z pewnością zasługuje na to, by jesień swego pieskiego życia, niezależnie od tego, jak długa się okaże, spędzić z dala od krat, u boku kochającego człowieka.

Murzynek to 11-letni psiak wpatrzony w swego opiekuna. Nie przepada za nachalnymi psami, ale spokojne po czasie toleruje. Również z kotami powinien się dogadać.

Kontakt w sprawie adopcji/domu tymczasowego: Alicja – 725 095 727.

Daj Pieskom Pobiegać (14.04.2019)

W ostatnią niedzielę (14.04) po raz kolejny mogliście odwiedzić katowickie schronisko na cyklicznej akcji "Daj Pieskom Pobiegać". Jak zwykle nie zawiedliście i wszystkie nasze psiaki mogły rozprostować kości, a większość zaliczyła nawet po kilka spacerów. To dla nich, nieraz skrzywdzonych przez człowieka, doskonała okazja do poznawania różnych ludzi i szeroko pojętej socjalizacji. Dziękujemy za tę możliwość i zapraszamy na kolejne akcje :)

Galeria Katowicka (13.04.2019)

Kolejna cykliczna akcja adopcyjna w Galerii Katowickiej odbyła się w ubiegłą sobotę (13.04). Jak co miesiąc zawitaliśmy w okolice Leopardusa wraz zwierzakami, które szukają domów. Tym razem na swoją szansę czekały dwie starsze suczki, Punia i Łatka, a także zabawny, 4-letni kocurek Mały, wbrew pozorom całkiem sporych rozmiarów ;) Jak co miesiąc można było nas odwiedzić, porozmawiać o futrzakach, a także wesprzeć nasze zwierzaki. Kolejna taka akcja już za miesiąc – 11 maja :)

 

Dogtrekking (24.03.2019)

W minioną niedzielę (24.03.2019) w HSM Korkus odbył się IV Zielony Dogtrekking "Powitanie wiosny". Tym razem również my mieliśmy w tym swój udział :) Nasi wolontariusze przyłączyli się do organizacji imprezy i pomogli Dogtrekking Katowice obstawić punkty kontrolne oraz nadzorować grę terenową. Nie zabrakło także czworonogów z katowickiego schroniska. Sagi i Atos reprezentowali Fundację na stoisku, a czwórka innych psiaków brała udział w biegu. Na zdjęciach możecie zobaczyć, jak Łatka, Aida, Bruno i Frodo stawiali czoła trasie. Jak widać, również schroniskowe psiaki świetnie sprawdzają się na tego typu imprezach, reprezentując siebie i swoich psich kolegów z jak najlepszej strony ;)

Mamy nadzieję, że wkrótce będą miały okazję spędzać czas podobnie u boku swojego człowieka, a do tego czasu serdecznie polecają się przy podobnych wydarzeniach.

 

  

  

Fot. Karolina Podlewska