Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

30-31.05.2015 - Relacja z akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej

Pamiętacie naszą ostatnią akcję adopcyjną w Galerii Katowickiej? To był weekend przed Dniem Dziecka. Główną gwiazdą była nasza długowłosa Kala, która znalazła domek oraz maluchy będące na DT, które także dostały swoją szansę. Drugiego dnia nie poszczęściło się nikomu choć biało-srebrny Sofron zrobił furorę swoją swobodą i otwartością. Jeszcze raz chcemy serdecznie podziękować Organizatorom za zaproszenie oraz Leopardusowi za pomoc i wsparcie! Dzięki temu nasze zwierzaki otrzymały szansę na domki, a my mieliśmy okazję przedstawić Wam niektórych podopiecznych. Każdy wrzucony grosik do puszki i dobre słowo jakie otrzymaliśmy z Waszej strony są dla nas bezcenne...

22.05.2015 - Relacja ze szkolnego festynu

W ostatni piątek mieliśmy okazję uczestniczyć w festynie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 27 znajdującą się na Osiedlu Odrodzenia w Katowicach. Wybraliśmy się tam oczywiście razem z kilkoma psiakami, w związku z czym nie zabrakło i toru agility - nie jest żadną tajemnicą, że nasze czworonogi po prostu uwielbiają ćwiczyć! Zainteresowanie dzieciaków naszym stoiskiem było ogromne. Mimo dużego zamieszania i hałasu zwierzaki dzielnie stanęły na wysokości zadania. Wdzięcznie przejmowały pieszczoty, grzecznie wykonywały komendy w zamian za pochwałę, głaskanie, a czasami też jakiś smakołyk. Okazało się, że tor agility może służyć nie tylko psiakom - również młodsze dzieci z niemałą radością pokonywały go w towarzystwie swoich opiekunów :) Pogoda i atmosfera dopisały, więc śmiało możemy zaliczyć imprezę do udanych. Gorąco dziękujemy Organizatorom za zaproszenie oraz wszystkim ludziom z dobrym serduszkiem za wsparcie finansowe i rzeczowe naszych podopiecznych, a także za każde miłe słowo. A teraz zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego dnia.

10.05.2015 - Relacja z majowego Przystanku Śniadanie

Majowa akcja w plenerze na Przystanku Śniadanie przy parku Powstańców Śląskich w Katowicach upłynęła w bardzo przyjemnej atmosferze. Pogoda ogólnie dopisała, nasze psiaki były zachwycone zabawą, odwiedziło nas wiele znajomych i domków ze swoimi pupilami. Wprawdzie żaden czworonóg domku nie znalazł, lecz pożywne śniadanie, z którego niejeden skorzystał wprawił w dobry humor i gotowość działania na kolejne akcje nie tylko zwierzaki ale i wolontariuszy. Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie! Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tak klimatycznej, naładowanej pozytywną energią akcji. Dziękujemy też wszystkim kibicującym za dobre słowa, towarzyszenie nam na akcji, a także grosiki jakie wpadły do puszki. Mamy nadzieję, że zobaczymy się znów wkrótce! I oczywiście zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Wielkanoc 2015

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz aby nastrój tych Świąt
przybranych wiosenną radością i beztroską
utrwalił się w Waszych sercach na długi, długi czas
i pozostał z Wami także w poświątecznej codzienności. Wesołego Alleluja!

życzą

Fundacja Przystanek Schronisko
oraz azorki i mruczki z Miejskiego Schroniska
dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach

20-22.03.2015 - Relacja z akcji w katowickim Spodku

W przedostatni weekend marca z drugą edycją akcji "Daj pieskom pobiegać!" zbiegło się inne ważne wydarzenie - w katowickim Spodku odbyła się XX Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych organizowana przez Związek Kynologiczny w Polsce. W piątek ruszyliśmy pełną parą i już o siódmej rano trójka wolontariuszy Fundacji czekała pod bramą wejściową do Spodka. O 10:30, gdy załatwiliśmy wszystkie formalności, dostaliśmy własne stoisko, dzięki czemu mogliśmy opowiadać przybyłym gościom o działalności Fundacjii, rozdawać ulotki i zbierać datki do puszki. W ten dzień przybyło do nas 7 paczek karmy oraz dary od Wystawców, którym z całego serca dziękujemy! W sobotę i niedzielę (zapewne dlatego, że były to dni wolne od pracy) pojawiło się więcej zwiedzających. Ludzie chętnie wspierali Schronisko wrzucając datki do puszki, a także przynosząc karmę, smycze oraz zabawki. W sumie przez trzy dni wystawy zebraliśmy: 30 kg karmy Bosch, 20 saszetek 100-gramowych próbek Bosch, smycze i karmy w puszkach. A w fundacyjnej puszce na datki czekała na nas bardzo miła niespodzianka w postaci 163 (!) złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, wolontariuszom oraz organizatorom wystawy.

DlaSchroniska.pl - bezdomne zwierzaki proszą o dary

Słyszeliście o ogólnopolskiej akcji "dlaSchroniska.pl - zmień życie zwierzaka?" My również od niedawna bierzemy w niej udział. Jeśli chcecie pomóc naszym zwierzakom, zajrzyjcie na stronę: www.dlaschroniska.pl/schronisko/31

"Ale o co chodzi?" - może zapytacie. Już wszystko tłumaczymy.

Każdy chyba zdaje sobie sobie sprawę, że psi i koci mieszkańcy schroniska najbardziej potrzebują domu. Czasami jednak na spełnienie tego marzenia zdarza im się czekać dość długo. Schronisko to nie dom, ale wspólnie możemy uczynić pobyt w nim choć odrobinę lepszym. Nie możesz pozwolić sobie na adopcję zwierzaka, ale chciałbyś pomóc? Masz do tego świetną okazję! Wystarczy dostęp do Internetu i kilka złotych na koncie.
Na wcześniej wspomnianym portalu internetowym schroniska biorące udział w akcji przedstawiają swoich podopiecznych. Dla każdego zwierzaka zestawione są przedmioty, których dany futrzak potrzebuje. Do Was należy decyzja, co i w jakiej ilości chcielibyście podarować. Na wsparcie zwierzaków nie trzeba wydawać dużych sum. Można kupić np. kosztującą kilka złotych zabawkę czy kilogram karmy. Każda z zakupionych rzeczy trafi do naszych podopiecznych.