Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

09.08.2015 - Relacja z sierpniowej edycji akcji Daj pieskom pobiegać

Sierpniowa odsłona akcji "Daj pieskom pobiegać" upłynęła nam w ogromnym upale. Psiaki, początkowo pełne energii i bardzo chętne na spacer, szybko wracały z niego zmęczone tropikalną pogodą. Jednak nie na długo - chwila odpoczynku, szybka regeneracja sił w chłodnych murach schroniska i już były gotowe do ponownego spacerowania.

Mimo wakacyjnej pory i pogody, która potrafi wykończyć każdego, na frekwencję nie mogliśmy narzekać. Wszystkie psiaki skorzystały z możliwości wyjścia na spacer - krótszy lub dłuższy w zależności od sił ludzi i zwierząt. Wielu naszych podopiecznych załapało się nawet na kilka przechadzek.

Dziękujemy wszystkim, którzy nie bali się upałów i przybyli do schroniska, żeby podarować naszym zwierzakom swój czas. Dziękujemy również za wszystkie przekazane dary i zapraszamy na następne nasze akcje - szczególnie na Dzień Otwarty, który odbędzie się  29-go sierpnia. Z kolei we wrześniu organizujemy kolejną akcję wyprowadzania psiaków. Do zobaczenia!

02.08.2015 - Relacja z Przystanku Śniadanie

2 sierpnia, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, gościliśmy na Przystanku Śniadanie w katowickim Parku Powstańców Śląskich. Było gorąco, wakacyjnie i nad wyraz smacznie. Tym razem zabraliśmy ze sobą 7 psiaków, które skradły całą uwagę dzieci obecnych na Przystanku - zupełnie jak nasz tor do agility :) Po pokazie zwierzaki odpoczywały na zielonej trawce, w cieniu drzew. Poniewaź kilka osób pytało o podopiecznych Schroniska, mamy nadzieję, że któryś z nich znajdzie swoją przystań na resztę życia.

26.07.2015 - Relacja z Podwieczorku za fraczkiem

W ostatnią niedzielę lipca znowu odwiedziliśmy mikołowski klub Fraktal. Także i tym razem na zainteresowanie fundacyjnym stoiskiem nie mogliśmy narzekać - szczególnie dzieciakom podobała się możliwość zabawy i poćwiczenia na torze z naszymi podopiecznymi. Pogoda nad wyraz dopisała - słońce, lato i zabawa na świeżym powietrzu to zdecydowanie najlepsze wakacyjne połączenie i to nie tylko dla ludzi. Schroniskowe psiaki pokazywały wszystkie swoje umiejętności i próbowały zwrócić uwagę jak największej liczby osób - bo przecież gdzieś tam może być ich przyszły Pan lub Pani. Oczywiście mamy nadzieję, że któryś zwierzak podbił czyjeś serce.

18.07.2015 - Relacja z akcji Daj pieskom pobiegać

Kolejna akcja z cyklu "Daj pieskom pobiegać" zaliczona i to na szóstkę! Choć sobotnia pogoda nieco nas zaskoczyła porannym, ulewnym deszczem, to w czasie samych spacerów nie trzeba było ukrywać się pod parasolami, a nawet zrobiło się nad wyraz gorąco. Okres wakacyjny sprawił, że tym razem w akcji wzięło udział mniej osób niż w czasie poprzednich edycji, ale i tak wszystkie nasze psiaki wyszły na spacery, a większość nawet po kilka razy. Roześmiane mordki i merdające ogonki mówiły same za siebie, i choć pod koniec akcji większość czworonogów opadła z sił - do boksów wracały zmęczone, ale na pewno szczęśliwe. Koty również bardzo ucieszyły się z odwiedzin ludzi.

Ogromnie się cieszymy, że akcja zakończyła się kilkoma adopcjami, a kolejne są jeszcze rozważane. Trzymamy kciuki za nasze psiaki i dziękujemy wszystkim za przybycie! No i oczywiście wypatrujcie na naszej stronie informacji o kolejnych akcjach. Do zobaczenia!

Podziękowania dla salonu fryzjerskiego Argos

Niedawno do naszego katowickiego schroniska trafiły trzy bardzo zaniedbane psiaki. Miały mocno skołtunioną sierść, która utrudniała dopływ powietrza do skóry, przez co zwierzaki niepotrzebnie się męczyły. Na dodatek właśnie nadchodziły ciepłe dni i nie było wątpliwości, że potrzebne jest im pilne strzyżenie.

Z pomocą przyszedł nam Salon Fryzjerski dla Psów Argos. Miłe przyjęcie, bardzo pozytywne nastawienie do zwierząt i wyjątkowa współpraca z psami - wszystko godne polecenia. Lara, Amir i Sheba po wizycie u fryzjera zmienili się nie do poznania. Oczywiście względy zdrowotne takiej metamorfozy są najważniejsze, ale przy okazji cała trójka nabrała wyjątkowego uroku i z pewnością dałaby radę brylować na psich salonach :) Bardzo serdecznie dziękujemy firmie Argos i jednocześnie wszystkim gorąco polecamy ten wyjątkowy salon fryzjerski! Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć.

12.07.2015 - Relacja z lipcowego Podwieczorku za fraczkiem

W ubiegłą niedzielę już po raz drugi gościliśmy w Mikołowie na Podwieczorku za Fraczkiem. Tym razem pogoda dopisała, więc i frekwencja była dużo większa niż 2 tygodnie temu. Największe zainteresowanie odwiedzających nasze fundacyjne stoisko wzbudzała trójka kocich młodzieńców. Małe, czarne, mruczące kuleczki potrafiły roztopić nawet najtwardsze serca.

Oczywiście również nasze psiaki uśmiechały się i merdały ogonkami do każdego. W zamian goście nie szczędzili naszym zwierzakom pieszczot - bo jak tu się oprzeć słodkim, wpatrzonym w siebie oczkom?

Akcje takie jak ta sprzyjają też nawiązywaniu nowych znajomości. Na zdjęciach możecie zobaczyć chłopaków z drużyny futbolu amerykańskiego Hammers Łaziska Górne, którzy razem z nami promowali adopcję. Serdecznie dziękujemy - bardzo miło było Was poznać! Dziękujemy również wszystkim odwiedzającym za wsparcie dla naszych podopiecznych i przede wszystkim Organizatorom - za kolejne już zaproszenie nas do siebie.