Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Szukamy domów tymczasowych!

Dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć Wam ideę domów tymczasowych, które są dla niektórych naszych zwierzaków dosłownie kwestią życia i śmierci.

Co to jest dom tymczasowy?

Dom tymczasowy (zwany inaczej tymczasem, albo skrótowo DT) to dom, w którym zwierzę przebywa przez pewien czas, a konkretnie do chwili znalezienia domu stałego.

Dlaczego domy tymczasowe są potrzebne?

Do domów tymczasowych trafiają zwierzęta, które nie radzą sobie w schronisku, są chore lub bardzo stare. Takie, które potrzebują więcej opieki. Nasi podopieczni w schronisku mieszkają w boksach lub klatkach, wokół mnóstwa innych zwierząt. Dla każdego zwierzaka pobyt w schronisku to stres. Stres, który nie sprzyja leczeniu ran czy przybieraniu na wadze. Przykładowo, w schronisku niemożliwe jest kropienie psu czy kotu parę razy dziennie oczu.

Kolejną, bardzo istotną rzeczą w domu tymczasowym jest możliwość obserwowania zwierzaka. Pracownicy nie przebywają cały czas przy klatkach, nie widzą, czy pies może nie poczuł się gorzej, a czasem może to być kwestia życia lub śmierci...

 

Chcę zostać domem tymczasowym

Domem tymczasowym może zostać KAŻDY :D Oczywiście przed wzięciem zwierzaka trzeba się zastanowić, czy mamy na tyle czasu i siły psychicznej, aby jeździć z nim często do weterynarza. Fundacja Przystanek Schronisko pokrywa wszystkie koszty związane z leczeniem takich zwierząt, ale to dom tymczasowy musi poświęcić swój czas. Dzięki okazanemu sercu zwierzak dochodzi do siebie, jest zdrowszy, radośniejszy i gotowy do dalszej drogi, do domu stałego. Ze swojej strony możemy zapewnić, że będziemy starali się znaleźć zwierzakowi jak najszybciej dom stały, ale tymczasowy opiekun musi dostarczyć nam zdjęcia oraz informacje o zachowaniu i zdrowiu ;)

Nie można określić dokładnego czasu pobytu zwierzaka w domu tymczasowym. Czasem znalezienie domu stałego trwa miesiąc, czasem wiele miesięcy. Ale pamiętajmy, że każdy czworonożny nasz podopieczny ma gdzieś swój własny Dom Stały, na który warto czasem długo poczekać! :)

 

Więcej o DT przeczytasz TUTAJ.

 

Najbardziej potrzebujące psy:

Ben: KLIK!

Bianka: KLIK!

Murzyn: KLIK!

Timo: KLIK!