Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

1000 pełnych brzuszków od Royal Canin!

Tym razem firma Royal Canin wsparła nasze psiaki (jak na pewno pamiętacie firma wspiera schroniskowe mruczki, organizując dla nich wyprawkę adopcyjną). Do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt trafiło aż 1000 (!) puszeczek z mokrą karmą dla psów. Bardzo dziękujemy za okazane serce!

 

 

10-11.05.2014 - relacja z akcji adopcyjnej w sklepie IKEA

Majowa akcja adopcyjna podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach w sklepie IKEA Katowice dobiegła końca. Chociaż w sobotę  żaden z naszych zwierzaków nie trafił do adopcji, w niedzielę szczęście uśmiechnęło się do jednego z kotów, który cieszy się już wszystkimi zaletami posiadania własnego domu i - jakby na to nie spojrzeć z kociej perspektywy - włącznie z posiadaniem swoich własnych, usługujących mu ludzi :) A skoro już o ludziach mowa, nasze swoisko odwiedziło sporo osób (za co gorąco dziękujemy!). Jak to zazwyczaj bywa, zwierzaki wzbudzały największe zainteresowanie... dzieci - radość ze spędzonego wspólnie czasu, zabaw i pieszczot, była oczywiście obustronna :)

Wielkanocne życzenia

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych
składamy Wam wiosenne życzenia,
aby w czas Święta Paschy w Waszych sercach,
rodzinach i domach zagościła radość, spokój
i wielka nadzieja odradzającego się życia.

Tym, którzy wyjeżdżają - niechaj wszystkie drogi prowadzą do celu
i wszystkie powroty będą spokojne i bezpieczne.
Życzymy Wam hojnego Zajączka,
co by nie zapomniał także o tych dorosłych,
ciepłej i rodzinnej atmosfery,
żeby zdrowie dopisało i jajeczko smakowało
oraz... wielkiego lania w Dniu Mokrego Ubrania! :)
 
Fundacja Przystanek Schronisko
oraz azorki i mruczki z Miejskiego Schroniska
dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach


12-13.04.2014 - relacja z akcji adopcyjnej w sklepie IKEA

Dzięki uprzejmości IKEA Katowice znów mogliśmy zaprosić Was na akcję adopcyjną podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach, która odbyła się 12 i 13 kwietnia. Wprawdzie tym razem nie poszczęściło się naszym azorkom i mruczkom jeśli chodzi o znalezienie domu, jednak nasze stoisko odwiedziło wiele osób o dobrym sercu - do puszki trafiła niejedna złotówka, a do tego dostaliśmy kilka koców dla psiaków i całą reklamówkę jedzonka dla kotów. Zwierzaki będą bardzo zadowolone, zresztą mruczki od razu ożywiły się na widok tylu przysmaków :) Wszystkie psy i koty chętnie przyjmowały pieszczoty, a co niektóre azorki przez całą akcję intensywnie opiekowały sie piłką. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Adoptowane z sercem, żywione z Royal Canin

Pod koniec zeszłego roku rozpoczęliśmy współpracę z fimą Royal Canin w ramach ich nowego projektu „Adoptowane z sercem, żywione z Royal Canin”. Każda osoba, która zaadoptuje kota ze schroniska (niezależenie czy młodego, czy dojrzałego) otrzyma od firmy wyprawkę czyli:
- karmę: Kitten 400gr + saszetka mokra lub Sterilised 400gr + saszetka mokra
- poradnik opiekuna i ulotkę informacyjną
- książeczkę zdrowia
- list powitalny oraz kartę nabywcy
- zabawkę dla kota i naklejkę na szybę samochodową

Ręka w łapę - poznaj psi świat!

Czy chciałbyś lepiej poznać psi świat? Możemy odwiedzić Twoją szkołę, bibliotekę w Twojej okolicy, lub przedszkole do którego chodzą Twoje dzieci. Wraz z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi pokażemy jak wygląda świat z perspektywy czterech łap. Jak nie powinno się podchodzić do psa? Czy każdego czworonoga można pogłaskać? A może chciałbyś zrozumieć co "mówi" język ciała Twojego psa? Od kwietnia 2013 r. nasi wolontariusze wspierają wolontariuszy Fundacji Nadzieja na Dom podczas akcji edukacyjnej „Ręka w łapę". Wolontariusze wraz z psami odwiedzają przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, licea, biblioteki, domy kultury oraz inne placówki na terenie Śląska i Zagłębia....