Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Pomóż zaszczepić bezdomniaka! - Weź udział w akcji!

Chcielibyśmy zaprosić Was do wzięcia udziału w kolejnej naszej akcji. Niedawno dzięki Waszemu wsparciu udało się nam zakupić legowiska dla wszystkich psów w Schronisku. Teraz za cel postawiliśmy sobie zaszczepienie schroniskowych czworonogów na występujący sezonowo (szczególnie w okresie jesiennym, zimowym i wiosennym) kaszel kenelowy.

Kaszel kenelowy jest zakaźną chorobą atakującą psy w każdym wieku, jednak najgroźniejszy jest dla tych najsłabszych - starszych i chorych. Najszybciej rozprzestrzenia się w dużych grupach zwierząt, np. w czasie wystaw, giełd i - niestety - w schroniskach. Choroba (podobnie jak grypa) sama w sobie nie jest groźna, jednak staje się bardzo niebezpieczna jeśli dojdzie do powikłań takich jak przewlekłe zapalenie oskrzeli – prowadzi wtedy do chronicznej i nieodwracalnej niewydolności układu oddechowego psa. Co roku zmagamy się w schronisku z kaszlem kenelowym, wystarczy jeden chory psiak, a choroba rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. Dlatego też postanowiliśmy powiedzieć chorobie stanowcze NIE.

Tona Karmy dla Zwierzaka - finał akcji

Akcja Taka, Tona Karmy dla Zwierzaka dobiegła końca - do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach trafiła tona karmy firmy Grande Cane. A to wszystko dzięki Wam - codziennie oglądaliście filmik reklamujący akcję oraz karmę dla zwierząt i udostępnialiście go znajomym. To niesamowite, ale udało się nam zebrać ponad 438 tys. odsłon! Gdy samochód dostawczy wjechał na teren Schroniska i rozpoczęło się wypakowywanie karmy, psom które tego dnia wyszły z wolonatriuszami na spacer, ogonki merdały bez końca! Było głośno i radośnie, oj zima nam teraz nie straszna!

Z całego serca w imieniu Schroniska i Fundacji, a przede wszystkim w imieniu pełnych psich i kocich brzuszków, dziękujemy Wam za to, że byliście i dalej jesteście z nami! Zachęcamy też do obejrzenia filmiku z finału akcji.

7-8.12.2013 - relacja z akcji adopcyjnej w sklepie IKEA

I tak akcja adopcyjna w IKEI dobiegła końca! Pomimo nieciekawej pogody oraz niezbyt dużej ilości ludzi w sklepie poszczęściło się kilku naszym kocim podopiecznym. Dom znalazły: kocurek Tito (K505/13), Bożenka (K431/13) oraz Rutger (K414/13). Życzymy domkom wszystkiego dobrego! Przemyślane decyzje, szczere rozmowy to to, czego nasi podopieczni potrzebują, kibicujemy więc nowym kocim domkom i trzymamy kciuki za szybką aklimatyzację.

Psiakom było tym razem pod górkę, choć były bardzo grzeczne - w czasie akcji żaden z nich nie znalazł domu. Czarek, Pepa, Żaba i Bugi wesoło zaczepiały przechodniów, chętnie dawały łapę i psie buziaczki. Z kolei Pino "kleił się" do ludzi i trzeba mu przyznać, że większość czasu spędził na kolanach (to jest poza momentami kiedy koncertował, żeby wyżebrać jedzenie)...

30.11.2013 - Dzień Otwarty w Schronisku

W dniu 30 listopada w godzinach od 10.00 do 14.00 odbył się Dzień Otwarty w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Wszyscy goście mieli okazję wziąć udział w pokazie szkolenia psów - a to wszystko przy gorącej herbacie, kawie i poczęstunku.

Dzień Otwarty był dla wielu osób wyjątkową okazją by zobaczyć jak funkcjonuje Schronisko oraz by poznać wszystkich jego podopiecznych - tego dnia goście zawitali nie tylko do psiarni, ale i do kociarni. Schroniskowi opiekunowie zwierzaków chętnie opowiadali o zachowaniu czworonogów i ich umiejętnościach. Chociaż z początku pogoda nam nie dopisała (trochę padało), na szczęście szybko się rozpogodziło. Koty ochoczo witały wszystkich odwiedzających, a psie ogonki merdały jak szalone - każdy człowiek w Schronisku to przecież szansa na dom.

W imieniu naszych podopiecznych chcielibyśmy z całego serca podziękować Wam nie tylko za wszystkie dary jakie otrzymaliśmy tego dnia: koce, ręczniki, karmę oraz złotówki wrzucane do fundacyjnych puszek, ale także za Waszą obecność...

Relacja z akcji 'Winter is coming'

I już po. Akcja w Żywcu i Suchej Beskidzkiej na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Żywcu zakończyła się pełnym sukcesem. Przedstawiciele naszej Fundacji postanowili osobiście odwiedzić akcję. I jakie wrażenia?
Jesteśmy pełni podziwu dla organizacji tego przedsięwzięcia. Pełen profesjonalizm, tym bardziej, że to pierwsza taka akcja w wykonaniu organizatorów. Ludzie hojnie przynosili karmy, puszki, koce. Nikt nie szczędził datków. Umalowane, uśmiechnięte buzie dzieciaków biegających wkoło stoiska. Psie merdające ogonki i radość samych wolontariuszy mówi sama za siebie. Przez całą akcję unosiła się muzyka z głośników, wprawiając wszystkich we wręcz taneczny nastrój. A my poznaliśmy naprawdę niesamowitych ludzi. I liczymy na dalszą tak owocną współpracę. Jeszcze raz gratulujemy!

Finał akcji 'Posłanie dla psiaka' - każdy pies ma swoje posłanie!

Czy pamiętacie akcję Posłanie dla psiaka - podaruj namiastkę domu którą rozpoczęliśmy w październiku? Z radością możemy przekazać Wam wspaniałe wieści - dzięki Waszym datkom oraz anonimowemu darczyńcy o wielkim sercu, który zakupił 31 brakujących legowisk, każdy psiak w schronisku ma już swoje posłanie! Mamy zarówno legowiska dla mniejszych psów, jak i dla dużych, a wszystkie wykonane są z grubego plastiku - łatwo je umyć i nie nasiąkają wilgocią. Nasi wolontariusze wyścielili je kocami i ręcznikami, żeby pieski miały ciepło i mięciutko. Nauczeni doświadczeniem, nie użyliśmy poduszek jako wypełnienia - ostatnim razem psiaki urządziły sobie bitwę na poduszki...