Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Zbieraj nakrętki!

 

Akcja zbierania nakrętek jest mocno rozpowszechniona w naszym kraju. Nakrętki zbiera się na wózki inwalidzkie, protezy, rehabilitację, wakacje dla dzieci z rodzin ubogich i na wiele innych celów. Wszystkie akcje łączy jedno – zbiórki organizowane są przez instytucje charytatywne, które uzyskane fundusze przeznaczają na określony w zbiórce cel, NIE ZARABIAJĄC NA TYM ani grosza.

 

Nasz cel zbiórki

 

Nasza akcja zbierania nakrętek trwa od początku roku. Zdołaliśmy już dofinansować kupno tymczasowego ogrodzenia na wybieg dla psów.

Obecnie zbieramy na sprzęt diagnostyczny dla naszych zwierzaków. Marzy nam się aparat usg, aparat do badania krwi, mikroskop...

Chcielibyśmy zapewnić naszym podopiecznym przebywającym w schronisku jak najszerszą diagnostykę i co za tym idzie możliwość leczenia wykrytych chorób.

 

Jak to działa?

 

Zbieramy nakrętki głównie z butelek plastikowych typu PET, ale mogą to być też plastikowe zakrętki z płynów, szamponów, nakrętki z mleka w kartonie, soczków itp. Pamiętać należy, że muszą to być nakrętki z tworzywa sztucznego, które można przerobić na granulat. Nie mogą zawierać żadnych części metalowych (pompek, sprężynek, itp.).

Nakrętki zbieramy w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach przy ul. Milowickiej 1b. Dodatkowo "uruchomiliśmy" parę innych punktów, gdzie można zostawić nakrętki m.in.: 

  • Sklep "Torro", ul. Braci Mieroszewskich 2A, Sosnowiec
  • Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Orla 4, Będzin

Znajdź punkt odbioru blisko siebie:

 

Po zebraniu minimum ½ tony nakrętek przyjeżdża odbiorca i zabiera nakrętki do recyklingu. Za 1 kilogram nakrętek otrzymujemy 0,80 zł.

Firma recyklingowa odebrane od nas nakrętki przerabia na plastikowy granulat, który ponownie służy do wyprodukowania elementów PCV, zakrętek, rur, doniczek, łopat, itp. 


 

 

 

 

Zbierając nakrętki
pomagasz nie tylko naszym zwierzakom!
Środowisko też na tym korzysta!