Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

 

Operacja 'Nowy uśmiech dla Ultry'

Poznaj zagubioną Ultrę i pomóż jej

 

Ultra

 


25.12.2012
Jak czerwone trampki w burzę tysiąclecia i żółty rower przy dwóch metrach śniegu...
Jak Buka z różową w zielone kropki kokardą i karty do gry w sercu labiryntu...
Nie pasuje. Ona nie pasuje tutaj. A jednak tu jest. Teraz to jej dom. Chcielibyśmy by to miejsce było tylko przystankiem w podróży do niego, jednak nie jest to takie proste. 
Ultra. Niewielka, pełna niepokoju, jak za dotknięciem czarodziejską różdżką trwa zastygła w bezruchu ze strachu. Zamknięta w sobie, wielkim murem odgrodzona od świata. Z bagażem doświadczeń, z powracającymi przed oczy migawkami nam nieznanej przeszłości. 
Staramy się zdobyć jej zaufanie, przekonać do siebie. Oswoić. Głaszczemy, przemawiamy cicho, mrużymy oczy na znak, że nie trzeba się bać. Wierzymy, że rozwiążemy ten węzeł gordyjski - odnajdziemy drogę do serca Ultry. Kochamy. Kiedyś zrozumie. Zaufa. Jeszcze nie teraz, ale kiedyś... A wraz z nadejściem tego 'kiedyś' może słowa 'to miejsce to jej dom' zmienią się jednak w 'to tylko przystanek w drodze do niego' i pojawi się dla niej szansa na opuszczenie schroniska, z człowiekiem który pokocha.
Ale są rzeczy, które nie mogą czekać na prawdopodobnie bardzo odległe 'kiedyś'. Zwracamy się do Państwa z apelem. Jej samej brak na to odwagi. Prosimy więc my, wolontariusze, przyjaciele tej zagubionej kotki. 
U Ultry wystąpił stan zapalny zębów, zęby są w złym stanie - kotka wymaga zabiegu sanacji jamy ustnej (wyczyszczenia zębów bądź ich usunięcia). Przed narkozą wskazane byłyby także profilaktyczne badania krwi, w celu wykluczenia jakichkolwiek przeciwwskazań do wykonania narkozy. Koszty operacji 'nowy uśmiech dla Ultry' wyniosą około 200 złotych. Nie jest to zawrotna suma, jednak jak każda fundacja - Przystanek Schronisko ma pod opiekę jeszcze wiele innych potrzebujących zwierząt. Każda złotówka to o złotówkę mniej, by zęby Ultry były jak nowe.

Jeśli możesz i chcesz pomóc Ultrze ładnie się uśmiechać, prosimy o wpłaty na podany niżej numer konta:

Fundacja ,,Przystanek Schronisko,,
43-190 Mikołów ul. Rymera 1a/26
KRS 0000431376
ING Bank Ślaski 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
Z dopiskiem: darowizna - koty - Ultra


Ultra20.09.2012

Ultra. Niewielka, pełna niepokoju. Serce drży, ‘uciekaj’ – nakazuje. I uciekają łapki. Postaraj się, a dogonisz ją i złapiesz. Łapki nie są szybkie. Weź ją teraz, da się, nie jest to niewykonalne. Weź i zanieś do kosza. A ona skuli się tam, będzie starała wtopić się w wiklinę. Nie, nie myśl, że to straszne, że ona się ciebie boi, że patrzy tak…Tak, boi się ciebie, ale nie myśl o tym. Twój niepokój potęguje jej niepewność. Zostawić ją, myślisz, zostawić sobie samej, nie łapać, jeśli nie tego chce. Nie, nie zostawiaj jej, daj jej szansę. Teraz się boi, tak, ale kiedyś przestanie, przestanie, jeśli dasz jej szansę. Usiądź przy koszu z Ultrą. Poczekaj moment, serce jej niespokojne zwolni rytm. Wtopiona w kosz. Podkulone łapki. Boi się, tak, ale nie myśl o tym. Dotknij jej futra, nie zważaj na syk. Pogłaszcz ją. Kreśl kółka wzdłuż kręgosłupa. Nie patrz w jej oczy, nie wykonuj nagłych ruchów. Głaszcz, kreśl kółka. Wtedy dostrzeżesz, że mruży oczy. Uspokaja się. A otwierając oczy, nie szuka zagrożeń. Na moment zostawiasz ją samą w koszu, odchodzisz, a gdy wracasz, ona tam wciąż jest. Niewielka, mniej pełna niepokoju….

Ultra nie jest kotką dziką, jest natomiast wystraszona, niepewna, nie najlepiej radzi sobie w nowej sytuacji, jaką jest trafienie do schroniska. Pogłaskanie jej na otwartej przestrzeni nie jest zadaniem łatwym, jeśli się ją jednak już złapie, nie gryzie, nie drapie, usiłuje uciekać, ale nie ma w tym agresji, jest tylko strach. Ultra ma szansę zmienić zdanie o świecie ludzi i przyłączyć się do ich życia. Być może nigdy nie będzie odważna, ale wierzymy, że, jeśli zaufa, jest w stanie zaprzyjaźnić z kuchnią, jej cichszymi dźwiękami, z pukaniem do drzwi, fotelem i biurkiem. Wierzymy, że będzie w stanie całkiem pewnie rozmawiać z ludźmi. Jeśli nie boisz się wyzwanie, masz serca dla zwierząt i jesteś cierpliwy, jeśli chciałbyś ocalić świat zagubionej Ulterce, nie wahaj się, ocal. Ultra jest młodą – roczną – kotką wysterylizowaną i zaszczepioną, przebywa w schronisku w Katowicach od 5ego lutego 2012 roku. Numer schroniskowy kotki K54/12.


Ultra


Ultra

 

Ultra mimo wszystko szuka domu. Nawet teraz. Nie powinna zostać w schronisku.

Nie jest jednak łatwym kotem, dlatego musiałby być do dom naprawdę bardzo cierpliwy i doświadczony, przygotowany na wielkie wyzwanie oraz na to, że może zdarzyć sie tak, że Ultra już nigdy nie zaufa człowiekowi.


23.01.2013 - jutro zabieg Ultry


25.01.2013 Ultra po zabiegu. Straciła tyne zęby z jednej strony, z drugiej nie było źle, miała też badana wcześniej krew.
Tyle, że jest przerażona, strasznie płakała w transporterku, trzęsła się jak osika dosłownie. A teraz siedzi w izolatce, bo dostaje antybiotyk - i też jest przerażona - bo znów obce miejsce.


16.03.2013przenosimy Ultrę z podstrony Cierpieniem Pisane do Kocich Opowieści. Ultrę o 'śnieżnobiałym' uśmiechu, dodamy :) Choć jej adopcja będzie bardzo trudna, nadal mamy nadzieję, że kiedyś i ona znajdzie swój dom.


31.08.2013 - Ultra nadal w swoim świecie, niedotykalska i płochliwa. Może jeszcze kiedyś.... Póki co, podziwiamy ją raczej na odległość, bardzo ładna z niej kotka;-)