Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Ręka w łapę - poznaj psi świat!


Akcja edukacyjna pod hasłem "Ręka w łapę. Poznaj świat z perspektywy 4 łap" rozpoczęta została w październiku 2012 r. przez Fundację Nadzieja Na Dom. Od kwietnia 2013 r. również nasi wolontariusze wspierają akcję. Razem z sosnowiecką Fundacją łączymy siły, aby edukować najmłodszych. 

O co chodzi w akcji? 

Od dawna mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Aby relacje między ludźmi i ich czworonożnymi towarzyszami były dobre, konieczna jest nić porozumienia. Akcja "Ręka w łapę" pomaga dzieciom i młodzieży poznać świat psów. Wolontariusze odwiedzają przedszkola, podstawówki, gimnazja i licea oraz domy kultury, biblioteki i inne placówki na terenie Śląska i Zagłębia. Na każdym ze spotkań poruszane są tematy bezdomności zwierząt.  Staramy się też uświadamiać dzieci, jak postępować z psami, aby kontakt psa z dzieckiem był bezpieczny i każde z nich czuło się komfortowo. Uczymy jak w sposób prawidłowy i bezpieczny powinno obchodzić się z psem, a także pokazujemy, jak można ciekawie i aktywnie spędzać czas ze swoim pupilem.

Poprzez nasze specjalnie przygotowane lekcje chcemy rozbudzić w najmłodszym pokoleniu empatię i wrażliwość oraz nauczyć ich, że zwierzę to istota żywa, która też czuje. Staramy się im przekazać, że zwierzę to nie problem, a opieka nad nim nie musi być tylko przykrym obowiązkiem - czworonóg może być najlepszym kompanem aktywnego i ciekawego spędzania wolnego czasu. 

Edukacja nie musi być nudna!

Dodatkową atrakcją dla uczestników zajęć są główni bohaterowie akcji - czyli właśnie psy. Zwierzaki nie tylko chętnie nawiązują kontakt z ludźmi, ale prezentują także swoje umiejętności. Do naszego zespołu należą między innymi:

Emi

Ozzy

 Dela

 Devi


A więc do dzieła! 

Chciałbyś lepiej poznać psi świat? Możemy odwiedzić Twoją szkołę, bibliotekę w Twojej okolicy, lub przedszkole do którego chodzą Twoje dzieci. Wraz z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi pokażemy jak wygląda świat z perspektywy czterech łap. Jak nie powinno się podchodzić do psa? Czy każdego czworonoga można pogłaskać? A może chciałbyś zrozumieć co "mówi" język ciała Twojego psa?

W trakcie trwania I edycji akcji wolontariusze odwiedzili w sumie 47 placówek, w tym: 13 szkół 11 przedszkoli, 20 razy różne filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, podopiecznych oratorium, podopiecznych domu dziecka oraz uczestników półkolonii w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu. II edycja akcji była nie mniej owocna - również odwiedziliśmy 47 placówek. Obecnie trwa już III edycja akcji - pragniemy dotrzeć do jak największej liczby osób.

Jeśli chciałbyś abyśmy pojawili się w Twojej okolicy, koniecznie skontaktuj się z nami!


Kontakt: edukacja.nadzieja@gmail.com

tel. 602 343 062 (Dorota) lub 509 653 403 (Karina)

 

Tak to wyglądało... Jeśli chcesz być na bieżąco... 

Zapraszamy do polubienia i śledzenia strony akcji na facebooku: KLIK!