Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Często nas o to pytacie i w końcu nadszedł ten czas - 7 maja o godzinie 11 odbędzie się NABÓR NA WOLONTARIUSZY! :D

Zapraszamy wszystkie chętne, pełnoletnie osoby na spotkanie w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach przy ulicy Milowickiej 1B.

7 maja spotkamy się z Wami, aby opowiedzieć na czym polega wolontariat, pokazać schronisko itp. A tydzień później, 14 maja, między godziną 10 a 13 odbędą się obowiązkowe szkolenia - zarezerwujcie sobie oba terminy, żeby niczego nie przegapić ;)

Każdy nowy wolontariusz swoją przygodę w schronisku rozpoczyna od około trzymiesięcznego okresu próbnego. To czas, żebyśmy my poznali Ciebie, a Ty nas. Żebyś mógł/mogła się przekonać, czy jest to coś dla Ciebie. Jeśli się zastanawiasz i nie jesteś pewien/pewna - nie szkodzi! Przyjdź i sprawdź się ;) 

Wolontariusze spotykają się 3 razy w tygodniu - we wtorki i czwartki w godzinach 16-18 oraz w soboty w godzinach 10-13.

Główne obowiązki wolontariusza to: 

- poznanie charakteru podopiecznego,

- socjalizacja podopiecznego,

- aktywne szukanie dla niego nowego domu, poprzez regularne robienie ogłoszeń oraz zdjęć,

- współpraca z osobami odpowiedzialnymi za nasze media społecznościowe,

- uczestnictwo w szkoleniach i akcjach adopcyjnych (np. comiesięcznej akcji w Galerii Katowickiej i Daj Pieskom Pobiegać i Kotkom Pomruczeć), czy w akcjach odbywających się często poza ścisłymi godzinami wolontariatu, podczas których zbierane są dary i fundusze na leczenie i inne potrzeby zwierzaków. 

Dobrego wolontariusza, poza miłością do zwierząt i chęcią pomagania, powinien cechować zapał, chęć do pracy, rzetelność, sumienność i konsekwencja w realizowaniu podjętych działań i zobowiązań. 

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem oraz zachęcamy do przyniesienia wypełnionego kwestionariusza. Oba dokumenty możecie znaleźć na stronie Fundacji Przystanek Schronisko. 

https://przystanekschronisko.org/i/dokumenty/Kwestionariusz2019.pdf