Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Kochani, po raz kolejny pokazujemy Lubisia! Poszukujemy mu domu na JUŻ, choćby tymczasowego.

Przedłużający się pobyt w schronisku i ogromny stres sprawiają, że u Lubisia pojawiły się problemy, z którymi w warunkach schroniskowych trudno walczyć. Lubiś w boksie zaczął zachowywać się coraz bardziej agresywnie, obecnie praktycznie nie pozwala do siebie podejść. Po opuszczeniu kojca uspokaja się, pozwala się swobodnie dotknąć i pogłaskać. Puszczony na wybiegu szuka kontaktu z opiekunem, chce być blisko. Świadczy to o tym, że jego agresja spowodowana jest niewyobrażalnym stresem i lękiem. Co gorsza, pomimo że dostaje spore porcje dobrej jakościowo karmy, a wyniki badań ma w normie - ciągle traci na wadze!

Przypominamy, że Lubiś to 8-letni psiak średniej wielkości (ma około 45 cm w kłębie). Cierpi na ZESPÓŁ KOŃSKIEGO OGONA, czyli postępujący zespół objawów związanych ze zwyrodnieniem odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa i uciskiem na rdzeń kręgowy oraz nerwy znajdujące się w tej okolicy. U Lubisia choroba objawia się bólem okolicy lędźwiowo-krzyżowej oraz, jak na razie, niewielkimi zaburzeniami chodzenia. Niestety rokowania w tej chorobie są ostrożne. Lubiś do ludzi nastawiony jest z dystansem. Na pewno nie nadaje się do domu z dziećmi. Z psami dogaduje się różnie. Spokojne akceptuje, natomiast te bardziej żywiołowe obszczekuje. Na smyczy chodzi bardzo ładnie. Ze względu na chorobę nie nadaje się na długie spacery.

Poszukujemy dla niego domu bez dzieci, najlepiej bez innych zwierząt. W razie pojawienia się jakichkolwiek problemów, zapewniamy pomoc behawiorysty. W przypadku domu tymczasowego pokryjemy koszty leczenia.

Kontakt w sprawie domu stałego/tymczasowego:
Ola 697575726