Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Kilka słów o Dżekim okiem naszej wolontariuszki:

Jeśli ludzie wybierają psy do adopcji po wyglądzie, to naprawdę nie wiem, co Dżeki robi jeszcze w schronisku...

Dżeki to pies zapomniany w katowickim schronisku, trafił do nas, ponieważ jego właściciel ciężko zachorował, aktualnie nie ma wolontariusza, który miałby go na stałe pod opieką. Robimy wszystko, żeby to się zmieniło, ale psów wciąż przybywa, a wolontariuszy do regularnej pracy niestety nie.

Jest to nasz drugi weteran z trzech, zaraz po Arii.

Dżekuś kiedyś miał łatkę psa nieprzewidywalnego. Jest wyjątkowym psem, nigdy nie zamacha ogonem na przywitanie, bo go nie ma, za to jak się cieszy, to cała pupka mu lata na prawo i lewo ;) 

Kiedyś to był pies, który bardzo wybuchowo zachowywał sie w towarzystwie innych psów. Obecnie chodzimy z nim na wspólne spacery i absolutnie nic sie nie dzieje. Z Lisią potrafią bawić sie na wybiegu, nawet pozwala jej złapać zębami szarpak z drugiej strony, który właśnie przeżuwa. To juz nie ten sam pies, co kiedyś. Natomiast chcielibyśmy znaleźć mu dom bez innego psa, jest raczej typem psa jednego właściciela. Nie nadaje sie też do małych dzieci. Przez to, że nie ma ogona czasem trudno odczytać jego przekaz.

Dlaczego jest tak długo? To pies średniej wielkości, ładnie chodzi na smyczy, uwielbia piłki, jak juz bawi sie na wybiegu to jej nie zostawi, musi zanieść do swojego boksu, tam ma ich zazwyczaj wiele ;) Tak jak Aria nie jest psem, który podejdzie do krat i zacznie piszczeć na widok człowieka. Bardzo go potrzebuje, ale raczej go obszczeka, niż zacznie sie w pierwszym kontakcie przytulać. Takie psy nie mają łatwo.

Dżeki jest psem aktywnym, lubi jeszcze poszaleć, ale przy regularnych spacerach nie będzie psem, który potrzebuje więcej aktywności niż przeciętny 8-latek. Jest w bardzo dobrej kondycji fizycznej. Wykastrowany, gotowy do adopcji. Na kogo on czeka? Kto czeka na Dżekiego?

Mam nadzieje ze długo nie będziemy musieli sobie zadawać tego pytania. Nie chcemy, żeby Dżekuś marnował swoją energię za kratkami. Juz dość się nasiedział.

PODSTAWOWE INFORMACJE

Imię: Dżeki (reaguje na swoje imię)

Zabawy: Długie spacery, bieganie, kocha piłeczki

Zalety: Ładnie chodzi na smyczy, powinien utrzymywać czystość w domu, łatwa w pielęgnacji sierść, wykastrowany, zaszczepiony, gotowy do adopcji, zna komendy, nie skacze na człowieka, usłuchany, szybko sie uczy

Wady: nie nadaje sie do domu z dziećmi, nie nadaje sie do domu z innymi psami, nie jest psem, który od razu przytula sie do człowieka, trzeba zdobyć jego zaufanie.

Kontakt w sprawie spaceru zapoznawczego/adopcji:
Paulina 604-745-698