Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Szogun - młodzieniec w potrzebie

Ostatnio najczęściej w tym miejscu przedstawiamy Wam psich seniorów w potrzebie. A jednak nieszczęścia nie zaglądają w metrykę i zdarzają się w pieskim życiu niezależnie od wieku.
Kilka miesięcy temu nasza fundacja podjęła się opieki nad psim dzieciakiem, Szogunem, który już na początku swojego życia doświadczył ludzkiej głupoty i niezrozumiałego okrucieństwa — poprzedni „właściciel” wyrzucił malucha przez okno, by następnie przez co najmniej tydzień trzymać go w domu, nie lecząc przez ten czas powypadkowych urazów... Na szczęście szybko Szogun trafił do lecznicy, gdzie spędził dłuższy czas, a weterynarze walczyli o jego zdrowie i sprawność, co oczywiście z uwagi na stan Szoguna nie należało do łatwych zadań. Dzięki ich wysiłkom ogólny stan psiaka można uznać za dobry — potrafi on chodzić, biegać, radzi sobie z pokonywaniem schodów. Mimo tego jedna z jego łapek, która uległa poważnemu złamaniu, wciąż pozostaje sztywna i wymaga rehabilitacji, której celem jest poprawa jej sprawności oraz uniknięcie zaników mięśni. Do tej pory była ona prowadzona w domu, który chętnie przyjął psiaka. Z pewnych powodów dom ten musiał jednak zrezygnować z dalszej opieki nad szczeniakiem. Niestety, w takiej sytuacji umieszczenie 10-miesięcznego Szoguna w schronisku znacznie utrudnia jego rekonwalescencję, dlatego obecnie poszukiwany jest PILNIE dom, chociażby tymczasowy, który zapewni mu możliwość kontynuowania rehabilitacji. Do tej pory, mimo bardzo przykrych przeżyć, psiak dał się poznać od bardzo pozytywnej strony — jako prawdziwy wulkan radości życia i miłości do człowieka. Niestety, psiak wykazuje także pewne trudności w zachowaniu. Początkowo niezbyt dobrze dogaduje się z innymi psami, przejawia także lęk separacyjny, objawiający się głośnym wyciem, więc będzie wymagał nieco pracy ze strony nowego opiekuna.
Na szczęście Szogun jest bardzo pojętnym psiakiem — szybko nauczy się nowych rzeczy przy cierpliwym i konsekwentnym właścicielu. Niestety, psiak nie sprawdzi się w domu z małymi dziećmi z uwagi na dość typowy dla szczeniaków brak samokontroli, natomiast jego relacje ze starszym dzieckiem powinny ułożyć się bez zarzutu. Szogun z niecierpliwością i merdającym ogonem wyczekuje własnego, dobrego człowieka, który pokaże mu, że miejsce u boku dwunożnego może być bezpieczne.
Kontakt: 723 941 524

Więcej zdjęć: KLIK!