Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Kulka – adopcja (nie)wielkiej wagi


Kulce przydarzyło się ostatnio to, co my, dwunożni, nazywamy wpadnięciem z deszczu pod rynnę — niedawno trafiła do naszego schroniska jako znajdka, na dodatek skrajnie wychudzona. Znalezienie się za kratami boksu w takim stanie trudno uznać za łut szczęścia. Jednak z czasem sytuacja suni (o ile to w ogóle możliwe) tylko się pogarszała. W parze z wychudzeniem Kuleczki idzie także znaczna anemia, ze względu na którą trafiła do kliniki na Brynowie. Tam sunia poddana została niezbędnemu leczeniu, tylko...co dalej?

 

Weterynarze wydali jednoznaczny werdykt — Kulka w takim stanie po prostu nie może wrócić do schroniska, taki obrót sprawy byłby dla niej zbyt dużym ryzykiem i zagrożeniem. W tej sytuacji poszukiwania domu dla tej przeuroczej, zakochanej w człowieku suni to dosłownie kwestia życia i śmierci. To ten moment, kiedy słowo „prosimy” wydaje się niewystarczające, a zatem w imieniu Kulki BŁAGAMY Was o podarowanie jej nie tylko ciepłego kąta, lecz także szasy na przeżycie...

 

Kulka ma ok. 4 lat. Ma anemię i trzustkę w bardzo złym stanie... Cały czas przebywa w klinice i niestety jej stan się nie poprawia. Męczą ją biegunki, ma podawane kroplówki i tabletki, ale nie poddaje się! Chce spacerować, lgnie do człowieka, tuli się. Czy ktoś podaruje jej dom? :(

 

 

 

Kontakt w sprawie adopcji: Ania — 723 941 524

 

Więcej zdjęć Kulki: KLIK!

 


Kulka najbardziej potrzebuje kochającego domu. Jednak dopóki znajduje się pod naszą opieką, musimy zapewnić jej leki oraz opłacić wizyty u weterynarza.  

Jeżeli Kulka nie jest Ci obojętna, ale nie możesz dać jej domu, wspomóż ją finansowo.

Numer konta bankowego: 
Fundacja "PRZYSTANEK SCHRONISKO"
UL. LE RONDA 2, 40-303 KATOWICE 
67 1050 1243 1000 0090 3014 0421 
z dopiskiem "darowizna na psa 
Kulkę" 

Dane do przelewu zagranicznego:
IBAN: PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW

 

 

Chcesz zostać opiekunem wirtualnym Kulki? Wpłacaj co miesiąc określoną, nawet najdrobniejszą kwotę na powyższe konto z dopiskiem "wirtualna opieka - pies Kulka".

 

 

04.10.2018 r.


Na zdjęciu możecie zobaczyć Kuleczkę w drodze do swojego domu tymczasowego! :D

Facebook ma wielką moc i tym razem pomógł ogromnie. Kulka już nie mieszka w lecznicy, nie musiała też wracać do schroniska, ale pojechała do DT, gdzie będzie mogła w spokoju dojść do siebie, przybrać na wadze, a po pewnym czasie na pewno będzie gotowa do adopcji ;)

Nadal jednam wspomagamy Kulkę finansowo, płacimy za leki, badania oraz karmę, dlatego jeśli dalszy los Kulki nie jest Wam obojętny, prosimy o wpłaty na poniższe konto. A może ktoś z Was chce zostać jej opiekunem wirtualnym? ;)

 

 

16.11.2018 r.

Kuleczka w DT wraca do zdrowia :D

Po anemii nie ma już śladu, a boczki powoli się zaokrąglają – dziewczyna waży już ponad 18 kg. Niestety od czasu do czasu męczą ją jeszcze biegunki. Gdy ten problem uda się zwalczyć, Kulka zostanie wysterylizowana, a potem już będzie gotowa do adopcji ;)

Kulka w domu jest bardzo grzeczna, zachowuje czystość, pozostawiona sama jest grzeczna (na początku tylko trochę wyje, ale potem się uspokaja). Tymczasowi opiekunowie chodzą z nią na długie spacery, ćwiczą komendy oraz uczą ją pokonywania przeszkód na agilty :D

Choć jest mniejsza od owczarków, to, tak jak one, wymaga zmęczenia (też psychicznego), dlatego polecamy ją do adopcji tym, którzy będą w stanie poświęcić jej czas na spacery i pracę ;)

 


01.03.2019 r.

Przynosimy dobre wieści od Kuleczki – od niedawna Kulka ma swój dom stały, a został nim jej dom tymczasowy :D

Dziewczyna sporo przytyła w domu i w końcu imię do niej pasuje. Czeka ją teraz na pewno dużo wycieczek, a właścicieli wiele lat radości ze wspólnie spędzanego czasu. Jej opiekunowie dobrze ją już znają i wiedzą, czego dziewczyna potrzebuje ;)

Cieszymy się z takiego obrotu sytuacji; Kuleczka zostanie tam, gdzie już wszystko zna i na pewno będzie jej tam dobrze ;)