Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Ciapek - nareszcie jest kochany!

 

Na początek parę słów o Ciapku                                             

Ciapek jest dużym psem o mocniejszej budowie. Ma około 9 lat, choć może być młodszy. Uwielbia towarzystwo ludzi, spacery, aportowanie i wylegiwanie się koło człowieka. Jest średnio aktywnym psem. W schronisku ma zbyt mało ruchu. Na spacerku z początku nieco ciągnie na smyczy ,ale po rozładowaniu nadmiaru energii potrafi iść ładnie. Ciapek nie przepada za obcymi psami. Potrzebuje troszkę czasu i stopniowego podchodzenia, by zaakceptować nowego kolegę. Ale jak już się oswoi z nowym psem, okazuje się, iż Ciapek spokojnie może chodzić koło niego na spacerkach. Ciapek uwielbia towarzystwo człowieka – wspólną zabawę, pieszczoty, tulenie. Nadaje się zarówno do rodziny ze starszymi dziećmi, jak i do osób samotnych. Dobrze by się czuł na obrzeżach miasta, gdzie byłoby sporo terenów do spacerowania. Pobyt w schronisku nie przychodzi mu łatwo. Odseparowany od ludzi bardzo cierpi: często piszczy i wyje z tęsknoty, bo brakuje mu bliskości człowieka.


Co było wcześniej, czyli historia Ciapka

Historia Ciapka nie jest nam do końca znana. Wiadomo, że zanim trafił do schroniska miał kochający dom i odpowiednią opiekę. Nic nie wskazywało na to, że właśnie tak potoczy się jego los. Niestety jego właściciel ciężko zachorował i nie mógł dalej opiekować się psem. Niestety również jego rodzina nie chciała lub nie była w stanie pomóc. Ciapek został oddany do schroniska. Piesek bardzo schudł, tęskniąc za swoim dawnym domem i nie potrafiąc odnaleźć się w nowej, obcej mu sytuacji. Nie rozumie, dlaczego jego Pan już nie wróci...

Potrzebna pomoc!

Ciapek potrzebuje pomocy! Miał anemię i chorą wątrobę. Do prawidłowego funkcjonowania potrzebował lekarstw oraz specjalistycznej karmy. Na dzień dzisiejszy Ciapek jest zdrowym psem, ale potrzebuje karmy dobrej jakości, żeby choroba nie powróciła. Bez Was nie jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedniej karmy Ciapkowi. Poza tym Ciapek jest psem bardzo towarzyskim, spragnionym obecności człowieka. Tęskni za miłością ludzi, spędzając czas samotnie w boksie. Wymaga też odpowiedniej dawki ruchu, czego w schronisku nikt nie jest w stanie mu zapewnić. Dlatego poszukujemy pilnie domu tymczasowego lub stałego dla Ciapka. Pies przede wszystkim poszukuje  opiekuna cierpliwego, odpowiedzialnego i gotowego poświęcić mu swój czas. Łaknie tego aby ktoś otworzył przed nim swoje serce.


Kontakt w sprawie adopcji lub pomocy Ciapkowi: 725 095 727


Wydarzenie Ciapka na fb: KLIK!

Więcej zdjęć: KLIK!Ciapek najbardziej potrzebuje kochającego domu. Jednak dopóki znajduje się pod naszą opieką, musimy zapewnić mu odpowiednią karmę oraz opłacić ewentualne wizyty kontrolne u weterynarza.Jeżeli Ciapek nie jest Ci obojętny, ale nie możesz dać mu domu, wspomóż go finansowo.Numer konta bankowego: 
Fundacja "PRZYSTANEK SCHRONISKO"

UL.RYMERA 1A LOK.26, 43-190 MIKOŁÓW 
67 1050 1243 1000 0090 3014 0421 
z dopiskiem "darowizna na psa Ciapka"

Dane do przelewu zagranicznego:
IBAN: PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW


Chcesz zostać opiekunem wirtualnym Ciapka? Wpłacaj co miesiąc określoną, nawet najdrobniejszą kwotę na powyższe konto z dopiskiem "wirtualna opieka - pies Ciapek".

 

 


07-03-2015 r.

Ciapek jest już w schronisku prawie rok i 3 miesiące. Po przejściu na odpowiednią dietę jego zdrowie znacznie się poprawiło. Wcześniej miał biegunki i często wymiotował, a teraz jego kupki są "piękne" i nie ma wymiotów. Odkąd Ciapkowi podawana jest specjalistyczna karma widocznie też przybrał na wadze. Wcześniej miał niedowagę - teraz wręcz przeciwnie. Niestety nie przestał ciągnąć na smyczy i w dalszym ciągu rzuca się na inne zwierzęta. Aczkolwiek kiedy jest na wybiegu i porządnie się wybiega, jego szarpanie na smyczy jest się w stanie w jakimś stopniu opanować. Uwielbia biegać za piłkami, sznurkami, maskotkami i gumowymi, piszczącymi zabawkami. 

Ciapek to pies, który kocha człowieka ponad życie. Uwielbia mizianie, głaskanie, drapanie, pieszczoty wszelkiego rodzaju. Jest w stanie zalizać człowieka na śmierć ;D Niestety przy jego dużych rozmiarach i ogromie miłości nie zawsze pamięta o tym, ile waży. Zdarza mu się skakać na ludzi (oczywiście z radości), nie zawsze dobrze oceni odległość, którą właśnie pokonuje i jest w stanie "wparować" w człowieka. Może nie z całym impetem ale można poczuć jego wagę ;)

Ciapek obecnie powinien mieć 10 lat. Jednak jego ogromna ilość energii i stan uzębienia na to nie wsakzują. Wygląda raczej na maksymalnie 6-7 lat.


07-04-2015 r.

Ciapek miał dzisiaj powtórzoną biochemię - wyniki ogromnie się poprawiły, wątroba chłopaka wróciła do formy. Psiak przejdzie z powrotem na normalną karmę. Będzie ona lepszej jakości, aby zminimalizować ryzyko nawrotu choroby.


09-06-2015 r.

Mijają miesiące a Ciapek wciąż w schronisku... Wypatruje zza krat swojego domku, swojego człowieka. W ostatnim czasie zrobił spore postępy w kontaktach z psami. Jest bardzo mądrym psem, wpatrzonym w człowieka i chętnym do współpracy. Z psami, które zna, bez problemu chodzi na spacerki. Z innymi musi się troszkę zapoznać. Zna wiele komend: siad, leżeć, chodź, łapa, czołgaj się. Potrafi pokonywać przeszkody na torze agility i przechodzić slalom. A ponadto jest wielkim amatorem głaskania i wylegiwania się koło opiekuna. To wspaniały przyjaciel do spacerków i głaskania. Ciapek szuka chociażby domu tymczasowego, gdzie miałby regularne spacerki i możliwość częstego kontaktu z człowiekiem.


14-07-2015 r.

Ciapek wraz ze swoją wolontariuszką zrobił wielkie postępy. Już nie ciągnie na smyczy tak jak kiedyś. A na spacerach mogą towarzyszyć mu inne psiaki, co kiedyś wydawało się niemożliwym. Teraz czas na kolejny krok. Chcemy zacząć zabierać Ciapka na akcje, w których nasza Fundacja często bierze udział. Z racji tego, że chłopak jest dość dużych rozmiarów zdecydowaliśmy się zakupić mu wygodny kaganiec, w którym będzie mógł swobodnie pić i oddychać. Na akcjach często jest mało miejsca, a do tego kręci się tłum ludzi i innych zwierząt. Kaganiec pozwoli Ciapkowi oswajać się z tego typu sytuacjami w bezpieczny dla wszystkich sposób. Pierwsza próba założenia wyszła bardzo dobrze. Okazało się, że Ciapek w ogóle nie odczuwa dyskomfortu i nie miał nic przeciwko :) 

Pamiętajcie, że Ciapek ciągle poszukuje domu, nawet tymczasowego. Jego wolontariuszka ciężko pracuje, by Ciapek stał się psiakiem idealnym i całkiem dobrze jej to wychodzi ;) Zapraszamy Was do schroniska, by poznać chłopaka. Gwarantujemy, że nie pożałujecie, a może zakochacie się w nim i zabierzecie ze sobą!


25-07-2015 r.

Właśnie dzisiaj Ciapek został ADOPTOWANY! Tak, tak - nasz chłopak wreszcie pojechał do domu :) Od teraz ma do dyspozycji dom z ogrodem i dużo terenu do spacerów. Na jego nową rodzinkę składa się Pan, Pani oraz trójka dzieci, z którymi już od początku świetnie się dogaduje. Trzymajcie kciuki za naszego Ciapka - niech już zawsze będzie szczęśliwy i kochany!