Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Relacja z akcji 'Winter is coming'

I już po. Akcja w Żywcu i Suchej Beskidzkiej na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Żywcu zakończyła się pełnym sukcesem. Przedstawiciele naszej Fundacji postanowili osobiście odwiedzić akcję. I jakie wrażenia?
Jesteśmy pełni podziwu dla organizacji tego przedsięwzięcia. Pełen profesjonalizm, tym bardziej, że to pierwsza taka akcja w wykonaniu organizatorów. Ludzie hojnie przynosili karmy, puszki, koce. Nikt nie szczędził datków. Umalowane, uśmiechnięte buzie dzieciaków biegających wkoło stoiska. Psie merdające ogonki i radość samych wolontariuszy mówi sama za siebie. Przez całą akcję unosiła się muzyka z głośników, wprawiając wszystkich we wręcz taneczny nastrój. A my poznaliśmy naprawdę niesamowitych ludzi. I liczymy na dalszą tak owocną współpracę. Jeszcze raz gratulujemy!

Finał akcji 'Posłanie dla psiaka' - każdy pies ma swoje posłanie!

Czy pamiętacie akcję Posłanie dla psiaka - podaruj namiastkę domu którą rozpoczęliśmy w październiku? Z radością możemy przekazać Wam wspaniałe wieści - dzięki Waszym datkom oraz anonimowemu darczyńcy o wielkim sercu, który zakupił 31 brakujących legowisk, każdy psiak w schronisku ma już swoje posłanie! Mamy zarówno legowiska dla mniejszych psów, jak i dla dużych, a wszystkie wykonane są z grubego plastiku - łatwo je umyć i nie nasiąkają wilgocią. Nasi wolontariusze wyścielili je kocami i ręcznikami, żeby pieski miały ciepło i mięciutko. Nauczeni doświadczeniem, nie użyliśmy poduszek jako wypełnienia - ostatnim razem psiaki urządziły sobie bitwę na poduszki...

Kot wolnożyjący - nasz sprzymierzeniec, pomóżmy mu zimą!

Dnia 14.10.2013 roku nasza Fundacja  podpisała umowę z Urzędem Miasta w Katowicach na „Dokarmianie kotów wolnożyjących w Katowicach” w okresie jesienno-zimowym 2013/2014. Na wykonanie tego zadania otrzymaliśmy  z Urzędu Miasta grant w kwocie 10.000,00 zł. Kwota ta w całości zostanie wykorzystana na zakup suchej karmy dla kotów wolno żyjących w Katowicach.

Zapraszamy karmicieli do współpracy. Zgłoszenia prosimy wysyłać na nasz adres mailowy biuro@przystanekschronisko.org lub telefonicznie na nr 32 256 61 15.

Posłanie dla psiaka - podaruj namiastkę domu [zakończona]

Zbliża się zima, dni są coraz krótsze i chłodniejsze. Pobyt w schronisku jest dla wszystkich zwierząt strasznym przeżyciem, jednak ta pora roku jest wyjątkowo trudnym okresem dla czworonogów mieszkających w schroniskowych boksach. Poza miską i kawałkiem podłogi nie mają nic. Nie mają nawet swojego człowieka, którego mogłyby pokochać. Postanowiliśmy nieco rozjaśnić ich świat i podarować im namiastkę domu - ich własne posłania. Wybraliśmy legowiska wykonane z grubego plastiku ze względu na łatwe ich czyszczenie i fakt, że nie nasiąkną wilgocią - będzie można śmiało wyścielać je kocami i ręcznikami, żeby psiaki miały ciepło i mięciutko, a w razie potrzeby bezproblemowo wymienić wkład. Niestety, legowiska nie są tanie. Koszt małego posłania to około 65 zł, a dużego o dziesięć złotych więcej.

Winter is coming... [zakończona]

Dni coraz krótsze, mrok spowija okolice, chłód przez szpary się wdziera. Nim się obejrzysz kraina wiecznej zimy nastanie. Chodź murem ogrodzone, skutki odczuwają. Czworonożni towarzysze życia co w smutne miejsce trafili. Spichlerze szybko się opróżniają, zapasy nikłe w tym roku zebrane. Winter is coming...

My sojusznicy w niedoli zwierzęcej, wesprzeć chcemy tych co szlachetnie dla zwierząt się poświęcają. Niczym Straż Nocna działać chcą dzielnie i zbiórkę publiczną urządzić. By zwierzęcy byt w Żywcu poprawić, a schronisko w przystań królewską zamienić.

Dnia 26 w południe zapraszamy. Do Suchej Beskidzkiej by swe dary chyżo składać, na rzecz tych co mówić nie mogą. A Ci co nie zdążą, niech martwić się nie będą, gdyż ciąg dalszy tej akcji w Żywcu się odbędzie dnia następnego.

Po więcej informacji zapraszamy na strone wydarzenia na Facebook'u!

12-13.10.2013 - akcja adopcyjna w sklepie IKEA

Październikowa akcja adopcyjna w IKEA Katowice przy alei Rozdzieńskiego 95 dobiegła końca. W czasie akcji odwiedził nas psiak wyadoptowany z naszego schroniska (pozdrawiamy!). Największą uwagę ludzi przykuwała kudłata sunia, która rozkładała się na kolanach, domagając się pieszczot - jak widać skutecznie, bo przekonała ludzi nie tylko do głaskania, ale i by dali jej dom. Nie sposób było się o nas nie dowiedzieć, bo jeden z psiaków okazał się strasznym krzykaczem i szczekał całą akcję. Kto wie, może to dzięki niemu tyle osób wrzucało złotówki do fundacyjnych puszek.... Wszystkim osobom, które były z nami tego dnia, dziękujemy z całego serca w imieniu podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Za zwierzaki, które znalazły dom, trzymamy mocno kciuki!