Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

22.02.2014 - relacja z Dnia Otwartego (Dzień Kota)

W sobotę 22 lutego w godzinach 10.00-14.00 mieliśmy zaszczyt gościć Was w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach z okazji Światowego Dnia Kota. Święto to obchodzone jest w Polsce i we Włoszech 17 lutego by podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka i pokazać, że nie tylko pies jest jego najlepszym przyjacielem.

Jest też ono doskonałą okazją by nieść pomoc kotom wolnożyjącym (tzw. "dzikim", które wychowały się i żyją samodzielnie, bez człowieka) oraz bezdomnym (czyli takim które miały kiedyś dom, ale go straciły, wobec czego mogłyby same sobie nie poradzić). Tego dnia wolontariusze Fundacji złożyli hołd swoim kocim przyjaciołom, zakładając kocie maski...

15-16.02.2014 - relacja z akcji adopcyjnej w sklepie IKEA

Powalentynkowa akcja adopcyjna w IKEI dobiegła końca! I chociaż tym razem niewielu zwierzakom udało się znaleźć dom, zarówno psy jak i koty cieszyły się możliwością wyjścia ze schroniska i przebywania wśród tak wielu ludzi. A człowiek to prawdziwy skarb - bo ma ręce które karmią i głaskają. Wszystkie czworonogi były bardzo grzeczne i łasiły się do przechodniów.

Każdy, kto wrzucił coś do naszej fundacyjnej puszki mógł się poczęstować ciasteczkiem albo naklejką na telefon. Przez jakiś czas mieliśmy też...

Idą Święta, podziel się radością...

Za oknem białej zimy wprawdzie brak, ale Święta Bożego Narodzenia zbliżają się dużymi krokami. Gwiazdka to czas, gdy gromadzimy się przy jednym stole i wspólnie świętujemy, ciesząc się rodzinnym ciepłem, wyjątkowymi przysmakami, a także pachnącym piernikami, cynamonem i wanilią własnym domem. Wśród tej radości, na świątecznych zakupach, otoczeni promocjami i nachalnymi reklamami zapominamy czasem o naszych bezdomnych braciach mniejszych - psach i kotach ze schronisk rozsianych po całej Polsce, którym niejednokrotnie doskwiera głód i mróz. Wiele z tych zwierząt było kiedyś prezentem pod choinkę; traktowane jak zabawka, straciły dom gdy tylko się znudziły... Dlatego korzystając z okazji chcielibyśmy zaapelować do wszystkich, którzy planują sprawić komuś na Gwiazdkę prezent na czterech łapkach...

Pomóż zaszczepić bezdomniaka! - Weź udział w akcji!

Chcielibyśmy zaprosić Was do wzięcia udziału w kolejnej naszej akcji. Niedawno dzięki Waszemu wsparciu udało się nam zakupić legowiska dla wszystkich psów w Schronisku. Teraz za cel postawiliśmy sobie zaszczepienie schroniskowych czworonogów na występujący sezonowo (szczególnie w okresie jesiennym, zimowym i wiosennym) kaszel kenelowy.

Kaszel kenelowy jest zakaźną chorobą atakującą psy w każdym wieku, jednak najgroźniejszy jest dla tych najsłabszych - starszych i chorych. Najszybciej rozprzestrzenia się w dużych grupach zwierząt, np. w czasie wystaw, giełd i - niestety - w schroniskach. Choroba (podobnie jak grypa) sama w sobie nie jest groźna, jednak staje się bardzo niebezpieczna jeśli dojdzie do powikłań takich jak przewlekłe zapalenie oskrzeli – prowadzi wtedy do chronicznej i nieodwracalnej niewydolności układu oddechowego psa. Co roku zmagamy się w schronisku z kaszlem kenelowym, wystarczy jeden chory psiak, a choroba rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. Dlatego też postanowiliśmy powiedzieć chorobie stanowcze NIE.

Tona Karmy dla Zwierzaka - finał akcji

Akcja Taka, Tona Karmy dla Zwierzaka dobiegła końca - do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach trafiła tona karmy firmy Grande Cane. A to wszystko dzięki Wam - codziennie oglądaliście filmik reklamujący akcję oraz karmę dla zwierząt i udostępnialiście go znajomym. To niesamowite, ale udało się nam zebrać ponad 438 tys. odsłon! Gdy samochód dostawczy wjechał na teren Schroniska i rozpoczęło się wypakowywanie karmy, psom które tego dnia wyszły z wolonatriuszami na spacer, ogonki merdały bez końca! Było głośno i radośnie, oj zima nam teraz nie straszna!

Z całego serca w imieniu Schroniska i Fundacji, a przede wszystkim w imieniu pełnych psich i kocich brzuszków, dziękujemy Wam za to, że byliście i dalej jesteście z nami! Zachęcamy też do obejrzenia filmiku z finału akcji.

7-8.12.2013 - relacja z akcji adopcyjnej w sklepie IKEA

I tak akcja adopcyjna w IKEI dobiegła końca! Pomimo nieciekawej pogody oraz niezbyt dużej ilości ludzi w sklepie poszczęściło się kilku naszym kocim podopiecznym. Dom znalazły: kocurek Tito (K505/13), Bożenka (K431/13) oraz Rutger (K414/13). Życzymy domkom wszystkiego dobrego! Przemyślane decyzje, szczere rozmowy to to, czego nasi podopieczni potrzebują, kibicujemy więc nowym kocim domkom i trzymamy kciuki za szybką aklimatyzację.

Psiakom było tym razem pod górkę, choć były bardzo grzeczne - w czasie akcji żaden z nich nie znalazł domu. Czarek, Pepa, Żaba i Bugi wesoło zaczepiały przechodniów, chętnie dawały łapę i psie buziaczki. Z kolei Pino "kleił się" do ludzi i trzeba mu przyznać, że większość czasu spędził na kolanach (to jest poza momentami kiedy koncertował, żeby wyżebrać jedzenie)...