Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Akcja Pielęgnacja [zakończona]

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach jest jednym z beneficjentów Akcji Pielęgnacja.

Nasi podopieczni będą dzięczni za każdą okazaną pomoc!

13.09.2015 - Relacja z wrześniowej odsłony akcji Daj pieskom pobiegać

Wrześniowa odsłona akcji "Daj pieskom pobiegać!" zakończyła się pełnym sukcesem. Pogoda dopisała, a każdy psiak wyszedł na spacer - i to niejeden raz! Czekając na powrót psów ze spaceru, goście mogli odwiedzić stoisko Wege, na którym można było skosztować wegańskich potraw i podpisać petycję przeciwko darmowym biletom do cyrku oraz reklamie cyrków w szkołach. Wizyty na kociarni również pomogły umilić czas oczekiwania, zwłaszcza że mruczki chętnie przyjmowały każdą ilość pieszczot.

Dostaliśmy mnóstwo darów, za które serdecznie dziękujemy. Frekwencja była rekordowa - odwiedziły nas aż 132 osoby! Liczymy, że na następnej akcji rekord zostanie pobity.

05.09.2015 - Relacja z Czwartego Tyskiego Dogtrekkingu

W minioną sobotę mieliśmy okazję wystartować z naszymi podopiecznymi w Czwartym Tyskim Dogtrekkingu.  Impreza objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tychy rozpoczęła się z samego rana w Ośrodku Paprocany, gdzie oprócz organizatorów powitało nas ciepłe, poranne słońce. Pogoda była wręcz idealna. Cała szóstka psiaków, które zabraliśmy ze sobą, była pełna zapału i energii – zwierzaki wprost nie mogły ustać w miejscu. Tyle nowych zapachów ludzi, innych psów i wszystko trzeba sprawdzić i obwąchać.

Trasa była ciekawa i dość urozmaicona. Najpierw przedzieraliśmy się przez las, by dotrzeć do pierwszych punktów. Później napotkaliśmy bagna i rowy, ale i tu udało nam się znaleźć odpowiednie miejsce do przejścia (choć u niektórych nie obyło się bez brodzenia w błocie – ku radości psów :) ) Kolejne etapy były już nieco łatwiejsze pod względem terenu, a ścieżki bardziej wyraźne. Najtrudniejszą częścią trasy był początek i ostatni punkt L...

Smycz dla psiaka... już u nas!

I znów dobre wieści, którymi chcemy się z Wami podzielić! Otrzymaliśmy dostawę obroży i smyczy zakupionych przez internautów podczas trwania akcji "Smycz dla psiaka" organizowanej przez dlaSchroniska.pl. W akcji udział wzięło 19 placówek z całej Polski, w tym 16 schronisk i 3 fundacje. W sumie pomogło 451 osób, które zakupiły 1251 smyczy i obroży, w tym 618 smyczy i 633 obroże. A na zdjęciu obok - obroże, którymi cieszą się już czworonogi z Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach! Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali wielkie serce, pomagając czworonogom, którym poszczęściło się w życiu nieco mniej... W takich obrożach nasi podpoieczni będą po prostu błyszczeć!

29.08.2015 - Relacja z Pożegnania wakacji z czworonogami

Ostatnia sobota wakacji była świetną okazją do wspólnego spędzania czasu ze zwierzakami w trakcie Dnia Otwartego Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Schroniskowe czworonogi były bardzo podekscytowane wizytą gości - zarówno tych dwunogich, jak i czterołapnych. Szermierze z Klubu Pałacu Młodzieży w Katowicach wykonali dla nas wspaniały pokaz szermierki, a futboliści z drużyny Hammers Łaziska Górne zaprosili do gry wszystkich, którzy chcieli spróbować swoich sił w futbolu amerykańskim. Miłośnicy jednośladów mogli nie tylko podziwiać wyjątkowe motocykle, ale też zrobić sobie na nich zdjęcie - o dziwo, z okazji chętnie skorzystały... koty :) Poza wzięciem udziału w warsztatach z rzucania frisbee, co niektórzy  próbowali sił ze swoimi psiakami na torze agility. Nasze psiaki również pokazały co potrafią - posłusznie wykonywały komendy i z niemałą radością pokonywały tor agility. Przez cały dzień można było poczęstować się ciastem, kiełbaską, watą cukrową lub popcornem. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Klubowi Studenckiemu "Fraktal", który udostępnił nam leżaki, stoły, ławki, namioty, grilla oraz maszyny do popcornu i waty. Z całego serca za okazane wsparcie dziękujemy też naszym gościom!

23.08.2015 - Relacja z Podwieczorku za fraczkiem

Po raz kolejny (i już ostatni w tym roku) nasze stoisko stanęło w Mikołowie przy Klubie Studenckim Fraktal. W czasie akcji nie mogliśmy narzekać na nudę, gdyż co chwilę przychodzili nowi ludzie, którzy interesowali się naszymi podopiecznymi. Tor agility też cieszył się dużym wzięciem. Coraz więcej osób ćwiczy na nim z własnymi pupilami, a nasze psiaki również dobrze się na nim spisują. Na taką akcję pogoda była idealna - nie za ciepło, nie za zimno. Dzięki temu i my czuliśmy się dobrze, i zwierzakom humor dopisywał. Psiaki pokazały cały wachlarz swoich umiejętności. Nie tylko ćwiczyły na torze oraz wykonywały komendy i polecenia dzieci, ale nawet tańczyły! A już pod koniec imprezy, kiedy wszycy zaczynali być zmęczeni nadmiarem emocji, energiczne zabawy zmieniły się w spokojne pieszczoty. Niedzielna akcja była dla nas ostatnią z cyklu Podwieczorków za Fraczkiem. I musimy przyznać, że zakończyła się bardzo pozytywnie. To właśnie na niej wypatrzony został Syriusz, który już w poniedziałek powędrował do nowego domu! Pozdrawiamy jego nową Rodzinę!