Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

II Katowicki Dzień Psiaka i akcja w Galerii Katowickiej - relacje (24-25.06.2017)

W czerwcu nie zwalniamy tempa z uczestnictwem w różnego rodzaju wydarzeniach. W miniony weekend byliśmy zarówno w Galerii Katowickiej organizując akcję adopcyjną dla naszych piesków i kotków, jak i w Parku Kościuszki na II Katowickim Dniu Psiaka. Choć największą uwagę z pewnością przykuwa ta druga impreza, najpierw zobaczmy relację z akcji w Galerii Katowickiej. Zapraszamy do dalszej części wiadomości.

Relacja z akcji Daj Pieskom Pobiegać (18.06.2017)

W ubiegłą niedzielę ponownie zorganizowaliśmy akcję Daj Pieskom Pobiegać. Choć z tym bieganiem trzeba uważać, bo podczas ostatnio panujących temperatur łatwo o przemęczenie - zarówno człowieka, jak i zwierzęcia. Ale na szczęście na terenie naszego schroniska oraz w jego pobliżu jest wiele drzew, więc w razie potrzeby można znaleźć miejsce, aby odpocząć w cieniu. A nawet po prostu poleżeć z psiakiem pod drzewkiem. :)

Tym razem prezentujemy zdjęcia zrobione bezpośrednio przez Was (dziękujemy za udostępnienie), a na nich "uśmiechnięte" mordki naszych podopiecznych. Cieszymy się z kolejnej okazji do spędzenia miłych chwil z pieskami, mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście (my tak!), choć najwięcej radości z pewnością miały wybiegane i wygłaskane psiaki. A korzystając z okazji, zapraszamy Was na II Katowicki Dzień Psiaka, który odbędzie się w sobotę 24 czerwca w Parku Kościuszki.

        

Relacja z Dnia Otwartego (27.05.2017)

W maju wiele się u nas działo. W połowie miesiąca byliśmy w Galerii Katowickiej, przedostatni weekend spędziliśmy w Parku Śląskim, a kilka dni temu zorganizowaliśmy znaną i lubianą przez Was akcję Daj Pieskom Pobiegać, zwaną również Dniem Otwartym. Tym razem było to połączone z Dniem Dziecka. Ponieważ pogoda dopisała, z psiakami spacerowało się wyjątkowo przyjemnie. I tak samo spędzało czas z kociakami w naszej kociarni. Przebywanie z naszymi podopiecznymi bardzo się dzieciom podobało, choć miały one również dodatkowe atrakcje w postaci malowania twarzy, czy skosztowania waty cukrowej, popcornu oraz innych pyszności na naszych stołach.
Bardzo pozytywna wiadomość, podczas imprezy adopotowany został jeden z naszych młodziutkich psich podopiecznych (pierwsze zdjęcie poniżej), wtedy jeszcze bez imienia, a teraz nazwany Maxiu. Mieszka już z nowymi właścicielami oraz 16-letnim Szarikiem i czuje się świetnie. Znalezienie domu - takiego "prezentu" życzymy wszystkim naszym zwierzakom.
Bardzo mocno dziękujemy za obdarowanie nas licznymi darami, oraz za samą Waszą obecność, dzięki której akcja w pełni się udała.

Link do pełnej galerii zdjęć znajduje się tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dogtrekking i Zwierzynalia 2017 (20-21.05.2017)

W ostatni weekend uczestniczyliśmy w aż dwóch dużych imprezach pod rząd. Był to Dogtrekking w sobotę oraz Zwierzynalia w niedzielę. Oba wydarzenia miały miejsce w Parku Śląskim. Po więcej szczegółów oraz fotorelację zapraszamy do dalszej części wiadomości, gdyż jest o czym czytać i co oglądać.

Relacja z akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej (13-14.05.2017)

Zapraszamy do nowej fotorelacji z akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej. Towarzyszyły nam, jak zawsze, wybrane psiaki i kociaki. Wśród tych ostatnich wyjątkowym szczęściem mogą cieszyć się Emil i Majka. Jest to para kociąt, która już wcześniej mieszkała i wychowywała się razem, dlatego staraliśmy się znaleźć im wspólny dom. W ciągu weekendu udało się tego dokonać i kociaki wciąż będą mieszkać razem pod jednym dachem. Rzadko zdarza się, gdy ktoś decyduje się na dwa zwierzaki na raz, dlatego tym bardziej cieszymy się z takiej sytuacji. Emila i Majkę możecie zobaczyć na dwóch poniższych zdjęciach:

 

Tymczasem dziękujemy wszystkim za wsparcie i zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć.

  

 

 

Relacja z akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej (08-09.04.2017)

W tym miesiącu nasza akcja adopcyjna odbyła się nieco wcześniej niż zwykle, z uwagi na zbliżające się Święta Wielkanocne. Razem z nami pojawiły się dwa zwierzaki. Była słodka kicia o imieniu Hania. Ma kilkanaście lat i jest spokojnym, miłym kotkiem. Chcielismy Wam również zaprezentować Chrupka. Jest to młodziutki, pięciomiesięczny psiak, który zachowuje się jak typowy szczeniak - choć wyrośnie na dużego i silnego owczarka. Mamy nadzieję, że nasi podopieczni Wam się podobali, choć jeszcze bardziej pragniemy, aby oba zwierzaki znalazły swoje prawdziwe, pełne miłości domy. Życzymy Wam pełnych radości Świąt, mokrego Dyngusa i wesołego Alleluja!