Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Relacja z Dnia Otwartego (21.10.2017)

Dzień Otwarty to już stałe wydarzenie, które wszyscy bardzo polubiliśmy - a w szczególności schroniskowe zwierzaki. :) W minioną sobotę była szansa, aby poznać bliżej naszych podopiecznych: wyjść z psiakami na spacer, czy pobawić się z kotkami w kociarni. Odwiedził nas również youtuber Ravgor - czekamy na wideorelację z tej okazji. :) Oprócz tego był u nas Dziennik Zachodni, który zamieścił już obszerną galerię zdjęć. My natomiast poniżej prezentujemy nasz filmik, na którym możecie zobaczyć, co ciekawego się działo. Warto również wspomnieć, że jeden z naszych piesków podczas sobotniego Dnia Otwartego znalazł dom - ogromnie się z tego cieszymy. Dziękujemy wszystkim za obecność i z góry zapraszamy na kolejne akcje!

Relacja z akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej (14-15.10.2017)

Zapraszamy do relacji z nowej akcji adopcyjnej, która odbyła się kilka dni temu w Galerii Katowickiej. Tym razem zamiast zdjęć - wideo, które jeszcze lepiej przedstawia nasze stoisko. Jest także pokazana akcja specjalna, czyli spacer z naszymi podopiecznymi. :) Co prawda tym razem żadnemu kociakowi ani psiakowi nie poszczęściło się i nie zostały adoptowane, ale jak można zauważyć, cieszyły się zainteresowaniem i z głaskaniem nie było problemów. Dziękujemy wszystkim za odwiedziny i za datki. Do zobaczenia w przyszłym miesiącu w Galerii Katowickiej, a wcześniej, bo już w najbliższą sobotę, na Dniu Otwartym w naszym schronisku. Spodziewajcie się również kolejnych filmików :)

 

Święto Giszowca oraz Galeria Katowicka - relacje (2-3.09.2017)

Wrzesień rozpoczęliśmy weekendowym udziałem w dwóch akcjach: Święcie Giszowca oraz w Galerii Katowickiej. Na tym pierwszym wydarzeniu działaliśmy pod hasłem "Ręka w łapę". Choć pogoda nie była idealna, to warto było przybyć z naszymi psiakami i pokazać również mieszkańcom Giszowca, co potrafią. :) Oprócz dorosłych, było sporo dzieci, które z chęcią wygłaskały naszych podopiecznych. Na Święcie Giszowca oprócz stoiska naszej Fundacji było zorganizowanych kilka dodatkowych atrakcji, jak np. koncert orkiestry PGG KWK „Murcki – Staszic” pod dyr. G. Mierzwińskiego, czy pokazy teatralne dla najmłodszych.

W Galerii Katowickiej byliśmy obecni z dwoma kociakami oraz psiakami: przyjaznym Tolkiem i starszym pudelkiem Pascalem. Kocięta były nieco przestraszone nowym miejscem, ale potem miło było obserwować, jak bawią się "pacając" wiszącą zabawkę łapkami. Z kolei oba psiaki lubiły sobie trochę poszczekać, czym skutecznie zwracały uwagę przechodniów.

Serdecznie dziękujemy Miejskiemu Domowi Kultury Szopienice - Giszowiec za zaproszenie na imprezę! Dziękujemy też zarządcy Galerii Katowickiej za umożliwienie nam regularnego pokazywania się z naszymi zwierzakami. Dziękujemy oczywiście również Wam wszystkim za obecność oraz za pieniążki wrzucane do naszych puszek.

                  

Dołącz do nas!

Często pytacie o możliwość dołączenia do grona wolontariuszy. By zachować porządek i umożliwić nowym osobom uczestniczenie we wspólnych szkoleniach, planujemy organizowanie regularnych naborów dwa razy do roku. Taka okazja nadarzy się już niebawem, bo 16 września. W tym dniu prosimy wszystkich pełnoletnich, chętnych do opieki nad psami lub kotami o odwiedzenie naszego schroniska o godzinie 10 i złożenie wypełnionego kwestionariusza wraz ze zdjęciem (link poniżej). Każdy nowy wolontariusz swoją przygodę w schronisku rozpoczyna od około trzymiesięcznego okresu próbnego. Po jego pomyślnym przejściu, w przypadku psiego wolontariatu, „świeżakowi” zostaje przydzielony stały podopieczny, którego regularnie zabiera na spacery, szkoli, pielęgnuje. Ale nie tylko! Spacery i socjalizacja są zdecydowanie najprzyjemniejszymi, lecz nie jedynymi elementami psiego wolontariatu. Poza bezpośrednim kontaktem z człowiekiem, każdy psiak potrzebuje opisów i ogłoszeń, które znacznie zwiększają jego szanse na dom. W przypadku kotów głównym zadaniem wolontariusza jest socjalizacja. Koty nieraz bardzo się boją, muszą na nowo zaufać. Musimy im pokazać, że człowiek nie jest zły. Dodatkowo każdy wolontariusz powinien regularnie uczestniczyć w szkoleniach i akcjach adopcyjnych, odbywających się często poza ścisłymi godzinami wolontariatu, podczas których zbierane są dary i fundusze na leczenie i inne potrzeby zwierzaków. Każde z tych działań jest równie ważne, wymaga nieco poświęcenia i czasu. Dlatego też szukamy osób, które ów czas mają i będą w stanie zjawiać się w schronisku regularnie w czwartki i soboty oraz jak najczęściej uczestniczyć w akcjach (np. comiesięcznej zbiórce darów w Galerii Katowickiej i Daj pieskom pobiegać). Dobrego wolontariusza, poza miłością do zwierząt, powinien cechować zapał (zdecydowanie nie słomiany!), chęć do pracy, rzetelność, sumienność i konsekwencja w realizowaniu podjętych działań i zobowiązań. Krótko mówiąc - czekamy na psiarzy i kociarzy, na których zarówno my, jak i zwierzaki będą mogły polegać!

Wszystkich szczegółów dowiecie się od koordynatorów wolontariatu w sobotę 16 września. Zapraszamy chętnych na godzinę 10! :)

Dokumenty do wypełnienia - link

Relacja z akcji Daj Pieskom Pobiegać (30.07.2017)

Tydzień temu, a dokładniej - jak zwykle - w niedzielę, zorganizowaliśmy kolejne wakacyjne Daj Pieskom Pobiegać. Tym razem niestety nie posiadamy dokumentacji zdjęciowej, dlatego kto nie był - musi uwierzyć nam na słowo, że było niezwykle wesoło i gorąco. Z powodu niskiej frekwencji na ostatnich akcjach, zdecydowaliśmy się zrezygnować z podziału na tury, ale jednocześnie wciąż myślimy nad usprawnieniami zasad wychodzenia z naszymi podopiecznymi - tak aby im i Wam było jak najwygodniej. Wciąż też istnieje możliwość spaceru z konkretnym psiakiem po wpisaniu się w komentarzu do wydarzenia na profilu facebookowym naszego schroniska.

W imieniu wszystkich naszych czworonogów - serdecznie dziękujemy za odwiedziny!

Relacja z akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej (15-16.07.2017)

Nasza lipcowa akcja adopcyjna w Galerii Katowickiej już za nami. Ze względu na okres wakacyjny nasze stoisko odwiedziło nieco mniej osób, niż zwykle, ale w tym przypadku można powiedzieć, że nie liczy się ilość, lecz jakość. Udało się nam bowiem przekazać do adopcji wszystkie kociaki i psiaki, z jakimi się pojawiliśmy! Wszystkie zwierzaki znalazły dom - jest to naprawdę wyjątkowa sytuacja i jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi. To dla nas ogromna motywacja i kolejny dowód, że warto organizować akcje adopcyjne, prezentować Wam nasze czworonogi i zachęcać do ich przygarnięcia. Życzymy właścicielom, aby ich nowi domownicy dawali im jak najwięcej szczęścia i radości. Dziękujemy też wszystkim za wsparcie finansowe - to również ważne, gdyż m. in. dzięki tym funduszom jesteśmy w stanie zapewniać opiekę pozostałym podopiecznym w schronisku. Oby kolejne akcje były choć w części tak udane, jak ostatnia.