Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Relacja z akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej (21-22.01.2017)

Pierwsza w tym roku akcja adopcyjna w Galerii Katowickiej już za nami. Przyszliśmy z kilkoma naszymi psiakami i kociakami, abyście mogli je poznać, pogłaskać, oraz dowiedzieć się interesujących informacji o czekających na dom zwierzakach. Co prawda żaden z obecnych z nami podopiecznych nie został w ciągu weekendu adoptowany, ale niewykluczone, że ktoś z naszych gości po odbytej rozmowie zdecyduje się na adoptowanie psa, czy kota. Nasze stoisko odwiedziło naprawdę sporo osób, więc jest na to szansa. Zawsze zapraszamy do bezpośredniej wizyty w schronisku, gdzie poznać można wszystkie zwierzęta, którymi się opiekujemy. 

 

Jak zwykle uzbieraliśmy dzięki Wam cały wózek darów - serdeczne dzięki! Zapraszamy do obejrzenia poniższych zdjęć z akcji.

 

 

  

 

Dziękujemy za udział w akcji Daj Pieskom Pobiegać (15.01.2016)

W minioną niedzielę odbyła się kolejna edycja akcji Daj Pieskom Pobiegać. 45 osób wyprowadziło naszych podopiecznych. Większość psów wyszła na spacer, niektóre nawet kilkakrotnie! Dla nich takie akcje, to możliwość spędzenia dnia poza boksem w towarzystwie człowieka. Dziękujemy bardzo za obecność, jak i za wszystkie przyniesione dary! Do zobaczenia za miesiąc. :)

Czy przekażesz 1% podatku na Fundację Przystanek Schronisko?

Jeżeli chcecie rozpocząć Nowy Rok od dobrego uczynku, który nie będzie kosztował Was wiele pieniędzy, ani wysiłku, to właśnie zbliża się idealna okazja!
Wkrótce czeka nas rozliczenie z Urzędem Skarbowym, podczas którego mamy możliwość przekazania 1% podatku na rzecz wybranej Organizacji Pożytku Publicznego. Jedną z takich organizacji jest nasza Fundacja, której czworonożnych podopiecznych możecie wesprzeć podczas wypełniania formularzy PIT, wpisując w odpowiednią rubrykę numer KRS 0000431376.
Ten niewielki gest dla zdanych na łaskę człowieka zwierzaków znaczy bardzo wiele. Z góry serdecznie dziękujemy za okazaną w ten sposób troskę i życzliwość. :)

Prośba dotycząca darów

Kochani,

W ostatnich tygodniach dostaliśmy od Was bardzo dużo darów, szczególnie suchego pokarmu, koców i ręczników. Na tyle dużo, że mamy teraz zapas na dłuższy czas, a nasz magazyn aż pęka w szwach. :) Chcemy Wam bardzo za to podziękować, Wasze zaangażowanie pozwoliło osiągnąć taki stan. Jednak bardzo prosimy o nie przynoszenie już tego typu rzeczy. Popytajcie w okolicznych schroniskach, przytuliskach. Być może tam bardziej tego potrzebują. :)
Natomiast cały czas chętnie będziemy przyjmować karmę mokrą, najlepiej marki Rocco lub podobną wysokiej jakości.

Relacja z akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej (10-11.12.2016)

W ostatni weekend odbyła się grudniowa, przedświąteczna, akcja adopcyjna w Galerii Katowickiej. Ponownie można było pogłaskać i pobawić się z kilkoma schroniskowymi psiakami. A także zasięgnąć informacji o nich, oraz o innych naszych podopiecznych, czekających na dom w swoich boksach - nas wolontariusze są gotowi do wszelkiej pomocy w tym zakresie. Pieski grzecznie leżały, czasem się kręciły, zajmowały się smakołykami, wyczekując zainteresowania z strony gości odwiedzających nasze stoisko. Pamiętajmy też o kociakach, które również szukają ciepłego i przytulnego domu. Ludzi, którzy je pokochają za bycie takimi, jakie są. A jak zostało uwiecznione na zdjęciu, są koty "przytulaki", które lubią, gdy ktoś je weźmie na ręce i delikatnie podrapie za uchem... najlepiej we własnym domu.

Podczas akcji zorganizowaliśmy zabawę, polegającą na otrzymaniu paczki z upominkiem-nagrodą za wrzucenie pieniążka do naszej puszki. Oczywiście tajemnicą było, co w danej paczce się znajduje, ale przygotowaliśmy drobne podpowiedzi, aby każdy mógł się nimi lekko zasugerować. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej zabawie i nas wsparli, dzięki Wam będziemy mieli większe możliwości opieki nad naszymi zwierzakami.

Chcielibyśmy również mocno podziękować kierownictwu Galerii Katowickiej za regularne udostępnianie nam miejsca na stoisko - to dzięki Waszej uprzejmości możemy pokazywać nasze psy i koty oraz zbierać fundusze na ich leczenie. Serdecznie dziękujemy!

 

 

  

Mikołajkowe Daj Pieskom Pobiegać (3.12.2016)

Jak na porządny grudzień przystało, na naszej akcji w tym miesiącu pojawił się Św. Mikołaj, a pogoda zapewniła odrobinę śniegu. Była też choinka, którą z pomocą wolontariuszy można było przystrajać własnoręcznie malowanymi bombkami i ozdobami. Między spacerami z pieskami można było z kolei otrzymać od Mikołaja słodkie upominki. Jak widać na zdjęciach, dzieciaki miały radość nie mniejszą, niż ze spacerów z naszymi podopiecznymi.

A propo tych ostatnich - warto wspomnieć o historii Tary. Nie tylko miała ona tego dnia bardzo ciekawą przygodę, gdy na spacerze w parku spotkała Roberta Korzeniowskiego (jest nawet pamiątkowe zdjęcie), ale m. in. dzięki opisaniu tego przez Panią na Facebooku okazało się, że jest właścicielka, której Tara zaginęła. Od wczoraj suczka jest już w swoim prawdziwym domu, i tak na prawdę ma na imię Łatka. Warto dzielić się takimi opisami ze spacerów (a także szukać naszej zguby w schroniskach), bo piękniejszego prezentu mikołajkowego dla psiny nie można byłoby sobie wymarzyć. :)

Nie zawiedliście nas też w kwestii darów - karmy i różnego rodzaju koców nazbierało się całkiem sporo, dzięki czemu nasze zwierzaki będą miały zapewnione pożywienie oraz ciepłe posłania. Dziękujemy!