Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Relacja z akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej (11-12.02.2017)

W miniony weekend miała miejsce nasza regularna akcja adopcyjna w Galerii Katowickiej. Po raz kolejny zaprezentowaliśmy Wam nasze zwierzaki, które potrafią być całkiem nieprzewidywalne. Szczególnie szczeniaki, które jak wiadomo, przeważnie nie potrafią długo wytrzymać w jednym miejscu, muszą poznać każdy kąt i wyznają zasadę "im więcej ruchu, tym lepiej" (czyż nie słusznie?). Zupełnie jak dzieci. Tymczasem jeden z nich, co zostało uwiecznione na zdjęciach, posiedział na kolanach naszej wolontariuszki całkiem długo. :) Poza tym psiaki zostały odpowiednio wygłaskane przez gości naszego stoiska, z czego wszyscy bardzo się cieszymy (a same zainteresowane pewnie najbardziej). Dziękujemy za odwiedziny oraz za zapełnianie monetami fundacyjnej puszki - dzięki Wam udaje nam się finansować wiele ważnych zabiegów dla naszych podopiecznych.

Zapraszamy do obejrzenia poniższych zdjęć z akcji.

          

Dzień Kota (i Psa też!)

Już 18 lutego 2017 r. zapraszamy Was na wspólne obchodzenie Międzynarodowego Dnia Kota! W tym dniu swoje święto będą mieć mruczący podopieczni naszego schroniska. Kociaki czekać na Was będą w godzinach od 10:00 do 15:00. One liczą na Waszą obecność - na mizianki, głaskanki i smakołyki. Niech przynajmniej ten jeden dzień w roku będzie dla nich wyjątkowy! :)

Ale to nie wszystko ;) W naszym schronisku dzień ten będzie niezwykły. W tym roku łączymy psiarzy i kociarzy! Dzień Otwarty z okazji kociego święta połączony jest z kolejną edycją akcji Daj Pieskom Pobiegać (szczegóły akcji poniżej).

 

Zapewniamy liczne atrakcje:

  • 11:00 - pokaz psiej tresury
  • 11:45 - psi pokaz przeciągania ciężarów "Weight Pulling"
  • porady behawioralne
  • profesjonalne malowanie twarzy
  • zabawy dla dzieci


Zapraszamy również gorąco wyadoptowane psiaki wraz z opiekunami na wspólną, pamiątkową fotkę :)

Więcej szczegółów w wydarzeniu facebookowym.


Relacja z akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej (21-22.01.2017)

Pierwsza w tym roku akcja adopcyjna w Galerii Katowickiej już za nami. Przyszliśmy z kilkoma naszymi psiakami i kociakami, abyście mogli je poznać, pogłaskać, oraz dowiedzieć się interesujących informacji o czekających na dom zwierzakach. Co prawda żaden z obecnych z nami podopiecznych nie został w ciągu weekendu adoptowany, ale niewykluczone, że ktoś z naszych gości po odbytej rozmowie zdecyduje się na adoptowanie psa, czy kota. Nasze stoisko odwiedziło naprawdę sporo osób, więc jest na to szansa. Zawsze zapraszamy do bezpośredniej wizyty w schronisku, gdzie poznać można wszystkie zwierzęta, którymi się opiekujemy. 

 

Jak zwykle uzbieraliśmy dzięki Wam cały wózek darów - serdeczne dzięki! Zapraszamy do obejrzenia poniższych zdjęć z akcji.

 

 

  

 

Dziękujemy za udział w akcji Daj Pieskom Pobiegać (15.01.2016)

W minioną niedzielę odbyła się kolejna edycja akcji Daj Pieskom Pobiegać. 45 osób wyprowadziło naszych podopiecznych. Większość psów wyszła na spacer, niektóre nawet kilkakrotnie! Dla nich takie akcje, to możliwość spędzenia dnia poza boksem w towarzystwie człowieka. Dziękujemy bardzo za obecność, jak i za wszystkie przyniesione dary! Do zobaczenia za miesiąc. :)

Czy przekażesz 1% podatku na Fundację Przystanek Schronisko?

Jeżeli chcecie rozpocząć Nowy Rok od dobrego uczynku, który nie będzie kosztował Was wiele pieniędzy, ani wysiłku, to właśnie zbliża się idealna okazja!
Wkrótce czeka nas rozliczenie z Urzędem Skarbowym, podczas którego mamy możliwość przekazania 1% podatku na rzecz wybranej Organizacji Pożytku Publicznego. Jedną z takich organizacji jest nasza Fundacja, której czworonożnych podopiecznych możecie wesprzeć podczas wypełniania formularzy PIT, wpisując w odpowiednią rubrykę numer KRS 0000431376.
Ten niewielki gest dla zdanych na łaskę człowieka zwierzaków znaczy bardzo wiele. Z góry serdecznie dziękujemy za okazaną w ten sposób troskę i życzliwość. :)

Prośba dotycząca darów

Kochani,

W ostatnich tygodniach dostaliśmy od Was bardzo dużo darów, szczególnie suchego pokarmu, koców i ręczników. Na tyle dużo, że mamy teraz zapas na dłuższy czas, a nasz magazyn aż pęka w szwach. :) Chcemy Wam bardzo za to podziękować, Wasze zaangażowanie pozwoliło osiągnąć taki stan. Jednak bardzo prosimy o nie przynoszenie już tego typu rzeczy. Popytajcie w okolicznych schroniskach, przytuliskach. Być może tam bardziej tego potrzebują. :)
Natomiast cały czas chętnie będziemy przyjmować karmę mokrą, najlepiej marki Rocco lub podobną wysokiej jakości.