Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Dołącz do nas! Nabór wolontariuszy 24 marca godzina 10:00.

Często pytacie o możliwość dołączenia do grona wolontariuszy. By zachować porządek i umożliwić nowym osobom uczestniczenie we wspólnych szkoleniach, planujemy organizowanie regularnych naborów dwa razy do roku. Taka okazja nadarzy się już niebawem, bo 24 marca. W tym dniu prosimy wszystkich pełnoletnich, chętnych do opieki nad psami lub kotami o odwiedzenie naszego schroniska o godzinie 10 i złożenie wypełnionego kwestionariusza wraz ze zdjęciem (link poniżej). Każdy nowy wolontariusz swoją przygodę w schronisku rozpoczyna od około trzymiesięcznego okresu próbnego. Po jego pomyślnym przejściu, w przypadku psiego wolontariatu, „świeżakowi” zostaje przydzielony stały podopieczny, którego regularnie zabiera na spacery, szkoli, pielęgnuje. Ale nie tylko! Spacery i socjalizacja są zdecydowanie najprzyjemniejszymi, lecz nie jedynymi elementami psiego wolontariatu. Poza bezpośrednim kontaktem z człowiekiem, każdy psiak potrzebuje opisów i ogłoszeń, które znacznie zwiększają jego szanse na dom. W przypadku kotów głównym zadaniem wolontariusza jest socjalizacja. Koty nieraz bardzo się boją, muszą na nowo zaufać. Musimy im pokazać, że człowiek nie jest zły. Dodatkowo każdy wolontariusz powinien regularnie uczestniczyć w szkoleniach i akcjach adopcyjnych, odbywających się często poza ścisłymi godzinami wolontariatu, podczas których zbierane są dary i fundusze na leczenie i inne potrzeby zwierzaków. Każde z tych działań jest równie ważne, wymaga nieco poświęcenia i czasu. Dlatego też szukamy osób, które ów czas mają i będą w stanie zjawiać się w schronisku regularnie w czwartki i soboty oraz jak najczęściej uczestniczyć w akcjach (np. comiesięcznej zbiórce darów w Galerii Katowickiej i Daj pieskom pobiegać). Dobrego wolontariusza, poza miłością do zwierząt, powinien cechować zapał (zdecydowanie nie słomiany!), chęć do pracy, rzetelność, sumienność i konsekwencja w realizowaniu podjętych działań i zobowiązań. Krótko mówiąc - czekamy na psiarzy i kociarzy, na których zarówno my, jak i zwierzaki będą mogły polegać!

Wszystkich szczegółów dowiecie się od koordynatorów wolontariatu w sobotę 24 marca. Zapraszamy chętnych na godzinę 10!

Dokumenty do wypełnienia: http://przystanekschronisko.org/i/dokumenty/Kwestionariusz.pdf

 

Relacja z dnia otwartego połączonego z dniem kota (17.02.2018)

17 lutego w schronisku miał miejsce Dzień Otwarty, który połączony został z Dniem Kota! Tego dnia świętowaliśmy wszyscy święto naszych mruczących przyjaciół, zachęcaliśmy do odwiedzenia ich na kociarni oraz z ogromną radością przyjmowaliśmy dary dla kociaków. W schronisku zjawiło się sporo osób chętnych na choćby zapoznanie się z codziennym życiem naszych podopiecznych oraz na spędzenie z nimi czasu. Akcja ta połączona była także z kolejną edycją Daj Pieskom Pobiegać, z której skorzystali nasi psi przyjaciele, którzy mogli rozprostować łapy na wielu spacerach z różnymi ludźmi. Na dzieci także czekały u nas małe atrakcje, a stół pełen był przeróżnych pyszności dla naszych gości, także tych starszych. Na zdjęciach widać, jak nasi podopieczni świetnie bawią się w towarzystwie odwiedzających ich ludzi. Dziękujemy wszystkim za odwiedziny i zapraszamy ponownie podczas kolejnej edycji Daj Pieskom Pobiegać!

 

 

 

   

1% dla Fundacji Przystanek Schronisko

Jeżeli chcecie zrobić jakiś dobry uczynek, który nie będzie kosztował Was wiele pieniędzy, ani wysiłku, to właśnie teraz zbliża się idealna okazja!
Wszystkich nas czeka rozliczenie z Urzędem Skarbowym, podczas którego mamy możliwość przekazania 1% podatku na rzecz wybranej Organizacji Pożytku Publicznego. Jedną z takich organizacji jest nasza Fundacja, której czworonożnych podopiecznych możecie wesprzeć podczas wypełniania formularzy PIT, wpisując w odpowiednią rubrykę numer KRS 0000431376.
Ten niewielki gest dla zdanych na łaskę człowieka zwierzaków znaczy bardzo wiele. Z góry serdecznie dziękujemy za okazaną w ten sposób troskę i życzliwość.

 

Relacja z akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej (10-11.02.2018)

Za nami kolejna, comiesięczna, akcja adopcyjna w Galerii Katowickiej (dla przypomnienia: możecie nas spotkać zawsze obok sklepu zoologicznego Leopardus na poziomie -1). Brały w niej udział dwa kociaki oraz dwa psiaki (każdego dnia inne), których kochane oczka zobaczycie na naszych zdjęciach. Zaprezentowaliśmy także nasz banner zachęcający do przekazania 1% podatku PIT dla naszej Fundacji. Wszystkie czworonogi zachowywały się grzecznie, mając nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto będzie chciał je pogłaskać i przytulić nie tylko na sklepowym korytarzu, ale również we własnym domu. Dziękujemy jednak tym, którzy nie mogą sobie na to pozwolić, ale w zamian wsparli nas wrzucając pieniążki do naszej puszki - to również bardzo ważne.

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Wideorelacja z akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej (20-21.01.2018)

Nieco później, niż zwykle, relacja z ostatniej akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej. Dwa kociaki, trzy psiaki - i nieskończona ilość przyjemności. :) Jak zwykle zachęcamy do obejrzenia naszego wideo, na którym najlepiej można zobaczyć wspomniane czworonogi.

 

Podziękowania dla OSP w Szopienicach

Niedawno nasze schronisko odwiedziła szopienicka Ochotnicza Straż Pożarna, której bardzo serdecznie dziękujemy za przyniesione dary (m. in. karma i koce) dla naszych podopiecznych. Poniżej przedstawiamy pamiątkowe zdjęcia.