Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Apel dziadzia Berniego

"Od niedawna wołają na mnie Bernie, choć równie często mówią o mnie "bidulek". Dlaczego? Też nie wiem. W końcu kawał ze mnie psa, w dodatku niebrzydkiego! Podobno przypominam owczarka podhalańskiego, a to przecież psie pięknoty. Wystarczyłoby tylko trochę zająć się moją sierścią i też byłbym jak one! Ale że bidulek? No dobrze, może sen mam taki, że nie obudziłby mnie wystrzał z armaty, może powinienem trochę przytyć, tak, żeby warstwa tłuszczyku przykryła wystające kości, może tylne nóżki nie zawsze mnie słuchają, wolno drepczę i czasem tracę równowagę, może muszę wcinać różne lekarstwa, żeby moje stawy działały jak należy, może historii nie mam zbyt wesołej, w końcu po jedenastu latach bycia super kumplem trafiłem na ulicę, może jedenaście lat to dla takiego wielkoluda jak ja większość jego ziemskiego czasu... I co z tego? To nic nie zmienia! Kocham dwunożnych, a skoro jeden z nich nie chciał, żebym nadal był jego przyjacielem, to poszukam sobie nowego.

A więc ogłaszam wszem i wobec casting na nowego przyjaciela psiego starszaka! Wymagania: musi mnie drapać za uszkiem, dawać smaczki i kochać (choć to przecież to samo ;)), nie chodzić zbyt szybko, tak, żebym nadążył i nie denerwować się na mnie kiedy zostaję w tyle. Powinien też zrozumieć, że czasem straszny ze mnie uparciuch. Fajnie gdyby w jego domku był ogród, po którym mógłbym spokojnie spacerować bez potrzeby wspinania się po schodach, które czasem są dla mnie niczym Mount Everest. W zamian oferuję: dozgonną miłość, przyjaźń i wdzięczność, cudowne spojrzenie mądrych oczu i najpiękniejszy psi uśmiech pod słońcem! Czekam na zgłoszenia, a więc spieszcie się, dwunogi, bo czasu coraz mniej..."

Kontakt w sprawie domu stałego/tymczasowego: Kasia — 792 171 327

Aleks w poszukiwaniu domu

Prawdziwe wyroki zapadają nie tylko w sądzie. Nie dotyczą też wyłącznie ludzi. Najgorszym wyrokiem bywają często drastycznie złe wyniki badań, w obliczu których nasze dni są właściwie policzone... Właśnie taki wyrok zapadł niedawno także w naszym schronisku. Skazany: Aleks. Piękny, młody, posłuszny i mądry. Niestrudzony biegacz, bywalec katowickich dogtrekkingów. Kochający życie, ludzi i inne psiaki. Jak długo jednak będzie mu dane cieszyć się tym wszystkim? W tej kwestii sędzią, mającym decydujący głos, jest rak dziąseł. Dopadłszy Aleksa, dał on już przerzuty, w tym także do węzłów chłonnych. Póki co psiak nie daje po sobie niczego poznać, z podniesioną głową i merdającym ogonem stawia czoła chorobie — drugiemu, zaraz po trafieniu za schroniskowe kraty, mocnemu kopniakowi od losu. Niestety, szans na jakąkolwiek poprawę jego stanu zdrowia nie ma. Ile czasu pozostało temu czworonożnemu wojownikowi? Tego nie wiemy. Dlatego tym bardziej zależy nam, by nie spędził go w schronisku, w otoczeniu krat i szczekających psów, rzadko doświadczając ludzkiego ciepła. Chcemy, by pod koniec życia był nim całkowicie otoczony. By mógł poczuć się pewnie, bezpiecznie, u siebie... W kochającym domu, doświadczając troski własnych ludzi. Tylko tyle i aż tyle. To jedyne, co możemy mu dać.

Kontakt w sprawie adopcji/domu tymczasowego: Sebastian — 603 362 957.

Wydarzenie Aleksa na FB: KLIK!

Dogtrekking Katowice (22.04.2018)

W niedzielę odbył się Dogtrekking Katowice, w którym brała udział nasza fundacja — zarówno jako pomoc, jak i jako biegacze. Wystartowało 11 wolontariuszy wraz ze schroniskowymi podopiecznymi. Jak możecie zobaczyć na zdjęciach, w nasze ręce wpadły nawet puchary!

2 miejsce w kategorii damskiej na dystansie 15 km zdobyła Kasia wraz z 10-miesięczną Sarą
3 miejsce w kategorii drużynowej na dystansie 9 km zdobyli Iwona i Adam wraz z 5-letnią owczarkowatą Hrabiną
Zaraz za podium, na 4 miejscu, w kategorii męskiej na dystansie 15 km uplasował się Marcin z 4-letnią Kają.
Przypadły nam również miejsca 6 i 7 w kategorii damskiej na dystansie 9 km — Paulina z Fifą i Ksenia z Benem!
W biegu brali udział również nasi byli podopieczni, między innymi Karbon, który ze swoją właścicielką zajął 5 miejsce

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, szczególnie zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!
Wszystkie nasze psiaki dały sobie radę w biegu i zmęczone wróciły do boksów, gdzie dalej czekają na domy. Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia i zastanawiasz się nad psem, odwiedź schronisko — na pewno znajdzie się kompan dla Ciebie

Bardzo dziękujemy organizatorom, HSM Korkus wszystko dla twojego psa, oraz wszystkim, którzy przekazali dary dla naszych psiaków. Również zwycięzcy postanowili podzielić się wygraną karmą. Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia na kolejnym dogtrekkingu!

Poniżej znajdziecie kilka zdjęć. Reszta pod linkiem — https://photos.app.goo.gl/IOUWJGuBWx7N2jMj2

 

 

Relacja z akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej (14.04.2018)

W sobotę, 14 kwietnia, miała miejsce kolejna z cyklicznych akcji adopcyjnych w Galerii Katowickiej. Tym razem z kociej strony towarzyszyła nam 4-letnia Klara — urocza, choć nieco zestresowana i przestraszona całą sytuacją trikolorka. Psie grono schroniskowców dzielnie reprezentowała dwójka, niemłodych już, psiaków — 11-letnia Plamka i 8-letni Tami. Choć w tym dniu pogoda bardziej zachęcała do spędzania czasu na dworze niż odwiedzin galerii handlowej, to nasze zwierzaki i tak załapały się na mizianki i prezenty od wielu z Was. Za wszystko, jak zawsze, serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne akcje!

 

   

Relacja z akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej (24-25.03.2018)

Ostatni przedświąteczny weekend (24-25.03) po raz kolejny spędziliśmy w Galerii Katowickiej, promując adopcje naszych zwierzaków. Tym razem włochatymi "ambasadorami" naszego schroniska były psiaki — sznaucerowata sunia Candy oraz malutki staruszek Tami i kotka Kluska — 6-letnia, spokojna, grzeczna kicia. Jak zwykle mogliśmy liczyć na Wasze zainteresowanie, wizyty byłych podopiecznych, sympatię, datki, dary, miłe słowa... Za wszystko to z całego serca dziękujemy! A pieski i kotki kazały nam przekazać podziękowania za poświęconą uwagę, liczne odwiedziny (którym zapewne sprzyjała nienajlepsza pogoda oraz handlowa niedziela) i głaski. ????

Zapraszamy na kolejną akcję adopcyjną już w Sobotę 14.04

     

 

Kwiecień bez akcji "Daj Pieskom Pobiegać"

Kochani, z przykrością informujemy, że w kwietniu nie będzie akcji Daj Pieskom Pobiegać.
Zapraszamy w maju!