Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Dołącz do nas!

Często pytacie o możliwość dołączenia do grona wolontariuszy. By zachować porządek i umożliwić nowym osobom uczestniczenie we wspólnych szkoleniach, planujemy organizowanie regularnych naborów dwa razy do roku. Taka okazja nadarzy się już niebawem, bo 16 września. W tym dniu prosimy wszystkich pełnoletnich, chętnych do opieki nad psami lub kotami o odwiedzenie naszego schroniska o godzinie 10 i złożenie wypełnionego kwestionariusza wraz ze zdjęciem (link poniżej). Każdy nowy wolontariusz swoją przygodę w schronisku rozpoczyna od około trzymiesięcznego okresu próbnego. Po jego pomyślnym przejściu, w przypadku psiego wolontariatu, „świeżakowi” zostaje przydzielony stały podopieczny, którego regularnie zabiera na spacery, szkoli, pielęgnuje. Ale nie tylko! Spacery i socjalizacja są zdecydowanie najprzyjemniejszymi, lecz nie jedynymi elementami psiego wolontariatu. Poza bezpośrednim kontaktem z człowiekiem, każdy psiak potrzebuje opisów i ogłoszeń, które znacznie zwiększają jego szanse na dom. W przypadku kotów głównym zadaniem wolontariusza jest socjalizacja. Koty nieraz bardzo się boją, muszą na nowo zaufać. Musimy im pokazać, że człowiek nie jest zły. Dodatkowo każdy wolontariusz powinien regularnie uczestniczyć w szkoleniach i akcjach adopcyjnych, odbywających się często poza ścisłymi godzinami wolontariatu, podczas których zbierane są dary i fundusze na leczenie i inne potrzeby zwierzaków. Każde z tych działań jest równie ważne, wymaga nieco poświęcenia i czasu. Dlatego też szukamy osób, które ów czas mają i będą w stanie zjawiać się w schronisku regularnie w czwartki i soboty oraz jak najczęściej uczestniczyć w akcjach (np. comiesięcznej zbiórce darów w Galerii Katowickiej i Daj pieskom pobiegać). Dobrego wolontariusza, poza miłością do zwierząt, powinien cechować zapał (zdecydowanie nie słomiany!), chęć do pracy, rzetelność, sumienność i konsekwencja w realizowaniu podjętych działań i zobowiązań. Krótko mówiąc - czekamy na psiarzy i kociarzy, na których zarówno my, jak i zwierzaki będą mogły polegać!

Wszystkich szczegółów dowiecie się od koordynatorów wolontariatu w sobotę 16 września. Zapraszamy chętnych na godzinę 10! :)

Dokumenty do wypełnienia - link

Relacja z akcji Daj Pieskom Pobiegać (30.07.2017)

Tydzień temu, a dokładniej - jak zwykle - w niedzielę, zorganizowaliśmy kolejne wakacyjne Daj Pieskom Pobiegać. Tym razem niestety nie posiadamy dokumentacji zdjęciowej, dlatego kto nie był - musi uwierzyć nam na słowo, że było niezwykle wesoło i gorąco. Z powodu niskiej frekwencji na ostatnich akcjach, zdecydowaliśmy się zrezygnować z podziału na tury, ale jednocześnie wciąż myślimy nad usprawnieniami zasad wychodzenia z naszymi podopiecznymi - tak aby im i Wam było jak najwygodniej. Wciąż też istnieje możliwość spaceru z konkretnym psiakiem po wpisaniu się w komentarzu do wydarzenia na profilu facebookowym naszego schroniska.

W imieniu wszystkich naszych czworonogów - serdecznie dziękujemy za odwiedziny!

Relacja z akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej (15-16.07.2017)

Nasza lipcowa akcja adopcyjna w Galerii Katowickiej już za nami. Ze względu na okres wakacyjny nasze stoisko odwiedziło nieco mniej osób, niż zwykle, ale w tym przypadku można powiedzieć, że nie liczy się ilość, lecz jakość. Udało się nam bowiem przekazać do adopcji wszystkie kociaki i psiaki, z jakimi się pojawiliśmy! Wszystkie zwierzaki znalazły dom - jest to naprawdę wyjątkowa sytuacja i jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi. To dla nas ogromna motywacja i kolejny dowód, że warto organizować akcje adopcyjne, prezentować Wam nasze czworonogi i zachęcać do ich przygarnięcia. Życzymy właścicielom, aby ich nowi domownicy dawali im jak najwięcej szczęścia i radości. Dziękujemy też wszystkim za wsparcie finansowe - to również ważne, gdyż m. in. dzięki tym funduszom jesteśmy w stanie zapewniać opiekę pozostałym podopiecznym w schronisku. Oby kolejne akcje były choć w części tak udane, jak ostatnia.

           

Metamorfoza Rumka i yorka w Wyczesanych Spa

Tak jak nasza Fundacja organizuje Dni Otwarte, tak i u Wyczesanych Spa pojawia się czasem okazja, aby zobaczyć, jak wygląda wspaniałe odświeżenie naszego pupila. W zeszłym tygodniu wybraliśmy się na takie Dni Otwarte do Wyczesanych Spa wraz z naszymi dwoma podopiecznymi: czarnym Rumkiem i bezimiennym jeszcze yorkiem. Efekty możecie podziwiać na zdjęciach. Pragniemy dodać, że panowała bardzo miła atmosfera i nie obyło się bez małego poczęstunku. Dziękujemy :)

 

   

Poszukiwany pracownik w schronisku

Pilnie poszukujemy pracownika na stanowisko kierowcy i pielęgniarza zwierząt!

 

Miejsce zatrudnienia: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach, ul. Milowicka 1B.

Kogo dokładnie poszukujemy?
- mężczyzny,
- posiadacza ważnego prawa jazdy kat. B,
- osoby dyspozycyjnej w okresie przynajmniej od lipca do września (jeśli obie strony będą zadowolone ze współpracy, istnieje możliwość przedłużenia umowy),
- miłośnika zwierząt, a zwłaszcza psów, który potrafi poradzić sobie z każdym czworonogiem.

 

Co będzie należeć do jego obowiązków?
- wyjazdy na wezwania do zwierząt błąkających się,
- transportowanie schwytanych podczas interwencji zwierząt do schroniska (niekiedy także rannych lub zwłok w celu ich utylizacji),
- karmienie zwierząt, opieka nad nimi,
- utrzymywanie czystości w pawilonach.

 

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV na e-mail: schronisko.katowice@gmail.com
Wszelkie pytania prosimy kierować pod numer telefonu: 32 256 61 15

Metamorfoza psiaków dzięki Wyczesani Spa

Kilkoro naszych podopiecznych doznało prawdziwej przemiany dzięki Wyczesani Spa. Czesanie, strzyżenie, skrócenie pazurów - to tylko niektóre z zabiegów, jakim zostały poddane psiaki. Dzięki temu zwierzaki nie tylko piękniej wyglądają, ale równiez o wiele lepiej się czują. O efekcie można długo się rozpisywać, ale najlepiej spojrzeć na zdjęcia - efekt jest wspaniały. Poniżej - od lewej - owczarek colie o imieniu Dżafar, bernardyn Benio, oraz sznaucer Negro. Serdecznie dziękujemy firmie Wyczesani Spa i zapraszamy ponownie do odwiedzin. :)