Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Dogtrekking Katowice (22.04.2018)

W niedzielę odbył się Dogtrekking Katowice, w którym brała udział nasza fundacja — zarówno jako pomoc, jak i jako biegacze. Wystartowało 11 wolontariuszy wraz ze schroniskowymi podopiecznymi. Jak możecie zobaczyć na zdjęciach, w nasze ręce wpadły nawet puchary!

2 miejsce w kategorii damskiej na dystansie 15 km zdobyła Kasia wraz z 10-miesięczną Sarą
3 miejsce w kategorii drużynowej na dystansie 9 km zdobyli Iwona i Adam wraz z 5-letnią owczarkowatą Hrabiną
Zaraz za podium, na 4 miejscu, w kategorii męskiej na dystansie 15 km uplasował się Marcin z 4-letnią Kają.
Przypadły nam również miejsca 6 i 7 w kategorii damskiej na dystansie 9 km — Paulina z Fifą i Ksenia z Benem!
W biegu brali udział również nasi byli podopieczni, między innymi Karbon, który ze swoją właścicielką zajął 5 miejsce

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, szczególnie zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!
Wszystkie nasze psiaki dały sobie radę w biegu i zmęczone wróciły do boksów, gdzie dalej czekają na domy. Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia i zastanawiasz się nad psem, odwiedź schronisko — na pewno znajdzie się kompan dla Ciebie

Bardzo dziękujemy organizatorom, HSM Korkus wszystko dla twojego psa, oraz wszystkim, którzy przekazali dary dla naszych psiaków. Również zwycięzcy postanowili podzielić się wygraną karmą. Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia na kolejnym dogtrekkingu!

Poniżej znajdziecie kilka zdjęć. Reszta pod linkiem — https://photos.app.goo.gl/IOUWJGuBWx7N2jMj2

 

 

Relacja z akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej (14.04.2018)

W sobotę, 14 kwietnia, miała miejsce kolejna z cyklicznych akcji adopcyjnych w Galerii Katowickiej. Tym razem z kociej strony towarzyszyła nam 4-letnia Klara — urocza, choć nieco zestresowana i przestraszona całą sytuacją trikolorka. Psie grono schroniskowców dzielnie reprezentowała dwójka, niemłodych już, psiaków — 11-letnia Plamka i 8-letni Tami. Choć w tym dniu pogoda bardziej zachęcała do spędzania czasu na dworze niż odwiedzin galerii handlowej, to nasze zwierzaki i tak załapały się na mizianki i prezenty od wielu z Was. Za wszystko, jak zawsze, serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne akcje!

 

   

Relacja z akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej (24-25.03.2018)

Ostatni przedświąteczny weekend (24-25.03) po raz kolejny spędziliśmy w Galerii Katowickiej, promując adopcje naszych zwierzaków. Tym razem włochatymi "ambasadorami" naszego schroniska były psiaki — sznaucerowata sunia Candy oraz malutki staruszek Tami i kotka Kluska — 6-letnia, spokojna, grzeczna kicia. Jak zwykle mogliśmy liczyć na Wasze zainteresowanie, wizyty byłych podopiecznych, sympatię, datki, dary, miłe słowa... Za wszystko to z całego serca dziękujemy! A pieski i kotki kazały nam przekazać podziękowania za poświęconą uwagę, liczne odwiedziny (którym zapewne sprzyjała nienajlepsza pogoda oraz handlowa niedziela) i głaski. ????

Zapraszamy na kolejną akcję adopcyjną już w Sobotę 14.04

     

 

Kwiecień bez akcji "Daj Pieskom Pobiegać"

Kochani, z przykrością informujemy, że w kwietniu nie będzie akcji Daj Pieskom Pobiegać.
Zapraszamy w maju!

Dzień zwierząt bezdomnych - wizyta GKS KATOWICE(4.04.2018)

Z okazji Dnia Zwierząt Bezdomnych nasze schronisko odwiedzili piłkarze, hokeiści i siatkarze GKS Katowice. :D Każdy z psiaków dostał prezent w postaci wędzonej kości, a niektóre załapały się na spacer z zawodnikami. Odwiedzone zostały również koty, które dostały dużą porcję głasków i miziaków ;) Bardzo dziękujemy za tę wspaniałą wizytę i zapraszamy znów!

 

 

 

 

Relacja z akcji Daj Pieskom Pobiegać (18.03.2018)

18 marca w naszym schronisku odbyła się kolejna edycja akcji Daj Pieskom Pobiegać. Mimo niskiej temperatury do schroniska przyszło wielu ludzi chętnych wyprowadzić naszych psich czworonogów i dotrzymać obecności mruczkom.
Nie było psiaka, który na spacer nie wyszedł, każdy miał swoją szansę, większość kilkukrotnie była wyciągana z boksów.
Doszło nawet do tego, że nie było niemal żadnego psa, którego można by wydać! Całe szczęście udało się znaleźć psiaka dla każdego, a po akcji nasi podopieczni, nawet ci, którzy zwykle energii mają zbyt wiele, mogli już tylko odpoczywać od ilości wrażeń.
Choć w tym miesiącu akcja wyszła dość chaotycznie, to cieszymy się, że ma ona takie zainteresowanie wśród innych i mamy nadzieję, że podczas kolejnych edycji również każdy psiak załapie się na spacer.