Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Relacja z akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej (13-14.05.2017)

Zapraszamy do nowej fotorelacji z akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej. Towarzyszyły nam, jak zawsze, wybrane psiaki i kociaki. Wśród tych ostatnich wyjątkowym szczęściem mogą cieszyć się Emil i Majka. Jest to para kociąt, która już wcześniej mieszkała i wychowywała się razem, dlatego staraliśmy się znaleźć im wspólny dom. W ciągu weekendu udało się tego dokonać i kociaki wciąż będą mieszkać razem pod jednym dachem. Rzadko zdarza się, gdy ktoś decyduje się na dwa zwierzaki na raz, dlatego tym bardziej cieszymy się z takiej sytuacji. Emila i Majkę możecie zobaczyć na dwóch poniższych zdjęciach:

 

Tymczasem dziękujemy wszystkim za wsparcie i zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć.

  

 

 

Relacja z akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej (08-09.04.2017)

W tym miesiącu nasza akcja adopcyjna odbyła się nieco wcześniej niż zwykle, z uwagi na zbliżające się Święta Wielkanocne. Razem z nami pojawiły się dwa zwierzaki. Była słodka kicia o imieniu Hania. Ma kilkanaście lat i jest spokojnym, miłym kotkiem. Chcielismy Wam również zaprezentować Chrupka. Jest to młodziutki, pięciomiesięczny psiak, który zachowuje się jak typowy szczeniak - choć wyrośnie na dużego i silnego owczarka. Mamy nadzieję, że nasi podopieczni Wam się podobali, choć jeszcze bardziej pragniemy, aby oba zwierzaki znalazły swoje prawdziwe, pełne miłości domy. Życzymy Wam pełnych radości Świąt, mokrego Dyngusa i wesołego Alleluja!

    

  

 

 

Relacja z akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej (18-19.03.2017)

W zeszłym tygodniu ponownie zorganizowaliśmy akcję adopcyjną w Galerii Katowickiej. Tym razem, co prawda, nie mamy dla Was zbyt wielu zdjęć (choć te, które są, wyszły wg nas słodko :) ), ale zawsze zapraszamy do odwiedzenia naszego kącika osobiście. To lepsze, niż jakiekolwiek zdjęcia, bo nic nie zastąpi możliwości własnoręcznego pogłaskania naszego schroniskowego psiaka, czy przyjrzenia się z bliska kociakowi. Zawsze można też przy okazji zapytać się naszych wolontariuszy i pracowników choćby o inne zwierzaki, a także samemu wesprzeć fundację. Na leczenie naszych podopiecznych wciąż musimy wydawać poważne kwoty, dlatego każda zebrana przez nas złotówka ma znaczenie. Dziękujemy serdecznie za wsparcie!

  

Relacja z akcji Daj Pieskom Pobiegać (12.03.2017)

Zapraszamy do relacji z prawie wiosennej akcji Daj Pieskom Pobiegać. Może temperatura powietrza nie była jeszcze taka, jak byśmy sobie tego życzyli, ale za to atmosfera w schronisku była bardzo ciepła i sympatyczna. Nasi podopieczni z radością powitali wszystkich gości. Każdy, kto chciał mógł zarówno pospacerować z psiakiem, jak i odwiedzić naszą kociarnię. Poniżej obszerna galeria zdjęć ukazująca, co można robić z naszymi zwierzakami w czasie dnia otwartego. Od zwykłych spacerów, przez głaskanie, przytulanie, zabawę i naukę, aż po przyglądanie się, jak same znajdują sobie zajęcie, ciesząc się różnymi zabawkami (lub przekąskami :) ). Gorąco dziękujemy za odwiedziny oraz wszelkiego rodzaju wsparcie, które od Was uzyskaliśmy. Zachęcamy do obejrzenia wszystkich zdjęć poprzez "czytaj więcej".

  

 

 

 

 

Dziękujemy za dary!

Fundacja Przystanek Schronisko wraz z Miejskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach pragnie gorąco podziękować wszystkim, którzy z inicjatywy Oli Sobieszek i Wenera Kreiskott zbierali karmę i rzeczy dla zwierząt w schronisku Katowicach.

 

W  imieniu zwierzaków dziękujemy za karmę suchą i mokrą dla zwierząt zdrowych i chorych, legowiska, smycze, ubranka, kocyki, oraz wiele innych rzeczy dla naszych zwierzaków!

 

 

  

Relacja z Dnia Kota (i Daj Pieskom Pobiegać) [18.02.2017]

Nieczęsto zdarzają się dni, w które organizujemy aż dwa duże wydarzenia naraz. Tak było w sobotę 18-go lutego, kiedy to odbył się Dzień Otwarty z okazji Międzynarodowego Dnia Kota, a dodatkowo nasi goście mieli możliwość pospacerowania z psami w ramach akcji Daj Pieskom Pobiegać. Dzięki temu każdy mógł poznać zarówno naszych psich, jak i kocich podopiecznych.

Nie mogło obyć się bez licznych dodatkowych atrakcji. Nasi wolontariusze zapewnili ciekawe zabawy dla dzieci, na łakomczuchów czekał smaczny poczęstunek (same zdjęcia wyglądają apetycznie!), można było także liczyć na profesjonalne porady behawioralne dotyczące naszych zwierzaków, czy pokazy psiej tresury. Szczególnie chcemy w tym miejscu podziękować Joannie Uszok z PETSI the dog's out fun! oraz Karolinie Krupskiej z Centrum Szkolenia Psów Perra, które poprowadziły trening posłuszeństwa i weight pulling, czyli psie przeciąganie ciężarów. Warto było zobaczyć, jak można wytresować swoje psiaki.

Psiaki wybiegane, kociaki wygłaskane, dzieci (i nie tylko dzieci :) ) wymalowane - to był bardzo udany dzień. Bardzo nas cieszy, że mimo średniej pogody odwiedziło nas mnóstwo osób, przekazując nam także wiele darów - m. in. karmy, saszetki, koce. Nasza fundacyjna puszka również nie leżała pusta. :) Wszystkim serdecznie dziękujemy za odwiedziny, mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście. Do zobaczenia następnym razem!

Poniżej kilka wybranych zdjęć z sobotniego Dnia Otwartego, a pełną galerię możecie obejrzeć tutaj i tutaj.