Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Poszukiwany pracownik w schronisku

Pilnie poszukujemy pracownika na stanowisko kierowcy i pielęgniarza zwierząt!

 

Miejsce zatrudnienia: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach, ul. Milowicka 1B.

Kogo dokładnie poszukujemy?
- mężczyzny,
- posiadacza ważnego prawa jazdy kat. B,
- osoby dyspozycyjnej w okresie przynajmniej od lipca do września (jeśli obie strony będą zadowolone ze współpracy, istnieje możliwość przedłużenia umowy),
- miłośnika zwierząt, a zwłaszcza psów, który potrafi poradzić sobie z każdym czworonogiem.

 

Co będzie należeć do jego obowiązków?
- wyjazdy na wezwania do zwierząt błąkających się,
- transportowanie schwytanych podczas interwencji zwierząt do schroniska (niekiedy także rannych lub zwłok w celu ich utylizacji),
- karmienie zwierząt, opieka nad nimi,
- utrzymywanie czystości w pawilonach.

 

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV na e-mail: schronisko.katowice@gmail.com
Wszelkie pytania prosimy kierować pod numer telefonu: 32 256 61 15

Metamorfoza psiaków dzięki Wyczesani Spa

Kilkoro naszych podopiecznych doznało prawdziwej przemiany dzięki Wyczesani Spa. Czesanie, strzyżenie, skrócenie pazurów - to tylko niektóre z zabiegów, jakim zostały poddane psiaki. Dzięki temu zwierzaki nie tylko piękniej wyglądają, ale równiez o wiele lepiej się czują. O efekcie można długo się rozpisywać, ale najlepiej spojrzeć na zdjęcia - efekt jest wspaniały. Poniżej - od lewej - owczarek colie o imieniu Dżafar, bernardyn Benio, oraz sznaucer Negro. Serdecznie dziękujemy firmie Wyczesani Spa i zapraszamy ponownie do odwiedzin. :)

 

  

II Katowicki Dzień Psiaka i akcja w Galerii Katowickiej - relacje (24-25.06.2017)

W czerwcu nie zwalniamy tempa z uczestnictwem w różnego rodzaju wydarzeniach. W miniony weekend byliśmy zarówno w Galerii Katowickiej organizując akcję adopcyjną dla naszych piesków i kotków, jak i w Parku Kościuszki na II Katowickim Dniu Psiaka. Choć największą uwagę z pewnością przykuwa ta druga impreza, najpierw zobaczmy relację z akcji w Galerii Katowickiej. Zapraszamy do dalszej części wiadomości.

Relacja z akcji Daj Pieskom Pobiegać (18.06.2017)

W ubiegłą niedzielę ponownie zorganizowaliśmy akcję Daj Pieskom Pobiegać. Choć z tym bieganiem trzeba uważać, bo podczas ostatnio panujących temperatur łatwo o przemęczenie - zarówno człowieka, jak i zwierzęcia. Ale na szczęście na terenie naszego schroniska oraz w jego pobliżu jest wiele drzew, więc w razie potrzeby można znaleźć miejsce, aby odpocząć w cieniu. A nawet po prostu poleżeć z psiakiem pod drzewkiem. :)

Tym razem prezentujemy zdjęcia zrobione bezpośrednio przez Was (dziękujemy za udostępnienie), a na nich "uśmiechnięte" mordki naszych podopiecznych. Cieszymy się z kolejnej okazji do spędzenia miłych chwil z pieskami, mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście (my tak!), choć najwięcej radości z pewnością miały wybiegane i wygłaskane psiaki. A korzystając z okazji, zapraszamy Was na II Katowicki Dzień Psiaka, który odbędzie się w sobotę 24 czerwca w Parku Kościuszki.

        

Relacja z Dnia Otwartego (27.05.2017)

W maju wiele się u nas działo. W połowie miesiąca byliśmy w Galerii Katowickiej, przedostatni weekend spędziliśmy w Parku Śląskim, a kilka dni temu zorganizowaliśmy znaną i lubianą przez Was akcję Daj Pieskom Pobiegać, zwaną również Dniem Otwartym. Tym razem było to połączone z Dniem Dziecka. Ponieważ pogoda dopisała, z psiakami spacerowało się wyjątkowo przyjemnie. I tak samo spędzało czas z kociakami w naszej kociarni. Przebywanie z naszymi podopiecznymi bardzo się dzieciom podobało, choć miały one również dodatkowe atrakcje w postaci malowania twarzy, czy skosztowania waty cukrowej, popcornu oraz innych pyszności na naszych stołach.
Bardzo pozytywna wiadomość, podczas imprezy adopotowany został jeden z naszych młodziutkich psich podopiecznych (pierwsze zdjęcie poniżej), wtedy jeszcze bez imienia, a teraz nazwany Maxiu. Mieszka już z nowymi właścicielami oraz 16-letnim Szarikiem i czuje się świetnie. Znalezienie domu - takiego "prezentu" życzymy wszystkim naszym zwierzakom.
Bardzo mocno dziękujemy za obdarowanie nas licznymi darami, oraz za samą Waszą obecność, dzięki której akcja w pełni się udała.

Link do pełnej galerii zdjęć znajduje się tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dogtrekking i Zwierzynalia 2017 (20-21.05.2017)

W ostatni weekend uczestniczyliśmy w aż dwóch dużych imprezach pod rząd. Był to Dogtrekking w sobotę oraz Zwierzynalia w niedzielę. Oba wydarzenia miały miejsce w Parku Śląskim. Po więcej szczegółów oraz fotorelację zapraszamy do dalszej części wiadomości, gdyż jest o czym czytać i co oglądać.