Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Relacja z akcji Daj Pieskom Pobiegać (26.11.2017)

Zapraszamy do wideorelacji z ostatniej akcji Daj Pieskom Pobiegać. Przybyło do naszego schroniska wielu gości, dzięki czemu praktycznie wszystkie psiaki mogły udać się na długi spacerek. Oprócz szczekających czworonogów, można było poznać również te miauczące. :) Z nimi na długie spacery nie trzeba wychodzić, ale przebywanie w ich towarzystwie jest równie miłe. Nasi wolontariusze przygotowali też poczęstunek, którego mógł skosztować każdy, kto nas tego dnia odwiedził. A my dziękujemy i zapraszamy na następną akcję, która odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Relacja z akcji w Galerii Katowickiej (18-19.11.2017)

Tydzień temu odbyła się kolejna akcja adopcyjna fundacji Przystanek Schronisko. Tym razem mamy dla Was zarówno kilka zdjęć, jak i filmik. Zobaczcie w jakiej zgodzie mogą żyć psy i koty, i jak potrafią ze sobą współpracować. :) Na materiale filmowym znajdziecie też oczywiście głównych czworonogich bohaterów, szukających ciepłego, pełnego miłości domu. Pokazaliśmy tam też m. in. ilość darów, jakie otrzymaliśmy w czasie akcji - serdecznie Wam dziękujemy zarówno za to wsparcie, jak i za pomoc finansową. Do zobaczenia następnym razem!

 

  

 

Szlachetna Pożyczka

Biorąc pożyczkę w Kasie Stefczyka możesz wspomóc naszą fundację.

Kasa Szewczyka chcąc pomóc potrzebującym, zorganizowała akcję, dzięki której nasze zwierzaki mogą otrzymać wsparcie.

Każda Szlachetna Pożyczka to 50 zł na cele charytatywne, między innymi podopiecznych Fundacji. Ty wybierasz kogo wesprzesz -  wystarczy wskazać pomoc zwierzętom. 

Relacja z Dnia Otwartego (21.10.2017)

Dzień Otwarty to już stałe wydarzenie, które wszyscy bardzo polubiliśmy - a w szczególności schroniskowe zwierzaki. :) W minioną sobotę była szansa, aby poznać bliżej naszych podopiecznych: wyjść z psiakami na spacer, czy pobawić się z kotkami w kociarni. Odwiedził nas również youtuber Ravgor - czekamy na wideorelację z tej okazji. :) Oprócz tego był u nas Dziennik Zachodni, który zamieścił już obszerną galerię zdjęć. My natomiast poniżej prezentujemy nasz filmik, na którym możecie zobaczyć, co ciekawego się działo. Warto również wspomnieć, że jeden z naszych piesków podczas sobotniego Dnia Otwartego znalazł dom - ogromnie się z tego cieszymy. Dziękujemy wszystkim za obecność i z góry zapraszamy na kolejne akcje!

Relacja z akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej (14-15.10.2017)

Zapraszamy do relacji z nowej akcji adopcyjnej, która odbyła się kilka dni temu w Galerii Katowickiej. Tym razem zamiast zdjęć - wideo, które jeszcze lepiej przedstawia nasze stoisko. Jest także pokazana akcja specjalna, czyli spacer z naszymi podopiecznymi. :) Co prawda tym razem żadnemu kociakowi ani psiakowi nie poszczęściło się i nie zostały adoptowane, ale jak można zauważyć, cieszyły się zainteresowaniem i z głaskaniem nie było problemów. Dziękujemy wszystkim za odwiedziny i za datki. Do zobaczenia w przyszłym miesiącu w Galerii Katowickiej, a wcześniej, bo już w najbliższą sobotę, na Dniu Otwartym w naszym schronisku. Spodziewajcie się również kolejnych filmików :)

 

Święto Giszowca oraz Galeria Katowicka - relacje (2-3.09.2017)

Wrzesień rozpoczęliśmy weekendowym udziałem w dwóch akcjach: Święcie Giszowca oraz w Galerii Katowickiej. Na tym pierwszym wydarzeniu działaliśmy pod hasłem "Ręka w łapę". Choć pogoda nie była idealna, to warto było przybyć z naszymi psiakami i pokazać również mieszkańcom Giszowca, co potrafią. :) Oprócz dorosłych, było sporo dzieci, które z chęcią wygłaskały naszych podopiecznych. Na Święcie Giszowca oprócz stoiska naszej Fundacji było zorganizowanych kilka dodatkowych atrakcji, jak np. koncert orkiestry PGG KWK „Murcki – Staszic” pod dyr. G. Mierzwińskiego, czy pokazy teatralne dla najmłodszych.

W Galerii Katowickiej byliśmy obecni z dwoma kociakami oraz psiakami: przyjaznym Tolkiem i starszym pudelkiem Pascalem. Kocięta były nieco przestraszone nowym miejscem, ale potem miło było obserwować, jak bawią się "pacając" wiszącą zabawkę łapkami. Z kolei oba psiaki lubiły sobie trochę poszczekać, czym skutecznie zwracały uwagę przechodniów.

Serdecznie dziękujemy Miejskiemu Domowi Kultury Szopienice - Giszowiec za zaproszenie na imprezę! Dziękujemy też zarządcy Galerii Katowickiej za umożliwienie nam regularnego pokazywania się z naszymi zwierzakami. Dziękujemy oczywiście również Wam wszystkim za obecność oraz za pieniążki wrzucane do naszych puszek.