Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − koty

F I L T R Y

Płeć:

  Surmik (FIV +) | płeć: samica, w schronisku od: 29.06.2017

  Wiecie sami dobrze, że maluszki w schronisku nie mają za łatwo. Pisaliśmy o tym nie raz. Ale co z kotami starszymi? Im też jest ciężko. Potencjalni adoptujący najczęściej interesują się kotami młodymi i zdrowymi. Starszaki odchodzą na boczny tor i często spędzają w schronisku bardzo długie miesiące. Nie inaczej jest z Surmikiem. Surmik nie dość, że nie jest młodzieniaszkiem i nie posiada już żadnych ząbków, to dodatkowo jest nosicielem wirusa FIV. :( Jest to wirus, który wywołuje u kotów niedobór odporności.

  KIJAFA | płeć: samica, wiek: 6 lat i 7 miesięcy, w schronisku od: 24.06.2011

  Nie zobaczysz jej od razu. Ale poczekaj chwilę, przypatrz się uważnie: tam, pod półkę, w krainie cieni przemykają kocie łapki w białych skarpetkach. I świecą w ciemności przestraszone kocie oczy. Kijafa, filigranowa nieśmiałka. Cechuje ją bojaźliwość, nieufność, nieuchwytność. Ze wszystkich sił wzbrania się przed kontaktem z ludźmi, choć zdarzyły się już pozytywne momenty. Na co dzień Kijafa jest jednak przede wszystkim kotem, którego właściwie nie ma. Ucieka przed wzorkiem ludzi, porusza się bezszelestnie i najczęściej przebywa na najwyższej półce, zasłonięta ścianą koszyka.

  Bonia | płeć: samica, wiek: 4 lata i 7 miesięcy, w schronisku od: 13.11.2013

  Bonia 490/13. Ostatnia z trójki rodzeństwa czekająca na domek. Najpierw śliczna nieśmiałka Flores domek zyskała, potem ciekawska i otwarta Gifi. Pozostała Bonia. Ta najbardziej przerażona, najmniej ufna, potrzebująca najwięcej cierpliwości. Do katowickiego schroniska przybyła 13ego listopada 2013 roku, zakatarzona, wybiedzona, wycofana. Podczas gdy jej siostry przełamywały barierę lęku wobec ludzi, Bonia nie potrafiła sama się przemóc i otworzyć. Jest wrażliwą kotką i potrzebuje więcej czasu.

  Shi | płeć: samica, wiek: 4 lata i 10 miesięcy, w schronisku od: 16.08.2014

  Przedstawiamy Wam Shi. Shi jest bardzo nieśmiała. Płochliwa, dzikawa. Nie pozwala się dotknąć, ucieka przed człowiekiem, choć często z zaciekawieniem mu się przygląda. Mieszka w schronisku od sierpnia 2014; trafiła do nas z ulicy, nie znamy jej przeszłości. To trudny kot. Nieoswojony, niedotykalski... Kolejny ciężki orzech do zgryzienia, kolejne kocie wyzwanie, zagadka do rozwiązania... Ale jest tak śliczna i tak urokliwa, przyciągająca jak magnez, że może ktoś kiedyś zaryzykuje i da szansę na oswojenie i pokochanie ludzi, przygarnie.

  Majkel | płeć: samiec, wiek: 6 lat i 10 miesięcy, w schronisku od: 10.06.2014

  Majkel trafił do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowiacach jako wolnoożyjący, dzikawy kocurek. Rzeczywiście: jest dzikawy, a przynajmniej takie sprawia wrażenie. Ale wiemy już, że jak chce to potrafi! Potrafi być przytulakiem. Na co dzień na kociarni Majkel jest bardzo szybki, bardzo nieufny i bardzo niedotykalski. Chyba, że w ręku masz coś dobrego do jedzenia to możesz mieć szczęście podziwiania Majkela z bliska. Z reguły pozostaje jednak nieuchwytny, można by więc uznać go za dzikuska.

  Bazylia | płeć: samica, wiek: 6 lat i 3 miesiące, w schronisku od: 12.05.2015

  Zanim Ci zaufam, wystawię Cię na niejedną próbę. Ugryzę Cię, podrapię, nakrzyczę, będę złośnicą do której czasem stracisz cierpliwość, którą wyślesz do kąta, załamując ręce. Będę zgrywać twardego, niezależnego kota i udawać że Cię nie potrzebuję; demonstrować niezadowolone i zły humor i że mi nie zależy - choć to wszystko będzie tylko płaszczykiem dla strachu i obaw przed odrzuceniem; strachu którego nie pozwolę Ci dojrzeć, zbyt dumna, zbyt wątpiąca, że naprawdę chcesz dać mi szansę.

  Lubczyk | płeć: samiec, wiek: 6 lat i 4 miesiące, w schronisku od: 24.03.2016

  Szczypiorek. Delikatny, cichy, nienachalny... Skryty, tajemniczy... Nie ma w sobie przebojowości i śmiałości, która pozwala mu zdobywać ludzkie kolana, nie jest miziakiem nad miziakami, który zdobywa ludzkie serce w trzy sekundy. Jest nieśmiały, speszony, nie wie czy może, czy powinien, a co jeśli człowiek go nie polubi? Brak mu wiary w siebie... A to naprawdę cudowny kot, choć niedoceniany przez odwiedzających schronisko. Ciepły, łagodny, kochany, pełen uroku. Tylko nie wierzy w swoje szczęście.

  Karrasia | płeć: samica, wiek: 4 lata i 2 miesiące, w schronisku od: 04.04.2016

  Karraska, Karrasia... niedostępna, tajemnicza, czarująca. Kiedy przemyka po kociarni, można patrzeć na nią bez końca, zafascynowanym, urzeczonym... chciałoby się ją pogłaskać, zdobyć jej zaufanie, jej względy, przyjaźń, chciałoby się ją oswoić i nauczyć kochać, chciałoby się zostać jej przyjacielem, usłyszeć jej mruczenie... Jest piękna i naprawdę potrafi oczarować, chociaż trzyma człowieka na dystans, i to całkiem spory. Mimo to... po prostu się ją lubi, tak właśnie 'pomimo'.

  Chinka | płeć: samica, wiek: 3 lata i 2 miesiące, w schronisku od: 19.07.2016

  Chinka. Dziewczyna z pazurem! Szalona, żywa, pełna energii! Sto pomysłów na minutę, radość życia, chochliki w oczach, ognisty temperament... taak, oto zwariowana kocica Chinka, która wprowadzi w Twoje życie pozytywny, rozbrajający chaos i która wszelką nudę wygna w najdalszy kąt. Jest nieprzewidywalna, a przez to wciągająca jak najlepsza książka, hiponotyzująca, fascynująca... nieodgadniona, przeciekawa, przyciągająca jak magnez. Nie jest łatwym kotem - potrafi pokazać pazurki i niemałe różki, chociaż czułość i miłość jak najbardziej też; trzeba ją dobrze poznać, by nauczyć się jej obsługi, ma też mnóstwo energii, więc powinna znaleźć równie energicznego opiekuna, który zapewni jej odpowiednią dawkę zabawy i uwagi.

  Nina | płeć: samica, wiek: 7 lat i 5 miesięcy

  Nina to cudowny koci puchacz. Sowa w wersji kociej. Obłędna, rozbrajająca i rozczulająca. I z miną wyrażającą wieczne zadziwienie światem, oczami wielkości pięciozłotówek. I eleganckimi, długimi wibrysami. No i - oczywiście - puchatym brzuszkiem, ofutrzonymi łapkami i tymi kudłatymi policzkowymi pućkami. Ale uroda to nie wszystko, uroda to przecież tylko dodatek. A najważniejsze jest to co jest w środku - koci charakter. Nina to złoty kotek. Jest przemiłą, kochaną koteczką, lubi być głaskana, przytulana, chciałaby być kochana.
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.