Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − koty

F I L T R Y

Płeć:

  KIJAFA | płeć: samica, wiek: 7 lat i 3 miesiące, w schronisku od: 24.06.2011

  Nie zobaczysz jej od razu. Ale poczekaj chwilę, przypatrz się uważnie: tam, pod półkę, w krainie cieni przemykają kocie łapki w białych skarpetkach. I świecą w ciemności przestraszone kocie oczy. Kijafa, filigranowa nieśmiałka. Cechuje ją bojaźliwość, nieufność, nieuchwytność. Ze wszystkich sił wzbrania się przed kontaktem z ludźmi, choć zdarzyły się już pozytywne momenty. Na co dzień Kijafa jest jednak przede wszystkim kotem, którego właściwie nie ma. Ucieka przed wzorkiem ludzi, porusza się bezszelestnie i najczęściej przebywa na najwyższej półce, zasłonięta ścianą koszyka.

  Shi | płeć: samica, wiek: 5 lat i 7 miesięcy, w schronisku od: 16.08.2014

  Przedstawiamy Wam Shi. Shi jest bardzo nieśmiała. Płochliwa, dzikawa. Nie pozwala się dotknąć, ucieka przed człowiekiem, choć często z zaciekawieniem mu się przygląda. Mieszka w schronisku od sierpnia 2014; trafiła do nas z ulicy, nie znamy jej przeszłości. To trudny kot. Nieoswojony, niedotykalski... Kolejny ciężki orzech do zgryzienia, kolejne kocie wyzwanie, zagadka do rozwiązania... Ale jest tak śliczna i tak urokliwa, przyciągająca jak magnez, że może ktoś kiedyś zaryzykuje i da szansę na oswojenie i pokochanie ludzi, przygarnie.

  Majkel | płeć: samiec, wiek: 7 lat i 7 miesięcy, w schronisku od: 10.06.2014

  Majkel trafił do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowiacach jako wolnoożyjący, dzikawy kocurek. Rzeczywiście: jest dzikawy, a przynajmniej takie sprawia wrażenie. Ale wiemy już, że jak chce to potrafi! Potrafi być przytulakiem. Na co dzień na kociarni Majkel jest bardzo szybki, bardzo nieufny i bardzo niedotykalski. Chyba, że w ręku masz coś dobrego do jedzenia to możesz mieć szczęście podziwiania Majkela z bliska. Z reguły pozostaje jednak nieuchwytny, można by więc uznać go za dzikuska.

  Karrasia | płeć: samica, wiek: 4 lata i 10 miesięcy, w schronisku od: 04.04.2016

  Karraska, Karrasia... niedostępna, tajemnicza, czarująca. Kiedy przemyka po kociarni, można patrzeć na nią bez końca, zafascynowanym, urzeczonym... chciałoby się ją pogłaskać, zdobyć jej zaufanie, jej względy, przyjaźń, chciałoby się ją oswoić i nauczyć kochać, chciałoby się zostać jej przyjacielem, usłyszeć jej mruczenie... Jest piękna i naprawdę potrafi oczarować, chociaż trzyma człowieka na dystans, i to całkiem spory. Mimo to... po prostu się ją lubi, tak właśnie 'pomimo'.

  Chinka | płeć: samica, wiek: 3 lata i 11 miesięcy, w schronisku od: 19.07.2016

  Chinka. Dziewczyna z pazurem! Szalona, żywa, pełna energii! Sto pomysłów na minutę, radość życia, chochliki w oczach, ognisty temperament... taak, oto zwariowana kocica Chinka, która wprowadzi w Twoje życie pozytywny, rozbrajający chaos i która wszelką nudę wygna w najdalszy kąt. Jest nieprzewidywalna, a przez to wciągająca jak najlepsza książka, hiponotyzująca, fascynująca... nieodgadniona, przeciekawa, przyciągająca jak magnez. Nie jest łatwym kotem - potrafi pokazać pazurki i niemałe różki, chociaż czułość i miłość jak najbardziej też; trzeba ją dobrze poznać, by nauczyć się jej obsługi, ma też mnóstwo energii, więc powinna znaleźć równie energicznego opiekuna, który zapewni jej odpowiednią dawkę zabawy i uwagi.

  Osisi | płeć: samica, wiek: 3 lata i 11 miesięcy, w schronisku od: 21.06.2017

  Osisi, kotka z drzewa. Wśród gałązek, liści przerażoną koteczkę dostrzegła wolontariuszka i wezwała strażaków, którzy pomogli zdjęć ją na ziemię. Widziano jak ktoś wyrzucił ją z auta... porzucona, zdezorientowana musiała pognać przed siebie i wspiąć się po konarze, a potem utknąć. Kicia trafiła do schroniska. Tyle stresu: utrata domu, ulica, obce miejsce. Osisi źle to wszystko znosiła, na szczęście teraz jest już lepiej. Przebywa na kociarni z wybiegiem i cichutko w kąciku czeka na swoją kolej.

  Księżniczka | płeć: samica, w schronisku od: 12.10.2016

  Księżniczka trafiła do schroniska po śmierci opiekunki. Mieszkała z wieloma kotami... z tego powodu nigdy nie dała się całkiem oswoić. Wystarczały jej do szczęścia koty, a człowieka się bała, nie zaufała mu. Opiekunka zmarła i Księżniczka wraz z towarzyszami straciła dom. Większość kotków znalazła już swoje nowe kąciki. A Księżniczka... Księżniczka przeszła już na drugą kociarnię. Początki były bardzo ciężkie. Fuki, prychanie, skulone uszka, jasne komunikaty "Odejdź!".

  Nicpoń | płeć: samiec, wiek: 4 lata i 11 miesięcy, w schronisku od: 10.03.2017

  A to ci mały urwis! Przedstawiamy - jakże mógłby nazywać się inaczej - Nicponia! Nicpoń, jak już się pewnie domyślacie - życie kocha całym swoim burym serduszkiem. Jest wesołym, rozbrajającym, pełnym radości i kocięcej ciekawości kocurkiem. Chodzi, zwiedza, biega za człowiekiem, poluje na zabawki i kocie ogony, rozdaje pozytywne wibracje i ciągle rozmyśla co by to zbroić. Niestety lubi też zaczepiać koty i bywa dla nich niedobry - w końcu jak być nicponiowym huncwotem to na całej linii.

  Różowy | płeć: samiec, wiek: 5 lat i 11 miesięcy, w schronisku od: 17.05.2017

  Różowy - cudowny koci pingwinek. Został znaleziony, był w kiepskim stanie - zabiedzony, chudy zagubiony, brudny. Nie znamy jego przeszłości. Pamiątką po dawnym życiu są... różowe ciapki na łapkach i końcówce ogona, z którymi przybył do nas z ulicy. Wygląda jakby ktoś po prostu próbował go pofarbować. A potem "eksperymenty" z kotkiem się znudziły i kocurek został porzucony jak zepsuta zabawka. Ale jaka jest jego prawdziwa historia - wie tylko on. Różowy nie stracił jednak swojego optymizmu i wiary w ludzi.

  Nora | płeć: samica, wiek: 2 lata i 10 miesięcy

  Jej świat to ciemność i ludzie. Nora nie widzi. Jest przecudowną, przepiękną kotką, delikatną, nieśmiała... w pełni zależną od człowieka. Potrzebuje kogoś, kto będzie się chciał nią zaopiekować. Kicia dopiero uczy się nowego życia, życia bez obrazów, życia z wyostrzonym słuchem i węchem. Poznaje świat od początku. Gdy pozna swoją przestrzeń, teren, rozstaw mebi - porusza się sprawnie, robi postępy każdego dnia. Bezbłędnie korzysta też z kuwety. Kiedyś Nora widziała wszystko.
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.