Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − psy

F I L T R Y

Płeć:

  REKS | płeć: samiec, wiek: 8 lat i 7 miesięcy, rozmiar: średni

  "Cześć. Mam na imię Reks. Aktualnie przebywam w hoteliku pod Częstochową. Jest mi tu dużo lepiej niż w schronisku. Ciągle przebywam z ludźmi, śpię z nimi w domu, mam dużo terenu do biegania, mam zapewnioną opiekę weterynaryjną i dobre jedzenie. Jednak moim marzeniem jest mieć swojego człowieka i prawdziwy dom. Tylko czy taki się kiedyś znajdzie? Mam nadzieję, że tak. Może zróbmy tak: ja opowiem Wam kilka słów o sobie, a Wy zastanowicie się czy chcielibyście przygarnąć mnie do siebie.

  BEN | płeć: samiec, wiek: 14 lat i 8 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 11.04.2017

  Ben jest psiakiem średniej wielkości, ma ok. 45 cm w kłębie. Pomimo swojego wieku jest bardzo żywiołowym psem, kocha spacery, bieganie, skakanie i wszelkie zabawy z człowiekiem. Jest okazem zdrowia, nie stwierdzono u niego żadnych chorób. Nie ma też problemu z uczeniem się nowych komend, zwłaszcza gdy w nagrodę dostaje wszelkiego rodzaju smaczki, za które dałby się pokroić. W krótkim czasie nauczył się siadania oraz podawania łapy. Uwielbia kontakt z innymi psami, wobec żadnego nie wykazał agresji i raczej trzyma się z dala od wszelkich psich awantur, więc spokojnie może zamieszkać w domu z innymi psami.

  KITA | płeć: samica, wiek: 7 lat i 8 miesięcy, rozmiar: mały

  Kita to spokojna i cierpliwa suczka. Ma ok. 6 lat i waży 12 kg. Nie wymaga ciągłej uwagi ze strony właściciela, potrafi się zająć sobą, ale jak każdy pies lubi gdy czasem się ją pogłaszcze, czy podrapie za uchem. Na ogół zachowuje się grzecznie, choć zdarza jej się szarpać smycz, czy mocno pociągnąć. Szczególnie, gdy poczuje jakiś zapach na uboczu lub znajdzie się w pobliżu kałuży. Z każdej chce się napić wody i wydaje się, że może to robić nieskończenie długo :) .

  ORYX | płeć: samiec, wiek: 3 lata i 10 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 20.02.2016

  Oryx to psiak średniej wielkości. Ma ok. 35 cm w kłębie i waży 11 kg. Jest wesołym psem, cieszącym się na wyjście z boksu i spotkanie z opiekunem. W stosunku do ludzi nie wykazuje agresji, ale w pierwszym kontakcie bywa wystraszony; najczęściej boi się mężczyzn i ostrzegawczo szczeka. Nie lubi też przebywać w zatłoczonych miejscach. Do psów jest nastawiony zazwyczaj przyjaźnie, ale bywa zazdrosny o swego opiekuna lub zabawkę. Potrafi wykonywać komendy siad, łapa, waruj oraz poproś.

  DAFNE | płeć: samica, wiek: 10 lat i 3 miesiące, rozmiar: średni, w schronisku od: 16.03.2016

  Dafne to suczka średniej wielkości. Do schroniska trafiła oddana przez właściciela i, niestety, spędziła w nim już trochę czasu. Być może dlatego, że mimo całej swojej urody i gracji, sunia nie jest mistrzynią w robieniu dobrego pierwszego wrażenia. Schroniskowa rzeczywistość przytłacza ją, dlatego w boksie jest cichutka, prawie niedostrzegalna. Gdy poznaje nowe osoby, nie zabiega o kontakt i uwagę, zachowuje dystans. Ze względu na doświadczenie porzucenia, Dafne, by zaufać człowiekowi, potrzebuje więcej czasu niż inne psiaki.

  SABA | płeć: samica, wiek: 9 lat i 4 miesiące, rozmiar: średni, w schronisku od: 10.10.2017

  Saba to kochana suczka, prawie w typie owczarka ;) Człowiej jest dla niej całym światem, obdarza go bezgraniczną miłością i jest on dla niej najważniejszy. Uwielbia przytulanie, głaskanie i spędzanie czasu z człowiekiem na kanapie. Z każdą napotkaną osobą musi się przywitać i wyżebrać odrobinę pieszczot. Jest także bardzo mądra, na spacerach trzyma się opiekuna i chodzi przy nodze, spuszczona wraca na zawołanie. Potrafi wykonywać komendy siad, łapa, druga łapa, waruj, reaguje także na swoje imię.

  WINTER | płeć: samiec, wiek: 2 lata i 5 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 18.09.2017

  Winter to młody psiak średniej wielkości (ma ok. 55 cm w kłębie). Jest bardzo wesoły, żywiołowy i pełen energii. Wszędzie go pełno i wszystko go ciekawi. Uwielbia długie spacery i potrzebuje dość dużej dawki ruchu. Do ludzi jest nastawiony przyjaźnie, bardzo lubi się bawić i przytulać. Jest bardzo pojętny i szybko się uczy, poznał już takie komendy jak siad, waruj, łapa, druga. Z innymi psami dogaduje się różnie - z jednymi chce się bawić, na inne z daleka reaguje nieprzyjaźnie.

  LUNA | płeć: samica, wiek: 7 lat, rozmiar: duży, w schronisku od: 20.01.2018

  Luna została oddana do schroniska z powodu lęku separacyjnego (przyszły właściciel musi się z tym liczyć). Ma około 60 cm w kłębie, więc jest raczej dużym psem. Na początku była mocno wystraszona hałaśliwym i nieznanym miejscem. Na początku wolontariatu nie chciała wychodzić, ale z czasem coraz chętniej przychodziła do krat, by wyjść na spacerek. Bardzo ładnie chodzi na smyczy; woli spacery w ciche miejsca typu park, las, polana, z dala od miejskiego szumu. Uwielbia również zabawy patykiem, aportowanie go.

  KUBA | płeć: samiec, wiek: 10 lat i 11 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 15.01.2017

  Kuba to pies średniej wielkości pies (ma ok. 55 cm w kłębie). Z powodu nadwagi powinien zrzucić kilka kilogramów. Do schroniska trafił po śmierci właściciela. W stosunku do ludzi jest przyjazny, chętnie pozwala się głaskać. Niestety z psami nie dogaduje się zbyt dobrze. Każdego przechodzącego zbyt blisko musi obszczekać, niejednokrotnie próbując do niego doskoczyć. Zdarza się, że podczas wspólnego spaceru zacznie tolerować psiego kolegę, jednak należy zachować ostrożność.

  NEMO | płeć: samiec, wiek: 10 lat i 11 miesięcy, rozmiar: duży, w schronisku od: 06.12.2016

  Nemo to dość duży (60 cm) starszy psi pan. Nie ma za sobą łatwego życia, jest zdecydowanie za chudy, ma zdeformowane uszko, źle zrośniętą końcówkę ogona i nic nie słyszy. Do niedawna był jeszcze całkiem żwawym staruszkiem, jednak pobyt w schronisku odbił się jego psychice. Psiak coraz gorzej odnajduje się w tych warunkach, jest smutny, osowiały i coraz mniej je. Dodatkowo zostało u niego wykryte przewlekłe zapalenie jelit. W tej chwili ma już sie dobrze, wystarczy pilnować, żeby jadł tylko specjalistyczną karmę.
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.