Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − psy

F I L T R Y

Płeć:

  BEN | płeć: samiec, wiek: 14 lat i 10 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 11.04.2017

  Ben jest psiakiem średniej wielkości, ma ok. 45 cm w kłębie. Pomimo swojego wieku jest bardzo żywiołowym psem, kocha spacery, bieganie, skakanie i wszelkie zabawy z człowiekiem. Jest okazem zdrowia, nie stwierdzono u niego żadnych chorób. Nie ma też problemu z uczeniem się nowych komend, zwłaszcza gdy w nagrodę dostaje wszelkiego rodzaju smaczki, za które dałby się pokroić. W krótkim czasie nauczył się siadania oraz podawania łapy. Uwielbia kontakt z innymi psami, wobec żadnego nie wykazał agresji i raczej trzyma się z dala od wszelkich psich awantur, więc spokojnie może zamieszkać w domu z innymi psami.

  KITA | płeć: samica, wiek: 7 lat i 10 miesięcy, rozmiar: mały

  Kita to spokojna i cierpliwa suczka. Ma ok. 6 lat i waży 12 kg. Nie wymaga ciągłej uwagi ze strony właściciela, potrafi się zająć sobą, ale jak każdy pies lubi gdy czasem się ją pogłaszcze, czy podrapie za uchem. Na ogół zachowuje się grzecznie, choć zdarza jej się szarpać smycz, czy mocno pociągnąć. Szczególnie, gdy poczuje jakiś zapach na uboczu lub znajdzie się w pobliżu kałuży. Z każdej chce się napić wody i wydaje się, że może to robić nieskończenie długo :) .

  ORYX | płeć: samiec, wiek: 3 lata i 12 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 20.02.2016

  Oryx to psiak średniej wielkości. Ma ok. 35 cm w kłębie i waży 11 kg. Jest wesołym psem, cieszącym się na wyjście z boksu i spotkanie z opiekunem. W stosunku do ludzi nie wykazuje agresji, ale w pierwszym kontakcie bywa wystraszony; najczęściej boi się mężczyzn i ostrzegawczo szczeka. Nie lubi też przebywać w zatłoczonych miejscach. Do psów jest nastawiony zazwyczaj przyjaźnie, ale bywa zazdrosny o swego opiekuna lub zabawkę. Potrafi wykonywać komendy siad, łapa, waruj oraz poproś.

  SABA | płeć: samica, wiek: 9 lat i 6 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 10.10.2017

  Saba to kochana suczka, prawie w typie owczarka ;) Człowiej jest dla niej całym światem, obdarza go bezgraniczną miłością i jest on dla niej najważniejszy. Uwielbia przytulanie, głaskanie i spędzanie czasu z człowiekiem na kanapie. Z każdą napotkaną osobą musi się przywitać i wyżebrać odrobinę pieszczot. Jest także bardzo mądra, na spacerach trzyma się opiekuna i chodzi przy nodze, spuszczona wraca na zawołanie. Potrafi wykonywać komendy siad, łapa, druga łapa, waruj, reaguje także na swoje imię.

  WINTER | płeć: samiec, wiek: 2 lata i 8 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 18.09.2017

  Winter to młody psiak średniej wielkości (ma ok. 55 cm w kłębie). Jest bardzo wesoły, żywiołowy i pełen energii. Wszędzie go pełno i wszystko go ciekawi. Uwielbia długie spacery i potrzebuje dość dużej dawki ruchu. Do ludzi jest nastawiony przyjaźnie, bardzo lubi się bawić i przytulać. Jest bardzo pojętny i szybko się uczy, poznał już takie komendy jak siad, waruj, łapa, druga. Z innymi psami dogaduje się różnie - z jednymi chce się bawić, na inne z daleka reaguje nieprzyjaźnie.

  LUNA | płeć: samica, wiek: 8 lat, rozmiar: duży, w schronisku od: 20.01.2018

  Luna to duża suka (ma ok. 60 cm w kłębie), z jeszcze większym serduszkiem. Mimo wieku jest w świetnej kondycji, ma świetny wzrok, dobry słuch i zdrowe zęby. Lubi długie spacery i aportowanie piłeczką. Niestety Luna już drugi raz przebywa w schronisku, pierwszy raz trafiła oddana przez właścicieli z powodu lęku separacyjnego. Po prawie roku opuściła schroniskowy boks, jednak nie była to udana adopcja, gdyż psina była trzymana na działce. W styczniu 2018 roku Lunka wróciła do schroniska.

  KUBA | płeć: samiec, wiek: 11 lat i 1 miesiąc, rozmiar: średni, w schronisku od: 15.01.2017

  Kuba to pies średniej wielkości pies (ma ok. 55 cm w kłębie). Z powodu nadwagi powinien zrzucić kilka kilogramów. Do schroniska trafił po śmierci właściciela. W stosunku do ludzi jest przyjazny, chętnie pozwala się głaskać. Niestety z psami nie dogaduje się zbyt dobrze. Każdego przechodzącego zbyt blisko musi obszczekać, niejednokrotnie próbując do niego doskoczyć. Zdarza się, że podczas wspólnego spaceru zacznie tolerować psiego kolegę, jednak należy zachować ostrożność.

  NEMO | płeć: samiec, wiek: 11 lat i 1 miesiąc, rozmiar: duży, w schronisku od: 06.12.2016

  Nemo to dość duży (60 cm) starszy psi pan. Nie ma za sobą łatwego życia, jest zdecydowanie za chudy, ma zdeformowane uszko, źle zrośniętą końcówkę ogona i nic nie słyszy. Do niedawna był jeszcze całkiem żwawym staruszkiem, jednak pobyt w schronisku odbił się jego psychice. Psiak coraz gorzej odnajduje się w tych warunkach, jest smutny, osowiały i coraz mniej je. Dodatkowo zostało u niego wykryte przewlekłe zapalenie jelit. W tej chwili ma już sie dobrze, wystarczy pilnować, żeby jadł tylko specjalistyczną karmę.

  KILLER | płeć: samiec, wiek: 3 lata i 9 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 06.03.2017

  Killer to pies średniej wielkości, ma ok. 50 cm w kłębie. W stosunku do ludzi jest nastawiony przyjaźnie. Bardzo przywiązuje się do opiekuna oraz dobrze reaguje na swoje imię. Z większością psów się dogaduje, z niektórymi mniej. Na początku spaceru ciągnie na smyczy, później jest już o wiele lepiej. Szybko się uczy. Ma krótką i łatwą w pielęgnacji sierść. Kontakt w sprawie adopcji: 605 366 253, ercon90@gmail.com

  FLOREK | płeć: samiec, wiek: 2 lata i 9 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 10.02.2017

  Florek to młody psiak średniej wielkości o krótkiej, czarno-białej sierści, prostej w pielęgnacji. Jego prawa łapka jest lekko przekrzywiona, jednak psiak nie zwraca na nią większej uwagi; nie przeszkadza mu ona w poruszaniu, a wręcz czasem ciągnie na smyczy, rozpiera go energia. Florek jest bardzo wesoły i sympatyczny. W stosunku do ludzi jest nastawiony pozytywnie, uwielbia pieszczoty oraz rzucanie piłeczki. Jego kontakt z innymi psami jest różny. Z młodszymi się dogaduje i bardzo chętnie się z nimi bawi, zaś na pozostałe często zdarza mu się zawarczeć, bądź zaszczekać.
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.