Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − psy

F I L T R Y

Płeć:

  BEN | płeć: samiec, wiek: 15 lat i 2 miesiące, rozmiar: średni, w schronisku od: 11.04.2017

  Ben jest psiakiem średniej wielkości, ma ok. 45 cm w kłębie. Pomimo swojego wieku jest bardzo żywiołowym psem, kocha spacery, bieganie, skakanie i wszelkie zabawy z człowiekiem. Jest okazem zdrowia, nie stwierdzono u niego żadnych chorób. Nie ma też problemu z uczeniem się nowych komend, zwłaszcza gdy w nagrodę dostaje wszelkiego rodzaju smaczki, za które dałby się pokroić. W krótkim czasie nauczył się siadania oraz podawania łapy. Uwielbia kontakt z innymi psami, wobec żadnego nie wykazał agresji i raczej trzyma się z dala od wszelkich psich awantur, więc spokojnie może zamieszkać w domu z innymi psami.

  KROPEK | płeć: samiec, wiek: 10 lat i 10 miesięcy, rozmiar: mały, w schronisku od: 28.02.2018

  Kropek to niewielki psi staruszek (mierzy ok. 25 cm w kłębie). Jak na wiek przystało jest już spokojnym psiakiem i nie w głowie mu długie spacery. Zdecydowanie bardziej woli krótki spacer i leniuchowanie na trawie z opiekunem. Mimo wieku jest nadal wesoły i chętny do współpracy. Na smyczy chodzi ładnie, nie ciągnie. W stosunku do psów jest nastawiony przyjaźnie. W poprzednim domu Kropek wykazywał agresję w stosunku do właściciela, dlatego szukamy dla niego domu, w którym nie będzie mężczyzn, lub domu, który będzie nastawiony na pracę z nim.

  ALEKS | płeć: samiec, wiek: 6 lat i 9 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 06.08.2017

  Aleks to pies średniej wielkości, ma ok. 50 cm w kłębie. Bardzo przyjazny względem ludzi oraz ciekawski względem psów. Na spacerach chodzi grzecznie, nie ciągnąc. Jest bardzo pojętny i uwielbia uczyć się nowych sztuczek. Sierść Aleksa wymaga regularnego wyczesywania szczególnie w czasie zimy oraz pór przejściowych. Niestety po ostatnim badaniu okazało się, że Aleks cierpi na raka dziąsła. Rozpoznano również przerzuty, z czego wynika, iż rok 2018 może być jego ostatnim rokiem życia, dlatego pilnie szukamy domu, choćby tymczasowego.

  KITA | płeć: samica, wiek: 8 lat i 2 miesiące, rozmiar: mały

  Kita to spokojna i cierpliwa suczka. Ma ok. 6 lat i waży 12 kg. Nie wymaga ciągłej uwagi ze strony właściciela, potrafi się zająć sobą, ale jak każdy pies lubi gdy czasem się ją pogłaszcze, czy podrapie za uchem. Na ogół zachowuje się grzecznie, choć zdarza jej się szarpać smycz, czy mocno pociągnąć. Szczególnie, gdy poczuje jakiś zapach na uboczu lub znajdzie się w pobliżu kałuży. Z każdej chce się napić wody i wydaje się, że może to robić nieskończenie długo :) .

  ORYX | płeć: samiec, wiek: 4 lata i 4 miesiące, rozmiar: średni, w schronisku od: 20.02.2016

  Oryx to psiak średniej wielkości. Ma ok. 35 cm w kłębie i waży 11 kg. Jest wesołym psem, cieszącym się na wyjście z boksu i spotkanie z opiekunem. W stosunku do ludzi nie wykazuje agresji, ale w pierwszym kontakcie bywa wystraszony; najczęściej boi się mężczyzn i ostrzegawczo szczeka. Nie lubi też przebywać w zatłoczonych miejscach. Do psów jest nastawiony zazwyczaj przyjaźnie, ale bywa zazdrosny o swego opiekuna lub zabawkę. Potrafi wykonywać komendy siad, łapa, waruj oraz poproś.

  SABA | płeć: samica, wiek: 9 lat i 10 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 10.10.2017

  Saba to kochana suczka, prawie w typie owczarka ;) Człowiej jest dla niej całym światem, obdarza go bezgraniczną miłością i jest on dla niej najważniejszy. Uwielbia przytulanie, głaskanie i spędzanie czasu z człowiekiem na kanapie. Z każdą napotkaną osobą musi się przywitać i wyżebrać odrobinę pieszczot. Jest także bardzo mądra, na spacerach trzyma się opiekuna i chodzi przy nodze, spuszczona wraca na zawołanie. Potrafi wykonywać komendy siad, łapa, druga łapa, waruj, reaguje także na swoje imię.

  LUNA | płeć: samica, wiek: 8 lat i 4 miesiące, rozmiar: duży, w schronisku od: 20.01.2018

  Luna to duża suka (ma ok. 60 cm w kłębie), z jeszcze większym serduszkiem. Mimo wieku jest w świetnej kondycji, ma świetny wzrok, dobry słuch i zdrowe zęby. Lubi długie spacery i aportowanie piłeczką. Niestety Luna już drugi raz przebywa w schronisku, pierwszy raz trafiła oddana przez właścicieli z powodu lęku separacyjnego. Po prawie roku opuściła schroniskowy boks, jednak nie była to udana adopcja, gdyż psina była trzymana na działce. W styczniu 2018 roku Lunka wróciła do schroniska.

  NEMO | płeć: samiec, wiek: 11 lat i 5 miesięcy, rozmiar: duży, w schronisku od: 06.12.2016

  Nemo to dość duży (60 cm) starszy psi pan. Nie ma za sobą łatwego życia, jest zdecydowanie za chudy, ma zdeformowane uszko, źle zrośniętą końcówkę ogona i nic nie słyszy. Do niedawna był jeszcze całkiem żwawym staruszkiem, jednak pobyt w schronisku odbił się jego psychice. Psiak coraz gorzej odnajduje się w tych warunkach, jest smutny, osowiały i coraz mniej je. Dodatkowo zostało u niego wykryte przewlekłe zapalenie jelit. W tej chwili ma już sie dobrze, wystarczy pilnować, żeby jadł tylko specjalistyczną karmę.

  MILA | płeć: samica, wiek: 9 lat i 2 miesiące, rozmiar: średni, w schronisku od: 11.08.2018

  Mila to sympatyczna starsza suczka, jednak zachowaniem bliżej jej do szczeniaka. W boksie stara się zwrócić na siebie uwagę szczekaniem. Jest średniej wielkości, ma ok. 45 cm w kłębie. Na smyczy nie ciągnie. Na psy reaguje w większości pozytywnie. Jest radosna, żywiołowa, spokojna i towarzyska, uwielbia kontakt z ludźmi, często domaga się pieszczot. Szybko przywiązuje się do opiekuna. Pozwala brać się na ręce. Jest ciekawska; podekscytowana często piszczy jednak po chwili ruchu, zabawy i otrzymanej uwagi, uspokaja się.

  JENNY | płeć: samica, wiek: 8 lat i 12 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 18.10.2017

  Jenny to suczka średniej wielkości (ma ok. 35 cm w kłębie), z nadwagą. Do schroniska została przywieziona przez opiekę społeczną, jej poprzedni opiekun został eksmitowany i nie miał się już jak nią zająć. Jenny jest spokojna, trochę wystraszona miejscem do którego trafiła, chociaż już powoli przyzwyczaja się do nowego otoczenia. W kontakcie z ludźmi jest bardzo zdystansowana, choć widać, że naprawdę chciałby być kochana. Potrzebuje czasu, żeby zaufać nowo poznanej osobie i nie na wszystko człowiekowi pozwala.
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.