Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − psy

F I L T R Y

Płeć:

  REKS | płeć: samiec, wiek: 7 lat i 11 miesięcy, rozmiar: średni

  "Cześć. Mam na imię Reks. Aktualnie przebywam w hoteliku pod Częstochową. Jest mi tu dużo lepiej niż w schronisku. Ciągle przebywam z ludźmi, śpię z nimi w domu, mam dużo terenu do biegania, mam zapewnioną opiekę weterynaryjną i dobre jedzenie. Jednak moim marzeniem jest mieć swojego człowieka i prawdziwy dom. Tylko czy taki się kiedyś znajdzie? Mam nadzieję, że tak. Może zróbmy tak: ja opowiem Wam kilka słów o sobie, a Wy zastanowicie się czy chcielibyście przygarnąć mnie do siebie.

  BEN | płeć: samiec, wiek: 14 lat, rozmiar: średni, w schronisku od: 11.04.2017

  Ben to starszy pies średniej wielkości, ma ok. 45 cm w kłębie. Mimo swojego wieku, jest psem żywiołowym, lubi chodzić na spacery i biegać. Nie wykryto u niego żadnych chorób. W schronisku jest od kwietnia 2017 roku i to na pewno nie jest miejsce dla psa w tym wieku. W stosunku do innych psów jest nastawiony pozytywnie. Na smyczy nie ciągnie. Jego sierść wymaga pielęgnacji, trzeba ją często wyczesywać. Kontakt w sprawie adopcji: 530 739 004.

  KITA | płeć: samica, wiek: 6 lat i 12 miesięcy, rozmiar: mały

  Kita to spokojna i cierpliwa suczka. Ma ok. 6 lat i waży 12 kg. Nie wymaga ciągłej uwagi ze strony właściciela, potrafi się zająć sobą, ale jak każdy pies lubi gdy czasem się ją pogłaszcze, czy podrapie za uchem. Na ogół zachowuje się grzecznie, choć zdarza jej się szarpać smycz, czy mocno pociągnąć. Szczególnie, gdy poczuje jakiś zapach na uboczu lub znajdzie się w pobliżu kałuży. Z każdej chce się napić wody i wydaje się, że może to robić nieskończenie długo :) .

  PRETO | płeć: samiec, wiek: 5 lat i 9 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 29.09.2015

  Preto to sympatyczny pies średniej wielkości (ma ok. 50 cm w kłębie). Jest żywiołowy i radosny, uwielbia aktywnie spędzać czas. Bardzo lubi bawić się piłką, chodzić na spacery, wskakiwać do wody. Jest psim sportowcem. Niełatwo go zmęczyć, przez co idealnie sprawdza się na długich wędrówkach. Preto to pies bardzo mądry i inteligentny. Szybko się uczy i chętnie współpracuje z człowiekiem. Reaguje na imię i potrafi wiele komend. Dobrze dogaduje się z większością innych psów, a samochodem jeździ wręcz idealnie.

  TORO | płeć: samiec, wiek: 7 lat i 4 miesiące, rozmiar: średni, w schronisku od: 05.07.2014

  Toro jest uroczym, spokojnym psem średniej wielkości. Ma ok. 45 cm w kłębie i waży 15 kg. Jest psim indywidualistą. Do ludzi nastawiony pozytywnie, bardzo lubi pieszczoty ale nie jest nachalny i cierpliwie czeka na możliwość bycia pogłaskanym. Uwielbia spacerki i kontakt z człowiekiem, jednakże czasem zamiast wykonywać komendy woli sobie poleniuchować lub powęszyć. Zna takie komendy jak: siad, łapa i waruj. Na torze agility ładnie przeskakuje przeszkody i przechodzi slalom. Zabawkami nie jest zainteresowany.

  KORA | płeć: samica, wiek: 6 lat i 11 miesięcy, rozmiar: średni

  Suczka po poważnej operacji usunięcia rozległego tłuszczaka w okolicy lewej pachwiny, tłuszczaka na brzuchu, zmiany wytwórczej na przyśrodkowej stronie prawego uda i zmiany uszypułkowanej okolicy lewej kulszowej. Ma również rozległe zmiany skórne, najprawdopodobniej wywołane alergią. Obecnie jest nieco wychudzona, ale nie ma zbyt wielkiego apetytu, na razie jest niejadkiem, ale może to być spowodowane stresem, zabiegiem albo nietolerancją obecnej karmy. W domu i na spacerze jak na razie zachowuje się bardzo poprawnie.

  MISIEK | płeć: samiec, wiek: 5 lat i 7 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 28.07.2016

  Czy alergia skarze Misia na bezdomność? Proszę państwa, oto Miś. Miś jest bardzo grzeczny dziś, Chętnie państwu łapę poda. Nie chce podać? A to szkoda. Misio ma około 5 lat, trafił do schroniska z zaawansowaną drożdżycą uszu. Jest już w końcówce leczenia i w ostatnich wymazach z uszu nic nie stwierdzono, jednakże Misio musi być do końca życia na karmie hipoalergicznej, gdyż najprawdopodobniej cierpi na alergię pokarmową. Niestety nie wiemy co jest jej przyczyną.

  ORYX | płeć: samiec, wiek: 3 lata i 3 miesiące, rozmiar: średni, w schronisku od: 20.02.2016

  Oryx to psiak średniej wielkości. Ma ok. 35 cm w kłębie i waży 11 kg. Jest pociesznym psiakiem, jednak wymagającym sporo pracy. Cieszy się na widok opiekuna i wyjście z boksu, jednak na spacerach zdarza mu się gryźć smycz i próbować wyślizgnąć z szelek lub obroży. Uwielbia swobodnie biegać po wybiegu, najlepiej za ulubioną zabawką. Do psów jest nastawiony różnie. Choć przy pierwszym kontakcie wydaje się być przyjazny, to po czasie zdarza mu się pokazać zęby. Oryx boi się obcych miejsc oraz ludzi, więc gdy tylko poczuje się w jakimś miejscu niepewnie, natychmiast próbuje uciec.

  KARBON | płeć: samiec, wiek: 6 lat i 11 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 22.04.2017

  Karbon to psiak średniej wielkości, ma ok. 50 cm w kłębie i waży 27 kg. Do ludzi jest nastawiony przyjaźnie, lubi być głaskany. Do psów nastawiony jest różnie. Na niektóre reaguje agresją, z innymi chce się bawić. Niestety przy zabawie czasem zaczyna warczeć, przez co wiele psów źle odbiera jego zamiary. Choć na spacerach z reguły ignoruje inne czworonogi, to w przyszłym domu powinien być jedynym zwierzakiem. Jest ciekawy otoczenia, choć przy tym spokojny. Jest silnym psem i potrafi mocno pociągnąć na smyczy, jednak większość czasu chodzi ładnie (szczególnie w szelkach).

  FREDRUŚ | płeć: samiec, wiek: 6 lat i 8 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 07.09.2016

  Fredruś to piesek średniej wielkości (ma ok. 45 cm w kłębie). Do schroniska trafił z dość zaniedbaną sierścią pełną kołtunów. Jest żywiołowy, ma w sobie mnóstwo energii. Potrafi wykonywać komendy siad i daj łapę. Do innych psów jest nastawiony pozytywnie, może być ich świetnym towarzyszem zabaw. Po bliższym poznaniu okazuje się także wielkim pieszczochem, proszącym o uwagę i zainteresowanie człowieka. Jego sierść jest dłuższa, będzie wymagała regularnej pielęgnacji.
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.