Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Adopcje − psy

F I L T R Y

Płeć:

  REKS | płeć: samiec, wiek: 8 lat i 3 miesiące, rozmiar: średni

  "Cześć. Mam na imię Reks. Aktualnie przebywam w hoteliku pod Częstochową. Jest mi tu dużo lepiej niż w schronisku. Ciągle przebywam z ludźmi, śpię z nimi w domu, mam dużo terenu do biegania, mam zapewnioną opiekę weterynaryjną i dobre jedzenie. Jednak moim marzeniem jest mieć swojego człowieka i prawdziwy dom. Tylko czy taki się kiedyś znajdzie? Mam nadzieję, że tak. Może zróbmy tak: ja opowiem Wam kilka słów o sobie, a Wy zastanowicie się czy chcielibyście przygarnąć mnie do siebie.

  BEN | płeć: samiec, wiek: 14 lat i 5 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 11.04.2017

  Ben to starszy pies średniej wielkości, ma ok. 45 cm w kłębie. Mimo swojego wieku, jest psem żywiołowym, lubi chodzić na spacery i biegać. Nie wykryto u niego żadnych chorób. W schronisku jest od kwietnia 2017 roku i to na pewno nie jest miejsce dla psa w tym wieku. W stosunku do innych psów jest nastawiony pozytywnie. Na smyczy nie ciągnie. Jego sierść wymaga pielęgnacji, trzeba ją często wyczesywać. Kontakt w sprawie adopcji: 530 739 004.

  KITA | płeć: samica, wiek: 7 lat i 4 miesiące, rozmiar: mały

  Kita to spokojna i cierpliwa suczka. Ma ok. 6 lat i waży 12 kg. Nie wymaga ciągłej uwagi ze strony właściciela, potrafi się zająć sobą, ale jak każdy pies lubi gdy czasem się ją pogłaszcze, czy podrapie za uchem. Na ogół zachowuje się grzecznie, choć zdarza jej się szarpać smycz, czy mocno pociągnąć. Szczególnie, gdy poczuje jakiś zapach na uboczu lub znajdzie się w pobliżu kałuży. Z każdej chce się napić wody i wydaje się, że może to robić nieskończenie długo :) .

  TORO | płeć: samiec, wiek: 7 lat i 8 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 05.07.2014

  Toro jest uroczym, spokojnym psem średniej wielkości. Ma ok. 45 cm w kłębie i waży 15 kg. Jest psim indywidualistą. Do ludzi nastawiony pozytywnie, bardzo lubi pieszczoty ale nie jest nachalny i cierpliwie czeka na możliwość bycia pogłaskanym. Uwielbia spacerki i kontakt z człowiekiem, jednakże czasem zamiast wykonywać komendy woli sobie poleniuchować lub powęszyć. Zna takie komendy jak: siad, łapa i waruj. Na torze agility ładnie przeskakuje przeszkody i przechodzi slalom. Zabawkami nie jest zainteresowany.

  KORA | płeć: samica, wiek: 7 lat i 3 miesiące, rozmiar: średni

  Suczka po poważnej operacji usunięcia rozległego tłuszczaka w okolicy lewej pachwiny, tłuszczaka na brzuchu, zmiany wytwórczej na przyśrodkowej stronie prawego uda i zmiany uszypułkowanej okolicy lewej kulszowej. Ma również rozległe zmiany skórne, najprawdopodobniej wywołane alergią. Obecnie jest nieco wychudzona, ale nie ma zbyt wielkiego apetytu, na razie jest niejadkiem, ale może to być spowodowane stresem, zabiegiem albo nietolerancją obecnej karmy. W domu i na spacerze jak na razie zachowuje się bardzo poprawnie.

  ORYX | płeć: samiec, wiek: 3 lata i 6 miesięcy, rozmiar: średni, w schronisku od: 20.02.2016

  Oryx to psiak średniej wielkości. Ma ok. 35 cm w kłębie i waży 11 kg. Jest wesołym psem, cieszącym się na wyjście z boksu i spotkanie z opiekunem. W stosunku do ludzi nie wykazuje agresji, ale w pierwszym kontakcie bywa wystraszony; najczęściej boi się mężczyzn i ostrzegawczo szczeka. Nie lubi też przebywać w zatłoczonych miejscach. Do psów jest nastawiony zazwyczaj przyjaźnie, ale bywa zazdrosny o swego opiekuna lub zabawkę. Potrafi wykonywać komendy siad, łapa, waruj oraz poproś.

  DAFNE | płeć: samica, wiek: 9 lat, rozmiar: średni, w schronisku od: 16.03.2016

  Mam na imię Dafne. Właściwie podczas wizyty w schronisku możesz mnie nie zauważyć. Nie zachowuję się jak większość psiaków w boksach. Nie szczekam, nie staram się desperacko zwrócić na siebie uwagi. Takie zachowanie nie przystoi psiej damie, która przeżyła już prawie dekadę. A może po prostu wolę zostać na moim posłaniu, bo zwyczajnie straciłam nadzieję, że ktoś zwróci na mnie uwagę i postanowi zabrać ze sobą? Moje serduszko już raz było złamane, dlatego nie staram się zabiegać o względy człowieka.

  KORA | płeć: samica, wiek: 10 lat i 11 miesięcy, rozmiar: duży, w schronisku od: 04.09.2017

  Kora to spokojna, zrównoważona starsza pani. Do schroniska trafiła po śmierci właściciela. Z początku mocno zestresowana, dziś psi ideał szukający swego człowieka na jesień życia. Mimo iż do najmniejszych piesków nie należy (ma ok. 60 cm w kłębie) spacer z nią to sama przyjemność. Na spacerku jest zadowolona i wpatrzona w opiekuna. Grzecznie idzie na luźnej smyczy. Jadące auta nie robią na niej wrażenia. Również grzecznie zachowuje się w samochodzie. Spokojnie spaceruje, mijając inne psy i ludzi.

  SABA | płeć: samica, wiek: 9 lat, rozmiar: średni, w schronisku od: 10.10.2017

  Saba to kochana suczka, prawie w typie owczarka ;) Człowiej jest dla niej całym światem, obdarza go bezgraniczną miłością i jest on dla niej najważniejszy. Uwielbia przytulanie, głaskanie i spędzanie czasu z człowiekiem na kanapie. Z każdą napotkaną osobą musi się przywitać i wyżebrać odrobinę pieszczot. Jest także bardzo mądra, na spacerach trzyma się opiekuna i chodzi przy nodze, spuszczona wraca na zawołanie. Potrafi wykonywać komendy siad, łapa, druga łapa, waruj, reaguje także na swoje imię.

  WINTER | płeć: samiec, wiek: 2 lata i 1 miesiąc, rozmiar: średni, w schronisku od: 18.09.2017

  Winter to młody psiak średniej wielkości (ma ok. 55 cm w kłębie). Jest bardzo wesoły, żywiołowy i pełen energii. Wszędzie go pełno i wszystko go ciekawi. Uwielbia długie spacery i potrzebuje dość dużej dawki ruchu. Do ludzi jest nastawiony przyjaźnie, bardzo lubi się bawić i przytulać. Jest bardzo pojętny i szybko się uczy, poznał już takie komendy jak siad, waruj, łapa, druga. Z innymi psami dogaduje się różnie - z jednymi chce się bawić, na inne z daleka reaguje nieprzyjaźnie.
Wszystkie zwierzęta prezentowane powyżej są własnością Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.