Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Podsumowanie akcji POKOCHAJ!

30 września 2014 r. dobiegła końca akcja POKOCHAJ! przeprowadzona we współpracy ze sklepem IKEA w Katowicach przy alei Roździeńskiego 95. Głównym celem akcji było promowanie adopcji bezdomnych zwierząt. Z radością chcielibyśmy podzielić się z Wami podsumowaniem akcji - z 23 psów, które brały w niej udział, dom znalazło 12 czworonogów. Do tej liczby doliczymy jeszcze też psy wstawiane za te, które zostały już adoptowane, tzw. w zastępstwie - z 13 dodatkowych czworonogów dom znalazły 4 zwierzaki. Nie zapominajmy też o 8 kotach, z których połowa znalazła swoją przystań na resztę życia. Bardzo dziękujemy wszystkim za podarowane domki i okazane wsparcie!

Maszyna do badań biochemicznych już w schronisku!

Udało się! W końcu zakupiliśmy maszynę do badań biochemicznych.

Z jej pomocą będziemy mogli szybciej i skuteczniej diagnozować naszych podopiecznych. Urządzenie pozwoli nam na ocenę funkcji narządów wewnętrznych takich jak nerki, wątroba czy trzustka. Umożliwi również wykonanie badań przy zaburzeniach stanu ogólnego (np. odwodnienie, brak apetytu, wymioty).

A to wszystko dzięki Wam! Pieniądze na zakup maszyny zostały uzbierane z 1% podczas rozliczania się z podatku za rok 2012.

Ogromnie Wam wszystkim dziękujemy w imieniu podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.

08.08.2014 - ruszyła akcja POKOCHAJ!

W piątek 8 sierpnia o godzinie 10.00 ruszyła akcja POKOCHAJ! której głównym celem jest promowanie adopcji bezdomnych zwierząt. W czasie akcji w sklepie IKEA w Katowicach przy alei Rozdzieńskiego 95 znajdziecie naturalnych rozmiarów wydruki 31 psów i kotów, które czekają na adopcję. Każdy z nich ma swój profil na stronie www.pokochaj.org, na który można wejść przez przeglądarkę lub skanując QR kod. Znajdziecie na nim informacje o wieku zwierzaka, jego charakterze i przyzwyczajeniach, co pozwoli lepiej dopasować potencjalnego pupila do potrzeb i możliwości jego nowych właścicieli. Akcja zakończy się 30 września.

W pierwszym dniu akcji, w IKEI osobiście zagościli podopieczni Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Psy zaprezentowały swoje umiejętności na torze agility, a koty uczyły każdego chętnego jak powinno się dobrze głaskać po brzuszku. Trzymamy kciuki za zwierzaki czekające na dom i zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Upał zabija - bądźmy czujni!

Upały znowu nadeszły. Pamiętajmy o naszych pupilach i nie tylko. Zapewnijmy zwierzakom dostęp do świeżej wody, nie zostawiajmy ich w samochodzie, a bezdomniakom wystawmy miskę z wodą. Nie tylko nam doskwiera upał!

Jeśli zauważycie w upalny dzień zwierzaka zamkniętego w nagrzewającym się aucie, nie pozostańcie obojętni. Spróbujcie wydostać czworonoga, nawet kosztem włamania się do samochodu czy wybicia szyby. W aspekcie prawnym jest to typowy stan wyższej konieczności - kiedy trzeba ratować dobro wyższej wartości niż mienie. W tym wypadku dobrem wyższej wartości jest życie zwierzęcia. Zgodnie z przepisami prawa karnego osoba, która dokonuje takiego czynu, nie popełnia przestępstwa. Warto też od razu wezwać na miejsce policję.

7.06.2014 - relacja z akcji adopcyjnej w sklepie IKEA

Czerwcowa  akcja adopcyjna psów i kotów z Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach w sklepie IKEA za nami. Każdy kto odwiedził sklep miał okazję poznać pięciu naszych podopiecznych, 4 psiaki: Nukę, Śnieżkę, Lady i Rudego oraz kotkę Sawankę. Zwierzaki były bardzo grzeczne, przymilały się do ludzi i prosiły o podarowanie im domku. Z racji, że upał dawał się wszystkim we znaki dużo czasu spędziły na wylegiwaniu się. Niestety żadnemu z naszych pupili nie poszczęściło się i musiały wrócić ponownie do schroniska. Nie tylko one miały pecha. Szczęście nie dopisało również malutkiej, rudej koce, która została znaleziona przez klientów sklepu na śmietniku...

31.05.2014 - tak obchodziliśmy Dzień Dziecka z czworonogami

W sobotę 31 maja 2014 świętowaliśmy razem z Wami Dzień Dziecka. Było ciepło, wiosennie i mimo iż dwa razy na kocie i psie (i te ludzkie niestety też) główki troszkę pokapał deszcz, nikt nie pozwolił zepsuć sobie tym humoru. Zgodnie z zapowiedzią, do Schroniska zawitali strażacy. Wszystkie dzieciaki bardzo ucieszyły się na widok prawdziwego wozu strażackiego i pokazu gaszenia pożaru pianą. Nie tylko ci najmłodsi, ale także dorośli mogli poznać pracę strażaków, przymierzyć hełm, lać wodą z węża i pooglądać sprzęt. Ratowniczka medyczna pokazała, jak należy zachowywać się w trudnych sytuacjach, na przykład jak pomóc osobie z atakiem padaczki...