Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Winter is coming... [zakończona]

Dni coraz krótsze, mrok spowija okolice, chłód przez szpary się wdziera. Nim się obejrzysz kraina wiecznej zimy nastanie. Chodź murem ogrodzone, skutki odczuwają. Czworonożni towarzysze życia co w smutne miejsce trafili. Spichlerze szybko się opróżniają, zapasy nikłe w tym roku zebrane. Winter is coming...

My sojusznicy w niedoli zwierzęcej, wesprzeć chcemy tych co szlachetnie dla zwierząt się poświęcają. Niczym Straż Nocna działać chcą dzielnie i zbiórkę publiczną urządzić. By zwierzęcy byt w Żywcu poprawić, a schronisko w przystań królewską zamienić.

Dnia 26 w południe zapraszamy. Do Suchej Beskidzkiej by swe dary chyżo składać, na rzecz tych co mówić nie mogą. A Ci co nie zdążą, niech martwić się nie będą, gdyż ciąg dalszy tej akcji w Żywcu się odbędzie dnia następnego.

Po więcej informacji zapraszamy na strone wydarzenia na Facebook'u!

12-13.10.2013 - akcja adopcyjna w sklepie IKEA

Październikowa akcja adopcyjna w IKEA Katowice przy alei Rozdzieńskiego 95 dobiegła końca. W czasie akcji odwiedził nas psiak wyadoptowany z naszego schroniska (pozdrawiamy!). Największą uwagę ludzi przykuwała kudłata sunia, która rozkładała się na kolanach, domagając się pieszczot - jak widać skutecznie, bo przekonała ludzi nie tylko do głaskania, ale i by dali jej dom. Nie sposób było się o nas nie dowiedzieć, bo jeden z psiaków okazał się strasznym krzykaczem i szczekał całą akcję. Kto wie, może to dzięki niemu tyle osób wrzucało złotówki do fundacyjnych puszek.... Wszystkim osobom, które były z nami tego dnia, dziękujemy z całego serca w imieniu podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Za zwierzaki, które znalazły dom, trzymamy mocno kciuki!

 

07-08.09.2013 - akcja adopcyjna w sklepie IKEA

Wrześniowa akcja adopcyjna w IKEA Katowice przy alei Rozdzieńskiego 95, przyniosła kochające domy dla dwóch kotów i dwóch psów. Wszystkie czworonogi były bardzo grzeczne i chętnie dawały się wygłaskać i wyptrzytulać nawet najmłodszym dzieciom. Całe mnóstwo pozytywnych emocji sprawiło jednak, że pod koniec akcji nasze azorki i mruczki smacznie spały, leniwie rozciągnięte na swoich kocykach. Wszystkim osobom, które wsparły nas tego dnia (również finansowo) dziękujemy z całego serca w imieniu podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. A za czterech szczęśliwców którzy znaleźli swoją przystań na resztę życia, trzymamy mocno kciuki. Cieszcie się przyjaźnią człowieka i nie psoćcie za bardzo!

 

25.08.2013 - sierpniowy pokaz psów na Dolinie Trzech Stawów

W niedzielę 25 sierpnia na Dolinie Trzech Stawów odbył się plenerowy pokaz czworonożnych podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Nasi goście mieli okazję obejrzeć pokazy psiego przedszkola, szkolenia psów oraz pokaz sprawności zwierząt w postaci toru agility. Pogoda bardzo nam dopisała, doceniły ją także psiaki, kąpały się i bawiły, a co więcej były tego dnia wyjątkowo grzeczne - może tylko z wyjątkiem malutkiego Kubusia o bardzo wojowniczej naturze, dzięki której zyskał przezwisko Kiler (od angielskiego słowa killer- zabójca). Ważący niecałe cztery kilogramy piesek niestrudzenie zaczepiał dużo większych od siebie czworonożnych kolegów i zalecał się do suczek niczym rasowy amant. Dom tymczasowy znalazła natomiast Bunia, odwiedziła nas Tami, a 9-letnia pudelka Selinka z zespołem Cushinga przyszła na pokaz ze swoją panią by wspomóc nas złotówkami...

Akcja Taka, Tona Karmy dla Zwierzaka! [zakończona]

Serdecznie zapraszamy wszystkich internautów do wzięcia udziału w akcji "Tona karmy dla zwierzaka", której autorami są Magda Bukowska i Michał Sawa. Na czym polega akcja? Wystarczy obejrzeć ten krótki filmik w serwisie YouTube, a jeśli Wam się spodoba, możecie też go polubić. Film pokazuje naszych wolontariuszy oraz zwierzęta z Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.

Jak oglądanie filmiku może nam pomóc? Otóż firma GrandeCane zobowiązała się przekazać tonę karmy dla podopiecznych Schroniska pod warunkiem iż filmik osiągnie 500.000 wyświetleń.

Zbiórka darów rzeczowych w Tesco - Podsumowanie

Chcielibyśmy jeszcze raz podziękować fundacji OTOZ Animals oraz Tesco w katowickiej Silesii za zaproszenie do organizacji zbiórki darów rzeczowych dla podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Chcieliśmy też serdecznie podziękować Wam wszystkim, którzy dołożyli się do naszego koszyka.

I czym było by podsumowanie bez małej dawki liczb, a więc zebraliśmy:

PSIE KOCIE
puszki:
duże - 66 szt.
małe - 20 szt.
 
sucha karma - ok. 50kg
puszki:
duże - 23 szt.
małe - 30 szt.
 
sucha karma - ok. 30 kg
kocie saszetki - 6 paczek