Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Szkolenie podstawowe z Magdą Bukowską


Osoby które zapisały się na moje szkolenie proszę aby zawsze miały ze sobą: 

  • kliker 
  • smakołyki 
  • saszetkę na smaczki 
  • zabawkę
  • smycz
 
KLIKER:
Proszę aby był to zwykły kliker z blaszką, nie elektryczny, to narzędzie można dostać w większych sklepach zoologicznych za nie więcej niż 10 zł, ale czasem też mniejsze sklepiki mają je w swojej ofercie. 
 
SMAKOŁYKI:
Rozmiar smaczka dobierz do wielkości psa z jakim pracujesz. Jeżeli jest to duży psiak to smaczek może mieć ok 0,5 cm a przy psach małych, może mieć ok 2-3mm średnicy. Ma to być smaczna nagroda którą pies szybko zje, dlatego nie polecam smaków które pies musi dłużej "chrupać". Polecam pieczenie smakołyków samemu, jest to tanie rozwiązanie, z zachowaniem wysokiej jakości, a psy za nimi szaleją. Zajrzyj na mój kanał gdzie znajdziecie kilka sprawdzonych przepisów: https://www.youtube.com/watch?v=yy-CqUCZ1rk&list=PLe9lqkcyWsRrXmBJRLoHuZMtbj3x8a9eC
 
SASZETKA NA SMACZKI:
Może to być zwykła tzw. nerka, albo specjalna torebka którą możesz kupić w zoologicznym. Z saszetki szybko i łatwo możesz wyciągnąć smaczek. Nie wkłądaj jedzenia do szeleszczących torebeczek to może rozpraszać Twojego psa i inne psy wokół. 
 
ZABAWKA:
NIe przynoś żadnej piszczącej zabawki. Najlepiej aby było to coś czym możesz się poszarpać z psem czyli: sznurek, sznurek z piłką, pluszowa zabawka czy też kawałek materiału z zawiązanym supłem.
 
SMYCZ:
Polecam zwykłą smycz wykonaną z taśmy najlepiej aby nie była ona krótsza niż 2,5 metra. Dzięki tej długości pies ma swobodę nawet kiedy jest na smyczy. 
Smycz automatyczna nie nadaje się do szkolenia. 
 
 
Najbliższe terminy zajęć:
 
Proszę aby każdy miał zabawkę dla psa
15 listopada godzina 11:00
20 listopada godzina 16:30

 
 
 

Aby zaliczyć udział w zajęciach ze szkolenia podstawowego każdy wolontariusz musi być conajmniej na 8 lekcjach.
 
Harmonogram zajęć:
Kiedy już wyciągniesz swojego psa z boksu pospaceruj z nim 30-45 min (po takim czasie zawsze będą zaczynały się zajęcia). Podczas spaceru pozwól mu powęszyć, pobawić się z innym psem (z którym dobrze się dogaduje), pobiegaj z nim, pobaw się chwile zabawką jeżeli to lubi, możesz też wykonywać z nim proste zadania jak np przeskakiwanie pnia czy innej przeszkody. Te wszystkie ćwiczenia mają na celu spalenie nadwyżki energii, co umożliwi łatwiejszą pracę i większe skupienie podczas szkolenia. 
 
Proszę aby wszyscy punktualnie pojawili się na szkoleniu, tak aby reszta psów nie musiała czekać i się niecierpliwić, zróbmy szkolenie szybko i sprawnie! :) 
 
Zajęcia będą trwały ok 60 minut z jedną 10 minutową przerwą. W trakcie ćwiczeń też będziemy robili krótkie przerwy ale bez rozchodzenia się. Wszystko będzie koordynowane przeze mnie, proszę aby każdy skupił się przez te 60 min na pracy ze swoim psem. 
 
Każde ćwiczenie będę dokładnie tłumaczyła, pokazywała z psem jednego wolontariuszy, później będę obserwowała Waszą pracę i indywidualnie w razie potrzeb dostosowywała metodę nauczenia psa danej komendy. 
 
Czego będziemy uczyli psy?
- uwarunkowanie klikera (pies musi zrozumieć że klik oznacza nagrodę)
- siad
- waruj
- touch it (dodknięcie nosem dłoni)
- daj łape 
- skupienie na przewodniku
- chodzenie przy nodze
- stój/zostań
- komenda zaczynająca i kończąca ćwiczenia
 
Psiaki które będą świetnie sobie radziły i powtarzanie wciąż tych samych komend nie będzie miało sensu będą miały dodatkowe zadania jak np komenda: zdechł pies, chodzenie między nogami, turlaj się.
 
WAŻNE: Pamiętaj że zasada jaka obowiązuje w pracy z klikerem to że po każdym kliknięciu pies MUSI otrzymać smakołyk. Nawet jeśli klikniesz w złym momencie to był to Twój błąd, a pies i tak ma dostać swoją nagrodę. Nie klikaj NIGDY bez powodu, kiedy nie szkolisz psa.