Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Dogtrekking i Zwierzynalia 2017 (20-21.05.2017)

W ostatni weekend uczestniczyliśmy w aż dwóch dużych imprezach pod rząd. Był to Dogtrekking w sobotę oraz Zwierzynalia w niedzielę. Oba wydarzenia miały miejsce w Parku Śląskim. Po więcej szczegółów oraz fotorelację zapraszamy do dalszej części wiadomości, gdyż jest o czym czytać i co oglądać.

Dogtrekking...

...czyli bieg z psem (lub np. dwoma psami) na orientację. Można go uprawiać sportowo lub bardziej rekreacyjnie. Tego typu zawody w Parku Śląskim pojawiły się po raz pierwszy. Fundusze zebrane podczas biegu zostaną przeznaczone na modernizację ogrodzenia wybiegu dla psów w Parku. Sam "trekking" był głównym wydarzeniem, ale nie zabrakło też dodatkowych atrakcji, jak np. pokaz psa do samoobrony, zajęcia dla dzieci, czy prezentacja psów zaprzęgowych. Niestety nie udało nam się zmieścić czasowo z zaprezentowaniem naszych schroniskowych psiaków. Wracając do samego biegu, dostępne były trzy dystanse do pokonania: 5, 10 lub 15 km. Nasi wolontariusze wraz z trzema schroniskowymi podopiecznymi wzięli udział w tej pierwszej kategorii biegu - w końcu najważniejsza jest dobra zabawa. :) Możemy też nieskromnie pochwalić się, że nasz zespół jako trzeci pojawił się na mecie. :) A najważniejsze, że nasze psiaki miały bardzo konkretny "spacerek", dzięki czemu wróciły do boksów uradowane. Poniżej wybrane zdjęcia, aby obejrzeć pełną fotorelację, wystarczy kliknąć tutaj.

   

 

  

 

Zwierzynalia

Zwierzynalia to już znana impreza, która co roku odbywa się również w Parku Śląskim. Znajdziemy tam nie tylko psy, ale również koty, fretki, czy świnki morskie. Nie mogło tam oczywiście zabraknąć psiaków z Fundacji Przystanek Schronisko. Były gry i zabawy, a nasz Yeti jako Mister Zwierzynaliów 2017 zdobył nagrodę w postaci klatki samochodowej odgrodzającej część dla pasażerów i bagażnik. Nasze psiaki były bardzo grzeczne, miały dużo zabawy na torze agility, ale oprócz tego po wszystkich atrakcjach lubiły sobie poodpoczywać (czy wręcz usnąć - co widać na zdjęciach) na kocu. Z kolei dzięki muzyce można było nieco potańcować, co również zostało uwiecznione. Dodatkowych atrakcji była cała moc, należy wymienić malowanie dla dzieci na sztalugach, warsztaty z fotografii, pokaz psa asystującego, czy porady behawioralne dotyczące naszych pupili. Należy też zaznaczyć, ze pogoda doskonale dopisała, dzięki czemu w naszych głowach pozstały bardzo pozytywne wspomnienia z całej imprezy. Poniżej zdjęcia najciekawsze wg nas, a całą fotorelację możecie obejrzeć tutaj.