Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Kropek bez kropek — mały pies o wielkim sercu marzy o ciepłym domu


Pewnie wiesz, jak to jest, gdy krążysz ciągle między dwoma miejscami, chodzisz w koło z jednego domu do drugiego. Czy to w wakacje, czy na urlopie. Jednym miejscem jest Twój dom, jedyny, ciepły dom. Drugim miejsce obce, choć z każdym kolejnym razem coraz bardziej Ci znane. Tak samo ma nasz Kropek — od dłuższego czasu wędrujący od swojego domu do schroniskowego boksu, a potem od schroniskowego boksu do domu. Jego właściciel, choć bardzo kochał Kropka i troszczył się o niego, z powodów prywatnych musiał oddawać go na pewien okres pod opiekę schroniska, by po czasie móc go odebrać i na nowo cieszyć się z jego obecności, oczywiście z wzajemnością.

 

Niestety, ostatnim razem sytuacja była trochę inna. Wszystko się skomplikowało i właściciel z ciężkim sercem musiał zrezygnować z dalszej opieki nad nim. Tym sposobem dwójka przyjaciół, których więź przez wiele długich lat była pielęgnowana, zostało rozdzielonych i po Kropka już nikt nie wrócił. Teraz „domem” dla Kropka jest zimny boks, a codziennością płacz psich sąsiadów, spacery tylko dwa razy w tygodniu, samotność oraz nadzieja na to, że ktoś go stamtąd wyciągnie i podaruje ciepła na resztę życia.


I choć chciałoby się tutaj zakończyć, to niestety Los postanowił jeszcze bardziej skomplikować życie Kropka, dokładając mu problemów zdrowotnych. Nasz Kropek okazał się psem o wielkim sercu, niestety w negatywnym znaczeniu. Jego serce z racji powiększonych rozmiarów uciska płuca, przez co wydolność organizmu Kropka jest zmniejszona.


Mimo tego wszystkiego Kropek jest strasznie pozytywnym psiakiem, pełen energii, jak na 10-letniego psa. Nie przywiązuje się szybko, ale gdy już się przywiąże, to jest to znak, że ta osoba wiele dla niego znaczy. Lubi wszystko — ludzi, zwierzęta, ale najbardziej kocha jedzenie. Nie ma z nim prawie w ogóle problemów. Nadaje się do każdego domu, czy to dla starszych, czy młodszych osób. Pies niemal idealny! Może i nie interesuje się zabawkami, nie wykonuje komend, ale jest w stanie wnieść w życie każdego mnóstwo szczęścia i zdecydowanie zasługuje na szansę, by to pokazać. Chcesz dać mu tę szansę? Skontaktuj się z wolontariuszką!


Kontakt w sprawie Kropka:

Klaudia - 605 289 583, k.gierga@gmail.com


Wydarzenie Kropka na FB: KLIK!

Więcej zdjęć: KLIK!

 

Kropek najbardziej potrzebuje kochającego domu. Jednak dopóki znajduje się pod naszą opieką, musimy opłacić jego wizyty u weterynarza i potrzebne leki (w sumie ok. 200 zł miesięcznie). 

 

Jeżeli Kropek nie jest Ci obojętny, ale nie możesz dać mu domu, wspomóż go finansowo.

 

 Numer konta bankowego:
Fundacja "PRZYSTANEK SCHRONISKO"
UL.RYMERA 1A LOK.26, 43-190 MIKOŁÓW 
67 1050 1243 1000 0090 3014 0421

z dopiskiem "darowizna na psa Kropka"

Dane do przelewu zagranicznego:
IBAN: PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW

 

Chcesz zostać opiekunem wirtualnym Kropka? Wpłacaj co miesiąc określoną, nawet najdrobniejszą kwotę na powyższe konto z dopiskiem "adopcja wirtualna - pies Kropek".