Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

22.05.2015 - Relacja ze szkolnego festynu

W ostatni piątek mieliśmy okazję uczestniczyć w festynie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 27 znajdującą się na Osiedlu Odrodzenia w Katowicach. Wybraliśmy się tam oczywiście razem z kilkoma psiakami, w związku z czym nie zabrakło i toru agility - nie jest żadną tajemnicą, że nasze czworonogi po prostu uwielbiają ćwiczyć! Zainteresowanie dzieciaków naszym stoiskiem było ogromne. Mimo dużego zamieszania i hałasu zwierzaki dzielnie stanęły na wysokości zadania. Wdzięcznie przejmowały pieszczoty, grzecznie wykonywały komendy w zamian za pochwałę, głaskanie, a czasami też jakiś smakołyk. Okazało się, że tor agility może służyć nie tylko psiakom - również młodsze dzieci z niemałą radością pokonywały go w towarzystwie swoich opiekunów :) Pogoda i atmosfera dopisały, więc śmiało możemy zaliczyć imprezę do udanych. Gorąco dziękujemy Organizatorom za zaproszenie oraz wszystkim ludziom z dobrym serduszkiem za wsparcie finansowe i rzeczowe naszych podopiecznych, a także za każde miłe słowo. A teraz zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego dnia.

10.05.2015 - Relacja z majowego Przystanku Śniadanie

Majowa akcja w plenerze na Przystanku Śniadanie przy parku Powstańców Śląskich w Katowicach upłynęła w bardzo przyjemnej atmosferze. Pogoda ogólnie dopisała, nasze psiaki były zachwycone zabawą, odwiedziło nas wiele znajomych i domków ze swoimi pupilami. Wprawdzie żaden czworonóg domku nie znalazł, lecz pożywne śniadanie, z którego niejeden skorzystał wprawił w dobry humor i gotowość działania na kolejne akcje nie tylko zwierzaki ale i wolontariuszy. Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie! Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tak klimatycznej, naładowanej pozytywną energią akcji. Dziękujemy też wszystkim kibicującym za dobre słowa, towarzyszenie nam na akcji, a także grosiki jakie wpadły do puszki. Mamy nadzieję, że zobaczymy się znów wkrótce! I oczywiście zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Wielkanoc 2015

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz aby nastrój tych Świąt
przybranych wiosenną radością i beztroską
utrwalił się w Waszych sercach na długi, długi czas
i pozostał z Wami także w poświątecznej codzienności. Wesołego Alleluja!

życzą

Fundacja Przystanek Schronisko
oraz azorki i mruczki z Miejskiego Schroniska
dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach

20-22.03.2015 - Relacja z akcji w katowickim Spodku

W przedostatni weekend marca z drugą edycją akcji "Daj pieskom pobiegać!" zbiegło się inne ważne wydarzenie - w katowickim Spodku odbyła się XX Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych organizowana przez Związek Kynologiczny w Polsce. W piątek ruszyliśmy pełną parą i już o siódmej rano trójka wolontariuszy Fundacji czekała pod bramą wejściową do Spodka. O 10:30, gdy załatwiliśmy wszystkie formalności, dostaliśmy własne stoisko, dzięki czemu mogliśmy opowiadać przybyłym gościom o działalności Fundacjii, rozdawać ulotki i zbierać datki do puszki. W ten dzień przybyło do nas 7 paczek karmy oraz dary od Wystawców, którym z całego serca dziękujemy! W sobotę i niedzielę (zapewne dlatego, że były to dni wolne od pracy) pojawiło się więcej zwiedzających. Ludzie chętnie wspierali Schronisko wrzucając datki do puszki, a także przynosząc karmę, smycze oraz zabawki. W sumie przez trzy dni wystawy zebraliśmy: 30 kg karmy Bosch, 20 saszetek 100-gramowych próbek Bosch, smycze i karmy w puszkach. A w fundacyjnej puszce na datki czekała na nas bardzo miła niespodzianka w postaci 163 (!) złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, wolontariuszom oraz organizatorom wystawy.

DlaSchroniska.pl - bezdomne zwierzaki proszą o dary

Słyszeliście o ogólnopolskiej akcji "dlaSchroniska.pl - zmień życie zwierzaka?" My również od niedawna bierzemy w niej udział. Jeśli chcecie pomóc naszym zwierzakom, zajrzyjcie na stronę: www.dlaschroniska.pl/schronisko/31

"Ale o co chodzi?" - może zapytacie. Już wszystko tłumaczymy.

Każdy chyba zdaje sobie sobie sprawę, że psi i koci mieszkańcy schroniska najbardziej potrzebują domu. Czasami jednak na spełnienie tego marzenia zdarza im się czekać dość długo. Schronisko to nie dom, ale wspólnie możemy uczynić pobyt w nim choć odrobinę lepszym. Nie możesz pozwolić sobie na adopcję zwierzaka, ale chciałbyś pomóc? Masz do tego świetną okazję! Wystarczy dostęp do Internetu i kilka złotych na koncie.
Na wcześniej wspomnianym portalu internetowym schroniska biorące udział w akcji przedstawiają swoich podopiecznych. Dla każdego zwierzaka zestawione są przedmioty, których dany futrzak potrzebuje. Do Was należy decyzja, co i w jakiej ilości chcielibyście podarować. Na wsparcie zwierzaków nie trzeba wydawać dużych sum. Można kupić np. kosztującą kilka złotych zabawkę czy kilogram karmy. Każda z zakupionych rzeczy trafi do naszych podopiecznych.

21.03.2015 - Relacja z II edycji akcji: Daj pieskom pobiegać!

Jak wiecie, w sobotę odbył się Dzień Otwarty naszego schroniska połączony z II edycją akcji pod hasłem "Daj pieskom pobiegać". Pogoda w tym dniu była śliczna, to i humory dopisywały. Zainteresowanie imprezą było ogromne - może to potwierdzić każdy, kto nas odwiedził. W wyprowadzaniu psiaków wzięło udział w sumie 140 osób! Dzięki temu każdy psiak, który tylko mógł, wyszedł na spacer - i to niejeden raz. Oprócz psiaków chętnych do wyjścia na spacer na naszych gości czekały także inne atrakcje. Każdy mógł odwiedzić kociarnię i zobaczyć, jak mieszkają nasze mruczki. Dzieci mogły wziąć udział w zorganizowanych zabawach, między innymi malowaniu ogromnego plakatu.