Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Mikołajkowe Daj Pieskom Pobiegać (3.12.2016)

Jak na porządny grudzień przystało, na naszej akcji w tym miesiącu pojawił się Św. Mikołaj, a pogoda zapewniła odrobinę śniegu. Była też choinka, którą z pomocą wolontariuszy można było przystrajać własnoręcznie malowanymi bombkami i ozdobami. Między spacerami z pieskami można było z kolei otrzymać od Mikołaja słodkie upominki. Jak widać na zdjęciach, dzieciaki miały radość nie mniejszą, niż ze spacerów z naszymi podopiecznymi.

A propo tych ostatnich - warto wspomnieć o historii Tary. Nie tylko miała ona tego dnia bardzo ciekawą przygodę, gdy na spacerze w parku spotkała Roberta Korzeniowskiego (jest nawet pamiątkowe zdjęcie), ale m. in. dzięki opisaniu tego przez Panią na Facebooku okazało się, że jest właścicielka, której Tara zaginęła. Od wczoraj suczka jest już w swoim prawdziwym domu, i tak na prawdę ma na imię Łatka. Warto dzielić się takimi opisami ze spacerów (a także szukać naszej zguby w schroniskach), bo piękniejszego prezentu mikołajkowego dla psiny nie można byłoby sobie wymarzyć. :)

Nie zawiedliście nas też w kwestii darów - karmy i różnego rodzaju koców nazbierało się całkiem sporo, dzięki czemu nasze zwierzaki będą miały zapewnione pożywienie oraz ciepłe posłania. Dziękujemy!

 

 

 

Otwarcie Dog Parku na Józefowcu-Wełnowcu (19.11.2016)

Tydzień temu w sobotę nastąpiło otwarcie wybiegu dla psów na katowickim Józefowcu-Wełnowcu, a my zostaliśmy zaproszeni na to wydarzenie. Wybieg powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego i zawiera wszystko, co potrzeba, aby móc przyjemnie i pożytecznie spędzić czas ze swoim psem. Psiaki z naszego schroniska pokazały, co potrafią na torze agility, oraz jak szybko uczą się nowych rzeczy. Dodatkowo powiedzieliśmy też kilka słów o tym, jak ćwiczyć na wielu przeszkodach oraz na czym polega agility. Pogoda nie dopisała, ale mimo to pojawiło się sporo ludzi ze swoimi czworonogami, a wszystkie psiaki świetnie się dogadywały. Dzięki temu zwierzaki mogły się wyhasać, a my dziękujemy za zaproszenie i zapełnienie naszej puszki :)

Poniżej wybrane zdjęcia, a wszystkie mozecie obejrzeć w galerii.

 

 

 

Relacja z akcji Daj Pieskom Pobiegać (20.11.2016)

Jedna z naszych najpopularniejszych akcji, Daj Pieskom Pobiegać, w ostatnią niedzielę ponownie pozwoliła wyjść ze schroniskowymi pieskami na spacer - krótki lub długi - jak kto wolał. Dzieci, co widać na zdjęciach, miały mnóstwo radości (chociaż dorośli też :) ) , a psiaki zostały wygłaskane i wybawione. Zainteresowaniem cieszyła się również kociarnia, gdzie każdy mógł przywitać się z naszymi kotkami i zobaczyć jak mieszkają. Dodatkowo na naszych gości czekał również smakowity poczęstunek. Natomiast naszym gościem specjalnym był Piotrek Ogiński. :) Była możliwość poproszenia o autograf czy zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Oczywiście wziął on też na spacer nasze psiaki i sowicie je wygłaskał. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i... zapraszamy ponownie. :) Podsumowując, dzień można zaliczyć do zdecydowanie udanych. Do zobaczenia następnym razem!

Poniżej wybrane zdjęcia, a po wszystkie zapraszamy do galerii.

    

 

 

     

 

    

 

Relacja z akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej (12-13.11.2016)

Za nami kolejna akcja ze zwierzakami w roli głównej, w Galerii Katowickiej. Brały w niej udział m. in. znany wielu osobom poczciwy Dziadek oraz Pirat, który trafił do nas z jednym oczkiem i nie wiemy co go wcześniej spotkało... Dziadek większą część akcji spokojnie przeleżał ucinając sobie długie drzemki. Pirat natomiast, z uwagi na młodziutki wiek, był wszystkiego ciekaw i chętnie podchodził do każdego gościa odwiedzającego nasze stoisko. Psinę spotkało nawet szczęście w postaci znalezienia domu, ale niestety szczęście to nie trwało długo - wrócił do nas dzień później. Dlatego po raz kolejny przypominamy o tym, że adopcja to musi być świadoma i przemyślana decyzja - pies, czy kot trafiając do nowego domu może sprawiać problemy (szczególnie na początku) i trzeba się z tym liczyć. Ale dobrą wiadomością jest adopcja kotka Tamaryszka, którego możecie zobaczyć na jednym ze zdjęć. Oprócz tego otrzymaliśmy wiele darów oraz wsparcie finansowe, za co serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili.

 

  

  

Podziękowania dla Royal Canin

Serdecznie dziękujemy firmie Royal Canin i jej współpracownikom za zebranie i podarowanie nam karmy dla naszych podopiecznych. W maju tego roku otrzymaliśmy kocie drzewka, które bardzo się spodobały naszym kotom, a teraz mamy dużą ilość bardzo dobrego pokarmu zarówno dla psów, jak i kotów.

Relacja z akcji Daj Pieskom Pobiegać (23.10.2016)

W niedzielę, która podobno była  jednym z ostatnich ciepłych dni, znów można było pobiegać z pieskami z naszego schroniska. Pobiegać, ale i pospacerować, poćwiczyć sztuczki, porozmawiać z wolontariuszami. Skorzystało z tego 58 osób (20 w pierwszej turze i 38 w drugiej) i prawie wszystkie nasze psiaki. :) Słońce zachęcało do dłuższych spacerów. Dziękujemy wszystkim, którzy się zapisali i zachęcamy do przyszłych akcji, o których jak zawsze będziemy informować na naszym profilu na Facebooku. Poniżej kilka zdjęć zrobionych przez Was.