Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Nasze bezdomniaczki proszą o koce, ręczniki, kołderki...

Zimą dogrzewanie psich i kocich futerek, ciepłe koce, kołdry, poduszki... wydają się oczywistością, wyobraźnia człowiekowi podpowiada, że potrzeba im ciepła, że zimno... Ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że nie tylko zimą tego ciepła potrzebują...

Półki, które o tej porze roku mamy zapełnione "ciepłymi podarunkami", wraz z nadejściem wiosny, lata błyskawicznie pustoszeją. Brakuje nam koców, kołder, budek, posłanek. Bo wcale to nie jest tak, że gdy robi się słonecznie i nie ma mrozów, zwierzaki nie potrzebują tego wszystkiego. Upał, słońce nie oznacza, że nie trzeba wyścielić klatki kotu, a pies może spać na podłodze. Wciąż pragną ciepełka.

Dlatego zwracamy się do Was z wielką prośbą: jeśli tylko macie jakiś zbędny koc w domu, kołdrę, poduszkę, posłanko, ręcznik... nie wyrzucajcie, przynieście do nas! My i nasze futrzaki będziemy bardzo wdzięczni. Dary można przynosić do schroniska: Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach, ulica Milowicka 1b.

22.05.2016 - Relacja z majowej akcji Daj pieskom pobiegać

W niedzielę 22 maja 2016 roku odbyła się kolejna odsłona naszej comiesięcznej akcji pod hasłem „Daj pieskom pobiegać”. Z całego serca pragniemy podziękować tym, którzy wzięli w niej udział, wyprowadzając na spacer schroniskowe czworonogi i odwiedzając przy okazji naszą kociarnię. Otrzymaliśmy wiele darów rzeczowych, za które jesteśmy bardzo wdzięczni, zwłaszcza, że w Schronisku wszystko szybko się zużywa ze względu na dużą liczbę przebywających tu psów i kotów. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za ich wrażliwość na los porzuconych zwierząt. A korzystając z okazji, zapraszamy na nasze kolejne akcje!

13-14.05.2016 - Relacja z akcji adopcyjnej na Katowice Fashion Week

W piątek i sobotę 13 i 14 maja gościliśmy w Galerii Katowickiej, biorąc udział w Katowice Fashion Week. Jak zwykle mogliście spotkać nas na poziomie -1 koło sklepu Leopardus. W piątek towarzyszyły nam trzy psy (z których dwa brały udział w pokazie mody) oraz dwa koty, z których jeden w czasie akcji znalazł nowy dom. Jak przystało na profesjonalistów nasze czworonogi pięknie prezentowały psią modę na wybiegu w towarzystwie prawdziwych modeli i modelek.

W sobotę do Galerii oprócz kolejnego wyczekującego domu mruczka zabraliśmy dwa starsze psiaki - Murzynka oraz Dziadka - a ponieważ kotek szybko został adoptowany, od połowy akcji towarzyszyły nam już tylko psy (zadowolone, że nie musiały już dzielić się z nikim uwagą ludzi). Wygłaskane i wypieszczone, późnym popołudniem szukały już tylko ciszy i spokoju pomiędzy krzesełkami bądź nawet w zaciszu naszego fundacyjnego stoiska.

Korzystając z okazji, bardzo dziękujemy Wam za każdy wrzucony do puszki grosz i karmy, które wypełniły całkowicie kosz na dary!

A na zdjęciach... poznajecie?

Kociakowy sezon

Nadeszła wiosna... przed nami sezon na kocięta - czas, w którym do naszego - jak i każdego innego - schroniska trafia mnóstwo maluchów. Już teraz trafiają pierwsze małe kotki. Młodziutkie, dopiero nabierające odporności organizmy w tak dużym skupisku kotów są zagrożone, dlatego w tym okresie dwoimy się i troimy, żeby jak najlepiej zaopiekować się maluszkami, przede wszystkim jak najszybciej znaleźć im domy... Przygotowujemy się na kociakowy sezon, zbieramy karmę na kociąt, suchą i mokrą. Bardzo potrzebny będzie także convalescent - proszek do rozcieńczania, którym karmimy niedożywione, niesamodzielne kocie sierotki. Będziemy wdzięczni za karmy dla juniorków. Jeśli możesz, pomóż! Można również pomóż pomóc finansowo. Przyda się każda pomoc! Gdyby ktoś chciał wspomóc finansowo kocięta, wpłaty prosimy wysyłać na konto:

Fundacja "PRZYSTANEK SCHRONISKO"
UL.RYMERA 1A LOK.26, 43-190 MIKOŁÓW
Numer konta bankowego: 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
z dopiskiem "darowizna na kocięta"

Na zdjęciu kicia z ubiegłego lata, która znalazła domek :)

24.04.2016 - Relacja z kwietniowej akcji Daj pieskom pobiegać

Chcielibyśmy gorąco podziękować wszystkim, którzy w minioną niedzielę 24 kwietnia wzięli udział w kolejnej odsłonie akcji pod hasłem „Daj pieskom pobiegać”. Pomimo niezbyt przyjaznej aury aż 60 osób (często w towarzystwie swoich rodzin) zabrało nasze czworonogi na zieloną trawkę. Tym razem wprowadziliśmy podział na dwie tury, co w znacznym stopniu zmniejszyło czas oczekiwania na spacer z psem, a oczekujący mieli okazję odwiedzić schroniskową kociarnię.


Otrzymaliśmy ogrom darów, za które gorąco dziękujemy w imieniu wszystkich mieszkańców

Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Kolejne akcje już wkrótce!

 

16-17.04.2016 - Relacja z akcji w Galerii Katowickiej

W sobotę i niedzielę 16 i 17 kwietnia 2016 roku w Galerii Katowickiej odbyła się kolejna już akcja adopcyjna czworonogów z Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach w połączeniu ze zbiórką darów. Nasze zwierzaki cały dzień garnęły się do ludzi, a po południu zmęczone grzecznie odpoczywały, każdy w swoim łóżeczku. Zebraliśmy górę darów, za którą gorąco dziękujemy :) Tym razem szczęście uśmiechnęło się do czarnego, dwuletniego kocurka Mastera, który trafił do swojego nowego domu.