Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Wizyta kibiców GKS (1.07.2018)

W niedzielę 1.07 nasze schroniskowe psiaki odwiedzili goście specjalni - kibice z Bogucice Bastion GieKSy. Panowie zorganizowali zbiórkę dla naszych zwierzaków (otrzymaliśmy ok. 260 kg karmy!), a z okazji Dnia Psa podarowali im to, co najważniejsze, czyli swoją obecność i możliwość wyjścia z ciasnego boksu. Jeden z psiaków, Pompon, został nawet adoptowany! :D W imieniu naszych czworonogów dziękujemy zarówno za karmę, jak i poświęcony czas :)

Zapraszamy również do obejrzenia krótkiego filmiku z wizyty :)

 

   

    

Zmiana adresu siedziby Fundacji

Drodzy Przyjaciele,
informujemy, że siedziba naszej Fundacji została przeniesiona pod nowy adres:

40-303 Katowice, ul. Le Ronda 2.

Czerwcowe Daj Pieskom Pobiegać (24.06.2018)

W ostatnią niedzielę (24.06) miała miejsce comiesięczna akcja "Daj Pieskom Pobiegać". Choć pogoda nie była idealna, to i tak liczba ludzi, którzy odwiedzili bezdomne czworonogi, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Żaden z psiaków nie pozostał bez możliwości rozprostowania kości, a większość z nich zaliczyła więcej niż jeden spacer. W tym dniu głaskanie, przytulanie i zabawa były wszechobecne na Dąbrówce Małej, a schroniskowe pawilony świeciły pustką. Nasze psiaki już czekają na kolejną akcję, na którą serdecznie zapraszamy! :)

 

 

       

Akcja adopcyjna w Galerii Katowickiej (23.06.2018)

23 czerwca odbyła się kolejna akcja adopcyjna w Galerii Katowickiej. W ostatnią sobotę mogliśmy po raz kolejny zaprezentować nasze zwierzaki, które dzielnie reprezentowały nasze schronisko. Tina i Milka, dwa małe kociaki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ludzi, ale Fafik dzielnie im dorównywał. Ludzie chętnie zaglądali na stoisko, by dowiedzieć się więcej o działaniach schroniska, co nas bardzo cieszy, bo coraz więcej osób interesuje się sytuacją bezdomnych zwierząt! Jak zwykle dostaliśmy całą masę darów, za które serdecznie dziękujemy.
A już 15 lipca zapraszamy do schroniska na kolejną edycję akcji Daj Pieskom Pobiegać.

 

   

 

Zwierzynalia (17.06.2018)

W niedzielę 17 odbyła się kolejna już odsłona Zwierzynalii, czyli Ogólnopolskiego Zjazdu Mądrych i Odpowiedzialnych Miłośników Zwierząt. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć :) Jak co roku organizatorzy zapewnili masę ciekawych atrakcji oraz zaprosili wielu interesujących gości. Nasz tor agility również cieszył się zainteresowaniem, a katowickie bezdomniaki pokazywały się z jak najlepszej strony - brały nawet udział w organizowanych konkursach ;) Tofikowi udało się zająć drugie miejsce w zawodach agility! Jak zwykle wyjazd w plener dostarczył naszym podopiecznym masy pozytywnych emocji. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i mamy nadzieję, że do zobaczenia w przyszłym roku! A wszystkich przyjaciół naszych czworonogów zapraszamy do spotkania z nami na innych akcjach adopcyjnych - najbliższa już w sobotę w Galerii Katowickiej. Do zobaczenia! :)

 

   

   

 

 

III Katowicki Dzień Psiaka (09.06.2018)

W sobotę 9.06 mieliśmy okazję uczestniczyć w III Katowickim Dniu Psiaka. Jednym z głównych punktów programu był dogtrekking, w którym również kilka naszych psiaków wzięło udział. Co prawda tym razem miejsca medalowe nas ominęły (za to tuż za podium znalazł się nasz owczarek Brutus ;)), ale na pewno taki spacer dał naszym czworonogom masę radości. Oprócz dogtrekkingu na wszystkich odwiedzających czekało dużo innych atrakcji - pokazy straży pożarnej, WOPR, flyball czy agility to tylko niektóre z nich ;) Oczywiście nie mogło też zabraknąć mizianek i głaskania naszych psiaków - to w końcu one miały swoje święto. Kto wie, może któryś z nich wpadł komuś w oko i już wkrótce powędruje do domku? :)
Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko, wsparli nas grosikiem czy dobrym słowem. Ogromnie dziękujemy również organizatorom, bez których impreza nie mogłaby się odbyć. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za zaproszenie, podarowaną karmę oraz wsparcie finansowe w postaci przekazania dochodu z dogtrekkingu na naszych podopiecznych. Katowicki Dzień Psiaka to wspaniała inicjatywa! :) Dzięki Wam nasze zwierzaki miały dzień pełen emocji, o którym pewnie jeszcze długo będą pamiętać.