Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

13-14.08.2016 - Relacja z akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej

W miniony weekend przyszliśmy z naszymi zwierzakami do Galerii Katowickiej, gdzie każdy zainteresowany mógł je pogłaskać, pobawić się, dowiedzieć się czegoś oraz oczywiście adoptować. :) Choć z powodu świąteczno-wakacyjnych okoliczności nie przybyły do nas tłumy, to i tak pojawiły się osoby, które chciały przyjrzeć się bliżej naszym podopiecznym. Szczególne szczęście miała kicia o imieniu Soli, gdyż znalazła nowy dom. :) Na zdjęciach poniżej możecie zobaczyć, jakie psy i koty zachęcały do adopcji. Zwróćcie też uwagę na mnóstwo darów, jakie dostaliśmy przez te dwa dni - zarówno za nie, jak i za wsparcie finansowe serdecznie dziękujemy!

 

  

 

Spotkajmy się w Galerii Katowickiej

Już w najbliższą sobotę i niedzielę (13-14.08.2016) - zapraszamy!

 

07.08.2016 - relacja z Przystanku Śniadanie

Uczestnictwem w dzisiejszym Przystanku Śniadanie powracamy do regularnego prezentowania naszych schroniskowych psiaków. Jak widać na zdjęciach, pogoda dopisała, pieski miały cień, więc wszyscy byli zadowoleni. :)

Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia, przejdź do galerii.

W przyszły weekend znajdziecie nas w Galerii Katowickiej!

09-10.07.2016 - Relacja z akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej


W dniach 9-10 lipca odbyła się kolejna akcja adopcyjna w Galerii Katowickiej. Jak zwykle pojawiliśmy się na miejscu razem z kilkoma naszymi podopiecznymi. Odwiedzający Galerię mogli poznać między innymi parę psich staruszków szukających domu - Dziadka i Siwka. Oboje mają już po około 10 lat i ich szanse na adopcję ciągle maleją. My jednak wciąż wierzymy, że w końcu uśmiechnie się do nich szczęście.

W czasie akcji wielu ludzi podchodziło do naszego stoiska, wzruszało się, patrząc na bezdomne zwierzaki. Niejeden raz czworonogi były głaskane, dostały też sporo smakołyków od przechodzących. Niestety wszystkie psiaki, biorące udział w akcji, wróciły do swoich schroniskowych boksów, ale... szczęście uśmiechnęło się aż do TRZECH uroczych kociaków! Maluchy były pełne energii i robiły wszystko, żeby zwrócić na siebie uwagę ludzi. I udało im się! Dwójka rodzeństwa trafiła nawet do wspólnego domu :) Życzymy kociakom dużo szczęścia i beztroskiego życia z nowymi Rodzinkami!

 

 

Współpraca z Silesia Music Service

 

Niedawno rozpoczęliśmy współpracę z serwisem Silesia Music Service. Co tydzień w schronisku nagrywany jest krótki reportaż dotyczący bezdomnych zwierzaków - w każdym odcinku bohaterami stają się jeden pies i jeden kot. Chcemy przedstawić Wam przede wszystkim zwierząta już długo czekające na dom i najbardziej potrzebujące ciepłego kąta.


Nagrany materiał odtwarzany jest w czasie niedzielnej audycji grupy Silesia Music Service. Transmisja rozpoczyna się o godzinie 20:00 i można ją obejrzeć TUTAJ.

Zapraszamy!

25.06.2016 - Relacja ze Zwierzynalii 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25 czerwca odbyła się kolejna edycja Zwierzynalii czyli IV Ogólnopolskiego Zjazdu Mądrych i Odpowiedzialnych Miłośników Zwierząt pod tegorocznym hasłem "Czy zwierz duży, czy mały, dla każdego świat cały". Na tej corocznej imprezie nie zabrakło także naszych podopiecznych. Pogoda w tym roku była zdecydowanie za gorąca dla naszych psiaków - czworonogi chowały się przed upałem w cieniu bądź chłodziły pod kurtyną wodną wraz ze swoimi opiekunami. Oprócz naszej Fundacji na imprezie można było spotkać m.in. organizacje zajmujące się fretkami, świnkami morskimi i szkolące psy dla niepełnosprawnych. Trzy z naszych schroniskowych psiaków, Baron, Aza i Dziadziuś, zaprezentowały się na scenie podczas organizowanych konkursów, a dwa z nich zajęły nawet "punktowane" miejsce w konkursie "Jak dwie krople wody". Goście mogli również obejrzeć pokaz pierwszej pomocy dla psów oraz pokaz z wykorzystaniem toru agility, a także wziąć udział w warsztatach fotograficznych, pielęgnacyjnych i bębniarskich. Wszystkim, którzy uczestniczyli w Zwierzynaliach i udzielili nam swojego wsparcia, gorąco dziękujemy, a tych, którzy nie mieli takiej okazji - zapraszamy za rok :)