Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Stały przelew - regularnie płacona mała kwota też pomaga!

1 zł, 3 zł a może 5 zł? Z pozoru niewielka kwota, dla większości nieodczuwalna, a dla naszych podopiecznych może być znacząca. Ustawiając przelew stały przynajmniej na symboliczną złotówkę, pomagasz nam finansować leczenie i specjalistyczną karmę dla tych najbardziej potrzebujących zwierzaków. Złotówka wydaje się niewielką kwotą. Jednak już 1 zł razy 50 osób daje konkretną kwotę, za którą możemy np. zabrać chorego psa czy kota do weterynarza na badania.

Kupując szczepionkę, ratujesz życie

Jesień w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach to czas walki z kaszlem kenelowym. Jest on zakaźną chorobą atakującą psy w każdym wieku, jednak najgroźniejszy jest dla tych najsłabszych - starszych i chorych. Choroba sama w sobie nie jest groźna, jednak staje się bardzo niebezpieczna jeśli dojdzie do powikłań takich jak przewlekłe zapalenie oskrzeli – prowadzi wtedy do chronicznej i nieodwracalnej niewydolności układu oddechowego psa.

Dlatego zeszłej jesieni przeprowadziliśmy akcję szczepień na kaszel kenelowy, dzięki czemu nasze psy pozostały zdrowe. Akcję postanowiliśmy powtórzyć także i w tym roku i w miarę możliwości finansowych zaszczepić wszystkie psy w schronisku. Koszt pojedynczej szczepionki to około 20 zł, a na szczepienie czeka ponad 100 czworonogów. Dlatego zwracamy się do Was z ogromną prośbą o wsparcie finansowe na zakup szczepionek. Wpłaty z dopiskiem "szczepienia na kaszel kenelowy" prosimy kierować na konto:

Fundacja "PRZYSTANEK SCHRONISKO"

67 1050 1243 1000 0090 3014 0421

Podsumowanie akcji POKOCHAJ!

30 września 2014 r. dobiegła końca akcja POKOCHAJ! przeprowadzona we współpracy ze sklepem IKEA w Katowicach przy alei Roździeńskiego 95. Głównym celem akcji było promowanie adopcji bezdomnych zwierząt. Z radością chcielibyśmy podzielić się z Wami podsumowaniem akcji - z 23 psów, które brały w niej udział, dom znalazło 12 czworonogów. Do tej liczby doliczymy jeszcze też psy wstawiane za te, które zostały już adoptowane, tzw. w zastępstwie - z 13 dodatkowych czworonogów dom znalazły 4 zwierzaki. Nie zapominajmy też o 8 kotach, z których połowa znalazła swoją przystań na resztę życia. Bardzo dziękujemy wszystkim za podarowane domki i okazane wsparcie!

Maszyna do badań biochemicznych już w schronisku!

Udało się! W końcu zakupiliśmy maszynę do badań biochemicznych.

Z jej pomocą będziemy mogli szybciej i skuteczniej diagnozować naszych podopiecznych. Urządzenie pozwoli nam na ocenę funkcji narządów wewnętrznych takich jak nerki, wątroba czy trzustka. Umożliwi również wykonanie badań przy zaburzeniach stanu ogólnego (np. odwodnienie, brak apetytu, wymioty).

A to wszystko dzięki Wam! Pieniądze na zakup maszyny zostały uzbierane z 1% podczas rozliczania się z podatku za rok 2012.

Ogromnie Wam wszystkim dziękujemy w imieniu podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.

08.08.2014 - ruszyła akcja POKOCHAJ!

W piątek 8 sierpnia o godzinie 10.00 ruszyła akcja POKOCHAJ! której głównym celem jest promowanie adopcji bezdomnych zwierząt. W czasie akcji w sklepie IKEA w Katowicach przy alei Rozdzieńskiego 95 znajdziecie naturalnych rozmiarów wydruki 31 psów i kotów, które czekają na adopcję. Każdy z nich ma swój profil na stronie www.pokochaj.org, na który można wejść przez przeglądarkę lub skanując QR kod. Znajdziecie na nim informacje o wieku zwierzaka, jego charakterze i przyzwyczajeniach, co pozwoli lepiej dopasować potencjalnego pupila do potrzeb i możliwości jego nowych właścicieli. Akcja zakończy się 30 września.

W pierwszym dniu akcji, w IKEI osobiście zagościli podopieczni Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Psy zaprezentowały swoje umiejętności na torze agility, a koty uczyły każdego chętnego jak powinno się dobrze głaskać po brzuszku. Trzymamy kciuki za zwierzaki czekające na dom i zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Upał zabija - bądźmy czujni!

Upały znowu nadeszły. Pamiętajmy o naszych pupilach i nie tylko. Zapewnijmy zwierzakom dostęp do świeżej wody, nie zostawiajmy ich w samochodzie, a bezdomniakom wystawmy miskę z wodą. Nie tylko nam doskwiera upał!

Jeśli zauważycie w upalny dzień zwierzaka zamkniętego w nagrzewającym się aucie, nie pozostańcie obojętni. Spróbujcie wydostać czworonoga, nawet kosztem włamania się do samochodu czy wybicia szyby. W aspekcie prawnym jest to typowy stan wyższej konieczności - kiedy trzeba ratować dobro wyższej wartości niż mienie. W tym wypadku dobrem wyższej wartości jest życie zwierzęcia. Zgodnie z przepisami prawa karnego osoba, która dokonuje takiego czynu, nie popełnia przestępstwa. Warto też od razu wezwać na miejsce policję.