Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

29.08.2015 - Zapraszamy na pożegnanie wakacji z czworonogami!

Chcielibyśmy wszystkich Was zaprosić na Dzień Otwarty naszego schroniska, który dla wielu będzie również zakończeniem wakacji. Razem z nami możecie pożegnać je w miłym gronie, wśród psów, kotów i z mnóstwem atrakcji! Będziemy na Was czekać już od godz. 10.00 w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach przy ul. Milowickiej 1b.

Oczywiście głównymi bohaterami tego dnia będą nasze zwierzaki. Psiaki pokażą swoje (niemałe zresztą) umiejętności i udowodnią, że nawet bezdomny czworonóg potrafi być fajny i ułożony. Koty też zaprezentują wszystkie swoje wdzięki, aby choć na chwilę Wasza uwaga skupiła się właśnie na nich. Zachęcamy Was też do przychodzenia z własnymi pupilami - będziecie mogli razem z nimi spróbować sił na torze agility. W razie potrzeby nasi wolontarisuze udzielą pomocy i odpowiedzą na wszelkie pytania. A co poza tym dla Was szykujemy?

* Pokaz szermierki - chcecie zobaczyć, na czym polega ten sport? A może ktoś z Was lub Waszych dzieci sam chciałby spróbować? To idealna okazja :)
* Pokaz futbolu amerykańskiego - chłopaki z drużyny Hammers z Łazisk Górnych zaprezentują zasady tego niezbyt znanego w Polsce sportu.
* Warsztaty z rzucania frisbee - pewnie niejeden z Was zastanawiał się, w jaki sposób rzucać tym dyskiem, żeby doleciał dokładnie tam, gdzie chcemy. U nas będziecie mogli się tego dowiedzieć, a nawet poćwiczyć rzuty osobiście!
* Motocykliści - coś dla fanów motoryzacji :) Każde chętne dziecko (i nie tylko) będzie mogło sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie na motocyklu, a te starsze (powyżej 10 lat) będą mogły też pojechać taką maszyną na krótką przejażdżkę.
* Zabawy i konkursy dla najmłodszych
* Pyszny poczęstunek


Jak widzicie, będzie co robić. Zatem zaznaczcie datę w kalendarzu i do zobaczenia 29 sierpnia!

Dziękujemy Młodej Parze!

Chcielibyśmy gorąco podziękować Młodej Parze, która, korzystając z uroczystości swojego ślubu, postanowiła wesprzeć Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Państwo Młodzi zachęcili swoich gości weselnych do podarowania im karmy zamiast kwiatów, a całą zebraną karmę przekazali podopiecznym Schroniska. Nasze azorki i mruczki dziękują z całych swych psich i kocich serc! Również my bardzo się cieszymy, że są ludzie, którzy chcą w ten sposób pomagać zwierzakom, a Młodej Parze życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia. Dobro na pewno do Was powróci -  niech miłość i szczęście nigdy Was nie opuszczą!

09.08.2015 - Relacja z sierpniowej edycji akcji Daj pieskom pobiegać

Sierpniowa odsłona akcji "Daj pieskom pobiegać" upłynęła nam w ogromnym upale. Psiaki, początkowo pełne energii i bardzo chętne na spacer, szybko wracały z niego zmęczone tropikalną pogodą. Jednak nie na długo - chwila odpoczynku, szybka regeneracja sił w chłodnych murach schroniska i już były gotowe do ponownego spacerowania.

Mimo wakacyjnej pory i pogody, która potrafi wykończyć każdego, na frekwencję nie mogliśmy narzekać. Wszystkie psiaki skorzystały z możliwości wyjścia na spacer - krótszy lub dłuższy w zależności od sił ludzi i zwierząt. Wielu naszych podopiecznych załapało się nawet na kilka przechadzek.

Dziękujemy wszystkim, którzy nie bali się upałów i przybyli do schroniska, żeby podarować naszym zwierzakom swój czas. Dziękujemy również za wszystkie przekazane dary i zapraszamy na następne nasze akcje - szczególnie na Dzień Otwarty, który odbędzie się  29-go sierpnia. Z kolei we wrześniu organizujemy kolejną akcję wyprowadzania psiaków. Do zobaczenia!

02.08.2015 - Relacja z Przystanku Śniadanie

2 sierpnia, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, gościliśmy na Przystanku Śniadanie w katowickim Parku Powstańców Śląskich. Było gorąco, wakacyjnie i nad wyraz smacznie. Tym razem zabraliśmy ze sobą 7 psiaków, które skradły całą uwagę dzieci obecnych na Przystanku - zupełnie jak nasz tor do agility :) Po pokazie zwierzaki odpoczywały na zielonej trawce, w cieniu drzew. Poniewaź kilka osób pytało o podopiecznych Schroniska, mamy nadzieję, że któryś z nich znajdzie swoją przystań na resztę życia.

26.07.2015 - Relacja z Podwieczorku za fraczkiem

W ostatnią niedzielę lipca znowu odwiedziliśmy mikołowski klub Fraktal. Także i tym razem na zainteresowanie fundacyjnym stoiskiem nie mogliśmy narzekać - szczególnie dzieciakom podobała się możliwość zabawy i poćwiczenia na torze z naszymi podopiecznymi. Pogoda nad wyraz dopisała - słońce, lato i zabawa na świeżym powietrzu to zdecydowanie najlepsze wakacyjne połączenie i to nie tylko dla ludzi. Schroniskowe psiaki pokazywały wszystkie swoje umiejętności i próbowały zwrócić uwagę jak największej liczby osób - bo przecież gdzieś tam może być ich przyszły Pan lub Pani. Oczywiście mamy nadzieję, że któryś zwierzak podbił czyjeś serce.

18.07.2015 - Relacja z akcji Daj pieskom pobiegać!

Kolejna akcja z cyklu "Daj pieskom pobiegać" zaliczona i to na szóstkę! Choć sobotnia pogoda nieco nas zaskoczyła porannym, ulewnym deszczem, to w czasie samych spacerów nie trzeba było ukrywać się pod parasolami, a nawet zrobiło się nad wyraz gorąco. Okres wakacyjny sprawił, że tym razem w akcji wzięło udział mniej osób niż w czasie poprzednich edycji, ale i tak wszystkie nasze psiaki wyszły na spacery, a większość nawet po kilka razy. Roześmiane mordki i merdające ogonki mówiły same za siebie, i choć pod koniec akcji większość czworonogów opadła z sił - do boksów wracały zmęczone, ale na pewno szczęśliwe. Koty również bardzo ucieszyły się z odwiedzin ludzi.

Ogromnie się cieszymy, że akcja zakończyła się kilkoma adopcjami, a kolejne są jeszcze rozważane. Trzymamy kciuki za nasze psiaki i dziękujemy wszystkim za przybycie! No i oczywiście wypatrujcie na naszej stronie informacji o kolejnych akcjach. Do zobaczenia!