Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Wielkanoc 2015

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz aby nastrój tych Świąt
przybranych wiosenną radością i beztroską
utrwalił się w Waszych sercach na długi, długi czas
i pozostał z Wami także w poświątecznej codzienności. Wesołego Alleluja!

życzą

Fundacja Przystanek Schronisko
oraz azorki i mruczki z Miejskiego Schroniska
dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach

20-22.03.2015 - Relacja z akcji w katowickim Spodku

W przedostatni weekend marca z drugą edycją akcji "Daj pieskom pobiegać!" zbiegło się inne ważne wydarzenie - w katowickim Spodku odbyła się XX Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych organizowana przez Związek Kynologiczny w Polsce. W piątek ruszyliśmy pełną parą i już o siódmej rano trójka wolontariuszy Fundacji czekała pod bramą wejściową do Spodka. O 10:30, gdy załatwiliśmy wszystkie formalności, dostaliśmy własne stoisko, dzięki czemu mogliśmy opowiadać przybyłym gościom o działalności Fundacjii, rozdawać ulotki i zbierać datki do puszki. W ten dzień przybyło do nas 7 paczek karmy oraz dary od Wystawców, którym z całego serca dziękujemy! W sobotę i niedzielę (zapewne dlatego, że były to dni wolne od pracy) pojawiło się więcej zwiedzających. Ludzie chętnie wspierali Schronisko wrzucając datki do puszki, a także przynosząc karmę, smycze oraz zabawki. W sumie przez trzy dni wystawy zebraliśmy: 30 kg karmy Bosch, 20 saszetek 100-gramowych próbek Bosch, smycze i karmy w puszkach. A w fundacyjnej puszce na datki czekała na nas bardzo miła niespodzianka w postaci 163 (!) złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, wolontariuszom oraz organizatorom wystawy.

DlaSchroniska.pl - bezdomne zwierzaki proszą o dary

Słyszeliście o ogólnopolskiej akcji "dlaSchroniska.pl - zmień życie zwierzaka?" My również od niedawna bierzemy w niej udział. Jeśli chcecie pomóc naszym zwierzakom, zajrzyjcie na stronę: www.dlaschroniska.pl/schronisko/31

"Ale o co chodzi?" - może zapytacie. Już wszystko tłumaczymy.

Każdy chyba zdaje sobie sobie sprawę, że psi i koci mieszkańcy schroniska najbardziej potrzebują domu. Czasami jednak na spełnienie tego marzenia zdarza im się czekać dość długo. Schronisko to nie dom, ale wspólnie możemy uczynić pobyt w nim choć odrobinę lepszym. Nie możesz pozwolić sobie na adopcję zwierzaka, ale chciałbyś pomóc? Masz do tego świetną okazję! Wystarczy dostęp do Internetu i kilka złotych na koncie.
Na wcześniej wspomnianym portalu internetowym schroniska biorące udział w akcji przedstawiają swoich podopiecznych. Dla każdego zwierzaka zestawione są przedmioty, których dany futrzak potrzebuje. Do Was należy decyzja, co i w jakiej ilości chcielibyście podarować. Na wsparcie zwierzaków nie trzeba wydawać dużych sum. Można kupić np. kosztującą kilka złotych zabawkę czy kilogram karmy. Każda z zakupionych rzeczy trafi do naszych podopiecznych.

21.03.2015 - Relacja z II edycji akcji: Daj pieskom pobiegać!

Jak wiecie, w sobotę odbył się Dzień Otwarty naszego schroniska połączony z II edycją akcji pod hasłem "Daj pieskom pobiegać". Pogoda w tym dniu była śliczna, to i humory dopisywały. Zainteresowanie imprezą było ogromne - może to potwierdzić każdy, kto nas odwiedził. W wyprowadzaniu psiaków wzięło udział w sumie 140 osób! Dzięki temu każdy psiak, który tylko mógł, wyszedł na spacer - i to niejeden raz. Oprócz psiaków chętnych do wyjścia na spacer na naszych gości czekały także inne atrakcje. Każdy mógł odwiedzić kociarnię i zobaczyć, jak mieszkają nasze mruczki. Dzieci mogły wziąć udział w zorganizowanych zabawach, między innymi malowaniu ogromnego plakatu.

15.03.2014 - Mamy analizator hematologiczny!

Udało się! W Schronisku zagościł fundacyjny analizator hematologiczny. Pieniądze na zakup maszyny zostały uzbierane z 1% podczas rozliczania się z podatku za rok 2013, więc - tak, zgadza się! - to wszystko dzięki Waszej pomocy.

Urządzenie pozwoli nam szybciej i skuteczniej diagnozować naszych podopiecznych. Teraz będziemy mogli przeprowadzać morfologię krwi psiaków i kociaków w naszym schronisku bez konieczności organizowania im transportu do zewnętrznych lecznic. Morfologia pozwala zorientować się w ogólnym stanie zdrowia zwierzęcia - to między innymi na podstawie morfologii krwi lekarz podejmuje decyzję o dalszym postępowaniu (głębsza diagnostyka). Serdecznie dziękujemy!


28.02.2015 - Podziękowania dla NETTO

Wszystkie zwierzaki zgodnie dziękują sieci NETTO, bo nie lada spotkała nas niespodzianka! Całe mnóstwo pakunków wjechało do schroniska, i wszystkie mruczki już strzygą uszami, azorkowe nosy wciągają zapach, bo to przecież.... no właśnie! Wśród znajomego szelestu opakowań dobrotek wszelakich, już wszystkie czworonogi wiedzą, że to przecież karma! Ludzie dobrzy nie zapomnieli o braciach mniejszych, którym nieco mniej się w życiu poszczęściło. Więc teraz schroniskowa wieść niesie, że azorki i mruczki do NETTO swoich właścicieli prowadzą, bo dobry sklep co o innych dba, i pochwała słusznie się należy. Zachęcamy i innych do podobnych akcji, bo w Polsce schronisk wiele, a burczących brzuszków do napełnienia - jeszcze więcej...