Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Szlachetna Pożyczka

Biorąc pożyczkę w Kasie Stefczyka możesz wspomóc naszą fundację.

Kasa Szewczyka chcąc pomóc potrzebującym, zorganizowała akcję, dzięki której nasze zwierzaki mogą otrzymać wsparcie.

Każda Szlachetna Pożyczka to 50 zł na cele charytatywne, między innymi podopiecznych Fundacji. Ty wybierasz kogo wesprzesz -  wystarczy wskazać pomoc zwierzętom. 

Relacja z Dnia Otwartego (21.10.2017)

Dzień Otwarty to już stałe wydarzenie, które wszyscy bardzo polubiliśmy - a w szczególności schroniskowe zwierzaki. :) W minioną sobotę była szansa, aby poznać bliżej naszych podopiecznych: wyjść z psiakami na spacer, czy pobawić się z kotkami w kociarni. Odwiedził nas również youtuber Ravgor - czekamy na wideorelację z tej okazji. :) Oprócz tego był u nas Dziennik Zachodni, który zamieścił już obszerną galerię zdjęć. My natomiast poniżej prezentujemy nasz filmik, na którym możecie zobaczyć, co ciekawego się działo. Warto również wspomnieć, że jeden z naszych piesków podczas sobotniego Dnia Otwartego znalazł dom - ogromnie się z tego cieszymy. Dziękujemy wszystkim za obecność i z góry zapraszamy na kolejne akcje!

Relacja z akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej (14-15.10.2017)

Zapraszamy do relacji z nowej akcji adopcyjnej, która odbyła się kilka dni temu w Galerii Katowickiej. Tym razem zamiast zdjęć - wideo, które jeszcze lepiej przedstawia nasze stoisko. Jest także pokazana akcja specjalna, czyli spacer z naszymi podopiecznymi. :) Co prawda tym razem żadnemu kociakowi ani psiakowi nie poszczęściło się i nie zostały adoptowane, ale jak można zauważyć, cieszyły się zainteresowaniem i z głaskaniem nie było problemów. Dziękujemy wszystkim za odwiedziny i za datki. Do zobaczenia w przyszłym miesiącu w Galerii Katowickiej, a wcześniej, bo już w najbliższą sobotę, na Dniu Otwartym w naszym schronisku. Spodziewajcie się również kolejnych filmików :)

 

Święto Giszowca oraz Galeria Katowicka - relacje (2-3.09.2017)

Wrzesień rozpoczęliśmy weekendowym udziałem w dwóch akcjach: Święcie Giszowca oraz w Galerii Katowickiej. Na tym pierwszym wydarzeniu działaliśmy pod hasłem "Ręka w łapę". Choć pogoda nie była idealna, to warto było przybyć z naszymi psiakami i pokazać również mieszkańcom Giszowca, co potrafią. :) Oprócz dorosłych, było sporo dzieci, które z chęcią wygłaskały naszych podopiecznych. Na Święcie Giszowca oprócz stoiska naszej Fundacji było zorganizowanych kilka dodatkowych atrakcji, jak np. koncert orkiestry PGG KWK „Murcki – Staszic” pod dyr. G. Mierzwińskiego, czy pokazy teatralne dla najmłodszych.

W Galerii Katowickiej byliśmy obecni z dwoma kociakami oraz psiakami: przyjaznym Tolkiem i starszym pudelkiem Pascalem. Kocięta były nieco przestraszone nowym miejscem, ale potem miło było obserwować, jak bawią się "pacając" wiszącą zabawkę łapkami. Z kolei oba psiaki lubiły sobie trochę poszczekać, czym skutecznie zwracały uwagę przechodniów.

Serdecznie dziękujemy Miejskiemu Domowi Kultury Szopienice - Giszowiec za zaproszenie na imprezę! Dziękujemy też zarządcy Galerii Katowickiej za umożliwienie nam regularnego pokazywania się z naszymi zwierzakami. Dziękujemy oczywiście również Wam wszystkim za obecność oraz za pieniążki wrzucane do naszych puszek.

                  

Dołącz do nas!

Często pytacie o możliwość dołączenia do grona wolontariuszy. By zachować porządek i umożliwić nowym osobom uczestniczenie we wspólnych szkoleniach, planujemy organizowanie regularnych naborów dwa razy do roku. Taka okazja nadarzy się już niebawem, bo 16 września. W tym dniu prosimy wszystkich pełnoletnich, chętnych do opieki nad psami lub kotami o odwiedzenie naszego schroniska o godzinie 10 i złożenie wypełnionego kwestionariusza wraz ze zdjęciem (link poniżej). Każdy nowy wolontariusz swoją przygodę w schronisku rozpoczyna od około trzymiesięcznego okresu próbnego. Po jego pomyślnym przejściu, w przypadku psiego wolontariatu, „świeżakowi” zostaje przydzielony stały podopieczny, którego regularnie zabiera na spacery, szkoli, pielęgnuje. Ale nie tylko! Spacery i socjalizacja są zdecydowanie najprzyjemniejszymi, lecz nie jedynymi elementami psiego wolontariatu. Poza bezpośrednim kontaktem z człowiekiem, każdy psiak potrzebuje opisów i ogłoszeń, które znacznie zwiększają jego szanse na dom. W przypadku kotów głównym zadaniem wolontariusza jest socjalizacja. Koty nieraz bardzo się boją, muszą na nowo zaufać. Musimy im pokazać, że człowiek nie jest zły. Dodatkowo każdy wolontariusz powinien regularnie uczestniczyć w szkoleniach i akcjach adopcyjnych, odbywających się często poza ścisłymi godzinami wolontariatu, podczas których zbierane są dary i fundusze na leczenie i inne potrzeby zwierzaków. Każde z tych działań jest równie ważne, wymaga nieco poświęcenia i czasu. Dlatego też szukamy osób, które ów czas mają i będą w stanie zjawiać się w schronisku regularnie w czwartki i soboty oraz jak najczęściej uczestniczyć w akcjach (np. comiesięcznej zbiórce darów w Galerii Katowickiej i Daj pieskom pobiegać). Dobrego wolontariusza, poza miłością do zwierząt, powinien cechować zapał (zdecydowanie nie słomiany!), chęć do pracy, rzetelność, sumienność i konsekwencja w realizowaniu podjętych działań i zobowiązań. Krótko mówiąc - czekamy na psiarzy i kociarzy, na których zarówno my, jak i zwierzaki będą mogły polegać!

Wszystkich szczegółów dowiecie się od koordynatorów wolontariatu w sobotę 16 września. Zapraszamy chętnych na godzinę 10! :)

Dokumenty do wypełnienia - link

Relacja z akcji Daj Pieskom Pobiegać (30.07.2017)

Tydzień temu, a dokładniej - jak zwykle - w niedzielę, zorganizowaliśmy kolejne wakacyjne Daj Pieskom Pobiegać. Tym razem niestety nie posiadamy dokumentacji zdjęciowej, dlatego kto nie był - musi uwierzyć nam na słowo, że było niezwykle wesoło i gorąco. Z powodu niskiej frekwencji na ostatnich akcjach, zdecydowaliśmy się zrezygnować z podziału na tury, ale jednocześnie wciąż myślimy nad usprawnieniami zasad wychodzenia z naszymi podopiecznymi - tak aby im i Wam było jak najwygodniej. Wciąż też istnieje możliwość spaceru z konkretnym psiakiem po wpisaniu się w komentarzu do wydarzenia na profilu facebookowym naszego schroniska.

W imieniu wszystkich naszych czworonogów - serdecznie dziękujemy za odwiedziny!