Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

22.11.2015 - Relacja z listopadowej edycji akcji Daj pieskom pobiegać

W czasie listopadowej edycji akcji "Daj pieskom pobiegać" odwiedziło nas aż 90 osób, co uważamy za wspaniały wynik, biorąc pod uwagę mroźną, jesienną aurę. Dzięki tym, którym jesień niestraszna, na spacer wyszedł każdy pies ze Schroniska, a co niektóre nawet po kilka razy! Kilka czworonogów zostało zabranych na przejażdżkę i mogły zwiedzić różne zakątki miasta. Miłośnicy zwierząt zawitali również do kociarni, a my z radością donosimy, że w niedzielę wszystkie koty zostały dokładnie wymiziane, wygłaskane i wyprzytulane.

Po spacerze tradycyjnie na wszystkich czekał poczęstunek, a na naszych podopiecznych... góra dobrotek podarowanych nam przez gości! 16-letni Fokus górę tę wyjątkowo sobie upodobał i niczym Smaug z "Hobbita" czujnie jej pilnował. Z radością donosimy, że było to jego ostatnie zadanie w Schronisku, ponieważ nasze kochane psisko znalazło dzisiaj swoją przystań na resztę życia :)

W imieniu naszych podopiecznych z całego serca dziękujemy za dary i okazane serce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Samochód pełen darów od 3maj4me.pl

Zbliża się Dzień Świętego Mikołaja i chociaż 6 grudnia Mikołaj na pewno skorzysta ze swoich pięknych sań, w związku z chwilowym brakiem śniegu do nas dotarł... samochodem! Do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przyjechał samochód z bagażnikiem pełnym darów. Wśród nich były koce, karmy, nakrętki i inne prezenty, które z pewnością umilą naszym podopiecznym ten trudny czas, jakim jest zima. Jak to zwykle bywa ze Świętym Mikołajem, całe wydarzenie owiane jest aurą tajemnicy, jednak ptaszki w okolicy śpiewają, że siłownia 3maj4me.pl mogła mieć z tym coś wspólnego... Z całego serca dziękujemy!

14-15.11.2015 - Relacja z akcji w Galerii Katowickiej

Jesienny weekend 14 i 15 listopada wolontariusze Fundacji wraz z naszymi podopiecznymi spędzili w Galerii Katowickiej. Mruczki i azorki jak zwykle uśmiechały się do przechodniów - a ludzi wokół było naprawdę wielu, niektórzy interesowali się naszym stoiskiem, pytali o adopcje, a i puszki powoli się wypełniały. Dużo osób kupowało dla nas zarówno standardowe, jak i specjalistyczne karmy, za które w imieniu zwierzaków z całego serca dziękujemy. W sobotę swoją przystań na resztę życia znalazły 2 koty, niestety żadnemu psiakowi się nie udało... (czyżby koty miały lepszy marketing?) Na pocieszenie, co je wygłaskano i wyprzytulano, to nikt im tego nie odbierze, a że były uśmiechnięte od ucha do ucha, to było widać...

Dziękujemy za Gastro Zbiórkę!

Jakiś czas temu otrzymaliśmy dla Schroniska dość dużą ilość darów zebranych dzięki akcji pod hasłem "Gastro Zbiórka". W zbiórkę zaangażowało się kilka pubów i restauracji z Katowic, m.in. Klub Panorama (ul. Śląska 75), Rajzefiber (ul. 3-ego Maja 23), Cooler (ul. Mariacka 20), City Pub (ul. 3-ego Maja 23) oraz Pub Mały Kredens (ul. Św. Stanisława 5).

Przez cały miesiąc Organizatorzy rozgłaszali akcję i teraz sami możecie zobaczyć, jakie są jej efekty. Bardzo dziękujemy Organizatorom, lokalom, które zgodziły się pomóc, a także wszystkim Darczyńcom! To wspaniała inicjatywa, dlatego trzymamy kciuki, aby w całej Polsce było takich więcej!

Podziękowania dla Saloniku Zoologicznego Torro

Niewiele udałoby się nam osiągnąć, gdyby nie pomoc życzliwych ludzi gotowych nieść pomoc porzuconym zwierzakom. Dlatego chcielibyśmy przekazać serdeczne podziękowania dla sklepu Salonik Zoologiczny Torro w Sosnowcu. Jego Właściciel od dawna wspiera nas na różne sposoby. W sklepie możecie obejrzeć filmik promujący Fundację i Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach, a także wesprzeć nasze zwierzaki, przekazując dary i plastikowe nakrętki.

Dziękujemy Właścicielowi sklepu, ale również wszystkim pomagającym nam za jego pośrednictwem. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za każdy, nawet najmniejszy gest.

 

02.11.2015 - Wyprawki dla psów od Happy Dog

Ostatnio do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach trafiło sporo zwierzaków, które potrzebowaly Waszej pomocy - przerażony psi staruszek Maniek, 8 zaledwie miesięcznych szczeniaków, które nazwaliśmy "leśną rodziną", Kajtuś i Maks z zapaleniem skóry i ubytkami sierści. Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy pomóc wszystkim.

Z radością informujemy, że wspomóc nas postanowiła także firma Happy Dog, która wspólnie z serwisem dlaSchroniska.pl dostarczyła nam aż 200 wyprawek dla psów adoptowanych ze Schroniska! Każda wyprawka zawiera karmę, akcesoria oraz materiały edukacyjne, które przydadzą się w ciągu pierwszych wspólnych dni.

Bardzo dziękujemy za ten miły gest w imieniu naszych podopiecznych i ich przyszłych właścicieli :)