Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

DlaSchroniska.pl - bezdomne zwierzaki proszą o dary

Słyszeliście o ogólnopolskiej akcji "dlaSchroniska.pl - zmień życie zwierzaka?" My również od niedawna bierzemy w niej udział. Jeśli chcecie pomóc naszym zwierzakom, zajrzyjcie na stronę: www.dlaschroniska.pl/schronisko/31

"Ale o co chodzi?" - może zapytacie. Już wszystko tłumaczymy.

Każdy chyba zdaje sobie sobie sprawę, że psi i koci mieszkańcy schroniska najbardziej potrzebują domu. Czasami jednak na spełnienie tego marzenia zdarza im się czekać dość długo. Schronisko to nie dom, ale wspólnie możemy uczynić pobyt w nim choć odrobinę lepszym. Nie możesz pozwolić sobie na adopcję zwierzaka, ale chciałbyś pomóc? Masz do tego świetną okazję! Wystarczy dostęp do Internetu i kilka złotych na koncie.
Na wcześniej wspomnianym portalu internetowym schroniska biorące udział w akcji przedstawiają swoich podopiecznych. Dla każdego zwierzaka zestawione są przedmioty, których dany futrzak potrzebuje. Do Was należy decyzja, co i w jakiej ilości chcielibyście podarować. Na wsparcie zwierzaków nie trzeba wydawać dużych sum. Można kupić np. kosztującą kilka złotych zabawkę czy kilogram karmy. Każda z zakupionych rzeczy trafi do naszych podopiecznych.

21.03.2015 - Relacja z II edycji akcji: Daj pieskom pobiegać!

Jak wiecie, w sobotę odbył się Dzień Otwarty naszego schroniska połączony z II edycją akcji pod hasłem "Daj pieskom pobiegać". Pogoda w tym dniu była śliczna, to i humory dopisywały. Zainteresowanie imprezą było ogromne - może to potwierdzić każdy, kto nas odwiedził. W wyprowadzaniu psiaków wzięło udział w sumie 140 osób! Dzięki temu każdy psiak, który tylko mógł, wyszedł na spacer - i to niejeden raz. Oprócz psiaków chętnych do wyjścia na spacer na naszych gości czekały także inne atrakcje. Każdy mógł odwiedzić kociarnię i zobaczyć, jak mieszkają nasze mruczki. Dzieci mogły wziąć udział w zorganizowanych zabawach, między innymi malowaniu ogromnego plakatu.

15.03.2014 - Mamy analizator hematologiczny!

Udało się! W Schronisku zagościł fundacyjny analizator hematologiczny. Pieniądze na zakup maszyny zostały uzbierane z 1% podczas rozliczania się z podatku za rok 2013, więc - tak, zgadza się! - to wszystko dzięki Waszej pomocy.

Urządzenie pozwoli nam szybciej i skuteczniej diagnozować naszych podopiecznych. Teraz będziemy mogli przeprowadzać morfologię krwi psiaków i kociaków w naszym schronisku bez konieczności organizowania im transportu do zewnętrznych lecznic. Morfologia pozwala zorientować się w ogólnym stanie zdrowia zwierzęcia - to między innymi na podstawie morfologii krwi lekarz podejmuje decyzję o dalszym postępowaniu (głębsza diagnostyka). Serdecznie dziękujemy!


28.02.2015 - Podziękowania dla NETTO

Wszystkie zwierzaki zgodnie dziękują sieci NETTO, bo nie lada spotkała nas niespodzianka! Całe mnóstwo pakunków wjechało do schroniska, i wszystkie mruczki już strzygą uszami, azorkowe nosy wciągają zapach, bo to przecież.... no właśnie! Wśród znajomego szelestu opakowań dobrotek wszelakich, już wszystkie czworonogi wiedzą, że to przecież karma! Ludzie dobrzy nie zapomnieli o braciach mniejszych, którym nieco mniej się w życiu poszczęściło. Więc teraz schroniskowa wieść niesie, że azorki i mruczki do NETTO swoich właścicieli prowadzą, bo dobry sklep co o innych dba, i pochwała słusznie się należy. Zachęcamy i innych do podobnych akcji, bo w Polsce schronisk wiele, a burczących brzuszków do napełnienia - jeszcze więcej...

Dział filmowy już otwarty!

Zapraszamy Was serdecznie do nowootwartego działu filmowego (O Fundacji -> Filmy) gdzie nasi podopieczni zabiorą Was na wirtualny spacer po schronisku - zobaczycie psiarnię, kociarnię i kocią izolatkę, a także poznacie historie niektórych czworonogów. Nasze wolontariuszki opowiedzą Wam o tym, jak wygląda wolontariat w Schronisku, zarówno od strony psiej, jak i tej kociej, czym zajmuje się wolontariusz i jak jego praca może zmienić koszmar w bajkę. W kolejnym filmie od naszych wyjątkowych gości (m.in. kabaretu HRABI) dowiecie się jak ważna jest adopcja oraz pomoc zwierzętom ze schronisk. Gotowi? To ruszamy!

Co dobrego zdziała w tym roku Twój 1%?

Przy rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym pamiętajcie, że możecie przekazać swój 1% podatku na pomoc potrzebującym zwierzętom. Dzięki pomocy Fundacji Młodzi-Młodym już dziś możecie wspomóc naszą Fundację. To nic Was nie kosztuje, a nam umożliwia ratowanie życie tym najbardziej bezbronnym. Jak to zrobić? Wystarczy, że wypełniając jeden z druków PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37 w odpowiedniej rubryce podacie:
KRS: 0000270261
CEL SZCZEGÓŁOWY 1%: Przystanek Schronisko 1262
oraz wysokość wnioskowanej kwoty, która nie może przekroczyć kwoty odpowiadającej 1% podatku należnego po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek w dół. DZIĘKUJEMY!