Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

21.03.2015 - II edycja akcji: Daj pieskom pobiegać!

Już 21 marca 2015 r. w godzinach od 10.00 do 14.00 zapraszamy Was na Dzień Otwarty naszego Schroniska połączony z akcją „Daj pieskom pobiegać”, która ostatnio odniosła wielki sukces. Wzięło w niej udział 80 osób. Dlatego z przyjemnością chcielibyśmy powtórzyć to wydarzenie. Czy uda się pobić rekord i przybędzie Was jeszcze więcej? My wierzymy, że jest to możliwe :) Nasi podopieczni czekają na Was! Pamiętajcie jednak o kilku istotnych rzeczach:
- weźcie ze sobą dowód osobisty, a jeżeli nie macie 18 lat, osobę pełnoletnią z dowodem osobistym,
- jeżeli macie taką możliwość, zabierzcie ze sobą również smycze
. My posiadamy pewną pulę, jednak może ona okazać się niewystarczająca,

Co dobrego zdziała w tym roku Twój 1%?

Przy rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym pamiętajcie, że możecie przekazać swój 1% podatku na pomoc potrzebującym zwierzętom. Dzięki pomocy Fundacji Młodzi-Młodym już dziś możecie wspomóc naszą Fundację. To nic Was nie kosztuje, a nam umożliwia ratowanie życie tym najbardziej bezbronnym. Jak to zrobić? Wystarczy, że wypełniając jeden z druków PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37 w odpowiedniej rubryce podacie:
KRS: 0000270261
CEL SZCZEGÓŁOWY 1%: Przystanek Schronisko 1262
oraz wysokość wnioskowanej kwoty, która nie może przekroczyć kwoty odpowiadającej 1% podatku należnego po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek w dół. DZIĘKUJEMY!


14.02.2015 - Daj pieskom pobiegać!

“Daj pieskom pobiegać” to cykliczna akcja organizowana pod patronatem National Geographic Polska, której celem jest przyciągnięcie ludzi do schronisk i zainteresowanie wolontariatem. Sobotnią akcję zaliczamy do jak najbardziej udanych! Dopisała zarówno pogoda, jak i ludzie, którzy przybyli do schroniska. W akcji wzięło udział dokładnie 80 osób. Dzięki temu prawie każdy psiak wyszedł na spacer. A niektóre nawet kilka razy. Gdy czas przechadzek się zakończył, wszystkie nasze psiaki leżały w swoich legowiskach i odpoczywały po dniu pełnym wrażeń. Oprócz spacerów z psami, można było również odwiedzić kociarnię. Dla naszych podopiecznych był to naprawdę wyjątkowy dzień. Jeszcze nigdy w historii schroniska nie zdarzyła się sytuacja, żeby każdy psiak wyszedł z boksu! Zupełnie nie spodziewaliśmy się, że będzie Was tak dużo.

13-14.12.2014 - akcja adopcyjna w Galerii Katowickiej

W sobotę i niedzielę 13 i 14 grudnia po raz pierwszy gościliśmy z naszymi podopiecznymi w Galerii Katowickiej. Przedświąteczna atmosfera była naprawdę wspaniała, tym bardziej, że fundacyjne stoisko wzbudzało duże zainteresowanie. Mruczki i azorki przymilały się do każdego człowieka, który poświęcił im choć trochę uwagi. Najwięcej pogłaskań miał na swoim koncie szczeniak, któremu udało się dzięki wyjątkowemu urokowi osobistemu znaleźć przystań na resztę życia. Później rolę psiej przylepy przejęła jamniczka Jadzia. Znowu odwiedził nas Pocker, który towarzyszył nam m.in. podczas podpisywania umowy adopcyjnej (i wkradł się sprytnie na kilka naszych zdjęć...) Dzieci, które odwiedziły nasze stoisko, mogły pokolorować obrazki albo namalować nam bombki, które potem wieszaliśmy na choince. Oczywiście nie obyło się bez słodkich nagród dla każdego, kto wykazał się plastycznym entuzjazmem :)

Chcielibyśmy, korzystając z okazji, z całego serca podziękować Galerii Katowickiej za umożliwienie nam przeprowadzenia akcji adopcyjnej w miejscu tak przepełnionym miłą i ciepłą atmosferą.  Tym bardziej, że dom znalazły nasz szczeniaczek oraz kotka Salma - to dla tej dwójki najwspanialszy świąteczny prezent od losu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

06.12.2014 - Schroniskowe Mikołajki

Mikołajki już za nami. Tak jak obiecaliśmy, atrakcji było co nie miara. Przy samym wejściu do schroniska, na przybyłych czekał stół pełen pyszności. Dzieciaki mogły uczestniczyć w zabawie „psie zagadki” oraz tworzyć ozdoby świąteczne, które potem zawieszały na choinkę. Na każdego czekała mała niespodzianka.

Najciekawszym punktem programu był pokaz agility. Nasi podopieczni dawali z siebie wszystko by zadowolić publiczność. Odwiedzający mogli również zakupić na bazarku kartki i ozdoby świąteczne, wykonane przez naszych wolontariuszy. Oczywiście uwieńczeniem wszystkich atrakcji byli nasi podopieczni. Niektórym z nich Mikołaj przyniósł najlepszy prezent w postaci nowego domku, z czego cieszymy się najbardziej