Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Kociakowy sezon

Nadeszła wiosna... przed nami sezon na kocięta - czas, w którym do naszego - jak i każdego innego - schroniska trafia mnóstwo maluchów. Już teraz trafiają pierwsze małe kotki. Młodziutkie, dopiero nabierające odporności organizmy w tak dużym skupisku kotów są zagrożone, dlatego w tym okresie dwoimy się i troimy, żeby jak najlepiej zaopiekować się maluszkami, przede wszystkim jak najszybciej znaleźć im domy... Przygotowujemy się na kociakowy sezon, zbieramy karmę na kociąt, suchą i mokrą. Bardzo potrzebny będzie także convalescent - proszek do rozcieńczania, którym karmimy niedożywione, niesamodzielne kocie sierotki. Będziemy wdzięczni za karmy dla juniorków. Jeśli możesz, pomóż! Można również pomóż pomóc finansowo. Przyda się każda pomoc! Gdyby ktoś chciał wspomóc finansowo kocięta, wpłaty prosimy wysyłać na konto:

Fundacja "PRZYSTANEK SCHRONISKO"
UL.RYMERA 1A LOK.26, 43-190 MIKOŁÓW
Numer konta bankowego: 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
z dopiskiem "darowizna na kocięta"

Na zdjęciu kicia z ubiegłego lata, która znalazła domek :)

24.04.2016 - Relacja z kwietniowej akcji Daj pieskom pobiegać

Chcielibyśmy gorąco podziękować wszystkim, którzy w minioną niedzielę 24 kwietnia wzięli udział w kolejnej odsłonie akcji pod hasłem „Daj pieskom pobiegać”. Pomimo niezbyt przyjaznej aury aż 60 osób (często w towarzystwie swoich rodzin) zabrało nasze czworonogi na zieloną trawkę. Tym razem wprowadziliśmy podział na dwie tury, co w znacznym stopniu zmniejszyło czas oczekiwania na spacer z psem, a oczekujący mieli okazję odwiedzić schroniskową kociarnię.


Otrzymaliśmy ogrom darów, za które gorąco dziękujemy w imieniu wszystkich mieszkańców

Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Kolejne akcje już wkrótce!

 

16-17.04.2016 - Relacja z akcji w Galerii Katowickiej

W sobotę i niedzielę 16 i 17 kwietnia 2016 roku w Galerii Katowickiej odbyła się kolejna już akcja adopcyjna czworonogów z Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach w połączeniu ze zbiórką darów. Nasze zwierzaki cały dzień garnęły się do ludzi, a po południu zmęczone grzecznie odpoczywały, każdy w swoim łóżeczku. Zebraliśmy górę darów, za którą gorąco dziękujemy :) Tym razem szczęście uśmiechnęło się do czarnego, dwuletniego kocurka Mastera, który trafił do swojego nowego domu.

Kwietniowa akcja Starbucks: Przytul zwierzaka przy kawie

Mamy dla Was informację o nowej, świetnej akcji, której celem jest pomoc schroniskom. Przeczytajcie, dołączajcie! "Rusza akcja „Przytul zwierzaka przy kawie”, w której pracownicy i klienci sieci Starbucks zorganizują pomoc dla Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Goście Starbucks mają okazję pomóc naszym czworonożnym przyjaciołom przyłączając się do kwietniowej akcji w kawiarniach marki. [...]
Aby przyłączyć się do akcji i wesprzeć katowickie schronisko, wystarczy przyjść w kwietniu do kawiarni Starbucks i wrzucić do specjalnie w tym celu przygotowanych koszy drobne produkty, które następnie zostaną przekazane przedstawicielom azylu dla zwierząt. W każdej kawiarni zamieszczone zostaną także tablice, na których prezentowane będą opisy podopiecznych schroniska, których odwiedzali pracownicy sieci. Przy ich pomocy bariści będą zachęcać klientów do adopcji zwierzaków.

Więcej informacji na temat kawiarni, w których prowadzona jest akcja, znajduje się tutaj."

Dziękujemy za dary dla Schroniska!

Kochani, bardzo Wam wszystkim dziękujemy za dary przekazywane dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach..

Dzięki Waszej szczodrości nasz magazyn jest wypełniony suchą karmą! W związku z tym chcielibyśmy prosić o nieprzynoszenie w nabliższym czasie suchej karmy.

Aktualnie najbardziej przydadzą się nam:
- karma mokra (wszelkiego rodzaju, również dla kociąt i szczeniąt),
- koce,
- ręczniki,
- cienkie kołdry (bez pierza),
- karmy specjalistyczne.
Jeszcze raz dziękujemy Wam za okazane serce!

19-20.03.2016 - Psy na spacerze, a na Staromiejskiej małe co nieco...

Gorąco pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy wzięli udział w naszej weekendowej akcji adopcyjnej na ulicy Staromiejskiej oraz w niedzielnej akcji "Daj pieskom pobiegać", która odbyła się w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Pora na krótką relację!

Podczas akcji "Daj pieskom pobiegać" aż 113 osób wyprowadziło na spacer nasze czworonogi  Psy już przed godziną 10 opuszczały boksy, a odwiedzających wciąż przybywało, czego skutkiem była kolejka chętnych na wyprowadzenie psiaka. Podczas oczekiwania można było zwiedzić schronisko, posłuchać opowieści wolontariuszy i odwiedzić kociarnię (a nie jest tajemnicą, że nasze mruczki lubią głaskanie).

Akcja na ulicy Staromiejskiej upłynęła w radosnej, wręcz śpiewającej atmosferze. Podczas akcji śpiewaliśmy piosenki, które specjalnie na tą okazję przygotowali wolontariusze. Wszyscy nasi goście mogli skorzystać z toru agility ze swoimi podopiecznymi oraz podziwiać umiejętności naszych psów. Oprócz stoiska Fundacji na ulicy można było odwiedzić kramy z regionalnym jedzeniem. Choć żaden pies nie znalazł domu, do naszej puszki trafiły pieniądze, które sfinansują potrzeby najbardziej potrzebujących zwierzaków. Dziękujemy za Waszą obecność i każdy grosz wrzucony do puszki! W szczególności pragniemy podziękować Pani Aleksandrze Stasiuk z Danish Design Outlet za pomoc w organizacji i wsparcie. Podziękowania należą się również Fabryce Kurtosza oraz pizzerii Dominium, które podarowały nam swoje wypieki.