Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

25.06.2016 - Relacja ze Zwierzynalii 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25 czerwca odbyła się kolejna edycja Zwierzynalii czyli IV Ogólnopolskiego Zjazdu Mądrych i Odpowiedzialnych Miłośników Zwierząt pod tegorocznym hasłem "Czy zwierz duży, czy mały, dla każdego świat cały". Na tej corocznej imprezie nie zabrakło także naszych podopiecznych. Pogoda w tym roku była zdecydowanie za gorąca dla naszych psiaków - czworonogi chowały się przed upałem w cieniu bądź chłodziły pod kurtyną wodną wraz ze swoimi opiekunami. Oprócz naszej Fundacji na imprezie można było spotkać m.in. organizacje zajmujące się fretkami, świnkami morskimi i szkolące psy dla niepełnosprawnych. Trzy z naszych schroniskowych psiaków, Baron, Aza i Dziadziuś, zaprezentowały się na scenie podczas organizowanych konkursów, a dwa z nich zajęły nawet "punktowane" miejsce w konkursie "Jak dwie krople wody". Goście mogli również obejrzeć pokaz pierwszej pomocy dla psów oraz pokaz z wykorzystaniem toru agility, a także wziąć udział w warsztatach fotograficznych, pielęgnacyjnych i bębniarskich. Wszystkim, którzy uczestniczyli w Zwierzynaliach i udzielili nam swojego wsparcia, gorąco dziękujemy, a tych, którzy nie mieli takiej okazji - zapraszamy za rok :)


Dziękujemy Szkołom Podstawowym nr 17 i 37 w Chorzowie!

Z całego serca dziękujemy uczniom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej nr 17 oraz Szkoły Podstawowej nr 37 w Chorzowie za zorganizowanie zbiórki darów dla Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Koce, karma, miski i inne akcesoria bardzo przydadzą się naszym azorkom i mruczkom, zwłaszcza, gdy latem w Schronisku zaczyna brakować materiałów do wyściełania legowisk.

Korzystając z okazji, zachęcamy wszystkich do organizowania podobnych zbiórek. Wielu z Was ma w domach stare koce, ręczniki, dywany, które po wyczerpaniu się zimowych zapasów są w Schronisku na wagę złota. Pomoc zwierzętom to doskonała i przyjemna lekcja dla dzieci - lekcja odpowiedzialności za tych, do których los zapomniał się uśmiechnąć...

19.06.2016 - Relacja z czerwcowej akcji Daj pieskom pobiegać

W niedzielę 19 czerwca Schronisko zapełniło się psią radością dzięki kolejnej odsłonie akcji „Daj pieskom pobiegać”. Promienie słońca i lekki wiatr sprawiły, że pogoda była idealna na spacer z czworonogami. Psiaki chętnie biegały i dokazywały z najmłodszymi spacerowiczami. Po intensywnym spacerku niektórzy wybierali jeszcze odpoczynek z psami w cieniu drzew. Chętnie odwiedzana była też kociarnia. Jak zwykle odwiedziło nas bardzo wiele osób (naliczyliśmy około 100 gości!), jednak dzięki wprowadzonemu podziałowi na tury uniknęliśmy kolejek i długiego czekania na spacer z psem. Bardzo dziękujemy, że daliście naszym zwierzakom tak wiele radości, umożliwiając im nie tylko kontakt z człowiekiem, lecz także spędzenie tego pięknego dnia na świeżym powietrzu. Z całego serca dziękujemy także za dary, których tradycyjnie uzbieraliśmy niemały stos!

11-12.06.2016 - Relacja z akcji adopcyjnej w Galerii Katowickiej

Dziękujemy wszystkim, którzy 11 i 12 czerwca odwiedzili nasze stoisko w Galerii Katowickiej. Jednym z naszych gości był Stuu (FaCebook Stuu Games), który wspomógł nas i mamy nadzieję, że kiedyś odwiedzi nasze bezdomniaczki w Schronisku :) Swoją przystań na resztę życia znalazły tym razem dwa psy i kotka Celestynka (na zdjęciu). Wszyscy nasi podopieczni zgodnie dziękują za dary i złotówki wrzucane do puszek, z pewnością nic się nie zmarnuje, a każda miska będzie dokładnie wylizana z karmy!

Kocie maluszki dziękują!

Chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym maleńkie kocie brzuszki mogą być pełne. To dla nas i naszych podopiecznych wielka pomoc...

Wiosną apelowaliśmy o pomoc w zbiórce karmy dla kociąt, suchej i mokrej, oraz convalescentu - proszku do rozcieńczania, którym karmimy niedożywione, niesamodzielne kocie sierotki. Niezmiernie cieszymy się - a wraz z nami nasze juniorki - że jak zwykle mogliśmy na Was liczyć!

Dziękujemy, że nie jesteście obojętni, że dostrzegacie nasze apele i okazujecie serce potrzebującym braciom mniejszym.

05.06.2016 - Relacja z Przystanku Śniadanie

Czerwcowy Przystanek Śniadanie, który odbył się w niedzielny poranek w katowickim Parku Powstańców Śląskich, możemy zaliczyć do bardzo udanych. Pogoda dopisała, zwierzaki spędziły czas na świeżym powietrzu, a jeden z psiaków został adoptowany! Jacky, powodzenia w nowym domku!