Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

Twój 1% ma znaczenie!

Zastanawiacie się, na kogo przekazać swój 1%? Nie możecie wybrać z listy swoich kandydatów?

Zachęcamy Was do przekazania go nam! Wasz 1% podatku pozwala nam lepiej działać!

Dzięki Waszemu wsparciu:

  • kupiliśmy do naszego gabinetu weterynaryjnego maszynę do biochemii,
  • kupiliśmy lepszą wagę weterynaryjną,
  • wysterylizowaliśmy dziesiątki bezdomnych kotów,
  • wsparliśmy leczenie setek zwierząt!

Wesprzyj nas, Twój 1% ma znaczenie!

Watson odszedł za Tęczowy Most

 

Niestety, otrzymaliśmy bardzo złą wiadomość od właścicielki Watsona. Wiadomość, której wolelibyśmy nigdy nie usłyszeć, a już na pewno nie teraz, gdy zaczynaliśmy wierzyć, że dla Watsona są coraz większe szanse na normalne życie w kochającym domu.

Watson odszedł.

Zatorowość i obrzęk płuc pokonały tego gentlemana.

Bardzo nam przykro, ale wierzymy, że teraz możesz biegać z innymi psami za Tęczowym Mostem. :(


Pieniądze zebrane na ogłaszanej we wcześniejszm poście zbiórce zostaną przekazane na potrzebujące psiaki z katowickiego schroniska oraz podopiecznych Fundacji Przystanek Schronisko. Jeśli ktoś z darczyńców życzy sobie zwrot darowizny, prosimy o kontakt.

Daj Pieskom Pobiegać (20.01.2019)

Niedzielna frekwencja na Daj Pieskom Pobiegać wszystkich nas zaskoczyła! Mimo mroźnej aury chętnych na wyprowadzanie piesków było bez liku ;) Psiakom zimowe temperatury też nie przeszkadzały, niechętnie wracały do boksów! Dzięki Wam psy naładowały się pozytywną energią, której tak potrzebują :) Dziękujemy, że o nich pamiętacie i do zobaczenia za miesiąc! :)

 

 

    

  

Watson potrzebuje kosztownej operacji

Wiemy, że po raz kolejny prosimy o pomoc... Niestety, tym razem potrzeba dużych pieniędzy :(

O Watsonie pisaliśmy przy naszej poprzedniej zbiórce. Chłopak ma zwyrodnienia kręgosłupa, przez które dostaje paraliżów, a chodzenie sprawia ciągły ból. O bieganiu po łące może już tylko marzyć...

 

Ostatnio zbieraliśmy pieniądze na rezonans. Dzięki Wam Watson przeszedł badania i mamy już pierwsze wieści. Niestety nie są one radosne.

Rezonans wykazał, że kręgi uciskają na rdzeń, co powoduje wszystkie problemy. W tej chwili nie jest możliwa rehabilitacja. Aby móc ją wprowadzić, najpierw potrzebna jest operacja usunięcia uciskających kręgów. Koszt takiej operacji to 4-4,5 TYSIĘCY ZŁOTYCH! Właściciele nie są w stanie pokryć całej kwoty, dlatego chcemy im pomóc, a do tego potrzebujemy Was. Z poprzedniej zbiórki pozostało ok. 670 zł, które również przekażemy na operację, ale nadal wiele nam brakuje. Błagamy Was o wsparcie, każda złotówka jest dla nas na wagę złota!

Pomóżmy Watsonowi w walce o lepsze jutro, o jutro bez bólu... :(

Galeria Katowicka - 12.01.2019 r.

W ostatnią sobotę nasze zwierzaki dzielnie reprezentowały schronisko w czasie cyklicznej akcji w Galerii Katowickiej :) Tym razem spotkać można było dwie psie seniorki – Babcię oraz Sofi. Do Sofi już uśmiechnęło się szczęście i w poniedziałek znalazła swój domek, natomiast Babcia wciąż bardzo chciałyby znaleźć ciepły kącik, gdzie mogłyby spokojnie spędzić starość. Kocim reprezentantem bezdomniaków została z kolei urocza kotka Czapeczka, która również marzy o człowieku, któremu mogłaby codziennie mruczeć do ucha. Choć pod koniec dnia wszystkie zwierzaki były już naprawdę zmęczone, to jednak trzymały wartę i nie pozwalały nikomu przejść obojętnie ;) Mamy nadzieję, że wkrótce nie tylko Sofi, ale wszystkie bohaterki akcji będą już w swoich domkach.

    

Bianka w wydaniu świątecznym wciąż szuka domu

Zobaczcie, jak Bianeczka wystroiła się na święta ;) Niestety nie dostała najbardziej wymarzonego prezentu, jakim jest dom i nadal musi mieszkać w schronisku :(

U psiny jakiś czas temu stwierdzono chore nerki, ale dziewczyna czuje się zdecydowanie lepiej! Mimo przeciwności losu Bianka się nie poddaje. Ba! Energii pozazdrościłby jej niejeden człowiek. Niestety jedynym pozytywnym aspektem w jej życiu są spacery z wolontariuszką, na których nie omieszka bawić się patykiem lub biegać za piłeczką. Ale spacerami może się cieszyć tylko dwa razy w tygodniu... :(

Psina kompletnie nie zachowuje się na swój wiek. Bardzo szuka kontaktu z człowiekiem, więc umożliwmy jej to na co dzień! Na pewno odpłaci się ogromem miłości, którą ma w sobie. Pobyt w schronisku nie wpływa dobrze na żadnego psa, ciągle poszukujemy dla niej domu tymczasowego lub stałego.

Jeśli domek nie znalazł się w roku 2018, to może chociaż początek 2019 okaże się łaskawy? ;)