Fundacja Przystanek Schronisko
Numer konta bankowego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW
KRS: 0000431376
NIP: 6351830983

 

7.06.2014 - relacja z akcji adopcyjnej w sklepie IKEA

Czerwcowa  akcja adopcyjna psów i kotów z Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach w sklepie IKEA za nami. Każdy kto odwiedził sklep miał okazję poznać pięciu naszych podopiecznych, 4 psiaki: Nukę, Śnieżkę, Lady i Rudego oraz kotkę Sawankę. Zwierzaki były bardzo grzeczne, przymilały się do ludzi i prosiły o podarowanie im domku. Z racji, że upał dawał się wszystkim we znaki dużo czasu spędziły na wylegiwaniu się. Niestety żadnemu z naszych pupili nie poszczęściło się i musiały wrócić ponownie do schroniska. Nie tylko one miały pecha. Szczęście nie dopisało również malutkiej, rudej koce, która została znaleziona przez klientów sklepu na śmietniku...

31.05.2014 - tak obchodziliśmy Dzień Dziecka z czworonogami

W sobotę 31 maja 2014 świętowaliśmy razem z Wami Dzień Dziecka. Było ciepło, wiosennie i mimo iż dwa razy na kocie i psie (i te ludzkie niestety też) główki troszkę pokapał deszcz, nikt nie pozwolił zepsuć sobie tym humoru. Zgodnie z zapowiedzią, do Schroniska zawitali strażacy. Wszystkie dzieciaki bardzo ucieszyły się na widok prawdziwego wozu strażackiego i pokazu gaszenia pożaru pianą. Nie tylko ci najmłodsi, ale także dorośli mogli poznać pracę strażaków, przymierzyć hełm, lać wodą z węża i pooglądać sprzęt. Ratowniczka medyczna pokazała, jak należy zachowywać się w trudnych sytuacjach, na przykład jak pomóc osobie z atakiem padaczki...

1000 pełnych brzuszków od Royal Canin!

Tym razem firma Royal Canin wsparła nasze psiaki (jak na pewno pamiętacie firma wspiera schroniskowe mruczki, organizując dla nich wyprawkę adopcyjną). Do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt trafiło aż 1000 (!) puszeczek z mokrą karmą dla psów. Bardzo dziękujemy za okazane serce!

 

 

10-11.05.2014 - relacja z akcji adopcyjnej w sklepie IKEA

Majowa akcja adopcyjna podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach w sklepie IKEA Katowice dobiegła końca. Chociaż w sobotę  żaden z naszych zwierzaków nie trafił do adopcji, w niedzielę szczęście uśmiechnęło się do jednego z kotów, który cieszy się już wszystkimi zaletami posiadania własnego domu i - jakby na to nie spojrzeć z kociej perspektywy - włącznie z posiadaniem swoich własnych, usługujących mu ludzi :) A skoro już o ludziach mowa, nasze swoisko odwiedziło sporo osób (za co gorąco dziękujemy!). Jak to zazwyczaj bywa, zwierzaki wzbudzały największe zainteresowanie... dzieci - radość ze spędzonego wspólnie czasu, zabaw i pieszczot, była oczywiście obustronna :)

Wielkanocne życzenia

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych
składamy Wam wiosenne życzenia,
aby w czas Święta Paschy w Waszych sercach,
rodzinach i domach zagościła radość, spokój
i wielka nadzieja odradzającego się życia.

Tym, którzy wyjeżdżają - niechaj wszystkie drogi prowadzą do celu
i wszystkie powroty będą spokojne i bezpieczne.
Życzymy Wam hojnego Zajączka,
co by nie zapomniał także o tych dorosłych,
ciepłej i rodzinnej atmosfery,
żeby zdrowie dopisało i jajeczko smakowało
oraz... wielkiego lania w Dniu Mokrego Ubrania! :)
 
Fundacja Przystanek Schronisko
oraz azorki i mruczki z Miejskiego Schroniska
dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach


12-13.04.2014 - relacja z akcji adopcyjnej w sklepie IKEA

Dzięki uprzejmości IKEA Katowice znów mogliśmy zaprosić Was na akcję adopcyjną podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach, która odbyła się 12 i 13 kwietnia. Wprawdzie tym razem nie poszczęściło się naszym azorkom i mruczkom jeśli chodzi o znalezienie domu, jednak nasze stoisko odwiedziło wiele osób o dobrym sercu - do puszki trafiła niejedna złotówka, a do tego dostaliśmy kilka koców dla psiaków i całą reklamówkę jedzonka dla kotów. Zwierzaki będą bardzo zadowolone, zresztą mruczki od razu ożywiły się na widok tylu przysmaków :) Wszystkie psy i koty chętnie przyjmowały pieszczoty, a co niektóre azorki przez całą akcję intensywnie opiekowały sie piłką. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!